מילוי טפסים – אפשר כבר להגיש? גרסת 2016

הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.

 

אני מזכיר לכולם שה-18 לאפריל 2017 הוא יום ההגשה הרשמי של דוח המס האמריקאי (Individual Tax Return). מי שאינו גר בארה”ב יש לו חודשיים נוספים בצורה אוטומטית, ומי שחושב שיצטרך עוד הארכה יגיש בקשה להארכה.

אז מה נשאר לי עוד למלא?

אז ככה, אם אתם לא נמנים על האנשים הבאים, אתם יכולים כבר להגיש את הטופס באמצעות המדריך שפירטתי בבלוג הזה:

 1. מבקשים זיכוי בגין מס זר ששילמתם לממשלת ישראל או כל ממשלה שאינה ארה”ב.
 2. מבקשים זיכוי/החזר בגין ילדים (הילדים צריכים להיות אמריקאיים ולעמוד בתנאים המפורטים בפוסט הזה).
 3. מבקשים זיכוי/החזר בגין הוצאות על לימודים גבוהים.
 4. מכרתם ברווח קרן נאמנות/תעודת סל שמקום הנפקתה אינה ארה”ב.
 5. חייבים במילוי הטופס לחישוב מס אלטרנטיבי (מי שמבקש זיכוי בגין מס זר חייב במילוי הטופס).

לגבי סעיפים 1-4 נראה לי שכל אחד יודע אם הוא משתייך לאחד מהקבוצות האלה. לגבי סעיף 5 יש גליון שצריך למלא כדי לבדוק אם צריך למלא טופס נוסף שמחשב את המס האלטרנטיבי (טופס 6251). הגליון נמצא בעמוד 46 של קובץ ההנחיות לטופס 1040. לחלופין, תוכלו להיעזר בעוזר האישי של ה-IRS כדי לראות אם אתם מחויבים למלא את הטופס.

לחלופין, תורידו את גליון הגוגל שיצרתי שיבדוק עבורכם (בעברית 🙂 ) אם אתם צריכים למלא את טופס 6251. אני מזכיר שאת הנתונים הדרושים ממלאים רק בתיבות הצבועות בכתום. בעיקרון לא תצטרכו למלא אם ה-AGI שלכם לא עולה על הסכומים הבאים (נכונים לשנת המס 2015) ואתם לא מבקשים זיכוי עבור מס זר:

 • $53,900 לרווקים וראשי אב בית
 • $41,900 לנשואים המגישים בנפרד
 • $83,800 לנושאים המגישים ביחד או אלמנים מוכרים

בעצם, מי שמחריג את השכר שלו ה-AGI שלו יהיה נמוך מהסף ולא יצטרך להגיש (אלא אם יש לו הכנסות גבוהות מהשקעות), ומי שלא מחריג את השכר ומבקש זיכוי על מס זר, כן יצטרך לחשב את המס האלטרנטיבי.

תזכורת: ה-AGI מופיע בשורה 38 של טופס 1040.

אני לא שייך לקבוצות הללו, מה הלאה?

מה שהלאה, זה שצריך למלא את שורות 47, 55-56, 70 (אם שילמתם סכום כלשהוא ביחד עם הבקשת להארכה), 74-79 ולחתום איפה שכתוב Sign Here. אם אתם מגישים בהגשה אלקטרונית, אין צורך לחתום.

עוד משהו?

כן.

אתם צריכים למלא את טופס 8965 – בקשה לפטור ממס הבריאות החדש של אובמה. החל מ-2014 לכל אזרח אמריקאי חייב להיות ביטוח בריאות. כתלות בהכנסה הממשלה האמריקאית מסבסדת את הביטוח.

מי שגר מחוץ לארה”ב יכול לבקש פטור ממערכת הבריאות הזאת (תודה, באמת).

לא הראית עדיין איך למלא את טופס 8965

צודקים.

בואו נתחיל.

אז ככה, ממלאים בשורה העליונה את השם/שמות המופיעים על הדוח, וכן את מספרי ה-SSN/ITIN. לאחר מכן, ממלאים רק את החלק השלישי של הטופס:

8965p3

בעמודה (a) ממלאים את השמות של כל בני הבית (בני זוג + ילדים שמולאו בשורה 6 של טופס 1040).

בעמודה (b) ממלאים את מספרי זיהוי המס של אותם אנשים (SSN או ITIN).

