מס ארה"ב: שאל את המתורגמן

הדף הזה מובא בכדי לרכז בו שאלות של הקוראים בענייני מס ארה"ב. המטרה של הדף הוא שיהיה מקום נוח לבוא ולחפש שאלות שכבר נענו בבלוג וכן להתרשם ממקרים ושאלות של אחרים וכן ללמוד מהם. ניתן לראות את הדף הזה כמעין "מיקור-המונים" למטרות מילוי דוחות מס ארה"ב. חשוב לי שתדעו שכשאתם שואלים שאלות ומסיאים דוגמאות למצבים שונים אתם לא רק עוזרים לעצמכם, אלא גם עוזרים לקהל הקוראים כאן.

אני מבקש לא לחשוף פרטים אישיים (במיוחד לא את ה-SSN או את שמותיכם המלאים), במידה ואתם מנצלים את הפלטפורמה הזו.

הוספתי לינק בדף הראשי של הבלוג לדף זה על מנת שיהיה נוח למצוא אותו.

את הבלוג הזה בניתי וכתבתי בזמני הפנוי ואני משתדל לענות בהקדם לכל שאלה שעולה, אך אני מצפה שתגלו הבנה אם תשובה לשאלה מסוימת מתעכבת. ייתכן ואני צריך לבצע מחקר קטן לפני המענה ובהחלט גם ייתכן וחיי הפרטיים לא מאפשרים לי לענות באותו רגע/יום/שבוע/חודש/שנה.

אני מדגיש שהתשובות שאספק בדף זה הם דעותיי בלבד ואין לראות בהם תחליף ליעוץ רשמי ומלא אצל מומחה מס. אני מביא כאן כלשושנו את האזהרה שאני מביא בכל פוסט הנוגע למיסי ארה"ב:

אזהרה: אני איני רואה חשבון אמריקאי וגם לא רואה חשבון ישראלי. אני גם לא יועץ מס באף אחת מהמדינות הנ"ל (גם לא באף מדינה אחרת). את כל המידע שאני מספק כאן אני למדתי בעצמי תוך התייעצות חד פעמית עם רואה חשבון ועם אנשים אחרים המגישים בעצמם. חוק המס האמריקאי הוא חוק סבוך נורא, והמצבים שאתאר כאן הם יחסית פשוטים – הכנסה כשכיר, רווח הון על מניות, דיבידנדים, ריבית מהבנק/אג"ח, הכנסה משכירות (שלא כחלק מעסק). אם אתם בעלי עסק/עצמאים, אתם יכולים להשליך חלק מהדברים שיכתבו כאן על המצב שלכם, אך כרגע לא אעסוק בדיווח עבור בעלי עסקים. מילוי הדוחות דורש ידע שתוכלו לקבלו כאן בחינם, אך השימוש בו הוא על אחריותכם בלבד. באופן כללי, לא מומלץ להסתמך על בלוגים רנדומליים ברשת.

בהתאם לדרישות בחוזר 230 של ה-IRS, אני מתריע בפניכם, שכל ייעוץ הנוגע לענייני מס פדרלי בארה"ב המובא בתקשורת זו, כולל כל לינק או צרופה, לא נכתב על מנת שתוכלו (א) להימנע ממסים שאתם חייבים להם על פי דין כולל קנסות, או (ב) לקדם, לשווק, או להמליץ לכל אדם אחר לגבי כל עניין או עסקה המובא בתקשורת זו.

מחכה לשאלותיכם בתגובות 🙂

יעקב

 

מודעות פרסומת

85 מחשבות על “מס ארה"ב: שאל את המתורגמן

  1. שאלה:
   1. האם שמעת על TaxAc ? האם זו תוכנה? תוכנה מסחרית? לא מסחרית? אמינה? חינמית?- מה ידוע לך עליה?
   2. האם אתה יכול להמליץ על תוכנה חינמית להכנת דוחות המס האמריקניים ובדיקת ההחזר המגיע או התשלום הצפוי?

   תודה מראש!

   אריק

   אהבתי

   1. 1) התוכנה TaxAct היא תוכנה מסחרית לכל דבר, אבל היא חלק מהתוכנות המאושרות לשימוש חינמי על ידי ה-IRS כל עוד ההכנסות לא עוברות סף מסוים ($52,000 וגיל פחות מ-56).
    עוד פרטים על תוכנות חינמיות ניתן למצוא כאן.

    2) אני נוטה לא להמליץ על תוכנות, כי לכל אחד יש צרכים שונים. אני אישית משתמש ב-olt.com, נראה לי שהם יכולים להיות יותר יעילים בממשק שלהם, אבל הם מתאימים לצרכים שלי.
    לגבי בדיקה על החזר מס אתה מוזמן להשתמש במחשבון שפיתחתי. תקרא היטב את ההנחיות לפני השימוש, וכמו כן שים לב למגבלות המצויינות.

    אהבתי

    1. תודה רבה!
     אך עדיין אינני מבין מה עושות התוכנות שהצגת בתשובתך: האם הן מבצעות רק סימולציה של חבות או זיכוי מס? אם כן אז למה חלות כל המגבלות של הגיל, וההכנסה – הרשומות בכל תוכנה; או אולי התוכנות ממש מפיקות את הדו"ח ?

     אהבתי

     1. התוכנות מגישות ממש את הדוח עבורך ומשדרות אותו ל-IRS כך שאתה לא צריך להדפיס ולשלוח אותו בדואר. (להוציא נמצב שבן/בת הזוג הוא NRA ואז ברוב המקרים לא ניתן לשדר את הדוח באינטרנט).

      התוכנות מגבילות את הגילאים להגשה חינמית מכיוון שמשרד האוצר האמריקאי מסבסבד אותם אבל רק עבור אוכלוסיות מסוימות.

      אתה יכול להשתמש בתוכנות הללו בתשלום אם אתה לא עומד בקריטריונים. אני יודע ש-olt גובים 8 דולר בשנה אבל חייב כרטיס אשראי אמריקאי.

      אהבתי

    1. אין לי בעיה שתמליץ על תוכנה כזאת או אחרת, אבל מבקש עם רשימת יתרונות וחסרונות הנוגעת למגישים "זרים". כמובן לפרסם עלות לתוכנה אם יש ולתת גילוי נאות אם צריך (למשל, אם אתה קרוב משפחה לש מפתח התוכנה, או שיש לך affiliate איתם).

     אהבתי

  2. יעקב וכל הפורום המכובד – שוב שלום וברכה,

   שאלה בקשר ל-FBAR
   אם יש לי תיק ניירות ערך, עם מניות שונות – אך כולן מתנהלות תחת אותו מס' חשבון בבנק – האם אני פשוט יכול לצרף את כל נתוני סוף השנה ולדווח בשורה אחת בטבלת ה-FBAR ?

   תודה, אריק

   אהבתי

   1. הדיווח הוא ברמת חשבון ולא ברמת נכס.

    רק שים לב שצריך למלא בטופס ערך מקסימלי שחשבון באותו שנה, ולא ערך בסוף שנה.

    את הערך המקסימלי ממירים לדולרים עם שער המרה של היום האחרון בשנה (3.841 ש"ח לדולר עבור שנת 2016)
    בהצלחה 🙂

    אהבתי

    1. אני רוצה לוודא שהבנתי נכונה:

     נניח שיש לי מנייה A בשווי 5000 דולר, מנייה B בשווי 2000 דולר, מנייה C בשווי 7000 – וכולן מתנהלות דרך חשבון הבנק שלי שמספרו נניח 12345 – אז כעת בדף ה- פבאר אני פשוט מסכם 14,000 דולר תחת מס' חשבון 12345 – ללא צורך בפירוק תיק המניות למרכיביו? האם הבנתי נכון?

     אהבתי

     1. הבנת נכון (בהנחה שערכי המניות לא זזו במהלך השנה).
      במידה וכן היו שינויי ערך במהלך השנה יש למצוא אתה יום בהם הערך הכולל היה מקסימלי (רוב בתי ההשקעות בארץ יתנו לך פירוט יתרות חודשי, שאני מניח שזה מספיק טוב).

