מילוי טפסים – אפשר כבר להגיש? גרסת 2017

הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.

 

אני מזכיר לכולם שה-17 לאפריל 2018 הוא יום ההגשה הרשמי של דוח המס האמריקאי (Individual Tax Return) עבור שנת המס 2017. מי שאינו גר בארה”ב יש לו חודשיים נוספים בצורה אוטומטית, ומי שחושב שיצטרך עוד הארכה יגיש בקשה להארכה.

פוסט זה נוגע לשנת המס 2017, שצריך לדווח בגינו עד אפריל 2018. אם ברצונכם לראות את הפוסט הנוגע לשנת המס 2016, תיגשו לכאן.

אם אתם מעוניינים לעזור במימון האתר, תשקלו להירשם לאחד השירותים האינטרנטיים הבאים שיעזרו לכם להוזיל את הקניות באינטרנט שלכם: Ebates, Honey. לקריאה נוספת ראו כאן

אם יש לכם שאלות פרטניות בנוגע למצבכם האישי מבחינת מס ארה"ב, תוכלו לפרסם אותו כאן בתגובות ותקבלו מענה ממני. השימוש בתשובה שאתן לכם הוא על אחריותכם בלבד.

אז מה נשאר לי עוד למלא?

אז ככה, אם אתם לא נמנים על האנשים הבאים, אתם יכולים כבר להגיש את הטופס באמצעות המדריך שפירטתי בבלוג הזה:

 1. מבקשים זיכוי בגין מס זר ששילמתם לממשלת ישראל או כל ממשלה שאינה ארה”ב.
 2. מבקשים זיכוי/החזר בגין ילדים (הילדים צריכים להיות אמריקאיים ולעמוד בתנאים המפורטים בפוסט הזה).
 3. מבקשים זיכוי/החזר בגין הוצאות על לימודים גבוהים.
 4. מכרתם ברווח קרן נאמנות/תעודת סל שמקום הנפקתה אינה ארה”ב.
 5. חייבים במילוי הטופס לחישוב מס אלטרנטיבי (מי שמבקש זיכוי בגין מס זר חייב במילוי הטופס).

לגבי סעיפים 1-4 נראה לי שכל אחד יודע אם הוא משתייך לאחד מהקבוצות האלה. לגבי סעיף 5 יש גליון שצריך למלא כדי לבדוק אם צריך למלא טופס נוסף שמחשב את המס האלטרנטיבי (טופס 6251). הגליון נמצא בעמוד 46 של קובץ ההנחיות לטופס 1040. לחלופין, תוכלו להיעזר בעוזר האישי של ה-IRS כדי לראות אם אתם מחויבים למלא את הטופס.

לחלופין, תורידו את גליון הגוגל שיצרתי שיבדוק עבורכם (בעברית 🙂 ) אם אתם צריכים למלא את טופס 6251. אני מזכיר שאת הנתונים הדרושים ממלאים רק בתיבות הצבועות בכתום. בעיקרון לא תצטרכו למלא אם ה-AGI שלכם לא עולה על הסכומים הבאים (נכונים לשנת המס 2017) ואתם לא מבקשים זיכוי עבור מס זר:

 • $54,300 לרווקים וראשי אב בית
 • $42,250 לנשואים המגישים בנפרד
 • $84,500 לנושאים המגישים ביחד או אלמנים מוכרים

בעצם, מי שמחריג את השכר שלו ה-AGI שלו יהיה נמוך מהסף ולא יצטרך להגיש (אלא אם יש לו הכנסות גבוהות מהשקעות), ומי שלא מחריג את השכר ומבקש זיכוי על מס זר, כן יצטרך לחשב את המס האלטרנטיבי.

תזכורת: ה-AGI מופיע בשורה 38 של טופס 1040.

אני לא שייך לקבוצות הללו, מה הלאה?

מה שהלאה, זה שצריך למלא את שורות 47, 55-56, 70 (אם שילמתם סכום כלשהוא ביחד עם הבקשת להארכה), 74-79 ולחתום איפה שכתוב Sign Here. אם אתם מגישים בהגשה אלקטרונית, אין צורך לחתום.

עוד משהו?

כן.

אתם צריכים למלא את טופס 8965 – בקשה לפטור ממס הבריאות החדש של אובמה. החל מ-2014 לכל אזרח אמריקאי חייב להיות ביטוח בריאות. כתלות בהכנסה הממשלה האמריקאית מסבסדת את הביטוח.

