מילוי טפסים – אפשר כבר להגיש (וטופס 8965)? גרסת 2018

הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.

 

אני מזכיר לכולם שה-15 לאפריל 2019 הוא יום ההגשה הרשמי של דוח המס האמריקאי (Individual Tax Return) עבור שנת המס 2018. מי שאינו גר בארה”ב יש לו חודשיים נוספים בצורה אוטומטית, ומי שחושב שיצטרך עוד הארכה יגיש בקשה להארכה.

פוסט זה נוגע לשנת המס 2018, שצריך לדווח בגינו עד אפריל 2019. אם ברצונכם לראות את הפוסט הנוגע לשנת המס 2017, תיגשו לכאן.

אם אתם מעוניינים לעזור במימון האתר, תשקלו להירשם לאחד השירותים האינטרנטיים הבאים שיעזרו לכם להוזיל את הקניות באינטרנט שלכם: Ebates, Honey. לקריאה נוספת ראו כאן

אם יש לכם שאלות פרטניות בנוגע למצבכם האישי מבחינת מס ארה"ב, תוכלו לפרסם אותו כאן בתגובות ותקבלו מענה ממני. השימוש בתשובה שאתן לכם הוא על אחריותכם בלבד.

אז מה נשאר לי עוד למלא?

אז ככה, אם אתם לא נמנים על האנשים הבאים, אתם יכולים כבר להגיש את הטופס באמצעות המדריך שפירטתי בבלוג הזה:

 1. מבקשים זיכוי בגין מס זר ששילמתם לממשלת ישראל או כל ממשלה שאינה ארה”ב.
 2. מבקשים זיכוי/החזר בגין ילדים (הילדים צריכים להיות אמריקאיים ולעמוד בתנאים המפורטים בפוסט הזה).
 3. מבקשים זיכוי/החזר בגין הוצאות על לימודים גבוהים.
 4. מכרתם ברווח קרן נאמנות/תעודת סל שמקום הנפקתה אינה ארה”ב.
 5. חייבים במילוי הטופס לחישוב מס אלטרנטיבי (מי שמבקש זיכוי בגין מס זר חייב במילוי הטופס).

לגבי סעיפים 1-4 נראה לי שכל אחד יודע אם הוא משתייך לאחד מהקבוצות האלה. לגבי סעיף 5 יש גליון שצריך למלא כדי לבדוק אם צריך למלא טופס נוסף שמחשב את המס האלטרנטיבי (טופס 6251). הגליון נמצא בעמוד 99 של קובץ ההנחיות לטופס 1040. לצערי, ל-IRS היה בשנים קודמות טופס אינטרנטי שהיה עוזר לקבל החלטה אם צריך להגיש את הטופס הזה או לא, אך הם הפסיקו את השירות הזה.

לחלופין, תורידו את גליון הגוגל שיצרתי שיבדוק עבורכם (בעברית 🙂 ) אם אתם צריכים למלא את טופס 6251. אני מזכיר שאת הנתונים הדרושים ממלאים רק בתיבות הצבועות בכתום. בעיקרון לא תצטרכו למלא אם ה-AGI שלכם לא עולה על הסכומים הבאים (נכונים לשנת המס 2018) ואתם לא מבקשים זיכוי עבור מס זר:

 • $70,300 לרווקים וראשי אב בית
 • $54,700 לנשואים המגישים בנפרד
 • $109,400 לנושאים המגישים ביחד או אלמנים מוכרים

בגדול, מי שמחריג את השכר שלו ה-AGI שלו יהיה נמוך מהסף ולא יצטרך להגיש (אלא אם יש לו הכנסות גבוהות מהשקעות), ומי שלא מחריג את השכר ומבקש זיכוי על מס זר, כן יצטרך לחשב את המס האלטרנטיבי.

תזכורת: ה-AGI מופיע בשורה 7 של טופס 1040.

אני לא שייך לקבוצות הללו, מה הלאה?

מה שהלאה, זה שצריך למלא את שורות 11, 12-13, שורה 71 בגליון 5 (אם שילמתם סכום כלשהוא ביחד עם הבקשת להארכה), 18-23 ולחתום איפה שכתוב Sign Here. אם אתם מגישים בהגשה אלקטרונית, אין צורך לחתום.

עוד משהו?

כן.

אתם צריכים למלא את טופס 8965 – בקשה לפטור ממס הבריאות החדש של אובמה. החל מ-2014 לכל אזרח אמריקאי חייב להיות ביטוח בריאות. כתלות בהכנסה הממשלה האמריקאית מסבסדת את הביטוח.

מי שגר מחוץ לארה”ב יכול לבקש פטור ממערכת הבריאות הזאת (תודה, באמת).

לא הראית עדיין איך למלא את טופס 8965

צודקים.

בואו נתחיל.