      אהבתי

 1. שאלה + תשובה (כתוב בלשון זכר אך מתייחס ל-2 המינים):
  אם אתה נשוי אך אשתך אינה אזרחית אמריקאית יש בפנייך 2 אפשרויות – או להוציא לה מספר זיהוי לצורכי מס (TIN) או להכריז עליה כ"לא אזרחית לא תושבת" – או NRA.
  2 האפשרויות לא חביבות במיוחד. הוצאת מספר זיהוי לצורכי מס כרוכה בעלות + ביקור נוטריון + קונסוליה + זמן.
  האפשרות השנייה בהכרזה על בת הזוג כ-NRA היא שחייבים להגיש כ"Married Filing Separately" מה שאומר ניכויים נמוכים יותר, אם כי אני מניח שלרוב הישראלים (שאין להם חבות מס בארה"ב, בין השאר בזכות ה-foreign income exclusion) זה פחות רלוונטי. זה גם אומר שאי אפשר להגיש אלקטרונית, אלא חייבים להגיש ידנית. המיסים שלנו כרגע בדרכים ל-IRS לאחר שבחרנו באופציה זו.
  המלצה: ה-IRS מפעיל קו טלפון בפילדלפיה שנועד בדיוק למשלמי מס "בינלאומיים" (זה כולל אותנו). הנציגים מאוד מקצועיים, יכולים להדריך בקלות, ושעות הפעילות רחבות מאוד. עם המחירים הנמוכים הנוכחיים ברוב חברות הסלולר לשיחות לחו"ל, אני מצאתי את האופציה הזו כמסייעת מאוד. פרטים נוספים כאן:
  If you are a taxpayer with specific individual or business account questions you should contact the International Taxpayer Service Call Center by phone or fax. The International Call Center is operational Monday through Friday, from 6:00 a.m. to 11:00 p.m. (Eastern Time):
  Tel: 267-941-1000 (not toll-free)

  https://www.irs.gov/uac/contact-my-local-office-internationally

  שאלה: אם בכמה שנים האחרונות לא הייתה לי חבות מס אך כן הייתי צריך לדווח מס, האם לדעתך זה מספיק פשוט להתחיל למלא השנה, או שאתה ממליץ ללכת על ה-streamlined filing procedure שדורש 3 שנים אחורה, cover letter, וכו'?

  וכרגיל – תודה על הפוסט ועל הבלוג 🙂

  אהבתי

  1. אריק בוקר טוב,
   תודה על ההמלצה.
   מספר שאלות:
   1. אישתי היא אזרחית אמריקאית ואני לא. אנחנו לא התייחסנו אלי במילוי הטפסים. מדוע אתה אומר שצריך להכריז עלי כNRA?
   2. למה לא בחרת עבורך בסטטוס head of household(מאפשר ניכויים גדולים יותר)? זה מה שבחרנו לאישתי.
   3. בסטטטוס MFS לא ניתן להגיש אלקטרונית, מדוע?

   אהבתי

   1. 1. אישתי היא אזרחית אמריקאית ואני לא. אנחנו לא התייחסנו אלי במילוי הטפסים. מדוע אתה אומר שצריך להכריז עלי כNRA?

    יש למלא NRA במקום ה-SSN שלך (שאין לך). כך אשתך תוכל לקבל Personal Exemption גם עבורך (ניכוי של עוד $4,050 מההכנסה שלה). זה עוזר להוריד את השכר מה שמאפשר קבלת הטבות התלויות בשכר (כגון החזר מס בגין ילדים, החזר מס בגין לימודים).

    2. למה לא בחרת עבורך בסטטוס head of household(מאפשר ניכויים גדולים יותר)? זה מה שבחרנו לאישתי.

    אני מניח כי אין לו ילדים מזכים לסטטוס הזה.

    3. בסטטטוס MFS לא ניתן להגיש אלקטרונית, מדוע?

    ניתן להגיש אלקטרונית, אך אם רוצים לקבל Personal Exemption עבור בן הזוג, לא ניתן כי התוכנות לא מאפשרות לרשום NRA במקום מספר SSN ולכן צריך להדפיס ולמלא את זה עם עט ולשלוח בדואר (זה לא קריז של התוכנות, אלה הנחיות של ה-IRS).
    מי שהPersonal Exemption לא מפריע לו יכול להגיש אלקטרונית מבלי לדרוש Personal Exemption עבור בן/בת הזוג.

    אהבתי

    1. העדפתי להכניס את אשתי כ-NRA מ-3 סיבות:
     א. ההעדפה שלי היא לכל היותר לטעות, ולעולם לא לשקר. לא לגופים רשמיים באופן כללי ובטח לא ל-IRS. קרי, אם אני לא "רווק", ממש לא רציתי להצהיר על עצמי כרווק. אם יש טעות כלשהי במיסים שלי אוכל לטעון לתום לב. אם הייתי מכריז על עצמי כרווק זה היה שקר. ההשלכה של זה היא כנראה כלום, אך בכל זאת – למען השקט שלי.

     ב. משיחה עם ה-IRS כאשר ביררתי על הנושא נאמר לי כי בהינתן שאני נשוי עומדות בפני האפשרות של להוציא TIN לאשתי או להגיש כ-married filing seperately. להגיש כרווק בכלל לא הועלה כאופציה. כאמור, מעדיף גם להקשיב להם ולטעון כי פעלתי בתום לב ולפי ההנחיות שלי מהם אם חס וחלילה יעשו לי audit או משהו

     ג. מתישהו בעתיד ארצה שאשתי תקבל אזרחות ואני רוצה to establish a timeline של נישואין. אם אכריז כי אנו נשואים משנת X אך מאז X בכל המיסים שלי הכרזתי על עצמי כ-single, אני מניח שזה ירים כמה גבות – אף כי כביכול המערכות לא קשורות אחת לשנייה…

     אהבתי

    2. שלום,
     האמת שזה ניסיון שני שלי לשלוח את ההודעה הזו. הייתי בטוח שכבר שלחתי אותה כשהייתי בעבודה, אבל עכשיו אני לא רואה שהיא מופיעה, אז אני תוהה אם שלחתי אותה בעמוד אחר או שהיא לא נשלחה מלכתחילה.
     בכל אופן…
     קודם כל תודה על הבלוג.
     שנית, עקבתי אחרי ההוראות. ואני נשוי המגיש בנפרד (ולבת הזוג אין אזרחות, ולכן SSN). השתמשתי באתר המומלץ של ה-OLT, וגם פתחתי להם טיקט על בעיית ה-NRA (כי שכתבת שאתה עשית בעמוד אחר בבלוג), אבל הם דיסמסו אותי ואמרו לי שאאלץ לשלוח את הטפסים ידנית.
     אז מכך אני מסיק שכל מי שהוא באותה סיטואציה כמוני (כמו שאריק כתב פה למעלה), בעצם חייב לשלוח ידנית את הטפסים ?

     ועוד שאלה, בהינתן שאין לי חבות מס, האם שווה לא כרגע לנסות לבקש דחייה או שכבר מאוחר מידי ? כי ברור לי שאם אני אאלץ לשלוח את הטפסים בסופו של דבר הם יגיעו אחרי הדד ליין (עוד לא סיימתי הכל, ובניתי במקור על זה שמשלוח אלקטרוני הוא מעכשיו לעכשיו).

     אהבתי

     1. שלום וברוך הבא,
      למי שמגיב בפעם הראשונה המערכת מעבירה לאישור שלי. בפעמים הבאות היא כבר מאשרת אוטומטית את ההודעה.

      אכן העניין עם מילוי NRA במקום SSN של בן/בת זוג הוא נושא בעייתי.
      הבעיה היא עם ה-IRS שלא מאשרים לבתי התכנה לאפשר את הדבר הזה, ולכן כרגע המצב שמי שרוצה להשתמש בפטור עבור בן/בת הזוג חייב לשלוח בדואר.
      עבור מי שעושה החרגת שכר, ואין לו הכנסות נוספות גדולו מדי, ניתן לוותר על הפטור האישי השני ופשוט להגיש אלקטרונית.
      מי שעושה זיכוי מס זר, הייתי ממליץ להתאמץ ולשלוח בדואר כי כל ניכוי מההכנסה מקטינה את המס המתחייב ומגדילה את העודף שיועבר לשנים הבאות.

      אהבתי

    3. כן, אבל זה בדיוק העניין. אני לא מעוניין בפטור עבור בת הזוג אבל עצם העובדה שבחרתי "נשואים אך מגישים בנפרד", מכריח אותי להכניס פרטים עבור הבת זוג, ובפרט את ה-SSN שלה. לא ככה ?

     אהבתי

  2. כשאתה כותב להוציא TIN אני מניח שאתה מתכוון גם להתייחס לאשתך כתושבת לצרכי מס. במצב זה אתה גם צריך לדווח על כל ההכנסות שלה מכל העולם (עם כל המשתמע מכך). מצד שני אתם תוכלו להגיש כ-Married Filing Jointly.
   יש לשקול בכובד ראש מהלך שכזה היות וניתן לבחור בו פעם אחת בחיים, וניתן לבטל אותו פעם אחת בחיים.

   אכן לרוב הישראלים, זה לא בהכרח משתלם בגלל שבלאו הכי אינם חייבים במס, אז למה להכניס את הבן-זוג למערכת המס הסבוכה הזו?

   תודה על הטיפ לגבי מוקד שאלות של ה-IRS לנישומים "זרים". אשמח לשמוע אילו שאלות שאלת כדי שאוכל להבין לאיזה רמת קושי ניתן להגיע איתם.

