סדרת מס ארה”ב (2017) – חלק 12 – מה??? ה-IRS ישלמו לי? (או החזר מס בגין ילדים)

הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.

רובכם שמעו בצורה כזו או אחרת על זה שאפשר “להתעשר” על חשבון ממשלת ארה”ב. כל מה שצריך לעשות זה:

 1. להיות אמריקאי
 2. להביא לעולם ילדים אמריקאיים
 3. לדאוג שלא יעברו את גיל 17 😉
 4. להגיש דוחות שנתיים ל-IRS

על כל ילד אמריקאי מתחת לגיל 17 ניתן לקבל עד $1,000 בשנה. ישנם הרבה משתנים שעלולים להשפיע על הסכום הסופי ובינהם: ההכנסה שלכם וחבות מס במידה ויש לכם באותה שנה.

הזיכוי הנ”ל מחולק לשתיים:

 • זיכוי מס בגין ילדים (Child Tax Credit) – נועד לקזז חבות מס, את הזיכוי הזה מחשבים ומזינים בשורה 52 של טופס 1040, באם יש יתרה של זיכוי זה מעל המס המתחייב אזי ניתן לבקש,
 • החזר מס בגין ילדים (Additional Child Tax Credit), אם יש יתרה ועומדים בתנאים מסוימים שיפורטו, ניתן לקבל את היתרה כהחזר מס. בהנחה ואין לכם חבות מס, זה יכול להגיע ל-$1,000 לילד. את החישוב מבצעים באמצעות גליון 8812 ומזינים את התוצאה בשורה 67 של טופס 1040.

פוסט זה נוגע לשנת המס 2017, שצריך לדווח בגינו עד אפריל 2018. אם ברצונכם לראות את הפוסט הנוגע לשנת המס 2016, תיגשו לכאן.

אם אתם מעוניינים לעזור במימון האתר, תשקלו להירשם לאחד השירותים האינטרנטיים הבאים שיעזרו לכם להוזיל את הקניות באינטרנט שלכם: Ebates, Honey. לקריאה נוספת ראו כאן

אם יש לכם שאלות פרטניות בנוגע למצבכם האישי מבחינת מס ארה"ב, תוכלו לפרסם אותו כאן בתגובות ותקבלו מענה ממני. השימוש בתשובה שאתן לכם הוא על אחריותכם בלבד.

 

תזכורת לחידושים מהשנים 2016-2015

 1. החל משנת 2016 צריך שכל מספרי הזיהוי יהיו מוסדרים עד לתאריך ההגשה החוקי (כולל הארכות). אם הילד מקבל את מספר הזיהוי (SSN או ITIN) לאחר תאריך ההגשה (כולל הארכות), אזי לא ניתן לבקש עבורו את הזיכוי, ובמיוחד לא ניתן לעשות הגשות רטרואקטיביות לשלוש שנים אחרונות כפי שהיה נהוג בעבר.
 2. לא רלוונטי כבר, אבל מי שמבקש החזר מס בגין ילדים לא יוכל לקבל אותו לפני ה-15 לפברואר 2017 (שכבר עבר), מכיוון וה-IRS רוצים לוודא שלא מדובר בתרמית, וזה נותן להם מספיק זמן לעשות כן.
 3. אם אתם מבקשים את הזיכוי/החזר למרות שאתם לא זכאים אליו יוכלו למנוע ממכם לבקש זיכוי זה בעתיד למשך שנתיים או עשר שנים (תלוי בחומרה). שנתיים באם מדובר שהתעלמות מכוונת, ועשר שנים אם מדובר בתרמית. ייתכן וגם יחייבו אתכם בקנס. אז תקראו היטב את הפוסט הזה כדי לראות אם אתם זכאים.
 4. לצערי (ולצערכם) החל משנת 2015 מי שמחריג את הכנסתו באמצעות טופס 2555 או 2555EZ אינו יכול לקבל החזר מס בגין ילדים. כלומר, רק מי שלא החריג שכר (וכנראה לקח זיכוי מס זר), יכול לקבל כסף בחזרה. עבור מי שהחריג שכר, ניתן עדיין להשתמש בזיכוי רק בשביל לכסות מס מתחייב.
 5. עוד חידוש שתקף החל משנת 2015, הוא שהילד צריך שיהיה לו SSN עד התאריך הרשמי להגשה (כולל הארכות), כלומר צריך להשיג את ה-SSN עד ה-15 לאוקטובר 2016, ולהגיש את הדוח עד אז כדי לקבל את ההחזר בגין שנת 2015. פעם היה ניתן להגיש עד 3 שנים אחורה מהרגע שהשגנו את ה-SSN עבור הילד.