אז ככה, ממלאים בשורה העליונה את השם/שמות המופיעים על הדוח, וכן את מספרי ה-SSN/ITIN. לאחר מכן, ממלאים רק את החלק השלישי של הטופס:

8965p3

בעמודה (a) ממלאים את השמות של כל בני הבית (בני זוג + ילדים שמולאו בעמוד הראשון של טופס 1040 – Dependents).

בעמודה (b) ממלאים את מספרי זיהוי המס של אותם אנשים (SSN או ITIN).

בעמודה (c) מזינים את האות C עבור כולם. זהו פטור בשל מגרוים מחוץ לארה"ב.

בעמודה (d) מסמנים X (איקס) עבור כולם (מסמן שהיה פטור מכיסוי ביטוחי במשך כל השנה). אם גרתם בארה”ב חלק מהשנה, במקום לסמן X בעמודה (d) תסמנו את החודשים הרלוונטיים בהם גרתם מחוץ לארה”ב.

פשוט פשוט.

נו… אז להגיש?

רגע!

אל תשכחו למלא את השורות שציינתי לעיל.

שורה 11

סוכמים את שורות 11a ואת שורה 46 מגליון 2. בשורה 11a זה המס הרגיל, בשורה 45 של גליון 2 זה התוספת עבור המס האלטרנטיבי (שטרם למדנו לחשב אותו), ובשורה 46 של גליון 2 זהו מס שקשור לחוק הבריאות החדש שאנחנו פטורים ממנו הודות לטופס 8965 שהרגע מילאנו.

במידה והחרגתם את שכרכם (ואת שכר בן זוגכם), סביר להניח שיופיע לכם 0 (אפס). אך זה תלוי בהכנסות נוספות (שלא מעבודה) שהיו לכם במהלך השנה.

שורה 12

שורה 12 היא סך כל הזיכויים שלכם. היות ואתם לא אחד מהאנשים המפורטים לעיל, אין לכם זיכויים, ולכן תמלאו בשורה 12 – “0” (אפס)

שורה 13

מחסרים את הערך בשורה 12 מהערך בשורה 11. אם יוצא מספר שלילי, רושמים “0” (אפס).

שורה 71 של גליון 5

אם הגשתם בקשה להארכה ושילמתם מקדמה כי חשבתם שתהיו חייבים במס, רשמו את הסכום ששילמתם בשורה 70 של גליון 5. אין לכלול את העמלה במידה ושילמתם בכרטיס אשראי.

לי אישית יצא לשלם ל-IRS ולמלא שורה זו בשנת 2014, בעקבות מכירה של קרן נאמנות ישראלית (טרם ידעתי שלא משתלם להשקיע בזה מבחינת המס האמריקאי).

שורה 18

בעיקרון צריך לסכום את שורות 16 ו-17. במקרה של הפוסט הזה, מדובר רק בשורה 17 שאליו העתקתם את הערך שמילאתם בשורה 71 של גליון 5 ורק בתנאי שבאמת שילמתם משהו ל-IRS.

שורה 19

אם הערך בשורה 18 גדול מהערך בשורה 15, החסירו את שורה 15 משורה 18. אם יצא לכם חיובי, זהו סכום שה-IRS חייב לכם (Refund, בעגה המקצועית 😉 ).

שורה 20a

בשורה 20a צריך לציין כמה מתוך ההחזר (במידה ויש), אתם רוצים לקבל השנה. אם יש לכם חשבון בנק אמריקאי יש למלא את הפרטים שלו כאן, וה-IRS יזכה אתכם שם. אם לא תמלאו, תקבלו צ’ק בדואר לכתובת שצוין בראשית הדוח.

שורה 21

אתם יכולים לבחור להשליך חלק מההחזר לשנת 2019, אם אתם צופים שתהיו חייבים כסף ל-IRS. כפי שציינתי פעמים רבות, מקרה זה אינו סביר. אך מי שרוצה יכול. סכום זה אינו צובר ריבית. לעצמאים זה יכול להיות פתרון מסוים מכיוון והם צריכים לשלם תשלומים Social Security כל רבעון.

שורות 22-23

אם שורה 18פחות מהערך בשורה 15, יש להחסיר את שורה 18 משורה 15. זהו המס שאתם חייבים ל-IRS. בשורה 23 יש להעריך/לחשב קנסות (אם רלוונטי) ולכלול את הקנסות בערך שרושמים בשורה 22. אתם יכולים להשאיר את שורה 23 ריקה, וה-IRS יחשב עבורכם את הקנס וישלח לכם חשבון בדואר. שוב, זהו לא מקרה סביר.

 

נחזור לעמוד הראשון של טופס 1040 (לתחתית).

Paid Preparer Use Only

היות ומילאתם לבד, תשאירו אזור זה ריק.