   לגבי ה-Streamlined Procedure. בהנחה והגשת FBAR כדין ובזמן, רק הייתי מגיש רטרואקטיבית את שלושת הדוחות. אך אם לא הגשת FBAR על אותם שנים, ב-Streamlined הם מבטיחים לך שלא תיקנס בשל כך (כמובן שיש להשלים את הגשת ה-FBAR 6 שנים אחורה על פי ההנחיות בפוסט הזה).
   אבל האמת, התהליך הוא די פשוט כך שכנראה בכל מקרה משתלם להגיש דרך ה-Streamlined.

   אהבתי

   1. לפני מס' שנים התקשרתי בלי שום ידע מוקדם כלל מלבד שמועה על ה-Streamlined Procedure. הנציג הסביר לי באופן מדוייק מה לעשות, איך לעשות, איפה אפשר למצוא עוד הוראות (tax publication 54 for international tax payers and non resident aliens), איפה באתר הם נמצאים ועוד. בסה"כ דיברנו בערך 40 דקות והוא ידע לענות על כל שאלה וגם נתן הסברים על דברים שכלל לא חשבתי לשאול, כמו ה-minimum essential coverage וה-foreign income exclusion שלא הייתי מודע אליו בזמנו.

    לפני מס' שבועות דיברתי איתם שוב בנוגע לעניין הנישואין וגם – הנציגה עברה איתי על דברים, שאלה אותי מס' שאלות ואז אמרה לי מה האופציות שלי, איפה אפשר לקבל מידע נוסף ועוד.

    בניגוד לפקידי מס הכנסה בישראל שכבר נתנו לי מידע שאני יודע שהוא שגוי, וכאשר הקשתי אמרו לי "תתייעץ עם יועץ מס או רואה חשבון או משהו אולי הוא יידע יותר טוב", מעולם לא הצלחתי (לא שניסיתי…) להתקיל את הנציגים של המשרד הבינ"ל של ה-IRS בשאלה שהם לא ידעו לתת עליה תשובה מצויינת. גם כאשר הפנו לחוזר מסויים ידעו לתת את ההוראה הרלוונטית בעצמם (כלומר לא רק אמרו לי "זה כתוב בפרסום 54, תסתכל איפשהו שם").

    אהבתי

 2. מתורגמן יקר,

  אישתי אזרחית מלידה ושלושת הילדים שלנו החל משנה שעברה, 2016.

  על שם אישתי יש חשבון בנק(משותף לשנינו) לשם נכנסת המשכורת שלה (וקצבת ילדים) יש גם חשבונות פנסיונים (פנסיה, השתלמות וכו') וזהו , אין על שמה חשבון השקעות ודברים נוספים. עשינו זאת על מנת לפשט את תהליך מילוי הטפסים וליצור מצב של מילוי של מינימום הכרחי של טפסים.

  עכשיו אנו לקראת שליחת הטפסים לשנת 2016, פעם ראשונה ללא עזרתו של רואה חשבון והרבה מאוד בעזרתך. את החישובים של כל הטפסים עשיתי גם ידנית בעזרת הפוסטים שלך (עם מחשבוני האקסל – נהדר) וגם באמצעות olt.com שאיתם גם נשלח את הדיווח.

  רגע לפני השליחה אשמח להתייעץ איתך במספר נושאים:

  1) בהתבסס על הפרטים שרשמתי למעלה, האם אלה הטפסים שצריך לשלוח או שיש נוספים, נספחים?
  א. 1040
  ב. schedule B- למילוי חלק 3
  ג. 6251
  ד. 1116- general
  ה. 1116AMT- genral
  ו. 8965 – פטור מכיסוי רפואי
  ז. הצהרה לגבי מגורים בחו"ל ומסביר הגשה חודשיים לאחר הזמן המקורי.

  2) schedule B ו – 8965 הם לא טפסים ברורים למשלוח, האם קיימת רשימת טפסים מחייבת? אם כן, אשמח להפניה. אם לא, איך יודעים אילו טפסים יש לשלוח מעבר לאלה הברורים (1040, 1116 וכד')

  3) מהמילוי של שני טפסי 1116 (כללי רגיל וכללי AMT) נראה שגם השנה יש לנו יתרה של זיכוי(כמו בשנים קודמות) – מה עושים עם זה – האם מוסיפים על הזיכוי הקיים (של שנים קודמות), רושמים את הזיכוי שנה אחורה ו-10 קדימה רק לזיכוי השנה? באיזה טופס רושמים זאת?

  4) לגבי זיכוי מס של הכנסות פסיביות, ב2016 לא היו שום הכנסות פסיביות אך יש סיכוי (קטן אבל קיים) שיהיה פדיון של קרן השתלמות, ולכן רוצה לשמור על הזיכוי לשנים הבאות, איך משמרים זיכוי פסיבי כאשר בשנים הקרובות אין צפי להכנסות פסיביות?

  5) האם במידה ויש אפס בטופס 6251 אז לא רושמים כלום ב1040 שורה 45?

  6) הסטטוס של אישתי הוא HOH, ראיתי שרשמת שהיא יכולה לקבל פטור (exemption) גם על בן זוג לא אמריקאי (אני לא אזרח, ללא ITIN או SSN ולא רשום כבן זוג לצורכי מס), האם הבנתי נכון? אם כן, תוכל להפנות אותי היכן רשום?

  7) בOLT הם מבקשים רק qualifying dependent אחד עבור סטטוס HOH, האם בעייתי או שזה מה צריך לHOH?

  8) בchild tax credit יכול להיות מצב שלא זכאים לזיכוי מס אבל כן להחזר מלא של 1000$ לילד? הכיצד?

  9) החזר מס ילדים, איפה מעדכנים את החשבון לאן לשלוח את ההחזר? אם בשורות 76 אז כיצד רושמים את הפרטים של הבנק הישראלי סימול בנק/מספר סניף/מספר חשבון.

  תודה רבה,
  ליאור

  אהבתי

  1. על שם אישתי יש חשבון בנק(משותף לשנינו) לשם נכנסת המשכורת שלה (וקצבת ילדים) יש גם חשבונות פנסיונים (פנסיה, השתלמות וכו') וזהו , אין על שמה חשבון השקעות ודברים נוספים. עשינו זאת על מנת לפשט את תהליך מילוי הטפסים וליצור מצב של מילוי של מינימום הכרחי של טפסים.

   יש שתי עניינים הנוגעים להעברה שביצעתם.
   1) צריך לבדוק שבשנה מסוימת אשתך לא העביר אליך יותר מ-$147,000 שזה המגבלה השנתית שאזרח יכול להעביר לבן-זוגו ללא מס. היות ואשתך החזיקה בחצי מהחשבונות המשוטפים, יש לבדוק שחצי מהסכום הנ"ל לא עובר את הסף.
   2) להבנתי המירבית (ראה כאן להסבר נוסף), אם היו לכם PFIC בחשבונות משותפים, יש לבצע מכירה רעיונית על חצי מהם בשנת ההעברה אליך (החצי שהיה שייך לה). דבר זה כנראה יגרור תשלום מס. אם זהו המצב, היות ואני לא אוהב להגיד לאנשים שהם חייבים מס ל-IRS ללא שה-IRS ביקש זאת מהם, אני ממליץ לכם לקבל חוות דעת נוספת.

   1) בהתבסס על הפרטים שרשמתי למעלה, האם אלה הטפסים שצריך לשלוח או שיש נוספים, נספחים?
   א. 1040
   ב. schedule B- למילוי חלק 3
   ג. 6251
   ד. 1116- general
   ה. 1116AMT- genral
   ו. 8965 – פטור מכיסוי רפואי
   ז. הצהרה לגבי מגורים בחו"ל ומסביר הגשה חודשיים לאחר הזמן המקורי.

   נראה שמצאת את הכל 🙂

   2) schedule B ו – 8965 הם לא טפסים ברורים למשלוח, האם קיימת רשימת טפסים מחייבת? אם כן, אשמח להפניה. אם לא, איך יודעים אילו טפסים יש לשלוח מעבר לאלה הברורים (1040, 1116 וכד')

   אין רשימת טפסים מחייבת, מלבד 1040. בחוברת ההסבר לטופס 1040 תוכל למצוא את כל המצבים השונים בהם צריך להגיש נספחים.
   אולי מלבד Schedule B לזרים שאין להם שום הכנסה מריבית או דיבידנדים. זה באמת היה צריך לקרוא לעומק בהנחיות של Schedule B.

   3) מהמילוי של שני טפסי 1116 (כללי רגיל וכללי AMT) נראה שגם השנה יש לנו יתרה של זיכוי(כמו בשנים קודמות) – מה עושים עם זה – האם מוסיפים על הזיכוי הקיים (של שנים קודמות), רושמים את הזיכוי שנה אחורה ו-10 קדימה רק לזיכוי השנה? באיזה טופס רושמים זאת?

