סדרת מס ארה”ב (2018) – חלק 10e – זיכוי מס זר – העברת עודף זיכוי לשנים אחרות

הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.

העברה אחורה וקדימה של עודפי זיכוי מס זר

כזכור, זיכוי מס זר מוגבל בשנה מסוימת עד לחבות המס האמריקאית באותה שנה, וכן לפי היחס שבין ההכנסה האמריקאית להכנסה הזרה שלכם.

אם, בגלל ההגבלה על הזיכוי בשנה מסוימת, אתם לא השתמשתם בסך הכולל של המסים ששולמו (או נצברו) בשנת המס, תוכלו להעביר אחורה את היתרה עד שנה אחת, ואז להעביר קדימה למשך 10 שנים.

העודף לזיכוי מס בכל קטגוריה הוא סך המסים הזרים לקטגוריה פחות סך המס שהשתמשתם בפועל כדי להוריד את חבות המס שלכם. ייתכן גם מקרה הפוך בו שילמתם פחות מס מההגבלה. במקרה זה יש לכם מחסור. העודף מהשנים האחרות בא למלא את המחסור וייתכן כי יחסוך לכם במס או שתהיו זכאים להחזר.

יש לחשב העברות קדימה ואחורה לכל קטגוריה בנפרד.

פוסט זה נוגע לשנת המס 2018, שצריך לדווח בגינו עד אפריל 2019. אם ברצונכם לראות את הפוסט הנוגע לשנת המס 2017, תיגשו לכאן.

אם אתם מעוניינים לעזור במימון האתר, תשקלו להירשם לאחד השירותים האינטרנטיים הבאים שיעזרו לכם להוזיל את הקניות באינטרנט שלכם: Ebates, Honey. לקריאה נוספת ראו כאן

אם יש לכם שאלות פרטניות בנוגע למצבכם האישי מבחינת מס ארה"ב, תוכלו לפרסם אותו כאן בתגובות ותקבלו מענה ממני. השימוש בתשובה שאתן לכם הוא על אחריותכם בלבד.

בואו נראה כמה דוגמאות שימחישו לנו את העיקרון שבהעברה אחורה וקדימה.

דוגמא 1. כל ההכנסה הזרה שלכם היא בקטגוריה הכללית לשנים 2017 ו-2018. ההגבלה על הזיכוי והמס ששולם מופיעים בטבלה הבאה:

שנה הגבלה המס ששולם עודף (+) או מחסור (-)
2017 $200 $100 -$100
2018 $300 $500 $200

ב-2018 יש לכם עודף של $200 להעברה לשנים אחרות. קודם אתם חייבים לנצל (במידת האפשר) את העודף בשנת 2017. היות ויש לכם מחסור של $100 בשנת 2017, $100 מתוך ה-$200 של 2018 הולכים למלא את המחסור. במצב זה ייתכן ותוכלו להגיש דוח תיקון לדוח של 2017 ולקבל החזר מס.

דוגמא 2. כל ההכנסה הזרה שלכם היא בקטגוריה הכללית בשנים 2013 עד 2018 (לפני זה לא הייתה לכם הכנסה זרה). ב-2013 היה לכם עודף של $200. היות ולא הייתה לכם הכנסה זרה בשנת 2012, לא תוכלו להעביר אחורה את העודף הזה. עם זאת, תוכלו להעביר קדימה את העודף עד 10 שנים. בואו נראה את הנתונים לגבי ההגבלות, מס זר ששולם, ועודף או מחסור לשנים הרלוונטיות:

שנה הגבלה המס ששולם עודף (+) או מחסור (-)
2013 $600 $800 $200
2014 $600 $700 $100
2015 $500 $700 $200
2016 $550 $400 -$150
2017 $800 $700 -$100
2018 $500 $550 $50

לא תוכלו להעביר את העודף של $200 מ-2013 לשנים 2014-2015 בגלל שאין לכם מחסור בשנים אלו. לפיכך, תעבירו את העודף לשנת 2016 ותנצלו $150 מתוך ה-$200 בשנת 2016. היתרה של $50 תועבר ל-2017 ותצמצם חלק מהמחסור בשנה זו. בנקודה זו, ניצלתם את כל העודף שנוצר לכם ב-2013. באותו אופן תוכלו להעביר את העודפים מ-2014 ו-2015, אך קודם יש לנצל עודפים משנים שהן מוקדמות יותר.