Sign Here

יש לחתום איפה שכתוב Your signature והבן זוג צריך לחתום איפה שכתוב Spouse’s signature. יש למלא תאריך איפה שכתוב Date. יש למלא את עיסוקכם איפה שכתוב Your occupation ו-Spouse’s occupation. יש למלא טלפון שניתן להשיג אתכם איפה שכתוב Daytime Phone Number. אל תשכחו לכתוב 972 בהתחלה שזהו קוד הטלפון הבינלאומי של ישראל.

מי שרווק או ראש אב בית ממלא רק את שורת החתימה הראשונה.

אין צורך לחתום פיסית במידה וההגשה אלקטרונית. למרות שאני ממליץ על שימוש בתוכנות קיימות והגשה אלקטרונית, כדאי מאוד בשנה הראשונה שתמלאו להרגיש בידיים את הטפסים ולמלא ידנית ולעשות חישובים עם מחשבון. אחרי זה תמלאו בדוח האלקטרוני ותוודאו שלא עשיתם טעויות, ואם עשיתם תוכלו ללמוד מהן. את ההגשה בכל מקרה כדאי לכם להגיש אלקטרונית, כדי להימנע מדואר שליחים יקר וארוך.

לעתים ה-IRS ישלח לכם קוד מזהה. בדרך כלל זה קורה לאחר שגנבו לכם את הזהות ומילאו בשמכם דוחות מס לשם קבלת החזרים מה-IRS. זה נפוץ בארה”ב, אך טרם שמעתי על מקרים כאלה בישראל. אבל המלצה: תשמרו על המידע שלכם טוב טוב. במיוחד ה-SSN שלכם. אם קיבלתם קוד כזה מה-IRS יש לרשום אותו איפה שכתוב: 

If the IRS sent you an Identity Protection PIN, enter it here (see inst.)

משלוח בדואר

תעדיפו תמיד להגיש אלקטרונית. אך יש מצבים שזה לא ניתן. אם אתם במצב כזה, אז הכתובת למשלוח דואר נמצא בעמוד הזה: https://www.irs.gov/filing/international-where-to-file-form-1040-addresses-for-taxpayers-and-tax-professionals

סיכום

כל הכבוד!!!!! מגיעה לכם טפיחה על השכם.

שנה הבאה זה יהיה יותר קל ותדעו מהר יותר לשייך כל הכנסה לטופס המתאים.

אם אתם שייכים לאנשים המפורטים לעיל. אז עוד לא סיימתם ובתקווה עד ההגשה המאוחרת (15 לאוקטובר 2019), נספיק לעבור על כל הנושאים הללו (זיכוי מס זר, זיכויים שונים בגין ילדים, זיכוי על לימודים גבוהים, מס אלטרנטיבי, קרנות נאמנות/תעודות סל לא אמריקאיות).

 

 


הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.

 

אם אתם מעוניינים לעזור במימון האתר, תשקלו להירשם לאחד השירותים האינטרנטיים הבאים שיעזרו לכם להוזיל את הקניות באינטרנט שלכם: Ebates, Honey. לקריאה נוספת ראו כאן

אם יש לכם שאלות פרטניות בנוגע למצבכם האישי מבחינת מס ארה"ב, תוכלו לפרסם אותו כאן בתגובות ותקבלו מענה ממני. השימוש בתשובה שאתן לכם הוא על אחריותכם בלבד.


אזהרה: אני איני רואה חשבון אמריקאי וגם לא רואה חשבון ישראלי. אני גם לא יועץ מס באף אחת מהמדינות הנ"ל (גם לא באף מדינה אחרת). את כל המידע שאני מספק כאן אני למדתי בעצמי תוך התייעצות חד פעמית עם רואה חשבון ועם אנשים אחרים המגישים בעצמם. חוק המס האמריקאי הוא חוק סבוך נורא, והמצבים שאתאר כאן הם יחסית פשוטים – הכנסה כשכיר, רווח הון על מניות, דיבידנדים, ריבית מהבנק/אג"ח, הכנסה משכירות (שלא כחלק מעסק). אם אתם בעלי עסק/עצמאים, אתם יכולים להשליך חלק מהדברים שיכתבו כאן על המצב שלכם, אך כרגע לא אעסוק בדיווח עבור בעלי עסקים. מילוי הדוחות דורש ידע שתוכלו לקבלו כאן בחינם, אך השימוש בו הוא על אחריותכם בלבד. באופן כללי, לא מומלץ להסתמך על בלוגים רנדומליים ברשת.
בהתאם לדרישות בחוזר 230 של ה-IRS, אני מתריע בפניכם, שכל מידע הנוגע לענייני מס פדרלי בארה"ב המובא בתקשורת זו, כולל כל לינק או צרופה, לא נכתב על מנת שתוכלו (א) להימנע ממסים שאתם חייבים להם על פי דין כולל קנסות, או (ב) לקדם, לשווק, או להמליץ לכל אדם אחר לגבי כל עניין או עסקה המובא בתקשורת זו.