   אין טופס שצריך למלא. יש לנהל רישום מדוקדק בצד, ובשנה שבה משתמשים בזיכוי מס עודף משנים קודמות יש לצרף נספח לטופס 1116 עם פירוט החישוב.

   4) לגבי זיכוי מס של הכנסות פסיביות, ב2016 לא היו שום הכנסות פסיביות אך יש סיכוי (קטן אבל קיים) שיהיה פדיון של קרן השתלמות, ולכן רוצה לשמור על הזיכוי לשנים הבאות, איך משמרים זיכוי פסיבי כאשר בשנים הקרובות אין צפי להכנסות פסיביות?

   ממלאים טופס 1116 להכנסות פסיביות (וגם 1116 AMT להכנסות פסיביות). מנהלים רישום מדוקדק בצד.
   שים לב שיתכן שקרן השתלמות היא הכנסה רגילה (היות והיא מבוססת על הכנסה מהמעסיק), ויתכן שהיא חלקה רגילה וחלקה (הרווחים) פסיבית. תלוי בגישה לפיה אתה מדווח על קרן השתלמות.

   5) האם במידה ויש אפס בטופס 6251 אז לא רושמים כלום ב1040 שורה 45?

   השארת סעיף ריק כמוה כמילוי אפס. התוכנות ממלאות אפס (ממה שאני מכיר).

   6) הסטטוס של אישתי הוא HOH, ראיתי שרשמת שהיא יכולה לקבל פטור (exemption) גם על בן זוג לא אמריקאי (אני לא אזרח, ללא ITIN או SSN ולא רשום כבן זוג לצורכי מס), האם הבנתי נכון? אם כן, תוכל להפנות אותי היכן רשום?

   כאן וכאן, וכאן.

   7) בOLT הם מבקשים רק qualifying dependent אחד עבור סטטוס HOH, האם בעייתי או שזה מה צריך לHOH?

   לא בעייתי, זה רק בשביל להוכיח שאתה זכאי לסטטוס HOH, זה לא משנה אם יש לך ילד אחד מזכה או 20.
   את כל הילדים האמריקאיים בכל מקרה ממלאים בסעיף 6(c).

   8) בchild tax credit יכול להיות מצב שלא זכאים לזיכוי מס אבל כן להחזר מלא של 1000$ לילד? הכיצד?

   ייתכן מאוד (אך לא אם משתמשים ב-Foreign Employement Income Exemption).
   זיכוי מס (בניגוד להחזר מס) מוריד את המס המתחייב אבל לא מתחת ל-0. אז אם אתה חייב 0, אז לא "תקבל" את הזיכוי מס בשורה 52 (Child tax credit).
   ישנם מספר זיכויי מס שניתן לקבל אותם גם כהחזר ולא רק כזיכוי והם: זיכוי מס לילדים, זיכוי מס ללימודים, וה-EITC (שזה דומה למס הכנסה שלילי אצלנו ולא רלוונטי אם גרים בישראל).
   לכן כן תקבל את החזר המס בשורה 67 (Additional child tax credit. Attach Schedule 8812).

   9) החזר מס ילדים, איפה מעדכנים את החשבון לאן לשלוח את ההחזר? אם בשורות 76 אז כיצד רושמים את הפרטים של הבנק הישראלי סימול בנק/מספר סניף/מספר חשבון.

   לא ניתן לקבל את ההחזר לחשבון בנק שאינו אמריקאי. אם אין לך חשבון אמריקאי הם ישלחו לך צ'ק דולרי לכתובת שמילאתם בראשית הטופס.
   במצב זה על פי ההנחיות יש למלא קו שיכסה את התיבות בסעיפים 76b ו-76d.

   המון בהצלחה!!!

   אהבתי

   1. תודה על התשובה המהירה והשלמה. עוד כמה הבהרות בבקשה.
    (דבר טכני קטן,לא הצלחתי להגיב לציטוט כמו שאתה עושה-איך עושים זאת?)

    יש שתי עניינים הנוגעים להעברה שביצעתם.
    1) צריך לבדוק שבשנה מסוימת אשתך לא העביר אליך יותר מ-$147,000 שזה המגבלה השנתית שאזרח יכול להעביר לבן-זוגו ללא מס. היות ואשתך החזיקה בחצי מהחשבונות המשוטפים, יש לבדוק שחצי מהסכום הנ"ל לא עובר את הסף.
    2) להבנתי המירבית (ראה כאן להסבר נוסף), אם היו לכם PFIC בחשבונות משותפים, יש לבצע מכירה רעיונית על חצי מהם בשנת ההעברה אליך (החצי שהיה שייך לה). דבר זה כנראה יגרור תשלום מס. אם זהו המצב, היות ואני לא אוהב להגיד לאנשים שהם חייבים מס ל-IRS ללא שה-IRS ביקש זאת מהם, אני ממליץ לכם לקבל חוות דעת נוספת.

    שאלה:
    1. לצערי (שמחתי) אין לנו כ"כ הרבה כסף להעביר 🙂
    2. לא היינו צריכים מכירה רעיונית כי מכרנו הכל בשביל הדירה שקנינו (: אני צריך לראות איך הרו"ח שנעזרנו בו רשם את המכירה של הקרנות. האם חילק את הסכומים לחצי וגם איך התייחס לקרנות PFIC, במידה ואני מוצא שלא עשה זאת מספיק טוב, האם יש טעם לשלוח תיקון? אלו היו שנים של הגילוי מרצון. אם כן, איך עושים זאת?

    אין טופס שצריך למלא. יש לנהל רישום מדוקדק בצד, ובשנה שבה משתמשים בזיכוי מס עודף משנים קודמות יש לצרף נספח לטופס 1116 עם פירוט החישוב.

    תגובה:
    הרו"ח שעבדנו איתו השתמש בשנים של הזיכוי בשני סוגי טפסי עזר Foreign income reconciliation ו- 1116 credit carryback/forward שצירף אותם לדוחות המוגשים לכל סוג רגיל ו-AMT והכנסה כללית ופאסיבית.

    ממלאים טופס 1116 להכנסות פסיביות(וגם 1116 AMT להכנסות פסיביות). מנהלים רישום מדוקדק בצד.שים לב שיתכן שקרן השתלמות היא הכנסה רגילה (היות והיא מבוססת על הכנסה מהמעסיק), ויתכן שהיא חלקה רגילה וחלקה (הרווחים) פסיבית. תלוי בגישה לפיה אתה מדווח על קרן השתלמות.

    שאלה:
    בכל מקרה ממלאים, גם אם אין הכנסות? ממלאים את כל הפרטים מלבד ההכנסות(שאין)? בשורת 10 ממלאים את ההפרש מהזיכוי?

    שוב, הרבה תודה.

    אהבתי

    1. (דבר טכני קטן,לא הצלחתי להגיב לציטוט כמו שאתה עושה-איך עושים זאת?)

     זכות שמורה לאדמיניסרטור 🙂 מקווה להקים פורום בעתיד, שיאפשר זאת לכולם.

     א היינו צריכים מכירה רעיונית כי מכרנו הכל בשביל הדירה שקנינו (: אני צריך לראות איך הרו"ח שנעזרנו בו רשם את המכירה של הקרנות. האם חילק את הסכומים לחצי וגם איך התייחס לקרנות PFIC, במידה ואני מוצא שלא עשה זאת מספיק טוב, האם יש טעם לשלוח תיקון? אלו היו שנים של הגילוי מרצון. אם כן, איך עושים זאת?

     לדעתי יש טעם להגיש תיקון, מהסיבה הפשוטה שספציפית ל-PFIC לא מתחיל התיישנות עד שלא מגישים דוחות מס (כלומר הם יכולים לחזור אחרוה גם 20 שנה ולחייב אותך במס על ה-PFIC). לא יודע עד כמה סביר שיעשו את זה אבל מהניסיון שלי חישבתי שיוצא לי $150 מס וזה היה סכום כזה שאמרתי שעדיף לשלם אותו ולישון בשקט.
     ע"פ ההסבר כאן, פשוט מגישים תיקון (טופס 1040X) + מכתב הסבר. בנוסף אם יש חבות מס (+קנסות) יש לשלם אותו עד מועד הגשת התיקון.
     בעיקרון תיקון דוח ממלאים שוב את כל הדוח + נספחים עם הנתונים המתוקנים, ובנוסף מוסיפים טופס 1040X שהוא עושה השוואה בין הטופס הקודם לטופס הנוכחי.

     הרו"ח שעבדנו איתו השתמש בשנים של הזיכוי בשני סוגי טפסי עזר Foreign income reconciliation ו- 1116 credit carryback/forward שצירף אותם לדוחות המוגשים לכל סוג רגיל ו-AMT והכנסה כללית ופאסיבית.

     אלה כנראה טפסים פנימיים שלו (או שהתוכנה שלו מפיקה אותם).
     אני פשוט מתעד בגיליון גוגל ייעודי.
     בכל מקרה בשנה שתרצה לממש את הזיכויים העודפים תצטרך להגיש נספח מסודר עם פירוט לאילו שנים זה מתייחס ומה הסכומים.