בעמודה (c) מזינים את האות C עבור כולם.

בעמודה (d) מסמנים X (איקס) עבור כולם (מסמן שהיה פטור מכיסוי ביטוחי במשך כל השנה). אם גרתם בארה”ב חלק מהשנה, במקום לסמן X בעמודה (d) תסמנו את החודשים הרלוונטיים בהם גרתם מחוץ לארה”ב.

פשוט פשוט.

נו… אז להגיש?

רגע!

אל תשכחו למלא את השורות שציינתי לעיל.

שורה 47

סוכמים את שורות 44-46. בשורה 44 זה המס הרגיל, בשורה 45 זה התוספת עבור המס האלטרנטיבי (שטרם למדנו לחשב אותו), ובשורה 46 מס שקשור לחוק הבריאות החדש שאנחנו פטורים ממנו הודות לטופס 8965 שהרגע מילאנו.

במידה והחרגתם את שכרכם (ואת שכר בן זוגכם), סביר להניח שיופיע לכם 0 (אפס). אך זה תלוי בהכנסות נוספות (שלא מעבודה) שהיו לכם במהלך השנה.

שורה 55

שורה 55 היא סך כל הזיכויים שלכם. היות ואתם לא אחד מהאנשים המפורטים לעיל, אין לכם זיכויים, ולכן תמלאו בשורה 55 “0” (אפס)

שורה 56

מחסרים את הערך בשורה 55 מהערך בשורה 47. אם יוצא מספר שלילי, רושמים “0” (אפס).

שורה 70

אם הגשתם בקשה להארכה ושילמתם מקדמה כי חשבתם שתהיו חייבים במס, רשמו את הסכום ששילמתם בשורה 70. אין לכלול את העמלה במידה ושילמתם בכרטיס אשראי. תוכלו לקזז את העמלה בדוח המס לשנת 2016 במידה ותפרטו את הניכויים במקום לקחת ניכוי סטנדרטי.

לי אישית יצא לשלם ל-IRS ולמלא שורה זו בשנת 2014, בעקבות מכירה של קרן נאמנות ישראלית (טרם ידעתי שלא משתלם להשקיע בזה מבחינת המס האמריקאי).

שורה 74

בעיקרון צריך לסכום את שורות 64, 65, 66a, ואת שורות 67-73. במקרה של הפוסט הזה, מדובר רק בשורה 70 ורק בתנאי שבאמת שילמתם משהו ל-IRS.

שורה 75

אם הערך בשורה 74 גדול מהערך בשורה 63, החסירו את שורה 63 משורה 74. אם יצא לכם חיובי, זהו סכום שה-IRS חייב לכם (Refund, בעגה המקצועית 😉 ).

שורה 76a

בשורה 76a צריך לציין כמה מתוך ההחזר (במידה ויש), אתם רוצים לקבל השנה. אם יש לכם חשבון בנק אמריקאי יש למלא את הפרטים שלו כאן, וה-IRS יזכה אתכם שם. אם לא תמלאו, תקבלו צ’ק בדואר לכתובת שצוין בראשית הדוח.

שורה 77

אתם יכולים לבחור להשליך חלק מההחזר לשנת 2016, אם אתם צופים שתהיו חייבים כסף ל-IRS. כפי שציינתי פעמים רבות, מקרה זה אינו סביר. אך מי שרוצה יכול. סכום זה אינו צובר ריבית.

שורות 78-79

אם שורה 74 פחות מהערך בשורה 63, יש להחסיר את שורה 74 משורה 63. זהו המס שאתם חייבים ל-IRS. בשורה 79 יש להעריך/לחשב קנסות (אם רלוונטי) ולכלול את הקנסות בערך שרושמים בשורה 78. אתם יכולים להשאיר את שורה 79 ריקה, וה-IRS יחשב עבורכם את הקנס וישלח לכם חשבון בדואר. שוב, זהו לא מקרה סביר.

Third Party Designee

כאן ממלאים פרטים של גורם שלישי אם אתם מעוניינים שה-IRS יפנה לאותו גורם במידה ויש בעיה בדוח שלכם. למשל, אתם מרגישים נועזים מספיק למלא בעצמכם את הדוח, אבל אם יש בעיות, אולי תרצו שרואה חשבון כבר יטפל בזה (תדאגו לעדכן אותו בזה).