מי שגר מחוץ לארה”ב יכול לבקש פטור ממערכת הבריאות הזאת (תודה, באמת).

לא הראית עדיין איך למלא את טופס 8965

צודקים.

בואו נתחיל.

אז ככה, ממלאים בשורה העליונה את השם/שמות המופיעים על הדוח, וכן את מספרי ה-SSN/ITIN. לאחר מכן, ממלאים רק את החלק השלישי של הטופס:

8965p3

בעמודה (a) ממלאים את השמות של כל בני הבית (בני זוג + ילדים שמולאו בשורה 6 של טופס 1040).

בעמודה (b) ממלאים את מספרי זיהוי המס של אותם אנשים (SSN או ITIN).

בעמודה (c) מזינים את האות C עבור כולם.

בעמודה (d) מסמנים X (איקס) עבור כולם (מסמן שהיה פטור מכיסוי ביטוחי במשך כל השנה). אם גרתם בארה”ב חלק מהשנה, במקום לסמן X בעמודה (d) תסמנו את החודשים הרלוונטיים בהם גרתם מחוץ לארה”ב.

פשוט פשוט.

נו… אז להגיש?

רגע!

אל תשכחו למלא את השורות שציינתי לעיל.

שורה 47

סוכמים את שורות 44-46. בשורה 44 זה המס הרגיל, בשורה 45 זה התוספת עבור המס האלטרנטיבי (שטרם למדנו לחשב אותו), ובשורה 46 מס שקשור לחוק הבריאות החדש שאנחנו פטורים ממנו הודות לטופס 8965 שהרגע מילאנו.

במידה והחרגתם את שכרכם (ואת שכר בן זוגכם), סביר להניח שיופיע לכם 0 (אפס). אך זה תלוי בהכנסות נוספות (שלא מעבודה) שהיו לכם במהלך השנה.

שורה 55

שורה 55 היא סך כל הזיכויים שלכם. היות ואתם לא אחד מהאנשים המפורטים לעיל, אין לכם זיכויים, ולכן תמלאו בשורה 55 “0” (אפס)

שורה 56

מחסרים את הערך בשורה 55 מהערך בשורה 47. אם יוצא מספר שלילי, רושמים “0” (אפס).

שורה 70

אם הגשתם בקשה להארכה ושילמתם מקדמה כי חשבתם שתהיו חייבים במס, רשמו את הסכום ששילמתם בשורה 70. אין לכלול את העמלה במידה ושילמתם בכרטיס אשראי.

לי אישית יצא לשלם ל-IRS ולמלא שורה זו בשנת 2014, בעקבות מכירה של קרן נאמנות ישראלית (טרם ידעתי שלא משתלם להשקיע בזה מבחינת המס האמריקאי).

שורה 74

בעיקרון צריך לסכום את שורות 64, 65, 66a, ואת שורות 67-73. במקרה של הפוסט הזה, מדובר רק בשורה 70 ורק בתנאי שבאמת שילמתם משהו ל-IRS.

שורה 75

אם הערך בשורה 74 גדול מהערך בשורה 63, החסירו את שורה 63 משורה 74. אם יצא לכם חיובי, זהו סכום שה-IRS חייב לכם (Refund, בעגה המקצועית 😉 ).

שורה 76a

בשורה 76a צריך לציין כמה מתוך ההחזר (במידה ויש), אתם רוצים לקבל השנה. אם יש לכם חשבון בנק אמריקאי יש למלא את הפרטים שלו כאן, וה-IRS יזכה אתכם שם. אם לא תמלאו, תקבלו צ’ק בדואר לכתובת שצוין בראשית הדוח.

שורה 77

אתם יכולים לבחור להשליך חלק מההחזר לשנת 2018, אם אתם צופים שתהיו חייבים כסף ל-IRS. כפי שציינתי פעמים רבות, מקרה זה אינו סביר. אך מי שרוצה יכול. סכום זה אינו צובר ריבית.

שורות 78-79

אם שורה 74 פחות מהערך בשורה 63, יש להחסיר את שורה 74 משורה 63. זהו המס שאתם חייבים ל-IRS. בשורה 79 יש להעריך/לחשב קנסות (אם רלוונטי) ולכלול את הקנסות בערך שרושמים בשורה 78. אתם יכולים להשאיר את שורה 79 ריקה, וה-IRS יחשב עבורכם את הקנס וישלח לכם חשבון בדואר. שוב, זהו לא מקרה סביר.