     בכל מקרה ממלאים, גם אם אין הכנסות? ממלאים את כל הפרטים מלבד ההכנסות(שאין)? בשורת 10 ממלאים את ההפרש מהזיכוי?

     אני ממלא בכל מקרה בשביל הסדר הטוב. רו"ח שדיברתי איתו אמר שהוא לא ממלא (כנראה לא משתלם לו מבחינת זמן), ואז רק בשנה שצריך הוא עובר על החשבונות של הלקוח ומגיש את הנספח המפורט.

     אהבתי

     1. אז רוב הטפסים של OLT נראים כמו המילוי הידני שלי (:
      רגע לפני קו הסיום, כמה שאלות אחרונות.
      1. כתבת שלטופס 1116 יש לצרף נספח עם פירוט החישוב כאשר מגישים עם יתרת הזיכויים. האם יש נספח מובנה (משהו ברשת)?

      רשמת שאתה מתעד אתה זיכויים בגיליון גוגל ייעודי, יש משהו ברשת?
      OLT ממלאים גם את חלק 3 של טופס 6251, האם תקין או יגרום לבעיות ?
      OLT הוסיפו שתי הצהרות:
      אחת ל1116
      FORM 1116 -PART II COLUMN N Foreign taxes Paid or Accrued Statement WAGE
      שניה ל1116AMT
      FORM 1116 AMT – PART II COLUMN K Foreign taxes withheld for Dividends Statement
      FORM 1116 AMT – PART II COLUMN N Foreign taxes Paid or Accrued Statement WAGE
      לא היה לנו שום דבר עם דבידנדים, מדוע רשמו זאת? האם בעקבות מילוי scheduale B?
      אם אני מעוניין להוסיף הצהרה נוספת – לדוגמה על הגשה מאוחרת מכיוון שגרים מחוץ לארה"ב, האם אפשר לעשות זאת?
      רשמת שיתכן שקרן השתלמות היא הכנסה רגילה (היות והיא מבוססת על הכנסה מהמעסיק), ויתכן שהיא חלקה רגילה וחלקה (הרווחים) פסיבית. תלוי בגישה לפיה אתה מדווח על קרן השתלמות. במידה ומתייחסים אליה כהכנסה רגילה, כיצד מחשבים את הרווחים ואת ההפקדות של העובד?

      תודה רבה

      אהבתי

      1. 1) את הצריך נספח כזה רק במידה ואתה מנצל זיכוי עודף משנים קודמות. אתה צריך לפרט מאיזה שנה/שנים אתה מעביר לשנה הנוכחית וכמה, וכמה נשאר לך לנצל עבור אותם שנים. לא מכיר פורמט מובנה. את היכול להסתכל בעמוד 23 של חוברת 54 על הדוגמאות של ה-IRS.

       2) יש לי גיליון גוגל בחשבון שלי שאני פשוט רושם כמה לדוגמא:
       ראה דוגמא: https://docs.google.com/spreadsheets/d/188eGpXWzxzbBK5g0Ur2sr8DfC4tGzkUJ3-CFyM4QqRo/view

       3) כל מקום שאין מה למלא OLT ממלאים 0. לא אמור לגרום לבעיות. גם בשאר הטפסים הוא עושה את זה.

       4)תבדוק במילוי 1116 של הקטגוריה הפסיבית שלא מילאת בטעות בשדות של ה-AMT משהו בדיבידנדים.

       5) יש אפשרות להוסיף Preparer notes בתפריט MISCELLANEOUS .

       6) אני מניח שהתכוונת רווחים והפקדות של המעסיק (על הפקדות העובד דיווחת כבר בשנה שהפקדת אותם לקרן). רו"ח לרוב פשוט עושים 75% מהסכום.
       לא יצא לי לפדות קרן השתלמות, אבל בדוחות השנתיים רשום איזה חלק זה הפקדות עובד אילו הפקדות מעסיק ואילו רווחים. אני מאמין שאם תבקש מבית ההשקעות הם יוכלו לפרט לך את זה גם לגבי המשיכה.

       אהבתי

       1. מספר שאלות על טופס 1116
        1. רשמת בפוסט על זיכוי מס זר שבשורה 10 "….יש להזין מסים עודפים שלא נוצלו מהעשר השנים האחרונות בתנאי שחסר זיכוי מס לשנה הזאת. אם גם השנה יש עודף אין צורך להעביר מסים". השנה יש לנו עודף, אז בעקרון לא צריך למלא את שורה 10 באף טופס 1116?
        2. רשמת כאן למעלה שאתה בכל מקרה ממלא 1116 להכנסות פסיביות. בOLT הוא נותן למלא ללא הכנסות רק אם אני רושם את הזיכוי משנים עברו בשורה 10. אז פשוט למלא את הזיכוי (למרות שרשמת שעושים זאת רק אם יש צורך בזיכוי)? האם בגלל שבפועל רק רשמתי את הזיכוי הקיים אך ללא ניצול אז אין צורך בפירוט כל העברות הזיכויים מכל השנים? או שפשוט לוותר השנה על המילוי של הטופס הפסיבי?
        3. במידה ואני ממלא את שורה 10 הוא מבקש הסבר. מה לרשום לו? את הפירוט של הזיכויים כל השנים? אם כן, למלא בטבלה את כל הזיכויים משנים עברו?
        4. למרות ששורה 22 ב1116 גדולה בהכנסה גנרית הוא בOLT ממלאים את שורות 23-30 בהכנסות פסיביות(שם אין הכנסה) האם באג או שזה לא קריטי?
        5. לא מצליח להפטר מהערה זו בהצהרהבטופס 1116AMT
        FORM 1116 AMT – PART II COLUMN K Foreign taxes withheld for Dividends Statement מופיע לאחר שאני ממלא טופס 6251 וזה כשעדיין לא עשיתי 1116 לפסיבי.
        6. בהמשך לשאלה הקודמת OLT ממלאים לי את חלק 3 ב6251 נראה שיש קשר, מכיר זאת?

        מצטער אם השאלות מוגזמות בדקדקנות שלהם (: …..מנסה סוף סוף להגיש…….

        אהבתי

       2. 1) אם אתה לא מעביר זיכוי מס זר משנים קודמות, אז אין צורך למלא את שורה 10 (או לשים 0).

        2) לא זכור לי שרשמתי שאני בכל מקרה ממלא 1116 להכנסות פסיביות. בשנים האחרונות היו לי תמיד הכנסות פסיביות ולכן מילאתי.
        ייתכן ואתה מתכוון עבור מי שהחריג שכר מעבודה, ויש לו הכנסות פסיביות הנמוכות מהניכוי הסטנדרטי והפטורים האישיים. מכיוון והמס הוא 0 אז יש אנשים שפשוט מעדיפים לא למלא טופס 1116 בשביל להעביר את המסים העודפים ששולמו הלאה. כנראה שהתכוונתי למצב הזה שאז אני גם אעדיף למלא בשביל להעביר את המסים הפאסיביים קדימה.

        3) זה בדיוק הנספח שצריך למלא בשביל להסביר מאילו שנים אתה מעביר וכמה, וכמה עודף נשאר לך באותם שנים לאחר שהעברת. להערכתי אין שם מספיק תווים בשביל למלא בצורה מדויקת את המידע, ולכן אני מעריך שתצטרך להדפיס את הדוח לצרף נספח שערכת בוורד/אקסל ולשלוח בדואר.

        4) לא יודע אם זה באג ואם זה קריטי או לא. תפתח Ticket (צד ימין כמעט בכל מסך באתר) ותשאל אותם. כשפניתי אליהם בעבר הם ענו לי תוך 24 שעות ותיקנו את הבעיה תוך 72 שעות.

        5) תוסיף את הבעיה הזו ב-Ticket שתשלח אליהם.

        6) נראה לי שעניתי לך על זה. הם ממלאים שם דברים שהם לא אפסים? מלבד שורות שזה ערכים קבועים או ערכים משורות קודמות בטופס (כמו שורה 36, 43, 49).

        אין שום בעיה לדקדק אפילו עוד 🙂 בהצלחה

        תעדכן בבקשה מה ענו לך ב-Ticket

        אהבתי

       3. we made it……הגשנו. לשנה ראשון זה בהחלט היה מאתגר וכרוך בהרבה זמן מול בלוגים, טפסים, ואתרי אינטרנט. מקווה שהכל יעבור בשלום (עוד יומיים נכנס לאתר ונראה שהם קיבלו זאת). מתורגמן, רוצה לומר לך הרבה הרבה תודה על כל המאמץ, הזמן וההשקעה שלך, זה מדהים. שנפגש בשמחות.

        Liked by 1 person

 3. תודה על הכל….