Sign Here

יש לחתום איפה שכתוב Your signature והבן זוג צריך לחתום איפה שכתוב Spouse’s signature. יש למלא תאריך איפה שכתוב Date. יש למלא את עיסוקכם איפה שכתוב Your occupation ו-Spouse’s occupation. יש למלא טלפון שניתן להשיג אתכם איפה שכתוב Daytime Phone Number. אל תשכחו לכתוב 972 בהתחלה שזהו קוד הטלפון הבינלאומי של ישראל.

מי שרווק או ראש אב בית ממלא רק את שורת החתימה הראשונה.

אין צורך לחתום פיסית במידה וההגשה אלקטרונית. למרות שאני ממליץ על שימוש בתוכנות קיימות והגשה אלקטרונית, כדאי מאוד בשנה הראשונה שתמלאו להרגיש בידיים את הטפסים ולמלא ידנית ולעשות חישובים עם מחשבון. אחרי זה תמלאו בדוח האלקטרוני ותוודאו שלא עשיתם טעויות, ואם עשיתם תוכלו ללמוד מהן. את ההגשה בכל מקרה כדאי לכם להגיש אלקטרונית, כדי להימנע מדואר שליחים יקר וארוך.

לעתים ה-IRS ישלח לכם קוד מזהה. בדרך כלל זה קורה לאחר שגנבו לכם את הזהות ומילאו בשמכם דוחות מס לשם קבלת החזרים מה-IRS. זה נפוץ בארה”ב, אך טרם שמעתי על מקרים כאלה בישראל. אבל המלצה: תשמרו על המידע שלכם טוב טוב. במיוחד ה-SSN שלכם. אם קיבלתם קוד כזה מה-IRS יש לרשום אותו איפה שכתוב: 

If the IRS sent you an Identity Protection PIN, enter it here (see inst.)

Paid Preparer Use Only

אין צורך למלא היות ואתם מילאתם את הדוח לבד ולא שילמתם לאדם לעשות זאת.

סיכום

כל הכבוד!!!!! מגיעה לכם טפיחה על השכם.

שנה הבאה זה יהיה יותר קל ותדעו מהר יותר לשייך כל הכנסה לטופס המתאים.

אם אתם שייכים לאנשים המפורטים לעיל. אז עוד לא סיימתם ובתקווה עד ההגשה המאוחרת (16 לאוקטובר 2017), נספיק לעבור על כל הנושאים הללו (זיכוי מס זר, זיכויים שונים בגין ילדים, זיכוי על לימודים גבוהים, מס אלטרנטיבי, קרנות נאמנות/תעודות סל לא אמריקאיות).

 

 

 הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.אזהרה: אני איני רואה חשבון אמריקאי וגם לא רואה חשבון ישראלי. אני גם לא יועץ מס באף אחת מהמדינות הנ”ל (גם לא באף מדינה אחרת). את כל המידע שאני מספק כאן אני למדתי בעצמי תוך התייעצות חד פעמית עם רואה חשבון ועם אנשים אחרים המגישים בעצמם. חוק המס האמריקאי הוא חוק סבוך נורא, והמצבים שאתאר כאן הם יחסית פשוטים – הכנסה כשכיר, רווח הון על מניות, דיבידנדים, ריבית מהבנק/אג”ח, הכנסה משכירות (שלא כחלק מעסק). אם אתם בעלי עסק/עצמאים, אתם יכולים להשליך חלק מהדברים שיכתבו כאן על המצב שלכם, אך כרגע לא אעסוק בדיווח עבור בעלי עסקים. מילוי הדוחות דורש ידע שתוכלו לקבלו כאן בחינם, אך השימוש בו הוא על אחריותכם בלבד. באופן כללי, לא מומלץ להסתמך על בלוגים רנדומליים ברשת.

40 מחשבות על “מילוי טפסים – אפשר כבר להגיש? גרסת 2016

 1. היי,
  מדריך ממש אדיר, אני מאוד שמח שנתקלתי בו ושאפו על העבודה הדקדקנית.
  אני ממלא בפעם הראשונה עם אישתי (MFJ כשלה אין SSN והיא מופיעה כNRA).

  ראשית, אני חייב לציין שמכיוון שעשינו פחות מ40K בשנה החולפת רוב השדות לרבות 22,36,37,46,47 נשארו על 0$ ואני מקווה שזה תואם את ההוראות שכתובות בבלוג.