Third Party Designee

כאן ממלאים פרטים של גורם שלישי אם אתם מעוניינים שה-IRS יפנה לאותו גורם במידה ויש בעיה בדוח שלכם. למשל, אתם מרגישים נועזים מספיק למלא בעצמכם את הדוח, אבל אם יש בעיות, אולי תרצו שרואה חשבון כבר יטפל בזה (תדאגו לעדכן אותו בזה).

Sign Here

יש לחתום איפה שכתוב Your signature והבן זוג צריך לחתום איפה שכתוב Spouse’s signature. יש למלא תאריך איפה שכתוב Date. יש למלא את עיסוקכם איפה שכתוב Your occupation ו-Spouse’s occupation. יש למלא טלפון שניתן להשיג אתכם איפה שכתוב Daytime Phone Number. אל תשכחו לכתוב 972 בהתחלה שזהו קוד הטלפון הבינלאומי של ישראל.

מי שרווק או ראש אב בית ממלא רק את שורת החתימה הראשונה.

אין צורך לחתום פיסית במידה וההגשה אלקטרונית. למרות שאני ממליץ על שימוש בתוכנות קיימות והגשה אלקטרונית, כדאי מאוד בשנה הראשונה שתמלאו להרגיש בידיים את הטפסים ולמלא ידנית ולעשות חישובים עם מחשבון. אחרי זה תמלאו בדוח האלקטרוני ותוודאו שלא עשיתם טעויות, ואם עשיתם תוכלו ללמוד מהן. את ההגשה בכל מקרה כדאי לכם להגיש אלקטרונית, כדי להימנע מדואר שליחים יקר וארוך.

לעתים ה-IRS ישלח לכם קוד מזהה. בדרך כלל זה קורה לאחר שגנבו לכם את הזהות ומילאו בשמכם דוחות מס לשם קבלת החזרים מה-IRS. זה נפוץ בארה”ב, אך טרם שמעתי על מקרים כאלה בישראל. אבל המלצה: תשמרו על המידע שלכם טוב טוב. במיוחד ה-SSN שלכם. אם קיבלתם קוד כזה מה-IRS יש לרשום אותו איפה שכתוב: 

If the IRS sent you an Identity Protection PIN, enter it here (see inst.)

Paid Preparer Use Only

אין צורך למלא היות ואתם מילאתם את הדוח לבד ולא שילמתם לאדם לעשות זאת.

סיכום

כל הכבוד!!!!! מגיעה לכם טפיחה על השכם.

שנה הבאה זה יהיה יותר קל ותדעו מהר יותר לשייך כל הכנסה לטופס המתאים.

אם אתם שייכים לאנשים המפורטים לעיל. אז עוד לא סיימתם ובתקווה עד ההגשה המאוחרת (16 לאוקטובר 2017), נספיק לעבור על כל הנושאים הללו (זיכוי מס זר, זיכויים שונים בגין ילדים, זיכוי על לימודים גבוהים, מס אלטרנטיבי, קרנות נאמנות/תעודות סל לא אמריקאיות).

 

 


הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.

 

אם אתם מעוניינים לעזור במימון האתר, תשקלו להירשם לאחד השירותים האינטרנטיים הבאים שיעזרו לכם להוזיל את הקניות באינטרנט שלכם: Ebates, Honey. לקריאה נוספת ראו כאן

אם יש לכם שאלות פרטניות בנוגע למצבכם האישי מבחינת מס ארה"ב, תוכלו לפרסם אותו כאן בתגובות ותקבלו מענה ממני. השימוש בתשובה שאתן לכם הוא על אחריותכם בלבד.


אזהרה: אני איני רואה חשבון אמריקאי וגם לא רואה חשבון ישראלי. אני גם לא יועץ מס באף אחת מהמדינות הנ"ל (גם לא באף מדינה אחרת). את כל המידע שאני מספק כאן אני למדתי בעצמי תוך התייעצות חד פעמית עם רואה חשבון ועם אנשים אחרים המגישים בעצמם. חוק המס האמריקאי הוא חוק סבוך נורא, והמצבים שאתאר כאן הם יחסית פשוטים – הכנסה כשכיר, רווח הון על מניות, דיבידנדים, ריבית מהבנק/אג"ח, הכנסה משכירות (שלא כחלק מעסק). אם אתם בעלי עסק/עצמאים, אתם יכולים להשליך חלק מהדברים שיכתבו כאן על המצב שלכם, אך כרגע לא אעסוק בדיווח עבור בעלי עסקים. מילוי הדוחות דורש ידע שתוכלו לקבלו כאן בחינם, אך השימוש בו הוא על אחריותכם בלבד. באופן כללי, לא מומלץ להסתמך על בלוגים רנדומליים ברשת.
בהתאם לדרישות בחוזר 230 של ה-IRS, אני מתריע בפניכם, שכל מידע הנוגע לענייני מס פדרלי בארה"ב המובא בתקשורת זו, כולל כל לינק או צרופה, לא נכתב על מנת שתוכלו (א) להימנע ממסים שאתם חייבים להם על פי דין כולל קנסות, או (ב) לקדם, לשווק, או להמליץ לכל אדם אחר לגבי כל עניין או עסקה המובא בתקשורת זו.