 

61 מחשבות על “מילוי טפסים – אפשר כבר להגיש (וטופס 8965)? גרסת 2018

 1. היי,

  לא הבנתי איך מתבצעת ההגשה האלקטרונית?
  זה דורש תוכנה יעודית? או שיש דרך למלא דרך האינטרנט?

  תודה,
  אלכס

  אהבתי

  1. ההגשה האלקטרונית מתבצעת בתוכנות ייעודיות, כתבתי קצת עליהן כאן.

   בתלות בהכנסה שלך תוכל להשתמש בתוכנות מסוימות בחינם, ויש אפילו אתר שתוכל למלא בכל רמת הכנסה אך היא לא מתאימה ל"זרים".

   אני אישית משתמש ב-olt.com. בינתיים לא יצא לי לשלם על ההגשה למרות שעברתי את הספים להגשה חינמית. בכל מקרה לא הייתי מסתכל רק על התג מחיר בבואי להחליט על תוכנה כזו או אחרת.
   בשנה שהתחלתי olt היו היחידים שאיפשרו הגשת 8621 (קשור ל-PFIC) ונשארתי איתם למרות שטכנולוגית היו קצת מאחור יחסית לאחרים. אבל הם שדרגו משמעותית את האתר שנה שעברה.
   מנסיון אישי, שירות הלקוחות שלהם מהיר וענייני (עד 48 שעות למענה לטיקט).

   אם תשאל את רוב האנשים יציעו לך TurboTax. זה יעלה בין $20-$60 לשנה אם אתה לא בתחום ההכנסות שמאפשרות חינם אצלם.

   אהבתי

   1. רציתי לשאול לגבי הגשה עם olt.com כיצד אתה "מכניס" את טופס ה-106 כשיש ילדים ואני מעוניין לבקש עבורם החזר (כלומר לא להשתמש ב-2555).
    עד היום הייתי מגיש 2555 והשנה אני רוצה לעבור לשיטה השניה של זיכוי מס זר. השאלה היא איך באתר של olt אני מכניס הכנסות מהארץ בלי למלא אותם ב-2555 (האופציה היחידה אני מוצא באתר להכנסה זרה)

    אהבתי

    1. שלום

     ללא קשר לאם אתה ממלא טופס 2555 או לא, ההכנסות הזרות נכנסות לחלק של Foreign Employment Compensation שהוא השני או השלישי מלמעלה בחלק של ההכנסות ב-OLT.

     אהבתי

     1. אוקיי. (אז האופציה שמופיעה למטה זה רק למי שרוצה אקטיבית לבחור הכנסה שהוא רוצה להחריג?)

      א. אני קצת בלחץ זמן כי חיכיתי ל-SSN של הילדים ויש לי רק עוד כמה ימים, המצב שלי לכאורה מאוד פשוט יש לי 1099 (הכנסה של כ-15K דולרים) שני 106 (שלי ושל אשתי, הכנסה של כ-82 אש"ח) ושני ילדים בשנת המס 2018. לפי מה שאני קורא ומבין פה לא אמור להיות לי בעיה להגיש הכל עם olt אני צודק?

      ב. האם אתה יודע מנסיונך האם olt "ידע" להתמודד עם העובדה שאני מגיש לראשונה בלי 2555?

      ג. אני צודק שבמצבי אני אהיה זכאי להחזר מס ולא בחבות מס ולכן לכאורה אני יכול להגיש באיחור מבלי להקנס?

      תודה רבה על המענה המהיר ועל הבלוג המושקע!!!

      אהבתי

      1. אכן האופציה למטה של 2555 הוא רק למי שרוצה להחריג, אך כדי שיהיה מה להחריג צריך למלא שכר זר בחלק הראשון של העמוד.

       א. אכן לא אמור להיות בעיה להגיש עם olt.
       ב. אין בעיה עם זה ואני עשיתי את השנה הראשונה ללא 2555 עם olt. האמת שאפילו לא איכפת לו. מה שאתה צריך לדאוג זה להוסיף preparer notes (נמצא בחלק התחתון של other forms) בו אתה מצהיר שאתה במודע מפסיק את השימוש בהחרגת שכר זר.

       ג. קשה לי לדעת בלי לדעת כמה מס שילמת בישראל, כמה מההכנסות ב1099 היו מועדפות. תנסה את המחשבון שפיתחתי.

       אהבתי

       1. לגבי הפסקת השימוש בטופס 2555, יש איזה נוסח שמומלץ להוסיף ב-preparer notes על כך שאני משנה מסלול מהחרגה לזיכוי מס זר?