  שאלה 1:
  השנה בגלל שיקולים איישים אני מעוניין לרשום את כתובת שלי בדוח 1040 בכתובת של המשפחה שלי בארה"ב ולא בארץ כמו בשנים הקודמות. האם יש בעיה בכך היות ואני מבקש פטור על מס בריאות כתוצאה מאי שהייה בארה"ב וגם מבקש זיכוי מס על הכנסות ששולם עליהם בארץ וגם עבור טיפול בילדים בארץ?
  האם בעקבות כך אני נחשב אזרח המדינה בה אני רושם את עצמי ומחויב בדוח למדינה בעקבות כך?

  שאלה 2:
  הוצאות טיפול בילדים- במידה ויהיה ביקורת אילו מסמכים לדעתך אצטרך לצרף מעבר לאישור של המטפל?

  אודה על פוסט בנושא התמודדות עם ביקורת של ה- IRS

  אהבתי

  1. שאלה 1:
   לא מצאתי משהו חד משמעי. על פניו נראה שהכתובת נועדה לקבלת תכתובת בלבד. נראה שאין בהכרח קשר, כי זה אמור להיות כתובת נוכחית, ולא כתובת במהלך שנת המס.
   אפשר לשאול מה המטרה של זה? אלא אם כן הייתה לי סיבה מאוד טובה, לא הייתי מתעסק עם זה אם זו לא כתובת המגורים שלך.

   שאלה 2:
   אני מניח (ללא ביסוס) שקבלה מתורגמת לאנגלית עם חותמת נוטריון בשגרירות.

   אני גם אודה על פוסט הנוגע להתמודדות, לשמחתי/לצערי לא יצא לי עדיין להיות מבוקר 🙂

   אם מישהו בקהל עבר את זה ורוצה לשתף כפוסט אורח, אשמח

   אהבתי

   1. לשאלתך מדוע אני רוצה להעביר כתובת לשם…
    אני מעונין לעבוד על הקרדיט שלי בארה"ב. אני משקיע שם ומעונין לקחת משכנתא אמריקאית. בהתיעצות עם גורם מקומי חשבתי להעביר את הכתובת לשם…

    אהבתי

 4. שלום ותודה על הבלוג!
  שאלה – אני ביקשתי הארכה עד אוקטובר ושילמתי את המיסים בינתיים ב direct pay של ה irs
  לא קיבלתי מספר confirmation על התשלום ועכשיו אין לי דרך לקבל אישור תשלום.
  כמובן שבארץ אני רוצה להראות למס הכנסה ששילמתי מיסים בארה״ב אבל הם רוצים אישור תשלום. ניסיתי בכל מיני דרכים ולא הצלחתי. אפילו התקשרתי אליהם.
  האם יש לך עצה איך בכל זאת אשיג את האישור?
  תודה

  אהבתי

   1. בעצם אמרו שאין להם דרך לעזור לי…. שאפשר לקבל את ה account transcript רק כשמגישים את ה 1040 ולא לפני. אז אני ב catch 22… למי מגישים קודם? בארץ או בחו״ל?

    אהבתי

    1. אני מגיש קודם בארץ מכיוון שישי להם זכות ראשונים על מיסוי על כמעט כל ההכנסות (מלבד הכנסות אמריקאיות).
     אך לפני זה אני ממלא את דוח המס האמריקאי ורואה אם יש לי חבות מס, אם כן אני כמובן מנצל אותו לזיכוי מס זר בישראל.

     אהבתי

  1. ציטוט מדף שאלות ותשובות שלהם:

   I lost my Direct Pay confirmation number, can I retrieve it?
   Unfortunately, the Direct Pay application cannot currently retrieve your confirmation number once you leave the application.

   ניסית להראות למס הכנסה ישראל את ההעברה הבנקאית או פירוט אשראי?

   ממה שאני מכיר מס הכנסה בדרך כלל מבקשים את דוח המס (1040) שלך כדי להוכיח תשלום מס. את יכולה למלא אותו ולהראות אותו למס הכנסה ישראל אפילו לפני שאת מגיש בארה"ב. רק תוודאי שהכל בדוק כדי שלא יהיו תיקונים בהמשך.

   אהבתי

  1. אני כתבתי על המסלול הפשוט כאן.
   המסלולים האחרים מיועדים לאנשים שיש להם חשש בפלילים ולכן ראוי שיתייעצו עם רואה חשבון שהוא גם עורך דין (לרואה חשבון אין חובת סודיות מול הרשויות).

   אהבתי

 5. מתורגמן יקר, שלום וברכה!
  ראשית, תודתי העמוקה על הבלוג המחכים והמושקע שעוזר ומפשט עניינים שעד היום כלל לא היו בתודעתי. הגעתי לכאן מאתר הסולידית ומאז עוקב בקביעות. מסיר בפניך את הכובע.
  אשמח לעזרה ולשמוע את דעתך בנוגע להתלבטות שיש לי.
  אני בשנות השלושים לחיי, נשוי + 4 ילדים מתחת לגיל 10. אני אזרח ארה"ב ואשתי לא. עד היום לא עשיתי כלום בנוגע לאזרחות שלי. למשמעות והחובה במילוי דוחות והגשתם התוודעתי כאן. עד היום הייתי בגישה של לא מעוניין לתת ולא לקבל. האזרחות לא ממש עניינה אותי. הייתי די משוכנע שכל עוד אני לא מתכנן לעבוד או לבקר בארה"ב, אני לא מעניין את רשויות המס. עכשיו אני מבין יותר טוב שזה לא ממש עובד ככה…
  בכל אופן, עכשיו שאני כבר מנסה להבין איך למלא ולהגיש דוחות, אני שוקל גם את עניין האזרחות לילדים בכדי להנות מהחזרי המס שמקבלים, כפי שהתייחסת אליהם בכמה פוסטים. ההתלבטות היא משיקולים כלכליים גרידא. כיוון שלצורך כך נשתמש בחוק הסבא, העניין כרוך בהוצאה גדולה (אגרות + ויזות + הטסת כל המשפחה לארה"ב = כ50 א"ש) אך אני רואה זאת בתור השקעה.
  לכן, הייתי שמח לשמוע את דעתך:
  1. האם אזרחות ארה"ב לילד כיום באופן כללי יכולה להועיל לילד או שהיא נטל?
  2. האם החזרי המס בסבירות כלשהי עתידים להיפסק בזמן הקרוב?
  3. כיוון שלא דיווחתי עד כה, ואעשה גילוי מרצון, האם כדאי לעשות בליווי משרד רואי חשבון?
  4. בקרוב תכנס לתוקפה התכנית החדשה של שר האוצר נטו משפחה – האם יהיו לה השפעות על הזכאות להחזרי המס?

  תודה מראש על כל העזרה!!

  אהבתי

  1. האם אזרחות ארה"ב לילד כיום באופן כללי יכולה להועיל לילד או שהיא נטל?

   התועלת היא בעיקר בפן של עוד אזרחות לילד, זה פותח בפניו הרבה אופציות שלא היה נחשף אליהם (למשל, להחליט שהוא קם בוקר אחד והולך לעבוד בארה"ב, לא צריך ויזות, לא צריך אישורים).
   יכול ללכת ללימודים שם, בלי ויזה ייעודית.
   מבחינה כלכלית, כרגע המצב שהאזרחות הוא נטל. דוחות המס עולים כסף או זמן. צריך לזכור להגיש אותם כל שנה. הבנקים התחילו להעביר מידע לגבי אמריקאיים ל-IRS.
   אם אתה מתכוון לתת את ה-$1,000 לילד, אז אולי זה יהיה פחות נטל בשבילו 🙂

   אני אישית רואה את היתרונות כעולים מעל החסרונות, אבל מצד שני "מילוי דוחות" זה השם האמצעי שלי, וכנראה הילדים שלי ידעו למלא את הדוחות בצורה עיוורת. אבל זה עדיין דורש ממני להיות במעקב מתמיד אחרי עדכונים בתחום.
   בנוסף, אני רואה את האזרחות כביטוח כנגד חוסר יציבות במזרח התיכון. You never know.

   האם החזרי המס בסבירות כלשהי עתידים להיפסק בזמן הקרוב?

   אין לי שום דרך לדעת את זה. דווקא שמעתי שטראמפ מתכוון להגדיל את הזיכוי ל-$1,500, אבל הם תמיד יכולים לקבוע איזה תקנה שתצמצם את הזכאות לאזרחים "זרים".
   כמו שב-2014 קבעו שמי שעושה החרגת שכר לא יכול לקבל החזר מס בגין ילדים.

   כיוון שלא דיווחתי עד כה, ואעשה גילוי מרצון, האם כדאי לעשות בליווי משרד רואי חשבון?

   לדעתי אם אתה לא מפחד להגיש לבד בשנה רגילה, אז אין הבדל לשנה של גילוי מרצון.
   כפי שהסברתי בפוסט הרלוונטי, הבדיקה של הדוחות הללו על ידי ה-IRS לא שונה מהבדיקה הרגילה שהם עושים לדוחות שמוגשים בזמן.