שימו לב: ישנם מצבים שלילד יש רק הורה אחד אמריקאי ומוציאים לו אזרחות שמגיעה לו בזכות הסבא ולא ההורה, אזי הילד נחשב אמריקאי רק מהרגע שהוצאה לו האזרחות. בכל מצב אחר (שני ההורים אמריקאיים או שרק אחד אמריקאי אבל גר בארה”ב תקופה מסוימת) הילד נחשב אמריקאי מלידה (עדיין צריך להסדיר לו תעודת אזרחות ולהוציא לו מס’ SSN ועד אז לא ניתן לקבל את הזיכוי).

מיהו ילד מזכה לצורך הזיכוי?

ילד העומד בתנאים הבאים הוא מזכה לצורך לזיכוי:

 1. הוא בנכם, בתכם, ילד חורג, ילד אמנה, אחיכם, אחותכם, אחיכם החורג, אחותכם החורגת, חצי אח, חצי אחות, או צאצא של כל אחד מהנ”ל (לדוגמא, הנכד שלכם, אחיינית או אחיין).
 2. היה מתחת לגיל 17 בסוף 2017.
 3. לא סיפק לעצמו יותר מחצי מחייתו לשנת 2017.
 4. גר אתכם יותר מחצי שנת 2017 (ראו חריגים בהמשך).
 5. הילד מדווח כתלוי שלכם בדוח 1040.
 6. הילד אינו מגיש דוח המוגש במשותף לשנה, אלא רק אם הגיש כדי לקבל החזר מס של מסים שנוכו לו במקור.
 7. היה אזרח אמריקאי, בעל לאום אמריקאי (למשל שגר באחת המושבות של ארה”ב), או תושב אמריקאי. אם הילד היה מאומץ, ראו את ההסבר בהמשך.

תזכורת: עבור כל ילד כזה (הנקרא qualifying child), אתם סימנתם את התיבה בעמודה (4) של הטבלה בשורה 6c של טופס 1040 בו פירטתם את השמות וה-SSN של הילדים שלכם.

דוגמא 1: הבן שלכם הגיע לגיל 17 ב-30 לדצמבר, 2017. הוא אזרח אמריקאי, ודיווחתם עליו כתלוי שלכם בדוח 1040. הבן שלכם אינו זכאי לזיכוי משום שלא היה מתחת לגיל 17 בסוף שנת 2017 (גם אם נולד ב-31 לדצמבר הוא אינו זכאי).

דוגמא 2: הילד נולד במהלך 2017, כאשר רק אחד ההורים אזרח אמריקאי. ההורה הזה אינו עומד בדרישת המינימום למגורים בארה”ב לצורך העברת אזרחות לילדיו. עם זאת הסבא של הילד (ההורה של האזרח האמריקאי), כן גר את מספר השנים הדרוש. הילד יכול לקבל את האזרחות בזכות הסבא (שימו לב שההורה של הילד עדיין חייב להיות אזרח בעצמו). עם זאת, את האזרחות הוציאו רק ב-2018 (משום שבמצב זה צריך לטוס לארה”ב לביצוע ההליך, ולא ניתן לבצעו בארץ). על שנת 2017 לא ניתן לבקש החזר/זיכוי מס בגין הילד הזה. על דוח המס של 2018 כבר ניתן יהיה לקבל בתנאי ולילד היה SSN עד לתאריך ההגשה (כולל הארכות) של דוח 2018.

אני יכול לראות שנושא זה יעורר עניין. על איך קיבלתי אזרחות אמריקאית עבור הבן שלי בשיטת הסבא, בפוסט עתידי.

ילדים תלויים שיש להם ITIN במקום SSN. אם אתם מבקשים זיכוי/החזר מס בגין ילדים, שמספר הזיהוי שיש לכם עבורו הינו מסוג ITIN (מס’ זיהוי לצרכי מס עבור אנשים שאינם אזרחים), יש למלא את חלק 1 של גליון 8812.

ישנם ילדים שיכולים להיות תלויים שלכם אך לא זכאים לזיכוי. מי שזכאי לזיכוי הוא רק אזרח, תושב או מי שגר במושבות של ארה”ב. על מנת להיחשב תושב, הילד לרוב יצטרך לעמוד בתנאי נוכחות מינימלית בארה”ב (Substantial Presence Test).

מהו תנאי נוכחות מינימלי?

על מנת להיחשב תושב לצרכי מס, יש להיות נוכח בארה”ב בשתי תנאי הזמן הבאים:

 1. מינימום 31 יום בשנת המס הרלוונטית, וכן
 2. 183 יום בתקופה של 3 השנים האחרונות לפי החישוב הבא:
  • כל הימים בשנת המס הרלוונטית
  • 1/3 מהימים בשנת המס הקודמת
  • 1/6 מהימים בשנת המס החלה שנתיים לפני שנת המס הרלוונטית

אנשים עם ויזות מסוג A, G, J, Q, F, M או ספורטאים הבאים להתחרות בתחרות לצרכי צדקה, לא יחשיבו את ימי השהות שלהם.