        אהבתי

       2. מוזמן להשתמש במה שאני רשמתי:

        I HEREBY REVOKE MY ELECTION TO CLAIM THE FOREIGN EARNED INCOME
        EXCLUSION AS AUTHORIZED BY T. REG. § 1.911-7(B)(1) EFFECTIVE STARTING WITH THE TAXABLE YEAR
        COVERED BY THIS TAX RETURN

        אהבתי

 2. שלום רב,
  אני מגיש באופן ידני.
  הדפסתי את טופס 1040 ואני לא רואה שצריך למלא השנה את המספר טלפון.
  האם זה נכון? או שפשוט יש לי את הטופס הלא נכון?
  בתודה מראש

  אהבתי

 3. הי , יש לי שאלה לגבי Filling Status אני נשואה ורק אני אזרחית . מה עלי לבחור ?( כרגע אני עובדת עם התוכנה OLT). תודה

  אהבתי

   1. תודה 🙂 יש לי עוד שאלה : סימנתי Head of household with depended (זו האופציה היחידה שיש) אבל אז זה מבקש שאני אוסיף מידע על הילדים כולל מספר SSN ואין להם כי הם לא אזרחים ….

    אהבתי

     1. אולי מאוחר מדי לשנה זו אבל ייתכן שיעזור למחפשים העתידיים – למקרה בו רוצים להגיש HOH כאשר הילד אינו אזרח אמריקאי (ולכן הוא רק qualified individual ולא qualified dependent):

      יש להזין ב-OLT עבר הילד מספר SSN פיקטיבי כמו 001-01-0001 (*) ואז התוכנה מתרצה. בדוח תראו שבעמוד הראשון ההזנה נכונה בכך ששם הילד מופיע ליד הסימון של ה-HOH, ולא תחת ה-dependents. וה-SSN הפיקטיבי לא מופיע כלל.

      (*) זה כנראה באג של התוכנה שצריך להכניס SSN פיקטיבי עבור האופציה הזו, זה מה שאמרו לי בשירות לקוחות לעשות. המספר הפיקטיבי צריך להיות שונה מ-0.

      אהבתי

      1. דבר ראשון, סחתיין על הhack!

       אשמח שתבהיר, באיזה שלב ממלאים את הssn? אתה ממלא ילד כאילו הוא ילד אמריקאי ורק מכניס ssn פיקטיבי? יש מקום לסמן שהוא לא qualifying dependent?

       אהבתי

       1. צריך לעקוב בזהירות אחר השאלות של OLT מכיוון שלעיתים הם לא מתייחסים נכונה אל ה-qualifying individual וצריך לענות כאילו שהוא dependent. בכך אתה צודק שמגיעים למסך של מילוי dependent אמריקאי.
        לאחר הסימון HOH התוכנה מבקשת אישור שיש "dependent" כדי להצדיק את הבחירה, יש לענות שם "כן" למרות שתגובה הטבעית (אם עונים "לא", לא ניתן להתקדם).
        במסך הזנת הפרטים על ה-dependent-לכאורה צריך באופן ידני לסמן שהוא אינו זכאי להיות dependent (וגם לא ל-child credit).

        דבר נוסף ששמתי לב עכשיו שמבלבל הוא שעם עדכון טופס 1040 בשנת 2018 מחקו את הטקסט שמפרט מה פשר תיבת הטקסט שליד ה-HOH (ויתרה מכך, גם הזיזו אותה ליד widow).
        למעוניינים ניתן להסתכל בטופס 1040 של שנת 2017 שם ההנחייה לשים את שם הילד בתיבה הזו ובתרחיש הזה הרבה יותר ברורה.

        אהבתי

 4. אוקיי, MAYDAY.

  האם חובה להגיש גיליונות 2 ו-5? אני מגיש מסמך 1040 פשוט מבוסס על טופס 106 שכל השכר (85296$) מוחרג עם 2555EZ. אין לי שום עניין אחר. עד לשלב זה מילאתי טפסים 1040, 2555EZ וגיליונות 1 ו-6. עכשיו גיליתי שאני צריך גם 8965.
  האם אני צריך את גיליונות 2 ו-5? ומה לגבי טפסים Schedule A, B, D?

  שוב המון תודה רבה על העזרה…

  Liked by 1 person

  1. ממה שאתה מתאר נראה שאתה לא צריך את טפסים 2 ו-5.
   מתוך הטפסים עם האותיות אתה צריך את schedule b. תקרא את חלק 4 לסדרה כדי להבין למה.

   אהבתי

 5. אפשר להוסיף לכותרת של הפוסט הזה 8965?
  אני כל פעם עובר אחד אחד על הפוסטים שלך עד שאני מוצא את ההוראות לטופס הזה.

  אהבתי

 6. שוב תודה עבור כל הפוסטים והמידע. שתי שאלות:
  מה זה State refund והאם זה רלוונטי למי שגר בארץ?
  מה קורה בנושא ביטוח לאומי אמריקאי? האם צריך לשלם ואיפה זה בא לידי ביטוי?