  דבר שני, מה קורה ומידה והIRS נתקלים בטעות בטופס (במידה ולא שלחת אותו לthird party לאובסרבציה נוספת)?

  ולשאלה הגדולה *
  מילאתי 1040, החרגת שכר 2555ez ו 8965. לאן אני שולח את כל זה? ניתן להגיש אלקטרונית?

  המון תודה וחג שמח!

  אהבתי

  1. שלום וברוך הבא.

   לא הבנתי. האם אשתך אמריקאית? אם כן, אתם חייבים להשיג לה ssn.
   אם לא, אתם חייבים להשיג לה ITIN על מנת לדווח עליה כאמריקאית(אני מתכנן בעתיד פוסט בנושא).
   אם אתה מדווח עליה כ-nra אז הסטטוס המתאים לך הוא married filing separately (MFS) ולא MFJ.

   בהנחה וכל ה-40 אלף משכר, והחרגתם שכר בטופס 2555, אז בהחלט התיבות שציינת אמורים לצאת 0.

   לא הבנתי את השאלה לגבי ה-IRS. מה זאת אומרת אם הם יתקלו בטופס? אתה שולח את הטופס אליהם.

   אם מילאת ידנית אז אתה שולח אל:
   Department of the Treasury
   Internal Revenue Service
   Austin, TX 73301-0215
   USA

   אבל אני ממליץ לך למלא את הטפסים באמצעות תוכנה, כי זה ימנע טעויות חישוביות וימנע ממך לשכוח טפסים מסוימים שאתה אולי צריך. בנוסף, תוכל לשדר את הדוח באינטרנט בצורה זו.
   יש תוכנות חינמיות כאן: https://apps.irs.gov/app/freeFile/jsp/index.jsp
   אני אישית מסתדר עם olt.com אבל לכל אחד יכול להתאים משהו אחר.

   אשמח לענות על עוד שאלות ככל שיהיו

   אהבתי

 2. תודה על התגובה הסופר מהירה!
  אישתי לא אמריקאית (היא קנדית), ולכן בעקבות תגובתך והדד ליין שמתקרב, אני כנראה אאלץ להצהיר על הוני בלעדיה עם סטטוס MFS (ולהשיג לה ITIN לשנה הבאה).

  השאלה לגביי הIRS – חששתי בדיוק ממקרה של טעות במילוי הטופס כמו זה שקרה הרגע, בוא טעיתי ומילאתי סטטוס MFJ עם NRA. איזה תגובה אני צפוי לקבל מטעם הIRS? (בקשה לתיקון הטופס? קנס?) השאלה נשאלה מכיוון שלא התייעצתי עם רוא"ח לגביי ה1040 ופשוט עקבתי אחריי המדריך הנפלא שלך.

  ניסיתי לעבוד גם עם OLT אבל משום מה נראה לי שיש שם המון שדות שאני מתקשה תרגם (לא לאנגלית אלא למספרים מטפסים בעברית), כמו למשל בW-2 entry בהם יש Wages, tips, & compensation, 5 Medicare wages and tips,Employer identification number וכו'. אני אנסה אוליי את turbotax שייפתח לי בעקבות הסטטוס החדש.

  אגב, באת עשית עבודה פשוט מעולה בהנגשת הטפסים. הייתי מציע לארגן את כל התגובות שנוספות בתחתית כל פוסט לדף פורום עם שאלות ותשובות. זה ימנע ממך להפנות או לענות על שאלות חוזרות בעתיד.

  אהבתי

  1. קשה להעריך מראש מה תהיה תגובת ה-IRS. ייתכן והמחשב שלהם יפלוט שזה שילוב לא סביר של נתונים ויבקשו ממך לתקן.

   יש קנס שנקרא Accuracy Related Penalty, הנה ציטוט מתוך הלינק הבא המסביר על הקנסות השונים:

   Penalty for negligence and disregard of the rules and regulations
   "Negligence" includes (but is not limited to) any failure to:
   make a reasonable attempt to comply with the internal revenue laws
   exercise ordinary and reasonable care in preparation of a tax return or
   keep adequate books and records or to substantiate items properly
   This penalty may be asserted if you carelessly, recklessly or intentionally disregard IRS rules and regulations – by taking a position on your return with little or no effort to determine whether the position is correct or knowingly taking a position that is incorrect. You will not have to pay a negligence penalty if there was a reasonable cause for a position you took and you acted in good faith.