יום ההגעה ויום העזיבה נחשבים לימים מלאים. עם זאת מי שרק עושה “קונקשן” בארה”ב ונמצא פחות מ-24 שעות לא יחשיב את הימים הללו. כמו כן, מי שנשאר בארה”ב בגלל מחלה שפיתח בזמן ביקור ולא יכול לטוס מפאת המחלה, לא יחשיב את הימים מהיום שחלה.

ישנם עוד חריגים, מי שמעניין יוכל לקרוא עוד (באנגלית) כאן.

ילד מאומץ. ילד מאומץ נחשב לילד שלכם לכל דבר ועניין. אם אתם אזרחים אמריקאיים, או גרים באחת המושבות האמריקאיות, וילדכם המאומץ גר איתכם כל השנה כחלק ממשק הבית, הילד עומד בתנאי מס’ 7 לעיל על מנת להיות זכאי לזיכוי בגין ילדים.

החרגה לזמן מגורים. אם ילדכם נולד או נפטר בשנת 2017 וביתו היה ביתכם, הוא נחשב שגר אתכם יותר מחצי שנת 2017. חיסורים זמניים בגין מקרים מיוחדים, כגון, בית ספר, נופש, עסקים, טיפול רפואי, שירות צבאי, או כליאה במתקן נוער, נחשבים כזמן שהילד גר אתכם.

יש גם החרגות לילדים חטופים וילדים להורים גרושים או פרודים. צריך לראות את ההנחיות לגבי מקרים אלו בהנחיות לשורה 6c של טופס 1040. אני כתבתי על זה כאן.

ילד מזכה של יותר מאדם אחד.  ישנו כלל מיוחד אם ילדכם הוא ילד מזכה לצורך הזיכוי של יותר מאדם אחד. גם כאן יש לפנות להנחיות של שורה 6c של טופס 1040 כדי לראות מה עושים.

הגבלת הזיכוי

לפני שניכנס לחוקים הנוגעים להגבלת הזיכוי, אנחנו צריכים ללמוד הגדרה חדשה, והיא – MAGI – Modified Adjusted Gross Income – הכנסה גולמית מתואמת ומתואמת שוב (באמת שלא מצאתי תרגום טוב יותר).

MAGI

ה-MAGI לצורך זיכוי בגין ילדים הוא ה-AGI שלכם (שורה 38 בטופס 1040) בתוספת הסכומים הבאים (רשמתי רק מה שרלוונטי לישראלים):

 • כל סכום משורה 45 או שורה 50 של טופס 2555 הנוגע להחרגת שכר
 • כל סכום משורה 18 של טופס 2555EZ הנוגע להחרגת שכר

בעצם, ה-MAGI הוא מה שהרווחתם כולל השכר (שאולי) החרגתם. אם לא החרגתם שכר אז ה-MAGI שווה ל-AGI שלכם.

כפי שאמרתי לעיל, גודל הזיכוי תלוי בהרבה משתנים אבל יכול להגיע עד ל-$1000 לילד. יש להקטין את ה-$1000 עבור כל ילד אם אחד מהבאים מתקיים:

 1. אם הערך בשורה 47 של טופס 1040 (קרי, המס המתחייב שלכם – לפני שימוש בזיכוי מס זר) הוא פחות מערך הזיכוי. כלומר הזיכוי רק מקטין מס שחייבים. כמובן שגם זיכוי מס זר מקטין/מבטל את המס שחייבים. עם זאת, תוכלו לקבל את ההפרש כהחזר מס. ראו בהמשך.
 2. אם ה-MAGI שלכם גדול מהערכים הבאים לפי סטטוס הגשה:
  • נשואים המגישים ביחד – $110,000
  • רווק, ראש אב בית, או אלמן זכאי – $75,000
  • נשואים המגישים בנפרד – $55,000

את חישוב ההגבלה מחשבים בגליונות שנעבור עליהם בהמשך.

חישוב הזיכוי

על מנת שלא נסתבך עם תרגום של עוד טפסים, וחישובים שעלולים להוביל לטעויות, בניתי עוד גליון חישוב גם למטרת הזיכוי הנ”ל וגם לזיכוי בגין טיפול בילדים.

את הגליון ניתן להוריד בלינק הבא (לחצו על התמונה):

google-sheet-link

כרגיל יש להעתיק את הגליון אליכם על ידי לחיצה על Make a Copy:

google-sheet-copy

הגליון לחישוב זיכוי/החזר מס בגין ילדים נראה כך:

ctc-calc

הגליון לחישוב זיכוי בגין טיפול בילדים נראה כך:

cdcc-calc

כרגיל, יש למלא רק את השדות הכתומים. בסוף כל חישוב, הגליון מסביר לאיזה שורה בטופס 1040 יש להעתיק את התוצאה.

לבעלי 3 ילדים או יותר ישנו חישוב עזר שעלול להפחית מהחזר המס בגין ילדים, אך לרוב הישראלים אין מה לדאוג בעניין זה (מדובר בשורות 7-10 של גליון 8812). אם יש לכם חשש שיש לכם מה למלא בשורות 7-10 אז תפנו לייעוץ או תשאלו אותי בתגובות.