 

11 מחשבות על “מילוי טפסים – אפשר כבר להגיש? גרסת 2017

 1. היי,

  יש לי בעיה לשלוח את הטפסים דרך האתר LOT מכיוון שהוא דורש ממני תשלום, ובגלל שכבר מילאתי את כל הטפסים (כולל בקשה להארכה) דרך האתר אני חושב שהכי טוב זה פשוט לשלם את ה 7$, אבל כשאני רוצה לשלם אני מזין ב ZIP CODE את המיקוד שלי והוא לא מקבל את זה ורושם להזין מיקוד בעל 5 ספרות ושלא יסתיים ב00.

  המיקוד שלי הוא 45830.

  יש פיתרון לנושא?

  אם לא אז לאיזה כתובת אני שולח את כל הטפסים?

  תודה.

  אהבתי

  1. תוכל לפתוח טיקט באתר ולברר מולם מה הבעיה באמצעי התשלום או בנתונים שמילאת.

   את הכתובת למשלוח פיסי תוכל למצוא כאן.
   או כאן:
   Department of the Treasury
   Internal Revenue Service
   Austin, TX 73301-0215
   USA

   הכתובת הנ"ל היא בתנאי שאתה לא מצרף תשלום של מס (שאני מניח שהוא המצב עבורך).

   אהבתי

 2. היי,
  שלחתי את הטפסים דרך האתר LOT וקבלתי דחייה בטענה כי הנתונים שמילאתי על אישתי אינם תואמים.
  עכשיו הסיבה לכך היא שאישתי היא לא אזרחית ואני סימנתי בטופס Married filing separately עכשיו ברגע שאני מסמן זאת האתר מחייב אותי למלא Spouse’s social security number, אז מילאתי תעודת זהות שלה, אבל כניראה שזה לא פתרון.
  אני לא דורש שום הטבה בגין אישתי.
  בהדרכה וגם מתוך התייעצות עם מחלקת מס בנושא מילוי הטפסים לפני שקבלתי את הדחייה אמרו לי פשוט לרשום NRA ולא להזין כלום, אבל באתר אין אופציה כזאת.
  מה אפשר לעשות?

  אהבתי

 3. שלום,
  כעת כשיש לי את את כל הטפסים שמילאתי לאורך המדריך פתוחים בחלוניות, כיצד אני שולח אותן אינטרנטית לרשויות המס? ציינת שיש מדריך כזה אך לא מצאתי אותו..
  תודה ,

  אהבתי

  1. לצערי אין דרך לעשות זאת עם טפסי המס של דוח המס השנתי (לעומת ה-fbar שיש לו טופס הגשה פשוט באינטרנט לאחר שמילאת אותו).

   להגשה מקוונת תצטרך להשתמש בתוכנה של אחת מספקיות התוכנה. יש כאלה שנותנים לעשות בחינם בתלות בהכנסות שלך.

   אני אישית משתמש בolt.com שלדעתי יש לו הכי הרבה אופציות לזרים, אך מצד שני הוא לא מאוד אינטואיטיבי, ייש הרבה דברים שרק מי שמבין במילוי הטפסים, ידע איך למלות נכון. לטפסים הפשוטים (1040, 2555, 8965) אני מעריך שכל תוכנה אחרת תהיה ראויה.

   תגגל irs free file כדי למצוא רשימה של התוכנות.

   לחלופין, אתה יכול פשוט להדפיס את הטפסים שמילאת ולשלוח בדואר.

   אהבתי

 4. היי מתורגמן, בנוגע לטופס 8965 – האם עליי לרשום גם את עצמי בחלק השלישי של הטופס? אם התשובה היא לא, במידה ואני רווק, האם אפשר למעשה להימנע לחלוטין ממילוי הטופס הנ"ל?
  תודה!

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s