  אהבתי

  1. למי שגר בארה"ב יש גם מערכת מיסוי לכל מדינה ומדינה (state) מתוך ה-50. מערכת המיסוי הפדרלי מאפשרת הכרה כהוצאה במיסים ששילמת למדינה.
   אך טם בשנה שלאחריה קיבלת החזר מס מהמדינה (ולא משנה הסיבה) אתה מחויב לחשב מה הטבת המס שקיבלת בשנה שעברה ו"להחזיר" אותה השנה.

   מי שגר מחוץ לארה"ב והוא שכיר, לא צריך לשלם ביטוח לאומי בארה"ב.
   עם זאת, מי שעובד עבור חברה אמריקאית או עבור ממשלת ארה"ב ונמצא בהצבה מחוץ לגבולות ארה"ב, כן מחויב בביטוח לאומי.
   עוד קבוצה שמחויבת היא קבוצת העצמאיים ללא קשר למקום מגוריהם. כך אמריקאי-ישראלי שגר בישראל והינו עצמאי כן יחויב בביטוח לאומי שיוצא כ-14.9% מהרווח השנתי מהעסק.
   ישנם כאלה שמעדיפים להקים חברה בע"מ ישראלית ולמשוך משכורת כדי להימנע מהמס. צריך לקחת בחשבון שיש לזה עלויות לא מבוטלות ולהשוות.

   אהבתי

   1. היי,

    אז אישתי שהיא אמריקאית ישראלית וכרגע שכירה, לא חייבת בביטוח לאומי.
    אבל אם תתחיל לעשות פעילות עתמאית במקביל לשכירה או אפילו רק עצמאי ללא עבודה כשירה, היא תשלם גם ביטוח לאומי בארץ וגם בארהב??

    אהבתי

    1. אכן.

     שים לב שההוצאות המוכרות שונות בכל מדינה ולכן ייתכן שהחישוב של ביטוח לאומי בארץ יהיה על סכום שונה מה-Social Security בארה"ב, אבל בגדול כן, יש כאן מיסוי כפול.

     מצד שני, אם תצבור 40 רבעונים של תשלומי ביטוח לאומי בארה"ב, היא תהיה זכאית לקצבת זקנה שם החל מגיל 62-70 (לפי בחירתה).

     אהבתי

      1. אתה מסתכל רק מנקודת מבט של מיסוי.
       כעצמאי לרוב אתה נכנס לעסק רק כשאתה יודע שתרוויח הרבה יותר משכיר (אחרת למה לקחת את הסיכון), ולכן ייתכן ואחרי מס עדיין תצא נשכר.

       מלבד זאת, הביטוח לאומי האמריקאי הוא לא מס קלאסי שנעלם ברגע שאתה משלם אותו. אפשר להקביל אותו לרכישת קצבת פנסיה נוספת, גם בארץ אתה מחויב להפריש לפנסיה ואף אחד לא מתייחס לזה כמס.

       אם באמת יש לך הרבה הכנסות, ייתכן וכדאי לך להתאגד כחברה בע"מ, אבל זה בדרך כלל נכון גם אם אין לך אזרחות אמריקאית. כמובן שמצב זה מצריך התייעצות ארוכה עם רואה חשבון שמבין במיסוי תאגידים (בשני צידי המתרס).

       אהבתי

       1. אני מקביל את זה לתשלומי ביטוח לאומי שזה גם סוג של הפרשה לפנסיה שאקבל בגיל פרישה.
        אנחנו לא במצב של הרבה הכנסות, ההפך. פשוט במקביל לשכיר אולי תרצה להתחיל לפתח עבודה כעצמאית…
        ואיך התשלום הזה מבוצע?
        זה עוד טפסים/דוחות להגיש?

        אהבתי

 7. אני מקביל את זה לתשלומי ביטוח לאומי שזה גם סוג של הפרשה לפנסיה שאקבל בגיל פרישה.
  אנחנו לא במצב של הרבה הכנסות, ההפך. פשוט במקביל לשכיר אולי תרצה להתחיל לפתח עבודה כעצמאית…
  ואיך התשלום הזה מבוצע?
  זה עוד טפסים/דוחות להגיש?

  אהבתי

    1. אכן הנוסחא מתחשבת ב-35 שנות ההכנסה הכי גבוהות שהיו חשופות לביטוח לאומי האמריקאי (כלומר הכנסות שכיר בישראל לא נחשבות).

     בגדול אני מסכים איתך שזה גורם לרתיעה מעצמאות. אבל הרבה פעמים עצמאות מובילה להכנסות הרבה יותר גבוהות, כמובן ששום דבר לא מובטח.

     אהבתי

      1. הבלוג שלי לא מתעסק (כרגע) בדיווח לעסקים.