אם לא שירתתם בצבא האמריקאי בשנת המס, אין לכם מה למלא ב-notaxable combat pay.

מה צריך לצרף לדוח?

מי שרק מקטין את חבות המס שלו באמצעות הזיכוי, לא צריך לצרף דבר לדוח. יש לשמור את החישובים למקרה של ביקורת על ידי ה-IRS.

מי שמבקש החזר מס בגין ילדים, צריך לצרף את גליון 8812.

למי שיש ילדים מאומצים שיש להם ITIN במקום SSN (בגלל שהם לא אזרחי ארה”ב), צריך למלא את חלק 1 של הגליון שמציין שהילדים עומדים בתנאי נוכחות מינימלי בשטח ארה”ב (ראו הסבר למעלה). כמובן, שעבור ישראלים זה אולי לא רלוונטי, ומי שאימץ ילד צריך להוציא לו אזרחות אמריקאית כדי שיוכל לקבל את ההחזר (הזכאות לאזרחות עבור ילד מאומץ בצורה חוקית זהה לזכאות לילד ביולוגי שלכם).

את חלקים 2-4 ממלאים כל מי שרוצה לקבל החזר (וזכאי, מן הסתם 😉 ). אתם יכולים להיעזר בגליון החישוב שלי לצורך העניין. מספרי השורות בחלק התחתון של הגליון זהים לשורות בחלקים 2-4 של גליון 8812. הנה הלינק שוב:

google-sheet-link

מה לעזאזל עושים אם תכננתי לעשות החרגת שכר?

החל משנת 2015 לא ניתן לקבל החזר אם מחריגים שכר עבודה. כלומר, רק מי שמבקש זיכוי מס זר יכול לקבל החזר. את הזיכוי ניתן לקבל גם אם מחריגים שכר, אך זה רק יקטין לכם חבות מס ולא תקבלו כסף ליד (וחבל…).

כפי שאמרתי בעבר, זיכוי מס זר רצוי לבקש רק במידה והוא עולה על חבות המס האמריקאית שלכם. לרווקים, בשנת 2017 נקודת שיווי המשקל הייתה על משכורת של כ-14,900 ש”ח (לפי שער המרה ממוצע של 3.746), לרווקות 16,500 ש"ח. כלומר, בשכר נמוך מזה חבות המס האמריקאית גדולה מהישראלית ולכן עדיף להחריג שכר, ובשכר גבוה מזה, חבות המס בישראל גדולה ועדיף לקחת זיכוי מס זר ולהעביר את העודף לשנים הבאות.

עם זאת, לרוב מי שמבקש זיכוי מס בגיל ילדים, הם נשואים וכאן יותר קשה לחשב איפה בדיוק נקודת שיווי המשקל, משום שבישראל המיסוי הוא פרטני (עם כמה התאמות קלות לזוגות נשואים – על כך בפוסט עתידי), ובארה"ב המיסוי יכול להיות משותף או פרטני. בכל מקרה תלכו למחשבון המס שלי (הלינק הוא לפוסט המסביר את המחשבון ובו יש לינק למחשבון עצמו) כדי להזין את הפרטים שלכם ולראות אם משתלם לכם לעשות זיכוי מס זר על מנת לקבל החזר מס בגין ילדים. המזל הוא שכבר בינואר אנחנו יודעים כמה מס שילמנו לישראל, ויש לנו עד אפריל לעשות חישובים ולראות מה כדאי לנו.

הסבר על בקשת זיכוי מס זר ניתן למצוא כאן (5 פוסטים מרתקים!!! 😉 ).

ייתכן וכדאי לנו לא להחריג שכר ולקחת זיכוי מס זר, ואז באמצעות זיכוי מס בגין ילדים להקטין את חבות המס ל-0, ואז מה שנשאר מהזיכוי מתקבל כהחזר. לדוגמא: הזוג שילם מסים בישראל על סך $5,000 וחבות המס לארה”ב עומדת על $6,000. לזוג יש שתי ילדים עם אזרחות אמריקאית. הזוג ביצע חישוב וגילה שיכול לקבל $2,000 כזיכוי. את ה-$1,000 הראשונים הם ישתמשו כדי להקטין את ההפרש בין המס ששולם בישראל למס המתחייב בארה”ב. את היתרה על סך $1,000 הם יקבלו כהחזר מס.

אזהרה!!! ההחלטה לעבור מהחרגת שכר לזיכוי מס זר היא משמעותית. לאחר קבלת החלטה זו (שיש לצרף אישור לדוח שאתם מבצעים החלטה זו במודע), לא ניתן לחזור להחרגת שכר במשך 5 שנים. לכן יש לתכנן קדימה, ולוודא (עד כמה שניתן) שב-5 השנים הקרובות (לפחות) ההפרש (אחרי זיכויים/החזרים) יהיה לטובתכם.