תוספת לטופס 1116

בשנים בהם אתם מעבירים מסים זרים עודפים אחורה או קדימה, יש לצרף נספח עם חישוב מדוקדק הכולל הסבר לאיזה שנה העברתם ומאיזה שנה. דבר זה כנראה יגרור שלא תוכלו להגיש את הדוח בצורה אלקטרונית אלא הגשה בדואר, כי רוב התוכנות לא מאפשרות הוספה של קבצים לדוח, אך יש כאלה שכן בצורה מוגבלת (טקסט בלבד).

תוספת זמן ל-IRS לחישוב המס

כאשר אתם מעבירים מסים אחורה, ל-IRS ניתן זמן נוסף כדי לחשב את המס שלכם. ניתנת להם שנה נוספת מעבר לזמן שמתיר להם החוק (בדרך כלל יש להם 3 שנים מיום ההגשה כדי לבדוק את ההחזר).

בקשה להחזר מס הנובע מהעברה אחורה

אם אתם מעבירים מס עודף אחורה, לרוב זה יתבטא בהחזר מס על השנה ההיא. אם זה המצב, צריך להגיש את הטופס לתיקון דוח שנתי 1040X, וכמו כן לתקן את טופס 1116 הרלוונטי לאותה שנה ולאותה קטגוריה בה בוצעה ההעברה.

מקרים מיוחדים

ניכוי מס זר במקום זיכוי מס זר

ניתן לבצע ניכוי למס הזר מההכנסה במקום לקחת את המס כזיכוי. לרובנו זה לא משתלם, כי ערך של $1 זיכוי שווה ל-$1, וערך של $1 ניכוי שווה ל-$1 כפול אחוז המס השולי. עם זאת, זוהי אופציה שקיימת.

לא ניתן להעביר עודף מסים לשנים בהם לקחתם את המס הזר כניכוי במקום זיכוי. הנחיות מפורטות תמצאו כאן.

זוגות נשואים

ישנם הנחיות ספציפיות לזוגות נשואים שמגישים ביחד בשנה מסוימת ואז מגישים בנפרד בשנים אחרות. בעיקרון יש דרך לפצל עודפים שנצברו בהגשה משותפת לשנים בהם ההגשה היא נפרדת. אני לא אלאה אתכם בחוקים הללו, תוכלו לקרוא עליהם כאן.

שמירת מידע

היות ואנחנו מתעסקים עם מידע משנים שונות, אני ממליץ לשמור איזשהו גליון גוגל שבו יש לכם את כל המידע מהמסים הזרים בשנים מסוימות.

המידע הזה יכלול גם נתונים לגבי עודף/מחסור במסים זרים, וכך תוכלו לדעת אם בשנה מסוימת אתם צריכים לנצל עודף מס זר.

אני מציע לשמור גם נתונים לגבי סעיף 16 (בשנים שזה רלוונטי) של טופס 1116. תוכלו למצוא את המידע לגבי הסעיף הזה בפוסט הזה.

למה זה טוב לי?

אתם בטח יכולים לשאול, למה אני צריך את זה בכלל? אני יכול להחריג את כל השכר שלי מעבודה, ולשמור שההכנסות הפסיביות יהיו פחות מהניכוי הסטנדרטי והפטורים האישיים וככה יהיה לי חבות מס של $0 ולא יהיה לי כאב ראש.

אז הסיבה העיקרית היא שישנם הכנסות שהן פטורות ממס בישראל אך לא פטורות ממס בארה”ב. שתי דוגמאות לכך הן פדיון קרנות השתלמות והכנסה משכר דירה. הכנסות אלו לא ניתן להחריג משום שהן לא נחשבות שכר מעבודה. בשנים כאלה יכול להיות שהמס האמריקאי יהיה גבוה מהמס הישראלי וכדי לצמצם/לבטל מצב זה מומלץ לצבור את המסים העודפים.

