סדרת מס ארה”ב (2017) – החרגת שכר או זיכוי מס זר? (מחשבון עזר בפנים)

 

הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.

לאזרח ארה”ב תושב ישראל יש חובת דיווח על הכנסותיו העולמיות ל-IRS. קיימות שתי דרכים עיקריות בהם ברוב המוחלט של השנים לא יהיה חייב כסף לממשלת ארה”ב.

אם אתם מעוניינים לעזור במימון האתר, תשקלו להירשם לאחד השירותים האינטרנטיים הבאים שיעזרו לכם להוזיל את הקניות באינטרנט שלכם: Ebates, Honey. לקריאה נוספת ראו כאן

אם יש לכם שאלות פרטניות בנוגע למצבכם האישי מבחינת מס ארה"ב, תוכלו לפרסם אותו כאן בתגובות ותקבלו מענה ממני. השימוש בתשובה שאתן לכם הוא על אחריותכם בלבד.

שימו לב: חלק מהלינקים בפוסט הזה מתייחסים לפוסטים הנוגעים לשנת המס 2016 ותוכלו לקרוא אותם בשביל להתרשם מהעיקרון. עם זאת, העקרונות זהים, וההבדלים היחידים בין 2016 ל-2017 הם ערכים מסוימים שהוצמדו למדד. בכל פעם בו זה רלוונטי, עדכנתי את הערך המתאים. בהמשך אעדכן את כל הפוסטים לשנת 2017.

 

הדרך הראשונה היא באמצעות החרגת השכר, שבה השכר שקיבלנו עבור עבודה פשוט לא נחשב כהכנסה בארה”ב עד גבול מסוים (בשנת 2015 הרף היה $100,800, בשנת 2016 היה $101,300 ב-2017 היה $102,100 וב-2018 יעמוד על $104,100). בנוסף להחרגה הזו, כל אזרח זכאי לניכוי סטנדרטי ולפטור אישי. כלומר, יש עוד סכום שהוא פטור ממס, וכל עוד ההכנסות שאינם מעבודה (ריבית בבנק, תיק השקעות, דמי לידה, דמי אבטלה, פנסיה), אינם עולים מעל לסך הניכוי הסטנדרטי והפטורים האישיים, לא תשלמו מס.

בדרך השנייה, מחשבים את חבות המס בארה”ב, ואז כל שקל ששילמנו כמס הכנסה לישראל, נחשב כזיכוי על המס בארה”ב. כל זיכוי עודף ניתן להעביר עד שנה אחורה ועד 10 שנים קדימה על מנת לקזז חבות מס שעלולה להיווצר בשנים ההם. זיכוי מס זר הוא נושא מורכב ואת ההסבר עליו סיכמתי בחמישה פוסטים (הראשון כאן).

ישנם חוקי מעבר בין הבחירות הללו, כאשר ההנחה היא שאתם אוטומטית תלכו על האופציה הראשונה של החרגת שכר, ובשנה הראשונה בה מעוניינים לא לעשות החרגה יש לציין זאת במפורש (על הצהרה שמצורפת לדוח השנתי שלכם). לאחר ויתור על החרגת שכר לא ניתן שוב להחריג שכר ב-5 השנים העוקבות, אלא אם חלו שינויים משמעותיים בחיים שלכם (כגון מעבר למדינה אחרת), ואז יש להגיש בקשה מנומקת ל-IRS למה לוותר לכם על ה-5 שנים (כאשר הגשת בקשה כזאת עולה כסף רב).

אז איך בעצם תבחרו בין שתי השיטות?

מזל שלכם שאני כאן 😉 המתורגמן עשה זאת שוב והביא לכם מחשבון משוכלל שיכול לחשב לכם את המס בשתי הגישות השונות ושתוכלו לראות את התוצאות בעיניים.

אבל לפני שניגש למחשבון בואו נעמוד על היתרונות והחסרונות של כל שיטה.

הערה: לרווקים בלבד בשנת 2017 עשיתי חישוב מדוקדק, וגיליתי שבערך במשכורת חודשית של 16,100 ש”ח, הוא נקודת האיזון בין מיסים ישרלאיים לאמריקאיים. כלומר מי שמרוויח פחות מזה, משלם פחות מס לישראל מאשר חבות המס שלו לארה”ב ולכן עדיף לו להחריג שכר כדי לא להיות חייב לארה”ב. מי שמרוויח יותר מזה משלם בכל מקרה יותר מס לישראל, ולכן יכול לבחור בין שתי המצבים לפי השיקול שלו.

הערה: ב-2015 יצא לי 11,000 ש"ח לחודש. אבל לא התחשבתי בהפקדות לפנסיה שמורידות את המס שמשלמים. ב-2016 נקודת האיזון הייתה 14,785 ש"ח שכן התחשבה בהפקדות מקסימליות לפנסיה.

שימו לב: בחישוב הנ"ל לא הסתמכתי על העמדה שתשלומי ביטוח לאומי ניתן לקחת כזיכוי מס זר. התחשבות כזאת כמובן תוריד משמעותית את נקודת האיזון וגם בעלי משכורות נמוכות בהרבה יהיה להם יותר משתלם לעשות זיכוי מס זר. מזכיר לכם שזוהי עמדה שמגובה אמנם בהנחיות ה-IRS, אך יש עדויות שה-IRS מנע מאנשים את השימוש בזה.

העמדה שלי היא שאם יש לי מס עודף בישראל, אז עדיף לי לקחת זיכוי מס זר כדי להעביר את יתרת המס קדימה לשנים בהם אולי לא יהיה לי עודף כזה. אבל החלטה כזאת גוררת חמישה שנים בהם לא ניתן לעשות החרגת שכר, ולכן כל אחד צריך לשקול בכובד ראש ולנסות לראות אם בשנים הקרובות ההכנסות יהיו דומות או לא. כמו כן, יש אירועים שלא ניתנים לחיזוי כמו רפורמת המס של 2018 שעלולות לגרום לכם להיות תקועים בבחירה לא אופטימלית עד שיגמרו חמשת השנים.

החרגת שכר עבודה

יתרונות:

 • פשטות – התהליך יחסית פשוט, לרוב דורש מילוי טופס קצר (2555-EZ).
 • במידה ואתם כמו רוב האנשים וההכנסה העיקרית שלכם היא מעבודה, ההחרגה מורידה את ההכנסה למס לכמעט אפס.
 • אם יש לכם הכנסות שפטורות ממס בישראל (קרן השתלמות, שכר דירה), והם קטנות מהניכוי הסטנדרטי והפטורים האישיים, הם יהיו פטורים ממס גם בארה”ב באותה שנה.