סיכום

 • אתם יכולים לקבל מה-IRS עד $1,000 בשנה עבור כל ילד הקטן מגיל 17 (בדיקת הגיל נעשית ביום האחרון של שנת המס). החל משנת המס 2018 (כלומר, הגשת דוחות ב-2019) הזיכוי עולה ל-$2,000 וההחזר לעד $1,400.
 • ההחזר מתקבל במידה והזיכוי בגין ילדים גדול מהחוב שלכם ל-IRS באותה שנה.
 • בגלל שאני טוען שברוב השנים לא תהיה לכם חבות מס לארה”ב, תוכלו לנצל זכאות זאת במלואה (בתנאי שאתם לא מרוויחים יותר מ-$110,000 בשנה כזוג או $75,000 כראש אב בית). החל משנת 2018 הספים עולים משמעותית ל-$400,000 לזוג ו-$200,000 ליחיד.
 • החל משנת המס 2015 לא ניתן לקבל את ההחזר אם מחריגים שכר עבודה מההכנסה שלכם. כלומר, רק מי שמשתמש בזיכוי מס זר כדי להקטין את חבות המס שלו יכול לקבל את ההחזר.
 • (הערה למתקדמים): ייתכן ותוכלו לקבל החזר חלקי גם במידה והמס ששילמתם בישראל קטן מהמס שתהיו חייבים לארה”ב על אותה הכנסה. חלק מהזיכוי ישמש לסגירת ההפרש, והיתרה תעבור אליכם כהחזר.


הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.


אם אתם מעוניינים לעזור במימון האתר, תשקלו להירשם לאחד השירותים האינטרנטיים הבאים שיעזרו לכם להוזיל את הקניות באינטרנט שלכם: Ebates, Honey. לקריאה נוספת ראו כאן

אם יש לכם שאלות פרטניות בנוגע למצבכם האישי מבחינת מס ארה"ב, תוכלו לפרסם אותו כאן בתגובות ותקבלו מענה ממני. השימוש בתשובה שאתן לכם הוא על אחריותכם בלבד.


אזהרה: אני איני רואה חשבון אמריקאי וגם לא רואה חשבון ישראלי. אני גם לא יועץ מס באף אחת מהמדינות הנ"ל (גם לא באף מדינה אחרת). את כל המידע שאני מספק כאן אני למדתי בעצמי תוך התייעצות חד פעמית עם רואה חשבון ועם אנשים אחרים המגישים בעצמם. חוק המס האמריקאי הוא חוק סבוך נורא, והמצבים שאתאר כאן הם יחסית פשוטים – הכנסה כשכיר, רווח הון על מניות, דיבידנדים, ריבית מהבנק/אג"ח, הכנסה משכירות (שלא כחלק מעסק). אם אתם בעלי עסק/עצמאים, אתם יכולים להשליך חלק מהדברים שיכתבו כאן על המצב שלכם, אך כרגע לא אעסוק בדיווח עבור בעלי עסקים. מילוי הדוחות דורש ידע שתוכלו לקבלו כאן בחינם, אך השימוש בו הוא על אחריותכם בלבד. באופן כללי, לא מומלץ להסתמך על בלוגים רנדומליים ברשת.
בהתאם לדרישות בחוזר 230 של ה-IRS, אני מתריע בפניכם, שכל מידע הנוגע לענייני מס פדרלי בארה"ב המובא בתקשורת זו, כולל כל לינק או צרופה, לא נכתב על מנת שתוכלו (א) להימנע ממסים שאתם חייבים להם על פי דין כולל קנסות, או (ב) לקדם, לשווק, או להמליץ לכל אדם אחר לגבי כל עניין או עסקה המובא בתקשורת זו.

 

30 מחשבות על “סדרת מס ארה”ב (2017) – חלק 12 – מה??? ה-IRS ישלמו לי? (או החזר מס בגין ילדים)

 1. הי המתורגמן,

  הבלוג שלך מעולה.
  כלומר זה מתחלק ל 2: הסידרה של קולינס מעולה. לא הכרתי אותו בכלל, קראתי הכל
  והתלהבתי.
  אני לא אזרח אמריקני אז כל עניני המס לא מעניינים אותי בכלל.

  נתקלתי ב שיחה של JL בגוגל והיתי חייב לשתף אותך:
  JL Collins: "The Simple Path to Wealth" | Talks at Google

  אלעד

  אהבתי

  1. תודה רבה על המילים החמות.

   אני מודע לכך שחלק מהתוכן לא מותאם לחלק מאוכלוסיית הקוראים שלי.
   כשאני מפיץ לינקים לאתר אני בדרך כלל מביא לינק ישירות לעמוד הרלוונטי ולא לדף הראשי של האתר, תלוי לפי מה שמעניין את הקורא הפוטנציאלי.