       בגדול מאוד וכקוריוז לקריאה נוספת שלך…
       את ההכנסות וההוצאות העצמאי/ת מרכז על Schedule C, את החישוב של ביטוח לאומי עושים על Schedule SE. חצי מהתשלום של ביטוח לאומי נחשבת הוצאה מוכרת ב-Schedule 1 של טופס 1040.

       כמו כן, ככל שצפוי להיות חבות מס גדולה מ-$1,000 צריך לשלם תשלומים רבעוניים (דומה למקדמות הדו-חודשיות כאן) של המס הצפוי, ואז לציין בדוח השנתי כמה שילמתם, ואז לראות אם מגיע לכם החזר או שיש לכם עדיין חבות מס קטנה לשלם.

       אהבתי

  1. כאן יש את הטופס וההנחיות ל-Schedule C
   כאן יש את הטופס והנחיות ל-Schedule SE
   כאן יש את ההנחיות ל-Schedule 1 שאני תרגמתי

   כאן יש דוגמא מבלוג שאני קורא, אבל קח בחשבון שהוא לא איש מקצוע (אבל נראה די מקצועי). לכל הפחות זה יתן לך דוגמא פרקטית, ואינדיקציה אם זה משהו שאתה רוצה להתמודד בו בעצמך או דרך איש מקצוע.

   אהבתי

 8. שאלות בבקשה:
  1. האם רווחים שנתיים מקרנות השתלמות למורים, (בגין הפקדות שוטפות, שלי ו/או של המעסיק, או כתוצאה מרווחים עקב מצב השוק) – שטרם מומשו, האם מחוייבות בדיווח בטופס ה-1040?
  2. בהמשך לנ"ל – כאשר כן אמשוך, את הרווחים, או את כל קרן ההשתלמות – האם אז אחוייב בדיווח ובמס ל-IRS במסגרת דיווח מס טופס 1040?

  אהבתי

  1. לגבי קרנות השתלמות יש כמה גישות:

   1) דיווח רק בפדיון (ולצרכי נוחות הרבה פעמים מדווחים רק 75% מהסכום שנפדה למרות שתיאורטית צריך לדווח גם על הפקדות מעסיק וגם על הרווחים).
   2) דיווח הפקדות מעסיק בשוטף, ורווחים בפדיון.
   3) לא לדווח כלום עד שהקופה נזילה, מאותו רגע שהיא נזילה (כלומר יש לך גישה מיידית לכסף), מדווחים על הפקדות מעסיק ורווחים שנצברו עד אותו רגע, ואז מתחילים כל שנה לדווח על הפקדות מעסיק ועל הרווחים.

   אני חושב שזה ענה לך על שתי השאלות, אשמח להרחיב על כל אחת מהגישות אם תרצה.

   אהבתי

 9. איך אפשר לשלוח את הטופס אחרי שסיימתי למלא?
  באתר הIRS לא כתבו כתובת מייל שאליה ניתן לשלוח וגם האתרים שראיתי של ה- E-FILE מאפשרים להכין מחדש את הטפסים אך לא לצרף קובצים סרוקים שכבר מילאתי…
  כמו כן לא מילאתי את טופס הבקשה להארכה, האם צריך לכתוב איפשהו למה אני מאחרת בהגשה?
  תודה רבה!!

  אהבתי

  1. שלום וברוכה הבאה לבלוג,
   הכתובת למשלוח מופיעה בלינק הבא.
   שימי לב שהיות ואת לא מצרפת תשלום יש לשלוח לכתובת שמופיע מעליו הכיתוב

   and you ARE NOT ENCLOSING A PAYMENT, then use this address…

   אם אין לך חוב וה-IRS לא פנו אלייך, אין בעיה להגיש באיחור בלי לנמק. הכוונה כאן לדוח השנתי.

   אם את מגישה את ה-FBAR באיחור (השנה זה עד ה-15 לאוקטובר), אז יש מקום בדף הראשון לנמק.

   אהבתי

   1. אז אין אופציה להגיש את זה אלקטונית?
    קצת מפחיד אותי לשלוח בדואר כי אני לא יודעת כמה זמן זה ייקח ואם יש דרך לדעת שבוודאות המסמכים הגיעו…
    ושוב תודה רבה על העזרה!

    אהבתי

 10. שלום וברכה.
  אני לקראת סיום מילוי דו"ח ל2019 (עושה זאת בדחיפות בגלל מענק הקורונה היות ושנה שעברה לא הייתי צריכה לדווח).
  אני חייבת להודות שהופסטים שלך מצוינים וממש עזרו לי בכל שלב.
  לגבי טופס 8965: לא הצלחתי למצוא גרסה עדכנית לשנת המס של 2019- האם הוא התבטל?