חסרונות:

 • החיסרון העיקרי הוא להורים לילדים בעלי אזרחות אמריקאית. החל משנת המס 2015, מי שמחריג שכר, אינו יכול לקבל החזר מס בגין ילדיםניתן לקבל זיכוי מס שיוריד לכם מס שאתם חייבים (שכבר אמרנו שזה לא סביר שיקרה), אבל לא כסף בחזרה. מדובר על עד $1,000 לילד עד גיל 17 בכל שנה. בעקבות רפורמת המס, החל משנת 2018 כבר מדובר על עד $1,400 בשנה. אכתוב בפוסט עתידי מה לדעתי צריכה להיות האסטרטגיה של הורים לילדים אמריקאיים בעלי משכורות נמוכות.
 • זה ישאיר לכם פחות זיכוי מס זר שתוכלו להעביר קדימה. זה נובע מכך שאם יש כסף מעל החרגת השכר + הניכוי הסטנדרטי + הפטורים האישיים, הוא ימוסה במדרגות הגבוהות, כאילו לא החרגתם שכר. לדוגמא: אם אתם רווקים והרווחתם שכר של $140,000, החרגתם $102,100 והניכוי הסטנדרטי והפטור האישי מסתכמים ב-$10,400. סה”כ ההכנסה למס שלכם תהיה $27,500. היות וההכנסה היא מעל $93,701, המס על הסכום יהיה 28%. כלומר, חבות מס של $7,700. אבל על הכנסה כזו שילמתם $35,068 מס הכנסה לישראל. אבל לא תוכלו לקחת את כל הסכום כזיכוי מס זר. תצטרכו להפחית את החלק היחסי של ההחרגה מההכנסה הכוללת. כלומר, תוכלו לקחת רק $9,493 כזיכוי מס זר וישאר לכם $1,793 כזיכוי להעברה לשנים הבאות. אם לא הייתם מחריגים שכר, חבות המס לארה"ב הייתה $29,270 וכאמור שילמת לישראל $35,068 שתוכלו לנצל כזיכוי מס זר וישאר לכם $5,798 להעברה לשנים הבאות. צרות של עשירים, אני יודע.
 • חיסרון גם לגבי זוג נשוי שמגיש במשותף, שלאחד יש הכנסה גבוהה והרבה מס זר, והשני הכנסה בינונית וכמעט ואין מס זר. אם נחריג את ההכנסה רק של המרוויח הנמוך, זה עלול לגרום לפחות זיכוי עודף שיועבר לשנים קדימה.

זיכוי מס זר

יתרונות:

 • ניתן לקבל החזר מס בגין ילדים. ייתכן וגם אם המס בארה”ב גדול מהמס בישראל (יכול לקרות עבור משכורות נמוכות), שתקבלו חלק מה-$1,000 בחזרה (החל משנת המס 2018 זה יעלה ל-$1,400).
 • ניתן לכסות באמצעותו על מס שחייבים באותה שנה מכך שיש הכנסות שפטורות ממס בישראל ואינם פטורות ממס בארה”ב (קרן השתלמות ושכר דירה הן דוגמאות נפוצות).
 • ניתן להעביר עודף זיכוי מס זר אחורה עד שנה וקדימה עד עשר שנים, ולקזז חבות מס בשנים ההם. חבות מס עלולה להיגרם בשנים בהם מקבלים הכנסה פטורה ממס בישראל שאינה פטורה ממס בארה”ב (קרן השתלמות, שכר דירה).
 • הזיכוי שניתן להעביר קדימה יהיה גדול מהמקרה בו מחריגים רק חלק מהשכר (לפי הדוגמא לעיל), ברוב המקרים.

חסרונות:

 • מסובך!!! מחייב מילוי טופס (1116) מסובך עבור כל קטגוריה של הכנסה (הקטגוריות הנפוצות הינן כללית ופסיבית), וביצוע חישובים והתאמות שעלולות להיות מורכבות במצבים מסוימים (בעיקר אם הכנסה פאסיבית מאוד גדולה).
 • במידה והכנסות שפטורות ממס בישראל הינן גבוהות יחסית, עלול לגרור חבות מס בשנים מסוימות.
 • גורר מילוי טופס מס אלטרנטיבי ללא קשר לרמת ההכנסות. הטופס הנ”ל (6251) מסובך, וגם יש למלא בשבילו שוב את טפסי זיכוי מס זר (1116) עם חוקים שונים והנחיות שונות הקשורים למס האלטרנטיבי.

מחשבון השוואה בין הגישות

במחשבון תזינו פרטים אישיים (גיל, סטטוס הגשה ומספר ילדים אמריקאיים), פרטים על הכנסות ופרטים על מסים זרים ששילמתם, כמו כן על עודפים (אם יש צורך) של מסים זרים עודפים משנים קודמות, וכן על הפסדי הון משנים קודמות. כמו כן תזינו פרטים על הוצאות מוכרות לצרכי זיכוי מס, שהן הוצאות על טיפול בילדים, והוצאות בגין לימודים.

תזכורת: ניתן למלא רק שדות הצבועים בכתום. כל השאר מתמלא אוטומטית. חובה לעבוד עם הגליון האלקטרוני של גוגל, משום שיש קוד מחשב מאחורי הגליון שמבצע את החישובים. כלומר, לא ניתן להעתיק את הקובץ לאקסל.

לאחר הזנת הנתונים, הגליון אוטומטית יחשב את השורות השונות בטופס 1040 כולל זיכויים אם יש. התוצאה הסופית תופיע בתיבות המסומנות בצבע תכלת ואדום (שורות 19-20, עמודות K-N), ושם תדעו אם אתם צפויים לקבל החזר, חייבים מס ל-IRS או שמאוזנים.

את הנתונים על ההכנסות והמסים יש להכנס בדולרים. שער ההמרה הממוצע עבור שנת 2017 היה 3.599 ש”ח לדולר (ה-IRS טרם פרסם נתון רשמי, את הנתון הזה לקחתי מ-oanda.com).

בואו נראה איך זה נראה:

full-tax-calc-example

יש הרבה סעיפים להזין, בואו נעבור על החלקים השונים:

נתונים אישיים

גיל בן זוג 1 בסוף שנת המס, גיל בן זוג 2 בסוף שנת המס – יש למלא את הגיל של בני הזוג. רווק/ראש אב בית/אלמן מוכר ימלא את הגיל שלו בתא של בן זוג 1.

סטטוס הגשה – לפי הסטטוס בה אתם מגישים, האופציות הן: MFJ – נשואים המגישים ביחד, MFS – נשוי המגיש בנפרד, HOH – ראש אב בית, QW – אלמו מוכר, Single – רווק.

שורה 41 מטופס 1040 של שנת 2016 – בשביל חישובי רווח והפסדי הון יש למלא את הנתון הזה. למי שלא מילא ב-2016 או שלא יודע שפשוט ימלא -0-. אבל רצוי לשמור את כל הטפסים משנים קודמות בכל מקרה, אז אמור להיות לכם הנתון הזה.

הכנסות

הכנסה מעבודה – לפי כל אחד מבני הזוג. ניתן למצוא בדרך כלל בסעיף 158 או 172 של טופס 106 שמקבלים מהמעסיק. צריך כמובן להמיר לדולרים. (מי שמוסיף את הפקדות המעסיק לקרנות השונות להכנסה שלו, יכול להוסיף אותם כאן, עם זאת לדעתי הפקדות לקרן השתלמות ניתן להזין כאן, ואילו הפקדות מעסיק לקרן פנסיה, רצוי לשים בקטגוריה של הכנסות נוספות רגילות).