   נראה שהקנס תלוי בסכום המס שהחסרת. אם היה יוצא לך חבות מס בהגשה לבד, אז הקנס בתוקף. אם לא, אז ככל הנראה שלא תקבל קנס בכל מקרה.

   לגבי OLT, אם המשכורת שלך מישראל, אז אתה לא ממלא W-2 entry אלא Foreign Employment compensation. המילוי שם יותר פשוט.

   דבר נוסף, למה אתה רוצה להכניס את אשתך למערכת המס המסואבת הזו? חשוב לעשות ניתוח ארוך טווח לפני החלטה כזו.

   אהבתי

 3. אז בסוף מלאתי עם OLT תחת MFS. הבעיה זה שהם דרשו 8$ על השירות כי הAIG שלי פחות מ13K.
  אין לי בעיה לשלם אבל נראה שהם לא מקבלים כרטיסי אשראי לא אמריקאיים (פייפאל לא אמריקאי לא קביל, ועם כרטיס אשראי צריל להזין כתובת בארה"ב). יש עצות מעבר ללשאול את OLT?

  אהבתי

 4. שלום וכמובן המון תודה!

  אני מנסה עכשיו להגיש את דוחות המס. עברתי על כל הטפסים קודם ידנית עם ההסברים שלך. עכשיו אני מנסה להשתמש בתוכנה להגיש: ניסיתי בינתייים 2 תוכנות: TurboTax & TaxSlayer. נראה שאני לא יכול להגיש בגלל שלאישתי אין SSN/ITIN. יש לך אולי מושג מה אפשר לעשות? או שפשוט להגיש ידנית?
  בנוסף, לא הגשתי בקשה להארכה, האם אני צריך לעשות משהו נוסף עכשיו או פשוט להגיש?
  תודה

  אהבתי

  1. זה לא קשור לתמיכה של בתי התכונה באופציה הזו, אלא מסתבר שהנחיה של ה-IRS.
   לא ניתן להגיש אלקטרונית עבור מי שנשוי ל"זר/זרה" (אלא אם כן מחשביבים אותה תושבת אמריקאית לצרכי מס – אך יש לזה השלכות מיסויות אחרות כמו דיווח על כלל הכנסה העולמית של בן/בת הזוג).

   אהבתי

 5. אני אמשיך… ניסיתי גם ב olt.com שאמרת שאתה השתמשת וגם ללא הצלחה. למעשה נראה שאין לי שום דרך להגיש אלקטרונית. עזרה?

  שאלה נוספת – אני רואה שמי שהגיש בשמי שנה שעברה מילא גם טופס 1116 שלא ראיתי שמוזכר כאן בבלוג?
  (ומשום מה גם את 6251, שלא נראה שאני אמור למלא)

  אהבתי

  1. לא מוזכר בבלוג???
   חלק 1
   חלק 2
   חלק 3
   חלק 4
   חלק 5

   אה… וגם ההשוואה בין החרגת שכר לזיכוי מס זר

   אם אתה מגיש 1116 אז אתה צריך להגיש גם 6251 (וגם עוד טפסי 1116 שקשורים ל-6251), אני מזהיר אלו לא טפסים קלים לעיכול
   אתה יודע על מה הגיש 1116? רק על הכנסות פסיביות (תוכל לראות בשורות העליונות של הטופס את סוג ההכנסה שבגינה הוגשה)?

   אהבתי

   1. חחחח, אוקיי, דילגתי על הפוסטים של זיכוי מס זר, לא חשבתי שזה רלוונטי אלי כי עשיתי החרגה. לא מסומן הכנסה פסיבית אלא general category income. זה קשור אולי לזה שהוא פורט לי את ההכנסות מהקרן השתלמות להכנסה שנתית?

    לגבי לא ניתן להגיש אלקטרונית למי שנשוי לזר – על פי מה שאני רואה, הוא הגיש בשמי אלקטרונית שנה שעברה (מצורף לחבילה טופס 8879 – IRS e-file Signature Authorization). הייתי כבר נשוי לזרה (לא זרה לי). ל ERO יש היתר שונה מאנשים פשוטים כמונו?