בנוסף, כבלוג המעודד עצמאות כלכלית, אני מקווה שההכנסות הפאסיביות שלכם יגדלו בזמן, ואז בלאו הכי תצטרכו להשתמש בזיכוי מס זר לפחות על ההכנסות הפאסיביות.

הקשר בין זיכוי מס זר להחרגת שכר

ברמת העיקרון עד שכר מסוים, מומלץ להחריג את השכר משום שהמס בארה”ב על משכורות נמוכות הייתה יותר גבוהה מבישראל בשנת 2018.

החל משכר מסוים (לרווקים ב-2018 מדובר על כ-12,247 ש”ח לחודש, לרווקות – 13,440 ש"ח לחודש), המס הישראלי עולה על המס האמריקאי ובהחלט ייתכן שיווצר עודף של זיכוי מס זר.

אבל, וזה אבל גדול, הבחירה להפסיק להשתמש בהחרגת שכר צריכה להיות בחירה מודעת ויש לציין זאת במפורש(!!!) בפעם הראשונה שלא מחריגים שכר (כנספח לדוח). לאחר מכן, לא ניתן להחריג שכר במשך 5 שנים. אז זהו בהחלט שיקול שיש לקחת לידי חשבון. אם אתם בטוחים שהמס הישראלי שלכם יהיה גבוה מהמס האמריקאי ב-5 שנים הקרובות, אז הייתי הולך על זיכוי מס זר, אבל לכל אחד יש את הנתונים והשיקולים שלו (כולל עיקרון הפשטות).

למי שמעוניין פרסמתי מחשבון שמשווה את שתי האופציות עבור שנה מסוימת. כאן ניתן להוריד את המחשבון לשנת 2015, כאן את המחשבון עבור 2016כאן עבור 2017, וכאן עבור 2018.

סיכום

טוב, למדנו איך לדווח על זיכוי מס זר ב-5 צעדים קטנים. מי שצריך להגיש את הטופס בגין מס אלטרנטיבי, צריך לעשות את כל הסיפור הזה של טופס (או טפסי) 1116 גם עם המס האלטרנטיבי. ברגע שאכתוב את הפוסט על המס האלטרנטיבי, אציין איך למלא את טופס 1116 גם עבור המס האלטרנטיבי.

 הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.

 

אם אתם מעוניינים לעזור במימון האתר, תשקלו להירשם לאחד השירותים האינטרנטיים הבאים שיעזרו לכם להוזיל את הקניות באינטרנט שלכם: Ebates, Honey. לקריאה נוספת ראו כאן

אם יש לכם שאלות פרטניות בנוגע למצבכם האישי מבחינת מס ארה"ב, תוכלו לפרסם אותו כאן בתגובות ותקבלו מענה ממני. השימוש בתשובה שאתן לכם הוא על אחריותכם בלבד.


אזהרה: אני איני רואה חשבון אמריקאי וגם לא רואה חשבון ישראלי. אני גם לא יועץ מס באף אחת מהמדינות הנ"ל (גם לא באף מדינה אחרת). את כל המידע שאני מספק כאן אני למדתי בעצמי תוך התייעצות חד פעמית עם רואה חשבון ועם אנשים אחרים המגישים בעצמם. חוק המס האמריקאי הוא חוק סבוך נורא, והמצבים שאתאר כאן הם יחסית פשוטים – הכנסה כשכיר, רווח הון על מניות, דיבידנדים, ריבית מהבנק/אג"ח, הכנסה משכירות (שלא כחלק מעסק). אם אתם בעלי עסק/עצמאים, אתם יכולים להשליך חלק מהדברים שיכתבו כאן על המצב שלכם, אך כרגע לא אעסוק בדיווח עבור בעלי עסקים. מילוי הדוחות דורש ידע שתוכלו לקבלו כאן בחינם, אך השימוש בו הוא על אחריותכם בלבד. באופן כללי, לא מומלץ להסתמך על בלוגים רנדומליים ברשת.
בהתאם לדרישות בחוזר 230 של ה-IRS, אני מתריע בפניכם, שכל מידע הנוגע לענייני מס פדרלי בארה"ב המובא בתקשורת זו, כולל כל לינק או צרופה, לא נכתב על מנת שתוכלו (א) להימנע ממסים שאתם חייבים להם על פי דין כולל קנסות, או (ב) לקדם, לשווק, או להמליץ לכל אדם אחר לגבי כל עניין או עסקה המובא בתקשורת זו.