   תודה על השיתוף, אך הלינק עצמו לא עבר. עדכנתי את ההודעה שלך עם הלינק.

   אהבתי

 2. מתורגמן יקר,
  שתי קושיות לי,
  1. האם תפרסם פוסט מעודכן לגבי דיווח של חסכון לכל ילד – או שאפשר להסתמך על זה?
  https://fintranslator.com/2017/01/25/child-savings-pfic/

  האם אתה יודע לומר כיצד יש לדווח על כל ילד דרך אתרי הe-file, כלומר האם ההגשה היא עם אותו משתמש של ההורה או שצריך לפתוח לכל ילד משתמש של עצמו?
  רוב תודות.

  אהבתי

  1. לגבי להסתמך, לא מומלץ להסתמך על בלוגרים רנדומליים ברשת (גם אם אתה מכיר את הכותב 🙂 ).
   אבל הפוסט הזה נכתב במחשבה שיהיה על-זמני, בכל מקרה אני מתכוון להגיש כך עבור הילד שלי. אז אין טעם לחכות לעדכון.

   לגבי התוכנות, זה בטח משתנה מתוכנה לתוכנה. בתוכנה שאני משתמש, הייתי צריך ליצור משתמש נפרד עבור הילד שלי.

   אהבתי

   1. בתור בוגר רנדומלי אתה בהחלט אחד המקורות החשובים והאיכותיים לנושא של הגשת דוחות מס (ועל כך הרבה תודה).

    האם לאחר פתיחת לילד יש אפשרות/צריך לקשר להורה?

    אהבתי

    1. זה מה שחשוב לזכור ולעשות:
     בהינתן שהילד הוא תלוי שלך, צריך לזכור בדוח של ההורה לדרוש עבורו את הפטור האישי, ובדוח של הילד לסמן שהוא אינו תלוי ואז גם לא יהיה לו פטור אישי בדוח שלו וגם המיסוי מחושב אחרת.

     בנוסף, ממה שראיתי בתוכנה שלי, בדוח שלי הוא שאל אותי:
     א. האם הילד שלי מגיש דוח בעצמו.
     ב. מכיוון שאני כן, הוא שאל אותי מה ה-MAGI שלו (שזה ה-AGI פלוס שכר שהוחרג – בגיל שנתיים החרגת שכר עבודה עוד לא רלוונטי אליו כל כך).

     ממה שהבנתי זה היה לצורך חישוב איזה השתתפות צריך להיות בביטוחי בריאות שכל האזרחים מחויבים לרכוש על פי חוק.
     אך לאחר מכן מילאתי טופס 8965 וסימנתי שמגיע לו פטור מביטוח הבריאות והכל הסתדר.
     בדוח שלו אין צורך למלא טופס 8965, רק בדוח השנתי שהוא נחשב בו תלוי.

     אהבתי

 3. רגע לפני סיום מילוי הטפסים ל2017. מספר שאלות ברשותך:
  1. האם הילדים צריכים למלא גם את schedule B חלק3?
  2. לאחר שבתוכנה ע"ש אישתי רשמנו את הילדים כdependents ולקחנו עבורם exemptions גם למס וגם לביטוח בריאות, ובתוכנה על שמם הוא לא מבקש פרטים על ביטוח בריאות, עדיין מסומן אצל הילדים בשורה 61 ב1040 Full Year Coverage, יכול לחשוב על סיבה?
  3. מילאתי עבור הילדים טופס 1040 המכיל בשורה 21 מספר מטופס 8621, בשורה 40 standard deduction ובשורה 41 החיסור שלהם. האם יש/צריך משהו נוסף(או שזה באמת רק זה)?
  4. מה הoccupation שבחרת לילדים? 🙂

  שוב הרבה תודה על כל "הליווי הצמוד" 🙂

  אהבתי

   1. אם יש להם הכנסה מריבית או דיבידנדים או שיש להם חשבון זר כלשהוא (גם ללא הכנסה ממנו)
   2. לצערי לא, תפתח טיקט אצל ספק התוכנה לשאול מה הבעיה.
   3. שם, מס' SSN, כתובת וכו' 😉 תוודא גם שה-standard deduction חושב כראוי (אמור להיות $1050)
    שים לב, ספק התוכנה שלי (ויש לי הרגשה שהוא גם שלך), מסר לי שלפי התקנות ילד שמגיש לראשונה, לא יכול להגיש אלקטרונית, ולכן שלחתי את הטופס של הילד בדואר רשום. עקב כך מאוד חשוב לזכור לחתום בעט!!! בסוף הטופס איפה שכתוב signatue, אתה (או אשתך) אמנם חותמים, אך יש לחתום עם השם של הילד.
    החל משנה הבאה אוכל להגיש גם עבורו בצורה אלקטרונית (כך לפי olt.com)
   4. UNEMPLOYED 🙂

   בשמחה על כל העזרה

   אהבתי

   1. מצאתי 1את זה בהוראות של schadule B לשורה 7a,
    Check the “Yes” box even if you aren't required to file FinCEN Form 114.
    אני מבין מכך, שבמידה ועונים על הקריטריונים למענה על הטופס, גם אם לא צריך למלא FBAR, כן צריך למלא אותו.
    ומכאן עולה השאלה, האם חסכון לכל ילד נחשב לאינטרס פיננסי של הילד?