    אהבתי

    1. הדרך היחידה שאוכל לדעת זה אם תסכים לחשוף כאן מה הוא רשם בשורות 7 ו-21 של טופס 1040 וכן שורה 1a, 3d, 3e של טופס 1116. ואתה יכול גם פשוט לשאול אותו (ואשמח אם תשתף כאן).

     אני לא יודע לגבי הרשאות למגיש מס. תבדוק באיזה סטטוס הגיש אותך (שורות 1-5 בטופס 1040).

     אהבתי

     1. שורה 7 – 18,474 (ומינוס אותו המספר בשורה 21)
      1A – 0
      3D – 18,474
      3E – כלום
      אנסה לדבר איתם יותר מאוחר בתקווה שיסכימו להסביר.
      הגיש אותי בתור נשוי המגיש בנפרד, כמו שאני מנסה עכשיו להגיש. התחלתי עכשיו עם תוכנה חדשה TaxAct, שבינתיים לפחות נתנה לי להמשיך, נראה מה יקרה שנגיע לסוף. למעשה, רובינו (ישראלים עם אזרחות אמריקאית) נשואים לזרות הלא כן? אז כמעט אף אחד לא יכול להגיש אלקטרונית מאיתנו?

      אהבתי

      1. זה ממש מוזר שהוא מילא טופס 1116, מאוד ייתכן והתוכנה שלו עושה את זה אוטומטית כשיש הכנסות זרות.
       לא נראה שהוא עשה משהו מיוחד לגבי הפקדות לקרן השתלמות (אתה יודע אם ה-18,474 כולל או לא?)

       מה כתוב בהמשך של ה-1116? שורות 7 והלאה… יש ערכים או שהכל 0?

       לא יודע לגבי רובנו, מכיר הרבה אמריקאים שהתחתנו עם אמריקאיות, אבל אני מניח שככל שיעברו יותר דורות מאז הדור שעלה, יש יותר סבירות לחתונות "כלאיים" 😉

       אהבתי

       1. עכשיו הסתכלתי על שורה 30 בטופס 1116 (this is your foreign tax credit) ורשום 0: נראה שבאמת אין שום סיבה אם כך למלא את הטופס. הסכום הזה הוא לא כולל כולל – הוא רק משכורת נטו. הוא עשה משהו לגבי הרווחים בקרן השתלמות, הוא מדווח עליהם בנפרד (רווחים הכוונה לא להפקדות) כ short term transactions. יש ערך בשורה 7 של -6291 (מינוס) שזה standardized deduction פחות (משכורת/משכורת + הכנסות מקרן השתלמות).

        אני הגעתי לארץ חמישה שבועות אחרי שנולדתי אז לא הספקתי…
        בכל מקרה, אתה אומר שאני חייב לשלוח אליהם את הטפסים אני מבין. ניסיתי להגיש בינתיים בקשה להארכה שיהיה לי יותר זמן להתארגן על עצמי. בגדול מילאתי את כל הטפסים עם האתר שלך ובעזרת מה שמילאו לי שנים קודמות ועכשיו אני תקוע כי אני לא מצליח לעשות e-file….

        אהבתי

       2. כל השורות פה מתייחסות לטופס 1116:
        לדעתי הוא רצה לעשות שיהיה תיעוד של עודף זיכוי מס זר (שורה 14 פחות שורה 21), למרות שאם הוא החריג את כל השכר אז לא אמור להיות בכלל משהו בשורה 14 בגלל החישוב של שורה 12.
        האם יש הפרש בין שורה 14 לשורה 21?

        האם אתה יודע אם הוא מחשיב את הפקדות המעסיק לקרן השתלמות כחלק מהשכר שלך? ואיפה בדיוק הוא רשם את הרווחים של קרן השתלמות? האם זה בגלל שפדית את הקרן, או שהוא פשוט מדווח עבורך בשוטף?

        לגבי נישואים לאמריקאית, יש כאלה שפשוט פוגשים אותה פה.
        לגבי הגשה בדואר, כנראה אין מה לעשות, רק לשלוח בדואר רשום ולשמור את הספח כדי שתוכל להוכיח מתי שלחת. תאריך המשלוח הוא מה שקובע ולא תאריך המסירה.