 

 

8 מחשבות על “סדרת מס ארה”ב (2018) – חלק 10e – זיכוי מס זר – העברת עודף זיכוי לשנים אחרות

 1. שלום יעקב
  כתבת בעבר שאתה משתמש ב-Olt. באתר זה,ממלאים פרטים ל-1116 ו-1116AMT ביחד. אפשר להזין ערכים שונים ל-carryback ו-carryforward אבל ב-"description" יש משבצת אחת שמועתקת לשני הטפסי 1116. זה לא נכון, כי החישובים ל-AMT ולרגיל הם שונים לגמרי ומשנים שונות וכו'. האם התמודדת אם הבעיה הזאת? עכשיו כתבתי להם על זה.

  אהבתי

  1. לצערי/שמחתי לא היה לי מצב עדיין שהייתי צריך להעביר זיכוי מס זר קדימה או אחורה.

   עם זאת, בעבר נתקלתי בבעיה של OLT שהעתיקו רק משבצת אחת במקום לסכום כמה משבצות. לאחר בירור מולם הבעיה תוקנה, בצורה מהירה יש לומר.
   בהצלחה 🙂

   אהבתי

 2. שלום יעקב,
  יש נקודה שאני רוצה לוודא לגבי ה-Carryback/Carryover – אני ממלא את הערך בטופס 1116 שורה 10 רק בשנה שאני בפועל מנצל את העודף מס זר מהשנים הקודמות?
  כלומר, נניח וב-2017 היה לי עודף של 100$, וב-2018 אני לא צריך אותו – בטופס 1116 של 2018 אני לא אמלא את שורה 10. לעומת זאת, נניח וב-2019 אני ארצה לנצל את העודף של 2017 אני אמלא בשורה 10 את הערך 100$ ואצרף את "טבלת החישוב" כפי שמופיע בהוראות (ושתרגמת לנו פה בפוסט זה). הבנתי נכון?

  תודה רבה!

  Liked by 1 person

 3. היי שוב 🙂
  אני רוצה לוודא שאני מבין את כל היתרונות והחסרונות של זיכוי מס זר.
  הדוגמה שלי – משכורת יחסית גבוהה + רווחי הון ודיבידנדים מברוקר אמריקאי (מיליון תודה על הבלוג השני 🙂 )
  למעשה – נוצר לי בקטגוריה הגנרית עודף גדול מאוד בכל שנה, אבל חוץ ממשכורת, האם יש עוד הכנסה שהיא גנרית שסביר שאוכל פעם להשתמש בזיכוי הזה בשבילה?
  בקטגוריה הפסיבית – אמנם יש עודף מיסים זרים (השלמה לישראל על הדיבידנדים והרווח הון) אבל כל עוד אין לי הכנסה פסיבית זרה, גם בעודף הזה אני לא אוכל להשתמש.
  האם אני מפספס משהו?

  אהבתי

  1. דבר ראשון אתקן אותך.
   לא משלימים לישראל על רווחי הון. רווחי הון זו הכנסה ישראלית ולכן אתה משלם קודם לישראל 25% ולוקח את ה25% כזיכוי מס זר.

   לגבי קטגוריה כללית: פדיונות מקרנות השתלמות מנוהלות, רווחי הון ארוכי טווח שעברו לקטגוריה הכללית בגלל שהן HTKO, קצבאות מהמדינה (אבטלה, לידה, מילואים), פנסיות

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s