רווחי/הפסדי הון קצרי/ארוכי טווח – אם יש לכם ברוקר ישראלי הוא לא יעזור לכם עם החישובים. יש לעקוב אחרי תאריכי הקנייה והמכירה של הניירות ולחשב את הרווח/הפסד בדולרים. לצורך כך יש להמיר לדולרים את ערך הקנייה לפי שער ההמרה של יום הקנייה ואת ערך המכירה להמיר לדולרים לפי שער ההמרה של יום המכירה. אני אוהב את X-Rates בשביל הנתונים ההיסטוריים שהם מספקים. בתא של ההפסד יש לרשום את ההפסד כמספר חיובי. זכרו שארוך טווח זה מכירה יותר משנה לאחר הקנייה.

Capital Gain Distributions – מי שמשקיע בקרנות נאמנות אמריקאיות, מנהל הקרן מחויב לחלק למשקיעים בכל שנה את רווחי ההון שהפיק בקרן. את הדיווח על זה תקבלו בתא 2a בטופס 1099-DIV השנתי שמנהל הקרן יספק לכם.

דיבידנדים מוכרים/אחרים ארה”ב/ישראל – את כל הדיבידנדים שקיבלתם תבדקו אם הם מוכרים או אחרים, וכן אם הם מארה”ב או מחוץ לארה”ב. זה לא משנה איפה יושב בית ההשקעות שלכם, אלא מאיפה הנייר שהפיק את הדיבידנד. למשל, מי שמשקיע בבית השקעות בישראל אבל קונה את הנייר VTI, הדיבידנד יחשב אמריקאי.

ריבית ישראל/ארה”ב – ריבית מפקדונות בבנק ו/או אג”ח. לפצל לפי מקור הכספים אם בארה”ב או מחוצה לה (לצורך העניין גם אם יש לכם חשבון בצרפת, תכניסו את הריבית לריבית ישראל).

הכנסות נוספות – דמי לידה, דמי אבטלה, קרן השתלמות, שכר דירה ועוד הכנסות נוספות ואחרות שעלולות להיות לכם (עבור מי שמחשיב הפקדות מעסיק לקרן הפנסיה כהכנסה בשנת המס הנוכחית, לדעתי זה צריך להיכנס כאן, מכיוון שעל פי ההנחיות להחרגת שכר לא ניתן להחריג הפקדות מעסיק לקרן פנסיה).

פנסיה שני בני הזוג – תסכמו את הסכומים שקיבלתם כקצבה מקרנות פנסיה למינהן.

מסים

ההסבר כאן די פשוט, לכל סעיף בהכנסות רשמו את המסים ששילמתם על אותם סכומים. אם זה מהכנסה אמור להופיע לכם בסעיף 42 של טופס 106 שקיבלתם מהמעסיק. אם זה מבנק/בית השקעות ישראלי אז סעיף 43 של טופס 867 אבל יותר טוב לבדוק כל עסקה ספציפית כדי לראות כמה מס נוכה. אם זה מבנק/בית השקעות אמריקאי אז כמה מס הייתם חייבים לישראל לפי הדוח השנתי של ישראל.

הערה: מי שחייב להגיש דוח שנתי בישראל, או שביקש בקשה להחזר מס בישראל, שיחכה עד שיקבל לידיו את השומה ממס הכנסה, ושם אמור להיות רשום כל המסים שאתם חייבים/שילמתם לישראל.

הוצאות

החלק הזה נועד כדי להזין הוצאות שבגינן אולי תקבלו זיכויים ו/או החזרי מס.

הוצאות מוכרות לטיפול בילדים – כמה הוצאות מוכרות שילמתם בגין טיפול בילדכם עד גיל 13 ללא תשלומים לבית ספר/גן חובה. תראו כאן את הפוסט הרלוונטי לראות מה נחשב הוצאה מוכרת.

הוצאות לימודים מוכרות – הכנסתי שלוש תאים שונים כדי שתוכלו להזין הוצאות על לימודים בגין עד שלושה סטונדטים שונים במשק הבית בשנה מסוימת (למשל, גם האבא וגם האמא וגם ילד עד גיל 24 שלא מימן את עצמו היו סטודנטים באותה שנה). אין הגבלה גם שיהיו יותר משלושה סטודנטים, אבל השם ישמור אם זה המצב שלכם 😉
חדש ל-2016 – הזנה של איזה שנת לימודים גבוהים זו עבור כל סטודנט. עבור מי שעבר 4 שנים לא ניתן כבר לקבל החזר מס, אבל כן ניתן להקטין את המס החייב באמצעות הוצאות הלימודים.

העברות משנים קודמות

העברות הפסדים משנים קודמות – תצטרכו את Schedule D של השנה הקודמת (2016), ולשלוף משם את שורה 7 ואת שורה 15 שלו. יש לרשום את הערך לפי הסימן שהופיע, כלומר אם רווח אז לרשום מספר חיובי ואם הפסד לרשום מספר שלילי.

העברת זיכויי מס זר משנים קודמות – בעיקרון תשאירו את התאים הללו ריקים (או -0-). אם תראו שאחרי החישוב אתם עדיין חייבים מס (תא N20 או L20), ויש לכם זיכוי מס זר מעשר השנים האחרונות אז תמלאו את הזיכוי העודף ותראו שזה מוריד לכם את חבות המס באותה שנה. כמובן שיש לרשום את זיכוי המס העודף לפי הקטגוריה הרלוונטית. תצטרכו בשביל זה את טופס 1116 של שנה שעברה.

חישובים

אתם תראו שתוך כדי שאתם ממלאים/משנים את הקלט, שהחישובים כבר מתעדכנים בשתי הטורים של החישובים – 1) חישובים עם החרגת שכר ו-2) חישובים עם זיכוי מס זר. בואו נעבור על השדות השונים:

1040 שורה 38 – זהו בעצם ה-AGI שלכם. הסכום שהרווחתם פחות התאמות מותרות (שבסבירות גבוהה אין לכם כאלו).

1040 שורה 40 – הניכוי הסטנדרטי שלכם.

1040 שורה 41 – AGI פחות הניכוי הסטנדרטי.

1040 שורה 42 – פטורים אישיים שלכם לפי מספר האנשים במשק הבית.

1040 שורה 43 – הכנסה למס.

SchD Line 15  – שורה 15 של Schedule D – רווח/הפסד הון נטו ארוך טווח. נתון שעוזר לחישוב המס הסופי.

SchD Line 16- שורה 16 של Schedule D. רווח/הפסד הון נטו כולל. נתון שעוזר לחישוב המס הסופי.

1040 שורה 13 – רווח ההון נטו או הפסד הון נטו. מלבד שהפסד הון נטו מוגבל ב-$3,000 וכל היתרה מועבר לשנה הבאה.

Form 2555 – Line 45+50 or 2555EZ Line 18 – כמה שכר עבודה הוחרג. בעמודה הראשונה יופיע לכם הסכום של הכנסות בני הזוג מעבודה, בעמודה השנייה יופיע -0- כי לא מחריגים שכר ובודקים אם זיכוי מס זר עדיף.

1040 שורה 44 – המס המחושב.

1040 שורה 48  – זיכוי מס זר.

1040 שורה 49 – זיכוי בגין הוצאות טיפול בילדים עד גיל 13.

1040 שורה 50 – זיכוי בגין הוצאות על לימודים. זהו החלק של הזיכוי בלבד. החלק של ההחזר מס נמצא בשורה 68.