        אהבתי

       3. דיברתי איתם, באמת אין סיבה מיוחדת לטופס. כנראה באמת כמו שאמרת זה אוטומטי על ידי התוכנה שהם הגישו איתה. הם אכן הגישו לי אלקטונית ללא SSN/ITIN בשנה שעברה ואמר שאין עם זה שום בעיה. אחד מבתי התוכנה ששלחתי שאלה לעזרה שלהם ענו לי כמוך שלא ניתן להגיש אלקטרונית אז יצאתי מבולבל. בכל מקרה קיבלתי בינתיים הארכה עד אוקטובר אז אני קצ יותר רגוע.

        הוא מדווח עבורי בשוטף את הרווחים על מנת להפחית את התשלום בעת הפדיון. הוא רשם את הרווחים ב Scheduele D כ short term transactions.

        עכשיו שהרווחתי עוד קצת זמן אני אנסה לברר אם אני יכול בכל זאת להגיש אלקטרונית, או שאוציא לאישתי ITIN ואז אגיש. יש חסרונות להוציא ITIN? מה המשמעויות של זה?

        שבת שלום

        Liked by 1 person

       4. הוצאת ITIN לכשעצמה לא אומר כלום. זהו מספר זיהוי.
        יש אנשים שמוציאים ITIN לבני זוגם בשביל לדווח Married Filing Jointly אבל אז הם מחויבים לדווח גם על כל ההכנסות העולמיות של בן הזוג כאילו היו אמריקאיים לכל דבר. דבר זה יש לשקול בכובד ראש מכיוון שיש יתרונות וחסרונות. בנוסף מותר לבחור אופציה זאת פעם אחת בחיים ולבטל פעם אחת בחיים (גם אם מתגרשים ומתחתנים שוב).
        אני מניח שאתה רוצה להוציא ITIN בשביל הנוחות של להגיש אלקטרונית ועדיין לקבל Exemption עבור אשתך. במצב זה הייתי מוסיף הצהרה בכל שנה שאתה עדיין מחשיב את אשתך NRA לצרכי מס למרות שיש לה ITIN (ברוב התוכנות יש אופציה להוספה של preparer notes ).

        אהבתי

       5. אני רוצה אותו רק בשביל הנוחות של להגיש אלקטרונית, לא איכפת לי מה exemption… וכנראה שגם את זה אי אפשר? אתה עוזר מאוד תודה!

        אהבתי

       6. אפשר להגיש אלקטרונית דרך Free-File, לא? (כתוב שזה מיועד למי שהרוויח מעל 64000$, אבל אני מניח שהכוונה היא שזה האפשרות החינמית עבור מי שמרוויח מעל הסכום הזה, לא שאסור להגיש דרך זה אם הרווחת פחות).
        https://www.freefilefillableforms.com

        אם אני צודק, נראה לי שאפשר להשתמש באחת התוכנות שתפיק בשבילך את הדוח, ואז רק להעתיק את הכל ל-Free File, לשנות איפה שיש צורך לשנות, ולהגיש.
        (או לחלופין לוותר לגמרי על האתרים האחרים, ולהעזר רק בבלוג הזה…)

        אהבתי

       7. טוב, אני חוזר בי, גם ב-Free File אי אפשר להכניס NRA במקום של המספר.
        אבל אולי אפשר באמת להגיש בלי ITIN ולהוסיף הצהרה

        אהבתי

       8. הנה התשובה מהתמיכה של אתר TaxSlayer:

        The requirement for an SSN/ITIN for both the taxpayer and spouse on a return (even for those filing separately) is for those using self-prepared tax software. Going through a preparer using ATX software, there may be other stipulations for electronic filing.

        This is not written on the IRS website, however filing with an online preparer without an SSN/ITIN will not be possible as the return will be rejected without this information or if the information does not match with the IRS and Social Security Administration. For this reason, these fields are required within our program.

        אני אוסיף שהם ציינו בהודעה קודם שכן ניתן עדיין למלא דרכם את הטפסים (ושלחו איזה מספר קוד שאפשר להכניס תחת ה SSN של אישתי) אבל לא יהיה אפשר להגיש אלקטרונית (משום שתהיה חוסר התאמה עם הנתונים ב IRS). מקווה שהחפירה בעניין תועיל לעוד אנשים 🙂

        משפט אחרון: ללא האתר הזה כנראה בחיים לא הייתי מגישה עצמאית. יום אחד ישבתי עם הבלוג ומסתמן שהשד לא נורא בכלל, בפעם המאה – המון תודה!!