    אהבתי

    1. הבנת נכון 🙂

     במדריך לבודקים של טפסי ה-FBAR מצוין כך:

     A U.S. person has a financial interest in each account for which such person is the owner of record or has legal title, whether the account is maintained for his own benefit or for the benefit of others including non-U.S. persons.

     היות והחשבון רשום על שמו של הילד, לדעתי אין עוררין שמקרה זה נחשב אינטרס פיננסי של הילד. לכן גם בדוח של הילד יש הכרח למלא Schedule B גם אם אין ריבית ו/או דיבידנדים.
     בשאלה 1 בסעיף 7a נענה כן.
     בשאלה 2 בסעיף 7a נענה בתלות באם הילד חייב בהגשת FBAR.

     אהבתי

 4. אז אחרי פינג פונג עם שירות הלקוחות של OLT בנסיון להסביר את המצב לגבי הV המסומן בשורה 61 לגבי full-year coverage ב1040 של הילדים, קיבלתי את התשובה הבאה:
  The box is checked on their own form since the responsibility for health care is for whomever claims them. the check box on their return is fine. Their exemption on the 8965 will be tied to your return
  לפי הכרותיך, האם זו תשובה מספקת או שניסו לנפנף אותי? האם ב1040 של הילדים שלך גם מופיע הV?
  תודה

  אהבתי

  1. האמת שעכשיו אני רואה שהתיבה הזאת סומנה לי.

   מצד אחד הם צודקים, הדרישה לפטור נעשית רק בדוח בו הם נחשבים תלויים (קרי, הדוח שלך). לכן בדוח שלך תמלא 8965 עם השמות שלהם ולא תסמן את תיבה 61.

   מצד שני הם טועים לגבי סימון תיבה 61 בדוח של הילד.
   כך כתוב בהנחיות לטופס 1040 שורה 61:
   However, if you can be claimed as a dependent, you don’t need to check the box, claim a coverage exemption or report a payment. Leave the entry space blank. You don’t need to attach Form 8965 or see its instructions

   מצד שני יש לי הרגשה שזה לא קריטי (אני כבר שלחתי בדואר את הדוח של הילד שלי, ולא מתכוון להגיש תיקון רק על זה), אבל אם עוד לא הגשת אז אתה יכול לשלוח להם את הציטוט שהבאתי.

   אהבתי

 5. כתבתי להם את מה שמצאת והם מתעקשים שזשה בסדר. זו תשובתם.
  The checkbox for the healthcare is checked by default in the software when claimed as a dependent by someone else, it is fine. The SSN will tie to your return for the exemption on the 8965.

  אהבתי

  1. תשאל אותם:
   Will your Errors and Omissions Insurance cover any fines I receive due to this matter?

   אבל בתכלס, זה לא נראה לי הכי קריטי, בסופו של יום זה גם לא שקר, התינוק היה מכוסה בביטוח בריאות של מדינת ישראל.

   אהבתי

 6. אני רוצה לשלוח השבוע את הטפסים של 3 הילדים בדואר (פעם ראשונה).
  יודע לומר לי איך כדאי/צריך לשלוח את הטפסים – אפשרי במעטפה אחת ביחד לשלושתם או 3 מעטפות שונות (רפרפנס?)?
  בנוסף האם כדאי/צריך מכתב מקדים שמסביר שמדובר בפעם הראשונה של מילוי Tax return בעקבות חשבון זר או בלי קשר לחשבון?
  הטפסים שמלאתי, 1040, shedueleB, 8621, הסבר על הארכה אוטומטית של חודשיים.האם צריך משהו נוסף?

  אהבתי

  1. 1) אולי 3 מעטפות שונות בתוך מעטפה אחת גדולה + מכתב במעטפה הגדולה שמסביר שמצורפים 3 דוחות מס שונים.

   2) לדעתי לא צריך הסבר שמדובר בדוח בפעם הראשונה.

   3) נראה שלא, לפי מה שתיארת בתגובות קודמות בנוגע למצב של הילדים שלך.

   אהבתי

   1. שלום,
    כמובן שתודה על הכל…

    מקדים, שאני משתמש כבר 3 שנים בתוכנת OLT. וס"ה מרוצה.

    כיון שאשתי קיבלה דמי לידה ב-2017, את המשכורת הזנתי ב-Foreign Employer Compensation שזה נכנס בעצם ב-1040 לשורה 7 ואת דמי הלידה הזנתי תחת other incom שזה בעצם נכנס לשורה 21 בדו"ח.