1040 שורה 52 – זיכוי מס בגין ילדים. זהו רק החלק של הזיכוי. החלק של החזר המס נמצא בשורה 67.

1040 שורה 67 – החזר מס בגין ילדים.

1040 שורה 68 – החזר מס בגין הוצאות על לימודים.

שורה 74 – תשלומים – סך כל החזרי המס.

שורה 78 – כמה כסף ה-IRS חייב לכם.

שורה 79 – כמה כסף אתם חייבים ל-IRS.

העברות לשנים הבאות

דומה מאוד להעברה משנים קודמות, רק שהפעם החלק הזה יעזור לכם כשאפרסם את המחשבון לשנת 2018, ותצטרכו להזין את הסכומים שאתם מעבירים מ-2017.

שער המרה

תזכורת לשער ההמרה הממוצע הרשמי של ה-IRS בין השקל לדולר לשנת 2017 (וכן לשנים קודמות). כרגע לקחתי את הנתון מהאתר oanda.com עד שה-IRS יועיל לפרסם את הנתון שלו (מנסיון הוא מעט גבוה מהנתון ב-oanda).

הגבלות המחשבון

אוקיי סיימנו לעבור על המחשבון. רגע לפני שאתן לכם לינק להעתקה שלו אל חשבון הגוגל שלכם, בואו נעבור על כמה מגבלות שלו:

 • אין תמיכה במי שלוקח ניכוי מפורט במקום ניכוי סטנדרטי.
 • חישוב המס הוא שונה בעד $5 מהחישוב של ה-IRS היות והוא מבוסס על מתמטיקה. ה-IRS משתמש בטבלאות ידועות מראש כדי לחשב את המס שלכם, והשנה השתמשתי בהם. לא צריך מתמטיקה.
 • אין את חישוב המס האלטרנטיבי. עלול להשפיע אם היו לכם הרבה קיזוזים מההכנסה, או אם קיבלתם אופציות מהחברה בה עבדתם. קראו את הפוסט הרלוונטי לראות אם זה נוגע אליכם.
 • אין תמיכה בהכנסות פאסיביות כגון: מכירת דירה שהייתה מושכרת, מכירה של מתכות יקרות.
 • אין התאמות לדיבידנדים זרים מוכרים בחישוב של זיכוי מס זר.
 • אין את ההתאמות של שורה 16 של זיכוי מס זר. הסבירות שיקרה אחד המצבים המתוארים שם לא גבוה.
 • אין את ההתאמות של שורות 1a ו-5 ושורה 18 של זיכוי מס זר. זה רלוונטי רק למי שיש לו הכנסות מאוד גבוהות, וכמו כן דיבידנדים מועדפים ורווחי הון נטו של יותר מ-$20,000.

ההגבלות הללו לא מעקרות מתוכן את המחשבון. קחו אותו כפלטפורמה לקבלת ההחלטה ולא לדעת על הסנט השחוק את החוב/החזר המדויק שלכם. אשמח אם אנשים יוכלו לשלוח לי דוגמאות בתגובות, להבדלים שיצאו להם בין דוח המס האמיתי שלהם למה שיצא במחשבון על מנת שאוכל לשפר את הדיוק.

המחשבון עצמו

 

link

לחצו על התמונה (או כאן על הלינק) ואז יפתח לכם המסך הבא (אולי תצטרכו להיכנס לחשבון הגוגל שלכם לפני):

copy

תלחצו על Make a copy וזהו… יש לכם את המחשבון. תמלאו דוגמאות כאוות נפשכם ותראו מה כדאי לכם.הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.אזהרה: אני איני רואה חשבון אמריקאי וגם לא רואה חשבון ישראלי. אני גם לא יועץ מס באף אחת מהמדינות הנ"ל (גם לא באף מדינה אחרת). את כל המידע שאני מספק כאן אני למדתי בעצמי תוך התייעצות חד פעמית עם רואה חשבון ועם אנשים אחרים המגישים בעצמם. חוק המס האמריקאי הוא חוק סבוך נורא, והמצבים שאתאר כאן הם יחסית פשוטים – הכנסה כשכיר, רווח הון על מניות, דיבידנדים, ריבית מהבנק/אג"ח, הכנסה משכירות (שלא כחלק מעסק). אם אתם בעלי עסק/עצמאים, אתם יכולים להשליך חלק מהדברים שיכתבו כאן על המצב שלכם, אך כרגע לא אעסוק בדיווח עבור בעלי עסקים. מילוי הדוחות דורש ידע שתוכלו לקבלו כאן בחינם, אך השימוש בו הוא על אחריותכם בלבד. באופן כללי, לא מומלץ להסתמך על בלוגים רנדומליים ברשת.
בהתאם לדרישות בחוזר 230 של ה-IRS, אני מתריע בפניכם, שכל מידע הנוגע לענייני מס פדרלי בארה"ב המובא בתקשורת זו, כולל כל לינק או צרופה, לא נכתב על מנת שתוכלו (א) להימנע ממסים שאתם חייבים להם על פי דין כולל קנסות, או (ב) לקדם, לשווק, או להמליץ לכל אדם אחר לגבי כל עניין או עסקה המובא בתקשורת זו.

40 מחשבות על “סדרת מס ארה”ב (2017) – החרגת שכר או זיכוי מס זר? (מחשבון עזר בפנים)

 1. יישר כוח… בזכות הפוסט הנוכחי סוף סוף הצלחתי להבין מה רואה החשבון שלי עשה עבורי ב-7 השנים האחרונות….בזכות הפוסטים המצויינים כאן כבר הצלחתי למלא FBAR לבד; בהמשך אולי אוכל כבר למלא גם את דוחות המס עצמם…

  אהבתי

 2. היי יעקב, שאלה מאוד בסיסית, מתנצל מראש.
  על הנייר, החל מגיל 18 הייתי אמור לדווח בכל שנה לממשלת ארה"ב דיווח מס?
  אם לצורך העניין אני חייל משוחרר, עם כל מיני הכנסות נמוכות כאלה ואחרות וחסכונות מפוזרים (P2P בארץ, ואנגארד בארה"ב) בסכום כולל שלא עולה על 100K ש"ח (וכמובן שלא את הכול הרווחתי השנה) אני אמור לדווח?

  אהבתי

  1. אין גיל מינימום שבו צריך להתחיל לדווח, אלא זה הולך לפי הכנסת מינימום.
   כל עוד אתה קטן מגיל 19, או סטודנט וקטן מגיל 24, אז יש סף מאוד נמוך לדיווח ($1,050 בהנחה ומדובר רק על הכנסות פאסיביות). תוכל לקרוא עוד על זה כאן. אלא אם כן מימנת לעצמך יותר ממחצית המחייה שלך, ואז אתה לא נחשב תלוי וחלים עליך החוקים לבוגר.

   ברגע שעברת את הגילאים הללו חלים עליך חוקי הדיווח למבוגרים שלרווק בה החל מ-$10,400 לשנת 2017. תוכל לקרוא עוד כאן.

   לצורך העניין, הייתי צריך לדעת כמה הרווחת בכל שנה כדי לדעת אם אתה מחויב בדוח שנתי לאותה שנה.