        אהבתי

       9. מהניסיון שלי עם מספר תוכנות, אם אתה לא מכניס מספר לא נותנים לך להמשיך. וזה די בהתחלת התהליך. כמו שאמרתי ב TaxSlayer נתנו לי מספר מיוחד שאפשר להזין על מנת להמשיך בתהליך. בסוף אפשר פשוט להדפיס את הדפים שהם מייצרים ללא הגשה אלקטרונית, ככה אתה מרוויח מזה שהם ממלאים לך את הדוח אפילו שאתה לא יכול להגיש אלקטרונית. אם מישהו יהיה מעוניין אפרסם את המספר הזה (לא מדובר במספר אישי)

        אהבתי

       10. בהזנת המספר הזה הוא משאיר את השדה SSN של בן/בת הזוג ריק בהדפסה?

        אם אין בעיה של פרטיות או בעיה של סודיות מסחרית של TaxSlayer אני מניח שאין בעיה שתפרסם את המספר.
        ואם יש בעיה, אז כל מי שמשתמש ב-TaxSlayer יכול גם לפנות לשירות לקוחות שלהם ולקבל את המספר.

        אהבתי

       11. הוא לא משאיר את השדה ריק, הוא ממלא את המספר הזה – אין לי פיתרון לזה. אני מילאתי לבד, אחרי זה עשיתי בתוכנה והשוויתי אם חסר לי משהו, ואז שלחתי לבד בדואר. אז לא נפרסם כי אין לי מושג, מי שירצה שיפנה אליהםף הם עונים מהר ומאוד אדיבים

        אהבתי

 6. היי
  סליחה אם אני מתפרץ לדלת פתוחה, אבל יש משהו שלא ברור לי לגבי הדוח הזה ולא ראיתי התייחסות בהסבר שלך.
  אם אשתי היא אזרחית ארה"ב ויש לה הכנסה רק בישראל (מעבודה) אז האם אני רושם הכנסה בשורה 7? כי אז זה אומר שזו הכנסה חייבת לצורך הדוח. או שכל חלק ההכנסות מתייחסת להכנסה חייבת בארה"ב?
  ובכלל כל הדוח מוגש עם סכומים ששולמו והתקבלו בישראל, לצורך העניין?
  כמו כן, יש גם הסבר כזה למה שקודם לשורה 47?

  המון תודה על ההסברים! הם מעולים!

  אלכס

  אהבתי

  1. אין שום בעיה. אתה יותר ממוזמן להיכנס 🙂

   יש לי מדריך מילוי דוחות שלם שכתבתי בדיוק בשביל אנשים כמוך (יותר נכון לאשתך, אבל אני מגלה שיש פעמים שלבן זוג האמריקאי לא איכפת והישראלי הוא זה שדוחף להגשה).
   הנה הוא כאן

   לגבי השאלות הפרטניות:
   רושמים את ההכנסות כשכיר בשורה 7.
   כל הכנסה של אשתך היא הכנסה חייבת מבחינת האמריקאים, אך כפי שתקרא בלינק שפרסמתי מעלה, ברוב השנים יש דרכים לאפס את חבות המס שלה.

   אם אשתך רק עבדה בישראל, ואין לה חשבון השקעות בארה"ה לצורך העניין, אז אכן הדוח יהיה מוגש רק עם הכנסות ישראליות.

   לגבי כל מה שקורה לפני שורה 47 תוכל לקרוא במדריך. אשים לך אותן כאן שוב.

   מוזמן לשאול עוד שאלות, כאן, בפוסט הרלוונטי לאחר שתקרא אותו, או בדף השאלות שאל את המתורגמן.

   אהבתי

   1. היי,
    עוד שאלה 😉
    כששולחים את הדוח מס במסגרת הגילוי מרצון, צריך לצרף מסמכים כלשהם? אני מתכוון ל106 ואישורים מהבנקים? כי הרי הכל בעברית.
    זה שצריך לשמור תיעוד אצלי, זה ברור לי…

    אהבתי

    1. אין צורך לצרף טפסים מאמתים.
     אם ירצו יעשו לך ביקורת, ואז תצטרך לספק את הטפסים עם תרגום נוטריוני.
     יש סיכוי של 1.2% בשנה מסוימת להיקלע לביקורת. ככל שההכנסה שלך עולה, הסיכוי גם עולה.

     תיאורטית, מסלול גילוי מרצון לא מעלה את הסיכוי לביקורת.

     אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s