סדרת מס ארה"ב (2020) – תיקון לחלק 6

הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.

טוב, זה היה צפוי לקרות מתי שהוא. טעיתי. לא הבנתי נכון את לשון החוק והתבססתי על אתרים בלי לבסס את המידע בעצמי.

אזכיר לכם גם שחובתכם כקוראים לא לקחת את כל מה שאני כותב כאן כקדוש ולעשות מחקר עצמאי משלכם. כתוב את זה גם בגילוי הנאות שמופיע בסוף כל פוסט על מיסוי אמריקאי.

בקצרה, תשלומי אבטלה ששולמו על ידי ממשלה זרה לא זכאים לפטור של $10,200 וצריכים להיות מדווחים במלואם בשורה 8 של גליון 1. פרטים נוספים של איך וכמה תוכלו לקרוא כאן: סדרת מס ארה"ב (2020) – חלק 6 – דמי אבטלה והכנסות נוספות לאחר שערכתי אותו בהתאם.

לגבי לשון החוק תוכלו למצוא כאן את לשון החוק המלא של ה-American Rescue Act שמכיל את הפטור לתשלומי אבטלה ממשלות אמריקאים (הפדרלי ושל המדינות).

כאן החלק הרלוונטי:

p6_errata_1

שימו לב לחלק שמירקרתי – הפטור תקף רק לדמי אבטלה שמדווחים לפי סעיף 85 בחוק המס:

p6_errata_2

נשים לב שסעיף 85 תקף רק לאבטלה שמשולמת כחלק מחוק אמריקאי או של אחת המדינות שמרכיבות אותה.

אם מישהו כבר הגיש דוח ודרש את הפטור, מומלץ לעשות superseding return  לפני תאריך ההגשה הרשמי. בעצם כל דוח נוסף שיתקבל לפני תאריך ההגשה הרשמי (17/5/2021) ה-IRS יתייחס רק לאחרון. אם הוא כבר עיבד את הדוח הראשון הוא יתקן לפי הדוח השני שמוגש. בגדול, אם התוכנה שלכם מאפשרת, אז מסמנים רובריקה בה מצהירים שזה Superseding Return, ואם לא אז שולחים בדואר וכתובים בגדול ובאדום Superseding Return על הדף הראשון. צריך לזכור לשלוח את הדואר לפני תאריך ההגשה הרשמי (בדואר רשום ולשמור את הספח עם תאריך המשלוח), אם יש הארכה בתוקף אז ניתן גם להגיש לפני תום ההארכה.

הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.

אם אתם מעוניינים לעזור במימון האתר, תשקלו להירשם לאחד השירותים האינטרנטיים הבאים שיעזרו לכם להוזיל את הקניות באינטרנט שלכם: Ebates, Honey. לקריאה נוספת ראו כאן

אם יש לכם שאלות פרטניות בנוגע למצבכם האישי מבחינת מס ארה"ב, תוכלו לפרסם אותו כאן בתגובות ותקבלו מענה ממני. השימוש בתשובה שאתן לכם הוא על אחריותכם בלבד.


אזהרה: אני איני רואה חשבון אמריקאי וגם לא רואה חשבון ישראלי. אני גם לא יועץ מס באף אחת מהמדינות הנ"ל (גם לא באף מדינה אחרת). את כל המידע שאני מספק כאן אני למדתי בעצמי תוך התייעצות חד פעמית עם רואה חשבון ועם אנשים אחרים המגישים בעצמם. חוק המס האמריקאי הוא חוק סבוך נורא, והמצבים שאתאר כאן הם יחסית פשוטים – הכנסה כשכיר, רווח הון על מניות, דיבידנדים, ריבית מהבנק/אג"ח, הכנסה משכירות (שלא כחלק מעסק). אם אתם בעלי עסק/עצמאים, אתם יכולים להשליך חלק מהדברים שיכתבו כאן על המצב שלכם, אך כרגע לא אעסוק בדיווח עבור בעלי עסקים. מילוי הדוחות דורש ידע שתוכלו לקבלו כאן בחינם, אך השימוש בו הוא על אחריותכם בלבד. באופן כללי, לא מומלץ להסתמך על בלוגים רנדומליים ברשת.
בהתאם לדרישות בחוזר 230 של ה-IRS, אני מתריע בפניכם, שכל מידע הנוגע לענייני מס פדרלי בארה"ב המובא בתקשורת זו, כולל כל לינק או צרופה, לא נכתב על מנת שתוכלו (א) להימנע ממסים שאתם חייבים להם על פי דין כולל קנסות, או (ב) לקדם, לשווק, או להמליץ לכל אדם אחר לגבי כל עניין או עסקה המובא בתקשורת זו.

4 מחשבות על “סדרת מס ארה"ב (2020) – תיקון לחלק 6

    1. יש פרק של definitions בIRC, ושם כתוב בצורה מאוד לקונית שהמונח state כולל גם את District of Columbia איפה שרלוונטי.

      האמת שגם באמנת המס ההתייחסות היא לContracting States. בקיצור בלבלת אותי בחזרה. אני יודע שרבים טוענים שזה לא תקף לאבטלה זרה.

      אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s