   בנוסף, צריך לבחון מה הייתה הצבירה המקסימלית שלך בחשבונות הישראליים, על מנת לקבוע אם היית חייב בהגשת FBAR. בגדול אם הסך של הנכסים בחשבונות ישראליים עלה על $10,000 בשנה מסוימת אתה מחויב לדווח על הסכומים בכלל החשבונות.

   אם כמובן תסכים לפרט מספרים, אוכל לעזור לך יותר טוב להבין את החובות שלך.

   אהבתי

   1. בבנק בארץ – 15 אש"ח
    P2P – שלושים אש"ח מחולקים בין שני גופים
    ואנגארד – 6K דולר

    הסכומים האלה נצברו החל מהגיוס (2014) פחות או יותר.

    ועוד שאלה – אם עברה שנה (או חמש, או עשר שנים) ולא דיווחתי, מה קורה מבחינת רשויות המס? עברתי עבירה? אני חשוף לתביעה?

    אהבתי

    1. דבר ראשון, ממליץ לך שוב לקרוא את הלינקים ששמתי בתגובתי הקודמת.

     האם ה-P2P בארץ או בארה"ב?
     אם בארה"ב, ייתכן מאוד ולא היית חייב בשום הגשה (בתנאי וההכנסות מכל המקורות היו מתחת לסף).
     באיזה שנה הפכת להיות בן 19?

     אם בישראל, ייתכן והיית חייב בהגשות FBAR באחד או יותר מהשנים 2014-2016.

     על מנת לבחון זאת אני אצטרך ממך את הדברים הבאים (ככל שתסכים להמשיך לחשוף מספרים), עבור כל אחד מהשנים 2014-2017:
     1. גיל בסוף השנה. אם היית 19 ומטה, האם ההורים תמכו ביותר ממחצית עלות מחייתך.

     1. ערך מקסימלי בכל חשבון ישראלי (הבנק ואולי ה-P2P) במהלך השנה. שלב זה ידרוש הרבה כיתותי רגלים, אך הוא לא בלתי אפשרי.
      לדוגמא: אם בתחילת 2014 היה לך בחשבון 2,000 שח, באפריל 10,000 שח ובסוף השנה 5,000 שח, אז הערך המקסימלי לשנה הוא 10,000.
      נשמע שאתה על הגבול של ה-$10,000 אז צריך ערכים מדויקים כמה שיותר.
     2. עבור כל אחד מהשנים מה היו ההכנסות שלך מהחשבונות הללו (ריבית מהבנק, ריבית מה-P2P, וריבית, דיבידנדים ורווחי הון מהחשבון בואנגארד).

     לשאלתך האחרונה, חוסר של הגשת דוח שנתי תקבל קנס רק אם היית חייב מס. רוב הסיכויים שלא היית חייב מס באותם שנים, ולכן לא יהיה קנס, אך צריך את המספרים המדויקים כדי לוודא. אם היה חוב, הוא גם יצבור ריבית.

     חוסר של הגשת FBAR הוא לרוב יותר חמור, ולכן אם הייתה שנה שבה הייתה חובת הגשה של זה,אני מציע להתשמש בתהליך גילוי מרצון (כתבתי על זה כאן). בתהליך הזה ה-IRS מבטיח לא לקנוס אותך בתנאי שאין לך חבות מס מהחשבונות הזרים שלא דיווחת. אם כן יש חבות מס, מציע פנייה למומחה מס לבדיקת אופציה להקטנת קנסות.

     על פניו נשמע, שאתה אולי היית חייב להגיש בשנים האחרונות, אבל אתה על הגבול, אז אולי בכלל לא ואולי רק לשנה מסוימת. הכל תלוי בנתונים. אשמח להמשיך לעזור לך לבצע את החישובים כדי שתוכל לגבש מסקנה על המשך הפעולה.

     אהבתי

     1. תודה על המענה!
      היה בן 20 כשהתגייסתי.
      הP2P בארץ, אבל גם אותו וגם את הואנגארד פתחתי בחודשים האחרונים והרווחים כמובן זעירים ביותר.
      בכל השנים הללו הסכומים בחשבון היו בין 10 ל30 אש"ח.

      אני מניח שיש כאן שאלה לגבי האם המשכורת שהצבא הכניס לי נחשבת משכורת או החזר הוצאות/דמי כיס או ווטאבר כי זה באמת לא כסף גדול, חוץ ממענק השחרור.

      עדיין לא מובן לי – למה תאורטית שלא אמשיך להתעלם מחובת הדיווח עד שאעבור מסטטוס של צעיר חוסך לשכיר שמרוויח חמש ספרות?

      ושוב תודה

      אהבתי

      1. הסיבה שלא מומלץ להתעלם מחובת הדיווח היא שיש שתי חובות דיווח
       1. דוח שנתי על הכנסות
       2. דוח חשבונות זרים שברשותך.

       הדוח השני עלול להביא איתו קנס מאוד משמעותי ($12,000 ויותר) אם לא תגיש אותו.

       אני לא יכול להיות בטוח בלי בדיקה מדוקדקת יותר אבל ממה שתיארת נראה שלא היית חייב עדיין להגיש את 1 (שוב, לא בטוח ב-100% כי אין לי את כל הנתונים שלך), ואילו את 2 נשמע שלראשונה תצטרך להגיש אותו בגין שנת 2017 (אולי, ממליץ לבדוק אם כן). ההגשה היא עד ה-17 לאפריל, 2018 אבל יש הארכה אוטומטית עד ה-15 לאוקטובר 2018.

       אהבתי

 3. ראשית, תודה רבה וכל הכבוד, אתה עושה עבודה מדהימה הופך את הסינית הזו למשהו מובן יחסית.\

  שנית, מה בקשר לבעלי הכנסת נמוכות יחסית? כדוגמה, זוג שמרויח פחות מ18K דולר לשנה, נגיד 17K, ולא משלמים כלל מס הכנסה בישראל
  הם אמורים לשלם 1700 דולר
  לכאורה מגיע להם זיכוי סטנדרטי וזיכוי אישי שמחסל לגמרי את המס, ואז אפשר לא להחריג את השכר וגם לא לבקש זיכוי על מס זר, ואז גם אין טופסולגיה וגם אפשר לקבל החזר על הילדים.
  אני מפספס משהו?

  אהבתי

  1. שלום וברוך הבא לבלוג!

   נראה שלא פספסת שום דבר, רק קח בחשבון שהחזר המס בגין הילדים מוגבל ב-15% מההכנסה שלכם שמעל $3,000. כלומר בדוגמא שציינת, 15% מ-$14,000 שהם $2,100.
   אז אם יש לכם 3 ילדים או יותר תוכלו לקבל מקסימום $2,100 ולא אלף על כל אחד.

   דבר נוסף שצריך לקחת בחשבון הוא אם החרגת שכר בשנים קודמות והשנה אתה לא רוצה להחריג שכר, אזי צריך להצהיר על כך ולקחת בחשבון שלא יהיה ניתן להחריג שכר במשך 5 שנים רצופות. אז אם יש אליה צפויה בשכר צריך לשקלל את זה גם.

   אהבתי

 4. תודה רבה על הבלוג המעולה. השנה אני אגיש פעם ראשונה כשיש לי ילדים אמריקאיים אז זה יעזור מאוד.
  רציתי רק לשאול: אם מגיע לי החזר, אני חייב חשבון בנק בארה"ב? אם כן, האם אפשר לתת חשבון של מישהו אחר?