   בקרוב תכנס לתוקפה התכנית החדשה של שר האוצר נטו משפחה – האם יהיו לה השפעות על הזכאות להחזרי המס?

   בהחלט. היות ונתחיל לשלם פחות מסים בישראל, אז לחלק מהאנשים יהיה עדיף לעשות החרגת שכר במקום זיכוי מס זר, ואז הם לא יוכלו לקבל את החזר המס.
   עם זאת יש לבדוק פרטנית מכיוון ובהחלט ייתכן שניתן לעשות זיכוי מס זר ולקזז חלק מהמס ואת שאר המס באמצעות הזיכוי בגין הוצאות טיפול בילדים (אן רלוונטי), וכן באמצעות הזיכוי מס לילדים, ואת היתרה לקבל כהחזר מס. במצב זה נקבל כנראה פחות מ$1000 לילד לשנה.

   Liked by 1 person

   1. לפי החוק הקיים היום, ניתן לקבל אזרחות מלידה אם אתה:
    1) נולד בארה"ב ללא קשר לאזרחות ההורים שלך, כל עוד הם אינם שם בשליחות דיפלומטית
    2) נולד להורים אמריקאיים
    3) נולד להורה אמריקאי בתנאי שההורה גר בארה"ב לפחות 5 שנים מתוכם לפחות שנתיים מעל גיל 14

    חוק הסבא בא לענות על המצב השלישי כאשר להורה אין את תקופת השהות הנדרשת. במקרה זה ובמידה שההורה של הילד הינו אמריקאי (זהו תנאי מחייב), ניתן להשתמש בתקופת השהות של הסבא/סבתא (בתנאי שגם הם אמריקאיים).
    במצב זה לא ניתן לקבל את האזרחות בשגרירות במקום הלידה של הילד, אלא צריך קודם למלא את כל הטפסים ולצרף הוכחות לשהות, וההורה האמריקאי צריך לטוס איתו לארה"ב לאחר קבלת זימון לתאריך ספציפי (ניתן לדחות אותו אם יש צורך, אך אין הרבה אופציות להשפיע על התאריך הנ"ל), ולהגיע איתו לראיון באחת ממשרדי הפנים שם (פורמלי לחלוטין, לפי הטפסים הם כבר יודעים אם הוא זכאי לאזרחות או לא, ולא יזמינו אתכם אלא אם כן אתם עומדים בקריטריונים).
    התהליך גם כרוך בעמלה שכיום עומדת על $1,170 לילד.

    ראוי לציין שבמצב זה הילד לא נחשב אזרח מלידה אלא רק מאותו יום שהגיע לראיון במשרד הפנים האמריקאי. כלומר רק מהשנה בה הפך לאזרח ניתן לקבל עליו פטור אישי בדוח השנתי, לדרוש עבורו זיכוי בגיון הוצאות בטיפול שלו, וכן זיכוי/החזר מס בגין ילדים ואפילו החזר מס אם שילמתם לו על הלימודים.

    אני מתכנן לכתוב פוסט על התהליך שכן עברתי אותו עם הילד הראשון לפני כשנתיים, ומתכנן לעבור אותו שוב עם הילד השני לאחר שיוולד (ומתנצל מראש אם אהיה פחות זמין בתקופה הקרובה).
    אם אתם רוצים יש פוסט מעולה באנגלית על הנושא. תקראו גם את התגובות, יש שם הרבה שאלות מעולות ואפילו עורכת דין שמתמחה בנושא שעונה על השאלות.

    אהבתי

 6. תודה רבה,
  קראתי את הפוסטים שלך ונעזרתי בהם רבות השנה, בהכנת הדוחות לIRS.
  ברצוני לשאול: אם בחרתי בקופות גמל לחסכון לכל ילד (מביטוח לאומי), איך אני מדווחת עליהן?

  אהבתי

  1. אתה מוזמן לשאול כל שאלה כאן, לא משנה כמה היא נראית לך טריוויאלית, ואענה לך כמיטב יכולתי עד שתבין.
   אין לי בעיה אפילו שנעשה שאלות ותשובות על כל סעיף בטופס, עד למילוי מלא שלו.

   אהבתי

    1. הטופס הראשי נקרא 1040 ואתה יכול למצוא אותו כאן

     אם אתה צריך טפסים לשנים קודמות, אתה יכול לחפש כאן, פשוט לרשום את מספר הטופס שאתה מחפש ואז לבחור את השנה במתאימה מהרשימה שתצא.

     ממליץ לך לקרוא את סדרת המס מהתחלה כדי להבין יותר טוב אילו טפסים נוספים אתה צריך. בכל המינימום של המינימום של טפסים הוא 1040, ScheduleB, 8965.

     כל זה נכון רק לשנת המס 2016.

     אהבתי

 7. שלום למומחה – שאלה לגבי RSU:

  מכרתי השנה, אחרי שהחזקתי לאורך זמן, RSU שקיבלתי ממקום העבודה בישראל.
  המניות הן של חברה אמריקאית, ומוחזקות אצל ברוקר אמריקאי עם נאמן ישראלי.
  במכירה נוכה לי מס במקור של 25%, על ידי הנאמן, למס ההכנסה הישראלי, וכמובן מס הכנסה על הערך ביום ה- VEST.
  איך אני מבצע זיכוי מס זר על מס רווחי הון ששילמתי במקור בישראל ולא מגיע למצב של כפל מס? טופס 1116 מאפשר זיכוי רק של רווח ממניות זרות, לא?
  אותה שאלה רלוונטית גם לדיבידנדים.

  תודה רבה מראש על העזרה

  אהבתי

  1. שלום,
   רצוי לציין שאני לא מומחה 🙂
   אני לא רואה שום הבדל בין רווחי ההון מ-RSU לרווחי הון רגילים.

   אם כבר, להיפך, זיכוי מס זר ניתן לקחת רק על הכנסות שאינם משטח ארה"ב.
   מיקום רווחי הון מוגדר כמקום התושבות שלך, ללא קשר למיקום החברה. לכן כל עוד אתה תושב ישראל, רווחי ההון נחשבים הכנסה "זרה" ותוכל לקבל עליהם זיכוי מס זר.

   בפועל החישוב שנעשה לגבי זיכוי מס זר, הוא שלא ניתן לקבל בשנה מסוימת יותר מ- [הכנסה זרה] לחלק ל-[הכנסה כוללת] כפול [המס המחושב בארה"ב].
   דוגמא: נגיד ההכנסה הכוללת שלך $100,000 ומתוכם יש לך דיבידנדים מארה"ב על סך $20,000, וחבות המס שלך בארה"ב לפני זיכוי מס זר הוא $10,000. לא תוכל לקחת זיכוי מס זר על יותר מ-$8,000 (ללא קשר לכמה מס שילמת בפועל לישראל). את היתרה תוכל להעביר לשנים הבאות, אבל גם בשנים הבאות תהיה כפוף לאותה מגבלה.

   לגבי דיבידנדים, בהנחה שהם מארה"ב, הם נחשבים הכנסה אמריקאית ולכן הם יקטינו את הזיכוי, בהנחה והם מישראל, הם לא ישפיעו על הזיכוי, מלבד ההשפעה שיש בלאו הכי בשורה 18 של טופס 1116 על דיבידנדים מועדפים זרים.
   ראה את הפוסט הזה להסבר על התאמות להכנסה זרה. תשתה הרבה קפה לפני שאתה קורא 🙂

   אהבתי

 8. שתיתי הרבה קפה אבל אני לא בטוח שהוא היה מספיק חזק…

  אני רוצה לוודא שהבנתי נכון –
  מניה אמריקאית המחלקת דיבידנד:
  * רווח הון נחשב רווח זר,לפי מקום התושבות, ואפשר להתקזז על מס שנוכה במקור ע"י מס הכנסה הישראלי.
  * הדיבידנד נחשב אמריקאי ולכן, על אף ש-25% נוכו במקור לרשויות בישראל נדרש לשלם מס בנוסף ל- irs.

  (אם כך, לפי הפוסט הראשון שלך אצל הסולידית, צריך לא להשקיע במניות מחוץ לארה"ב בגלל pfic, אבל להימנע ממניות המחלקות דיבידנד בגלל כפל מס?)

  תודה רבה

  אהבתי

  1. הדיבידנד נחשב אמריקאי ולכן, על אף ש-25% נוכו במקור לרשויות בישראל נדרש לשלם מס בנוסף ל- irs.

   לא בדיוק, ישנו חישוב שמקזז את כמות המס שניתן לקחת כזיכוי מס זר – כפי שהדגמתי כאן

   בפועל, אל תשכח שמסים שאתה משלם לארה"ב אתה יכול לקחת כזיכוי מס זר בדוח השנתי בישראל. על דיבידנדים לא אמור לצאת לך יותר מ-25% בכל מקרה.