    אבל מה שאני רואה שבטופס 8812 שדה 4a הוא מעתיק לי מ-1040 שורה 7 ולא משורה 38 שסוכם את כל ההכנסות.
    הסתכלתי ב-Instructions for Schedule 8812
    ואני רואה שאכן בטבלה כתוב-Line 7 of Form 1040 or Form 1040A, or line 8 of Form 1040NR.

    יש לך מושג למה זה כך?
    והאם כדאי לי להכניס את דמי הלידה לשורה 7 כך שזה ייכלל?
    כי זה מפחית לי את ההחזר ב-250 דולר

    תודה

    אהבתי

    1. אכן יש לי מושג 🙂
     החזר המס בגין ילדים תלוי בהכנסה מעבודה. בגדול מלבד ההגבלה מלמעלה שתלויה בכלל ההכנסות, החזר מס יינתן רק בשל ההכנסה מעבודה שמעל $3,000 כפול 15%.

     מה שאתה מציע זה לסווג הכנסה שלא מעבודה (דמי לידה) כהכנסה מעבודה. לא הייתי ממליץ לך לעשות זאת (למרות שזה מפחית לך את ההחזר). תחשוב על זה ככה, זה ההחזר שמגיע לך, ולא הייתה לך שום הפחתה 🙂

     אהבתי

 7. צהריים טובים מתורגמן.
  ראשית תודה על האתר הממוקד, כל המידע שצריך לפי הנושא הרלוונטי.
  מלאתי טופס להחזר מס בגין ילדים על פי המידע המצוין שקיבלתי פה.
  וקבלתי מכתב מהIRS עם שאלות על הכיסוי הרפואי שלי ושל משפחתי,
  ידוע לך מה המעמד של הכיסוי של קופות החולים והביטוח המשלים שלהם כלפי רשויות המס? ולאיזה ענין זה רלוונטי (זה מוריד /מוסיף – מההכנסות / מההוצאות)?
  תודה.

  אהבתי

  1. שלום וברוך הבא לבלוג 🙂

   אתה קיבלת מכתב כנראה בגלל שלא מילאת טופס 8965 שמבקש פטור ממערכת הבריאות האמריקאית בשל מגוריכם מחוץ לארה"ב.
   למי שגר שם חייב או לקבל ביטוח בריאות מהמעסיק או לרכוש ביטוח בריאות משפחתי דרך אחת מהחברות המוכרות. לפי מבחני הכנסה ניתן גם לקבל השתתפות בביטוחים.

   בכל מקרה כאמור, בתור ישראלי זה לא רלוונטי אליך.

   הסבר על טופס 8965 ואיך למלא אותו תוכל למצוא כאן.

   אהבתי

 8. היי,
  זוגתי אמריקאית ואנחנו לא נשואים. יש לנו 2 ילדים עם אזרחות אמריקאית שנעשתה ביולי 2017.
  עד היום הגשתי לה כהחרגת שכר ועכשיו עם האזרחות לילדים אני מנסה להבין אם שווה להגיש כזיכוי מס זר. ההכנסה שלה ב- 2017 היתה נמוכה וכללה דמי אבטלה ולאחר מכן שכר כעצמאית. היא לא הגיעה כלל לתשלום מס בארץ.
  הכנסתי את הפרטים במחשבון אבל לא רואה שיש זיכוי או החזר מס על הילדים – אין Child Tax Credits או Child Tax refund.
  תוכל לומר אם יש מס על הכנסה כוללת של 20K$ בערך?

  תודה!

  אהבתי

  1. שלום וברוך הבא לבלוג 🙂

   אז בוא נראה, היא יכולה להגיש בסטטוס של ראש משק בית (Head of Household) אז הניכוי הסטנדרטי שלה הוא $9,350. בנוסף היא יכולה לקבל פטורים אישיים עבורה ועובר הילדים ע"ס $4,050 לכל אחד. ביחד יוצא הכנסה פטורה ממס של $21,500.
   אז כן, עבורה הכנסה של $20,000 תהיה פטורה ממס.

   עם זאת, החזר מס בגין ילדים תלוי בהכנסה מעבודה.

   החישוב הוא, החזר של 15% של ההכנסה מעבודה מעל $3,000 אבל עד $1,000 לכל ילד (אז במקרה שלכם מקסימום $2,000). אם זוגתך הייתה מרוויחה מעל $75,000 אז גם המקסימום היה יורד, אבל כרגע זה לא רלוונטי.

   אז אתה צריך לקחת את הרווח שיצא לה בעסק העצמאי שלה (הכנסות פחות הוצאות), להחסיר ממנו 3,000 ולהכפיל ב-0.15.
   מה שיוצא לך זה החזר המס שתקבלו.
   אני מניח שהמחשבון שלי חישב החזר מס של 0, משום שההכנסה שלה כעצמאית קטן מ-3,000. אם לא, אשמח שתעדכן אותי במספרים שהצבת על מנת שאוכל לבדוק את המחשבון.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s