  אהבתי

  1. שלום וברוך הבא,

   אין חובה לחשבון בנק בארה"ב. בהיעדר פרטי חשבון בנק בדוח השנתי, ה-IRS ישלח צ'ק לכתובת שמופיעה בדוח.

   לגבי מתן מספר חשבון של מישהו אחר, ההגבלה היחידה שאני מכיר זה שהבנק יאשר לקבל החזר שלא על שם בעל החשבון. רובם לא.

   אהבתי

 5. שלום,
  אני ממלא את טפסי המס לבד כבר כמה שנים (כולל ביצוע FATCA עצמאית).
  עד היום, השכר השנתי שלי היה קצת פחות מ 100K דולרים ולכן, השתמשתי בהחרגת שכר.

  הסטטוס שלי היום הוא שאני נשוי לאישה ישראלית ויש לי ילד שהוא לא אזרח אמריקאי. אני ממלא את הטפסים רק על עצמי.
  בנוסף, השכר שלי עלה וההכנסה השנתית שלי היא באזור 130K דולרים היום.

  שאלות:
  1. האם ניתן לקבל את ה 1000\1400$ עבור ילד שהוא לא אזרח? כלומר, האם אני כאזרח מקבל זכויות על ילדים שהם לא אזרחים?

  האם יש דרך עדיין לבצע החרגה באמצעות ה EZ2555 בתוספת פטורים מסויים? או שאני חייב לבצע זיכוי מס?
  במידה ואני מתחיל בתהליך זיכוי מס, האם יש אופציה לגרור הפרשים מהחרגת שכר? אם כן, אשמח ל-2 מילים ממך בנושא.
  אני אנסה למלא את טפסי המס בעצמי, אבל ליתר בטחון, האם יש לך רואה חשבון או אדם אשר ממלא את הטפסים בתשלום שאתה ממליץ עליו? מחפש שירות זול, כי חוץ ממשכורת ודברים בסיסים, אין לי שום דבר (אין לי השקעות מיוחדות ואין לי נדל"ן בכלל).

  תודה רבה על עבודת הקודש שלך.

  אהבתי

  1. שלום וברוך הבא לבלוג

   1. לא ניתן לקבל את הזיכוי עבור ילד שאינו אזרח אמריקאי.
   2. לגבי החרגה, אם ההכנסה שלך לא עברה את הסף להחרגה ($102,100 ב-2017) בתוספת הניכוי הסטנדרטי ($6,350) והפטור האישי (מגיע לך עבורך ועבור אשתך – $4,050 *2 = $8,100).
    סה"כ מדובר ב-$116,550, אז זה לא מספיק בשבילך.

   יש לך שתי אופציות: לעשות זיכוי מס זר מהדולר הראשון, או לעשות החרגת שכר עד הסף ולעשות זיכוי מס זר על היתרה. המחשבון שבניתי יעזור לך לעשות סימולציות ולראות מה עדיף. שים לב שבאופציה הראשונה לא תוכל לעשות החרגת שכר ב-5 השנים הקרובות.

   הכנסתי את הנתונים הבאים למחשבון שלי:
   הכנסה – $130,000
   מסים ששולמו – $30,864 (תחת ההנחה שיש לך 4.75 נקודות זיכוי בישראל).

   חדשות טובות: בהנחה וזו הכנסתך היחידה, בשתי המקרים לא תהיה חייב במס.

   במקרה של זיכוי מס זר מהדולר הראשון – יהיה לך עודף מסים של $8,474 להעביר עד 10 שנים קדימה.
   במקרה של שילוב החרגת שכר + זיכוי מס זר – יהיה לך עודף של $4,011 להעביר קדימה.
   בשתי המקרים תצטרך למלא טופס 1116, ובנוסף את טופס 6251 (מס אלטרנטיבי מינימאלי) בגלל זיכוי מס זר, ובנוסף טופס 1116 על המס האלטרנטיבי (כלומר שלושה טפסים נוספים).
   לגבי מה כדאי, בעיניי העודף הגדול יותר עדיף (כלומר לעזות זיכוי מס זר מהדולר הראשון), אך אתה צריך לבחון אם תצטרך את החרגת השכר ב-5 השנים הקרובות, ואז הייתי מתעדף את האופציה השנייה.

   לגבי שאלתך האחרונה תוכל לפנות אליי במייל fintranslator1040@gmail.com ואנסה לעזור לך למצוא מישהו מתאים (אם תרגיש צורך בכך, כמובן).

   אהבתי

   1. שלום רב,
    תודה רבה על הבלוג הוא מאוד מאוד עוזר.

    אם בשנה שעברה דיווחתי ע"י החרגת מס והשנה אני רוצה לדווח כשיכוי מס זר האם עלי פשוט להגיש את טפסי ה1040+1116 או שעלי לנגישעוד טפסים?

    המון תודה על עזרתך.

    אהבתי

    1. ממליץ לקרוא את כל הסדרה של זיכוי מס זר לפני שמקבלים החלטה.

     צריך למלא טופס 1116 עבור כל סוג הכנסה (הנפוצים הם כללית ופאסיבית).
     צריך למלא טופס 6251.
     כחלק ממילוי 6251 צריך למלא 1116 שוב לכל סוג הכנסה, תוך ציון על הטופס שזה לטובת AMT.

     בנוסף, בשנה הראשונה שלא עושים החרגת שכר צריך להוסיף מכתב שמציין שאתם מוותרים על האופציה לשימוש בו.

     צריך כמובן לסגור שויתור על החרגת שכר משמע ויתור לפחות ל-5 שנים.

     הכל מוסבר בפוסטים, אבל כמובן זמין לשאלות.

     אהבתי

   2. המון המון תודה על התגובה שלך. אני חזרתי מנסיעת עבודה והתחלתי לעבוד על הטפסים. הבלוג שלך הוא הבלוג הכי טוב שיצא לי להכיר עד היום. אין לך מושג כמה אתה עוזר לי במילוי הטפסים.

    מהתגובה שלך אני רואה שיש לי קצת פערים ואני אשמח אם תוכל להציץ רגע על הפרטים שלי (המצב שלי פשוט) ולהגיד לי אם אני בכיוון או לא.
    בגדול, ההכנסה שלי היא 126136$. אני נשוי שמגיש בנפרד. יש לי אישה וילד ישראליים. הניכוי הסטנדרטי הוא 6350$. הפטור האישי שלי הוא 8100$ (כתבת שאפשר לקחת עוד 4050$ על אשתי הישראלית).

    המס הישראלי ששילמתי השנה הוא 30094$. המס האמריקאי שאני לכאורה חייב הוא 24714$. הזיכוי שאני צובר כאן הוא 5380$ שהוא די רחוק מ 8474$ שכתבת, למרות שהשכר שהתחשבת בוא היה גדול בכמעט 4000$.
    עדיין לא מילאתי את טופס 6251.