   אם כך, לפי הפוסט הראשון שלך אצל הסולידית, צריך לא להשקיע במניות מחוץ לארה"ב בגלל pfic, אבל להימנע ממניות המחלקות דיבידנד בגלל כפל מס?

   אין בעיה עם מניות פרטניות מחוץ לארה"ב, אלא רק עם קרנות נאמנות (ודומותיה).
   בנוגע להימנע ממניות מחלקות, אתה צריך לזכור שבסופו של דבר המטרה שלך היא לא למזער את המס שאתה משלם אלא למקסם את הכסף שנשאר אצלך בכיס. אני אישית הייתי מעדיף שמניות לא יחלקו דיבידנדים בכלל, היות וזה מתקזז מערך המניה וסתם יוצר אירוע מס.
   אם אתה דוגל בגישה הפסיבית, בתור אמריקאי תוכל להשקיע רק בקרנות אמריקאיות, והם תמיד מחלקות את הדיבידנדים. החוק לא מאפשר להם לצבור את הדיבידנים למחיר הקרן.

   אהבתי

 9. מצאתי את ההסבר בחלק 10b של זיכוי מס זר שורה 5. (עוד הרבה קפה 😜).

  תודה וסליחה על הפספוס – לא אעלב אם תמחק את השאלות האחרונות כדי להוריד עומס מהשרשור.

  אהבתי

 10. שלום ותודה
  מנסה למלא בOLT אחרי שנכשלתי בשליחה בFREE FILE בגלל ההכנסות בארץ זרה
  איך אני מדווחת הכנסות, בהנחה שאני לא רוצה להחריג ב2555 אלה לקבל החזרים על ילדים. (אני עילגת בשעה הזאת)
  האפשרות היחידה שהם מציעים היא W-2, שאין לי כמובן
  תודה

  אהבתי

 11. אה. חשבתי שCOMPENSATION מתייחס להוצאות שאינם מעבודה. (פנסיות ופיצויים). תודה!!
  אני מסתבכת שם כהוגן, מנסה עדיין להתמודד עם ההדרכות שלך
  (שלחתי תמיד FREEFILEFILABLE. כל כך הרבה יותר פשוט)

  Liked by 1 person

  1. שוב אני, תודה!
   לפי טבלת המס אני לא חייבת במס לאמריקאים. יש לי מעט עודף. כך גם לפי OLT, לא כל המס ששילמתי בארץ נוצל. מצד שני, לפי התוכנה אני חייבת במס לאמריקאים.
   יש מצב שבו אני חייבת במס לארה"ב מצד אחד אבל מצד שני לא מנוצל כל המס ששילמתי בארץ? עשיתי משהו לא נכון?
   מעתיקה את הרמז היחיד שקיבלתי מOLT:
   Excess tax over the total of other credits allowable before Child Tax Credit. $2097

   אהבתי

   1. פתחתי טיקט והם הכירו לי את האופציה לראות את הנתונים על הטופס עצמו. הקלה!
    מצאתי שבשורה 20 בטופס 1116 יש סכום אחר מאשר בשורה 44 ב1040.
    שילמתי מיסים בארץ הקודש ערך של 8464 דולרים
    אני חייבת לדוד סם 7926 דולרים
    והם "זיכו" אותי על 5829 דולרים
    את השאר קיזזו לי מההחזר של הילדים
    שאלתי אותם ספציפית עכשיו על הפער בין השורות, אעדכן לכשיהיה. יש לך השערה איך יכול להיווצר הפער?

    אהבתי

    1. יש אפשרות ב-OLT לראות את ה"טופס" באופן רציף? אני תמיד הייתי מגיע לחלק האחרון, אומר להם שאני רוצה להגיש ידנית ואז מקבל את האפשרות להדפיס וכד' – מאוד טרחני…

     אהבתי

     1. אני תמיד רואה כפתור View Forms בשורה העליונה, לא משנה באיזה שלב אני במילוי. כמובן שבהתחלה זה מוביל לרשימה ריקה, אך ככל שאני ממלא גם הרשימה שם של הטפסים מתמלאת.

      אהבתי

    2. בהחלט. זיכוי מס זר ניתן רק עבור החלק היחסי של מסים שנוגעים להכנסות זרות.

     ייתכן ו-25% מההכנסות שלך הם ממקורות אמריקאיים (דיבדנדים, ריבית, נדלן בארה"ב)? אם לא, צריך לראות שהזנת נכון את הנתונים ל-1116.

     אהבתי

 12. כלההכנסות שלי ישראליות. חלק מהם היו מדמי לידה וקרן השתלמות
  זה משנה?
  (ב1116 בשורה 20 כתוב להעתיק את שורה 44 מ1040. הם לא העתיקו. כתבו מס אחר)

  אהבתי

  1. זה לא אמור לשנות (גם המס בשורה 44 מחושב בהתבסס על ההכנסות הללו).
   בטופס 1116 של AMT זה בוודאות מספר אחר, במקום שורה 44 מ-1040, רושמים שם את שורה 31 של טופס 6251. להסבר נוסף ראי כאן.
   אם זה ב-1116 הרגיל אז אין לי מה להמליץ לך מלבד לחכות לתשובה שלהם.

   אהבתי

    1. מסתבר שזה קשור לAMT
     קראתי שוב את הפוסט שלך בנושא
     האם יתכן שעל הסכום שמעל 83800 (מדווחים כזוג), אני אשלם 26% מס למרות העודפים שנותרו לי מהתשלום בישראל?

     אהבתי

     1. אמנם החישוב הוא 26% מעל הסף שציינת (ויש גם מדרגה נוספת של 28% אבל לבעלי הכנסות מאוד גבוהות), אבל ה-AMT נכנס לתוקף רק אם הוא עוקף את המס הרגיל.
      תסתכלי על שורות 31-35 בטופס 6251 ותראי שאת מחשבת את ההפרש מעל המס הרגיל.

      אהבתי

 13. רציתי לברר איך אני יכול לדעת האם אני חייב לדווח על מיסים או לא.
  וכן איך אני אדע אם יש עוד טפסים שאני צריך למלא לפני שאני שולח

  אהבתי

  1. Filing Requirements
   If you are a U.S. citizen or resident alien, the rules for filing income, estate, and gift tax returns and for paying estimated tax are generally the same whether you are in the United States or abroad.
   Your income, filing status, and age generally determine whether you must file an income tax return. Generally, you must file a return for 2016 if your gross income from worldwide sources is

   Filing Status* Amount
   Single …………………….  $10,350
   65 or older ………………. $11,900
   Head of household …………… $13,350
   65 or older ………………. $14,900
   Qualifying widow(er) …………. $16,650
   65 or older ………………. $17,900
   Married filing jointly ………….. $20,700
   Not living with spouse at end of
   year …………………… $ 4,050
   One spouse 65 or older ……… $21,950
   Both spouses 65 or older ……. $23,200
   Married filing separately ……….. $ 4,050

   מתוך פרסום 54 של ה-IRS, מדריך המס לשנת 2016 לאזרחי ארה"ב השוהים מחוץ לארה"ב:
   https://www.irs.gov/pub/irs-pdf/p54.pdf

   Liked by 1 person

    1. יש לך את הפוסט של המתורגמן הפיננסי אם כן. במאמר מוסגר אומר שאם אתה מתקשה כ"כ באנגלית בהחלט לא הייתי מגיש מיסים באופן עצמאי.

     אהבתי

  2. אתה יכול לבדוק את חבות ההגשה לפי הפוסט הזה: https://fintranslator.com/2017/01/03/2016-standard-deduction-personal-exemption/

   בתור ישראלי הדוח השנתי הכי בסיסי (אם המשכורת הכנסתך היחידה) יכלול 4 טפסים: 1040, Schedule B
   2555 או 2555EZ
   8965

   אם תפרט לגבי שאר הכנסותיך אוכל להגיד לך אילו עוד טפסים למלא ולהכווין לפוסטים רלוונטיים (במידה וכתבתי אותם)

   בנוסף במידה וסך חשבונותיך הזרים עברו סכום של $10,000 אתה חייב להגיש דיווח על חשבונות בטופס שנקרא FBAR. כתבתי על אופן ההגשה כאן:
   https://fintranslator.com/2017/03/15/fbar-filing-for-2016-tax-year/

   אהבתי

 14. שלום, ותודה על הבלוג.
  אני פנסיונר, שמקבל פנסיה תקציבית ממשרד החינוך, אין לי כ"כ הרבה מס, כך שעם טופס 1116, אני עדיין חייב במס גבוה.
  אני מקבל טופס 106 עם התקציב.
  האם ניתן להחריג את הפנסיה עם טופס 2555? בסך הכל זה כסף שניתן לי על עבודתי במשך שנים רבות.

  אהבתי

כתיבת תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s