  אהבתי

 11. יש לי רק שכר מעבודה ואני רווק. רציתי לוודא שאני מילאתי את הטופס נכון ושלא החסרתי שום שורה כי לא מצאתי צילום מסך שמראה איך הטופס נראה בסוף התהליך.

  בסעיף 1 מילאתי את השכר פלוס מה שהמעביד הפקיד עבורי בקה"ש ופנסיה.
  בסעיף 6 משמאל זה הסכום שהחרגתי שהוא רק מורכב משכר ומימין זה ההפרש.
  ב-8 שמתי את הניכוי הסטנדרטי. האם אני צריך לשים את הסכום בסוגריים והאם אני חייב למלא את schedule A אם יש לי רק את הניכוי הסטנדרטי?

  אם משהו חסר או נראה לא נכון אשמח לתיקון.

  הנה תמונה שמראה את איך שהטופס שלי נראה כרגע
  https://ibb.co/rbKmgcm

  אהבתי

  1. שים לב שאפשר להחריג (לדעתי) את הפקדות המעסיק לקרן השתלמות ואת הפקדות המעסיק לפיצויים, לא שזה באמת משנה במצב שלך ל-2018, אבל להבא זה עשוי לעזור לך להימנע מהגעה לחבות מס.

   אין צורך לשים את הניכוי הסטנדרטי בסוגריים, ואין צורך למלא Schedule A אם אתה לוקח את הסטנדרטי.

   נראה בסדר גמור, אל תשכח למלא את טופס Schedule B ואת 8965 כפי המתואר בפוסט הזה

   אהבתי

   1. תודה על הערת ההחרגה, חושב שאשאיר בינתיים את הטופס איך שהוא. אם אני אחליט לשנות גישה בעתיד במידה ואהיה על הסף מבחינת סכום ההחרגה, זה יהיה בסדר לעשות זאת?

    תודה רבה על ההערה של schedule B כי דילגתי על זה מכיוון שלא היו לי מניות או דיבידנדים בשנה הזאת וראיתי בסוף הפוסט שאם יש חשבון ישראלי שלשהו אז צריך למלא את זה.

    יש חשיבות לסדר שבו אני מסדר את ההחזר כשאני שולח אותו בדואר? כרגע מה שמילאתי ונראה לי הגיוני מבחינת סדר:
    1040
    Schedule 1
    Schedule 6
    Schedule B
    2555
    8965

    אם יש שוני אשמח לדעת.

    ובכללי תודה ענקית על הבלוג הזה וכל הפוסטים

    אהבתי

     1. לא כ"כ הבנתי אם יש חשיבות לסדר שבו הטפסים מסודרים (וגם לא חשבתי על זה למען האמת).
      אז יש?

      בנוסף לגבי 8965, רשמת למלא את השמות של כל מי שרשום בדף הראשון של ה-1040. אשתי מגישה כMFS. אז אני רשום שם "סתם" כ-NRA. האם אני צריך להוסיף גם את עצמי ל8965?
      מניח שלא אבל better be safe than sorry..

      אהבתי

      1. אם אתה מדפיס בגדול צריך לסדר את הטפסים לפי הסדר של מספר הטופס שמופיע באחת הפינות (ב1040 מופיע המספר 1, אז תדע לפי זה איפה לחפש בשאר).

       אכן, אתה לא צריך להוסיף את השם שלך הטופס 8965 כמישהו שפטור ממערכת הבריאות האמריקאית.

       אהבתי

    1. אענה בכל זאת על השאלה הראשונה…
     חוסר שימוש בזכות שלך בשנה מסוימת לא שוללת את השימוש בשנים עתידיות.

     תחשוב למשל שלא ידעת מה זה ניכוי סטנדרטי ומילאת שם 0 במקום 12,000.
     בקיצור, כל עוד אתה עשית משהו לרעתך בשנה מסוימת, אין בעיה לתקן בשנים הבאות.

     אהבתי

 12. היי המתורגמן,
  למי שמגיש במסגרת תוכנית גילוי מרצון בשנת 2019 – האם הוא צריך למלא את טופס 8965?
  או שבגלל שהקנס בוטל גם לא צריך להגיש באופן רטרואקטיבי?

  אהבתי

   1. כשאני ממלא את 8965 בOLT הוא כותב לי כך: Congratulations! All members of your tax household either had minimum essential health coverage or a coverage exemption for all months of the year or claimed as a dependent on another person's tax return. Your individual responsibility payment is $ 0.
    מה זה אומר?
    כי אני עדיין לא רואה את הטופס בVIEW/PRINT

    אהבתי

    1. החל מ-2019 כבר אין צורך ב-8965, על 2018 זה היה גבולי ואני זוכר שהייתה דרך להכריח את התוכנה למלא אותה בכל מקרה.
     תחפש בתיבת החיפוש 8965, והוא יקח אותך ישירות למסך המתאים.

     אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s