    שאלות:

    אני אשמח לדעת אם יש לי טעות בחישוב. אני מצרף כאן את עיקרי המילויים שלי:
    http://docdro.id/CEuEALI
    הטופס 1116 (חלק 2) סימנת אצלך ACCRUED במקום PAID. האם זו טעות? הרי שילמתי על המיסים הזרים.
    בנוסף, התאריך שכתבת שם הוא סוף השנה (כי זה מה שהתוכנה שמה לך בדיפולט). האם צריך לכתוב תאריך אחר?
    אני ממלא את הטופס גם לאחותי. אצלה ההכנסה לא גבוהה ולכן, אני בוחר לבצע זיכוי מס באמצעות EZ2555. האם אני צריך להתייחס לניכוי הסטדנרטי ולפטורים האישיים אצלה? עד היום, פשוט מילאתי את טופס 1040 והתעלמתי מ TAXES AND CREDITS. היום, כאשר אני מבצע לעצמי זיכוי מס זר, אני מבין שכנראה טעיתי והייתי צריך למלא את החלק הזה גם לזיכוי מס. השאלה שלי היא: האם אני צריך למלא את החלק הזה כאשר אני מזכה מס והחוב הוא 0? האם צריך למלא את הפטורים\ניכויים סטדנרטים?
    ראיתי שבחלק הראשון נתת דוגמא שדומה לשלי. אמריקאי שיש לו אישה וילד ישראלים ושם בחרת למלא את הטפסים כראש אב בית בלי תלויות. אני ממלא כבר תקופה כנשוי המגיש בנפרד. האם עליי לשנות את צורת המילוי? אולי משם יש את הפערים בזיכוי מס שנתת?
    עד היום החרגתי שכר. כתבת במקום כלשהו שאני צריך לצרף הצהרה שאני מתחיל לזכות מס. איפה בדיוק אני מצרף כזו הצהרה?

    האם אני צריך למלא טפסים אחרים מלבד 1040, 1116, 6251? האם הגיוני שאני צריך למלא רק 1116 אחד על הכנסה? כל הכסף שלי בעו"ש ואני לא משקיע אותו בשום מקום.

    ושוב, נשאר לי רק להגיד תודה, תודה, תודה. מלבד הכספים שאתה חוסך לי, אתה חוסך לי את עוגמת הנפש מול רואה חשבון. אתה צריך לקבל תעודת הוכרה מה IRS.

    אהבתי

    1. הטופס 1116 (חלק 2) סימנת אצלך ACCRUED במקום PAID. האם זו טעות? הרי שילמתי על המיסים הזרים.
     בנוסף, התאריך שכתבת שם הוא סוף השנה (כי זה מה שהתוכנה שמה לך בדיפולט). האם צריך לכתוב תאריך אחר?

     לדעתי צריך להיות שם accrued משום שאת המשכורת של דצמבר אתה מקבל ומשלם מיסים ב-1 לינואר, אבל הוא עדיין משויך ל-2017 ולכן הוא נצבר ב-2017 ולא שולם ב-2017.

     אני ממלא את הטופס גם לאחותי. אצלה ההכנסה לא גבוהה ולכן, אני בוחר לבצע זיכוי מס באמצעות EZ2555. האם אני צריך להתייחס לניכוי הסטדנרטי ולפטורים האישיים אצלה? עד היום, פשוט מילאתי את טופס 1040 והתעלמתי מ TAXES AND CREDITS. היום, כאשר אני מבצע לעצמי זיכוי מס זר, אני מבין שכנראה טעיתי והייתי צריך למלא את החלק הזה גם לזיכוי מס. השאלה שלי היא: האם אני צריך למלא את החלק הזה כאשר אני מזכה מס והחוב הוא 0? האם צריך למלא את הפטורים\ניכויים סטדנרטים?

     אם ההכנסה היחידה היא מעבודה, וביצעת החרגת שכר באמצעות טופס 2555EZ אז בעצם אין הכנסה ואין מס ולכן זה לא באמת משנה אם משתמשים בפטורים או בניכוי.
     בנוסף, גם אם שילמת מיסים על הכנסה זו, בגלל שהחרגת הכל, אז לא יהיו לך שום מסים זרים שתוכל להעביר קדימה לשנים הבאות.
     רק אם היו לך הכנסות אחרות (ריבית, דיבידנדים וכו') אז יש מקום לחשב זיכוי מס למרות שחבות המס יוצאת 0.

     ראיתי שבחלק הראשון נתת דוגמא שדומה לשלי. אמריקאי שיש לו אישה וילד ישראלים ושם בחרת למלא את הטפסים כראש אב בית בלי תלויות. אני ממלא כבר תקופה כנשוי המגיש בנפרד. האם עליי לשנות את צורת המילוי? אולי משם יש את הפערים בזיכוי מס שנתת?

     אתה לא חייב לשנות, אתה רשאי לשנות. אני בעד לנצל כל הטבת מס שמגיעה לך.
     משם כנראה מגיע ההבדל בחישובים שלנו.

     עד היום החרגתי שכר. כתבת במקום כלשהו שאני צריך לצרף הצהרה שאני מתחיל לזכות מס. איפה בדיוק אני מצרף כזו הצהרה?

     אם אתה מגיש בדואר, פשוט תצרך מכתב.
     אם אתה מגיש באמצעות אתר או תוכנה, תחפש מקום למלא Preparer notes.

     האם אני צריך למלא טפסים אחרים מלבד 1040, 1116, 6251? האם הגיוני שאני צריך למלא רק 1116 אחד על הכנסה? כל הכסף שלי בעו"ש ואני לא משקיע אותו בשום מקום.

     את ה-1116 אתה צריך למלא פעמיים, פעם ראשונה עבור המס הרגיל. פעם שנייה תוך כדי מילוי טופס 6251 כדי לגלות מה לרשום בשורה 32 של טופס 6251. בפעם השנייה אתה רושם בגדול AMT בראש טופס 1116.

     ושוב, נשאר לי רק להגיד תודה, תודה, תודה. מלבד הכספים שאתה חוסך לי, אתה חוסך לי את עוגמת הנפש מול רואה חשבון. אתה צריך לקבל תעודת הוכרה מה IRS.

     בשמחה, רק שתדע שיש רואי חשבון ששווים כל שקל שמשלמים להם, לשכירים שאין להם רק השקעות פשוטות, כנראה שאפשר בתנאי שמוכנים לשבת וללמוד את הנושא.
     אם אתה מכיר מישהו ב-IRS זרוק איזה מילה, טוב?

     אהבתי

     1. "לדעתי צריך להיות שם accrued משום שאת המשכורת של דצמבר אתה מקבל ומשלם מיסים ב-1 לינואר, אבל הוא עדיין משויך ל-2017 ולכן הוא נצבר ב-2017 ולא שולם ב-2017."

      אני ממלא את הטפסים לפי טופס 106. ברור לי שתמיד יהיו מקרי קצה בקצוות. השאלה היא, אם אני ממלא סטדנרטי, אני צריך לסמן ACCRUED או PAID? ואיזה תאריך אני אמור לציין בשורה A אם אני ממלא בצורה הזו? האם כמו שכתבת שם (31\12) או שתאריך אחר?

      לגבי המילוי כראש אב בית אם אני נשוי לישראלית ויש לי ילד (לא אזרח אמריקאי) – האם אני זכאי למלא בסטטוס הזה? אצלך כתוב בלינק הבא:
      https://fintranslator.com/2018/01/28/us-tax-2017-main-form/

      "ראש אב בית – סטטוס זה נועד עבור יחידים לא נשואים אשר מממנים מחייה בביתם לאנשים אחרים (שעומדים בתנאים מסוימם שיפורטו בהמשך)."

      תודה רבה.

      אהבתי

      1. לגבי Paid או Accrued אני חושב שזה לא באמת משנה. אני בכל מקרה ממלא 31/12 אלא אם כן אני יודע בוודאות מה היה תאריך התשלום המדויק (למשל, אם זו הייתה עסקה חד פעמית).
       אם אי פעם ישאלו אותי למה מילאתי דווקא ככה, אסביר להם.

       לגבי ראש משק בית, אם תקרא בהמשך ההנחיות את כלל 2, סעיף 2, תמצא:
       "ילד שלכם שאינו נשוי שלא נחשב תלוי שלכם" בתור מישהו שמזכה אותך בסטטוס HOH.

       אז גם ילד ישראלי (שאינו זכאי לסטטוס "תלוי"), יכול להחשיב אותך כ-HOH. עם זאת, לא תקבל עליו פטור אישי (רלוונטי רק ל-2017 בלאו הכי).

       אהבתי

       1. כן, לאחר שכתבתי את התגובה, המשכתי לקרוא וראיתי שאני נחשב ל "לא נשוי" :).
        בסטטוס שלי, האם עליי לסמן את 6B בטופס 1040 על אשתי? בעבר הייתי מסמן, אבל ראיתי שכתבת ש-2 התנאים הבאים אמורים להתקיים:

        לבן זוגכם לא הייתה הכנסה ואינו מגיש דוח.
        בן זוגכם לא יכול להיחשב כתלוי בדוח של מישהו אחר.

        לבת זוגתי יש הכנסה, אבל היא לא מגישה דוח. כאשר הייתי מגיש בסטווס של נשואים בנפרד, הייתי מסמן את התיבה ולכן, אני מהסס גם כאן (מקווה להפסיק להסס כבר).

        אהבתי

       2. זה אינסטינקט טוב להסס. כדאי להבין לעומק מה עושים לפני שעושים.

        אולי אני צריך לתקן את הכתוב ל-
        "לבן/בת זוגכם לא הייתה הכנסה לצרכי מס אמריקאי ואינו מגיש דוח".

        היות והמשכורת הישראלית של ישראלי שאינו אמריקאי לא נחשב הכנסה מבחינת האמריקאים, אשתך עומדת בתנאים.
        היא לא עומדת בתנאים אם למשל יש לה נדל"ן בארה"ב או שהיא מנהלת עסק בארה"ב או שיש לה יחסי מסחר בארה"ב (יש עוד דברים אני בטוח שיכולות להחשיב הכנסה מארה"ב).
        חשבון מסחר בארה"ב על שמה, למשל עדיין לא יהפוך אותה למקבלת הכנסה לצרכי מס בארה"ב (תלוי בניירות שהיא קנתה, לפעמים אנשים קונים דרך חשבון המסחר מניות בשותפות אמריקאית ואז כדאי להתייעץ עם מומחה, עם זאת רוב הניירות הרגילים, מניות, ETF וכו לא נחשבים).

        אהבתי

 6. שלום רב,
  שוב מאוד רוצה לומר תודה על הבלוג המופלא ועל הסבלנות והתשובות המפורטות.
  אני קוראת את כל הפוסטים אבל עדיין קצת מבולבלת ומתנצלת שאני שואלת שוב, פשוט מפחדת לפספס טופס. כתבת שצריך ל-"צריך למלא טופס 1116 עבור כל סוג הכנסה (הנפוצים הם כללית ופאסיבית).
  צריך למלא טופס 6251." האם זה אומר שגם אם אני ממלא טפסים להחרגת מס: 1040+2555EZ+8965 אני צריכה למלא גם את טופס 1116? וגם את 6251? האם ישנם עוד טפסים שעלי למלא?

  המון המון תודה.

  אהבתי

  1. תודה על המשוב החיובי! 🙂

   טופס 1116 הינו טופס לחישוב זיכוי מס זר, אם ההכנסה היחידה שלך הייתה מעבודה אזי החישוב יראה 0, ולכן לא הייתי מתעקש למלא אותו.
   אם היו לך גם הכנסות פאסיביות וגם שילמת עליהם מס למדינת ישראל (או כל מדינה אחרת שאינה ארה"ב), אז יש סיכוי שהחישוב שם יראה יותר מ-0.
   עם זאת, אם המס שאת חייבת הינו 0 (שורה 44 בטופס 1040), אז גם לא הייתי מתאץ למלא, במיוחד כיוון שהחרגת השכר שעשית יצמצם לך משמעותית את אותו מס ששילמת.

   עכשיו, אם ממלאים טופס 1116 כלשהוא, אז צריך גם למלא את טופס 6251, וכחלק ממילוי טופס 6251 תצטרכי למלא עוד טפסי 1116.

   אם תגידי לי אילו סוגי הכנסות היו לך אוכל להגיד לך אילו טפסים חסרים.

   אהבתי

 7. שלום 🙂 ,
  נעזרתי בקובץ שלך-"Copy of המתורגמן הפיננסי – מחשבון מס ארה"ב – השוואה בין החרגת שכר לזיכוי מס זר – 2017" בו הכנסתי את כל הסכומים כולל סכום של קרן השתלמות שפדיתי. אני אמריקאית נשואה לישראלי ויש לנו שלוש בנות, לכן הכנסתי סטאטוס של HOH + 3 ילדים
  בסכומים הכנסתי: סכום של משכורת (סה"כ מטופס 106), סכום של מס הכנסה (סה"כ מטופס 106) וסכום של קרן ההשתלמות שפדיתי.
  לפי החישובים בקובץ מופיע לי לשורה 44 סכום של 2500$ (דוגמא) אך בשורות האחרונות החזר מס (תכלת)-0 וחוב מס(אדום)-0 בחלק של "חישובים עם החרגת שכר". לכן הסקתי כי אני פטורה מלשלם מס. בחלק של "חישובים עם זיכוי מס זר" יצא כי עלי לשלם מס. מסיבה זו המשכתי בדרך של החרגת מס כמו שנה שעברה בהבדל של פדיון קרן ההשתלמות.

  מילאתי את הטפסים 1040+2555EZ+8965 והוספתי את טופסי ה: STATEMENT#1 עם הפירוט של סך המשכורות וסכום הפדיון, וטופס הצהרה להארכה אוטומטית

  אהבתי

  1. האם הילדות אמריקאיות?

   בסכום של קרן השתלמות, כאמור, צריך להזין רק 75% ממה שקיבלת (או אם את רוצה להיות יותר מדויקת, את החלק היחסי של הפקדות מעסיק והרווחים).

   אני לא יכול לראות את החישובים שלך, את מוזמנת לשתף כאן (או במייל fintranslator1040@gmail.com) ואוודא לך את התוצאה שיצאה לך.

   מבחינת טפסים, את צריכה להוסיף את Schedule B ולמלא בו רק את חלק 3, בו את מצהירה שיש לך חשבונות זרים, והאם את חייב בהגשת FBAR או לא. הנחיות תוכלי למצוא כאן.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s