סדרת מס ארה”ב (2018) – חלק 12 – מה??? ה-IRS ישלמו לי? (או החזר מס בגין ילדים)

הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.

רובכם שמעו בצורה כזו או אחרת על זה שאפשר “להתעשר” על חשבון ממשלת ארה”ב. כל מה שצריך לעשות זה:

 1. להיות אמריקאי
 2. להביא לעולם ילדים אמריקאיים (או להפוך אותם לכאלה אחרי הלידה)
 3. לדאוג שלא יעברו את גיל 17 😉
 4. להגיש דוחות שנתיים ל-IRS

על כל ילד אמריקאי מתחת לגיל 17 ניתן לקבל בחזרה עד $1,400 בשנה. ישנם הרבה משתנים שעלולים להשפיע על הסכום הסופי ובינהם: ההכנסה שלכם וחבות מס במידה ויש לכם באותה שנה.

הזיכוי הנ”ל מחולק לשתיים:

 • זיכוי מס בגין ילדים (Child Tax Credit) – נועד לקזז חבות מס, את הזיכוי הזה מחשבים ומזינים בשורה 12a של טופס 1040, באם יש יתרה של זיכוי זה מעל המס המתחייב אזי ניתן לבקש,
 • החזר מס בגין ילדים (Additional Child Tax Credit), אם יש יתרה ועומדים בתנאים מסוימים שיפורטו, ניתן לקבל את היתרה כהחזר מס. בהנחה ואין לכם חבות מס, זה יכול להגיע ל-$1,400 לילד. את החישוב מבצעים באמצעות גליון 8812 ומזינים את התוצאה בשורה 17b של טופס 1040.

פוסט זה נוגע לשנת המס 2018, שצריך לדווח בגינו עד אפריל 2019. אם ברצונכם לראות את הפוסט הנוגע לשנת המס 2017, תיגשו לכאן.

אם אתם מעוניינים לעזור במימון האתר, תשקלו להירשם לאחד השירותים האינטרנטיים הבאים שיעזרו לכם להוזיל את הקניות באינטרנט שלכם: Ebates, Honey. לקריאה נוספת ראו כאן

אם יש לכם שאלות פרטניות בנוגע למצבכם האישי מבחינת מס ארה"ב, תוכלו לפרסם אותו כאן בתגובות ותקבלו מענה ממני. השימוש בתשובה שאתן לכם הוא על אחריותכם בלבד.

 

תזכורת לחידושים מהשנים 2016-2015

 1. החל מהשנה (2018) ITIN כבר לא מזכה בזיכוי מס הזה אלא רק SSN בלבד. למי שיש ITIN יוכל לקבל את הזיכוי של $500 בגין תלויים נוספים.
 2. החל משנת 2016 צריך שכל מספרי הזיהוי יהיו מוסדרים עד לתאריך ההגשה החוקי (כולל הארכות). אם הילד מקבל את מספר הזיהוי (SSN) לאחר תאריך ההגשה (כולל הארכות), אזי לא ניתן לבקש עבורו את הזיכוי, ובמיוחד לא ניתן לעשות הגשות רטרואקטיביות לשלוש שנים אחרונות כפי שהיה נהוג בעבר.
 3. לא רלוונטי כבר, אבל מי שמבקש החזר מס בגין ילדים לא יוכל לקבל אותו לפני ה-15 לפברואר 2019 (שכבר עבר), מכיוון וה-IRS רוצים לוודא שלא מדובר בתרמית, וזה נותן להם מספיק זמן לעשות כן.
 4. אם אתם מבקשים את הזיכוי/החזר למרות שאתם לא זכאים אליו יוכלו למנוע ממכם לבקש זיכוי זה בעתיד למשך שנתיים או עשר שנים (תלוי בחומרה). שנתיים באם מדובר שהתעלמות מכוונת, ועשר שנים אם מדובר בתרמית. ייתכן וגם יחייבו אתכם בקנס. אז תקראו היטב את הפוסט הזה כדי לראות אם אתם זכאים.
 5. לצערי (ולצערכם) החל משנת 2015 מי שמחריג את הכנסתו באמצעות טופס 2555 או 2555EZ אינו יכול לקבל החזר מס בגין ילדים. כלומר, רק מי שלא החריג שכר (וכנראה לקח זיכוי מס זר), יכול לקבל כסף בחזרה. עבור מי שהחריג שכר, ניתן עדיין להשתמש בזיכוי רק בשביל לכסות מס מתחייב.
 6. עוד חידוש שתקף החל משנת 2015, הוא שהילד צריך שיהיה לו SSN עד התאריך הרשמי להגשה (כולל הארכות), כלומר צריך להשיג את ה-SSN עד ה-15 לאוקטובר 2016, ולהגיש את הדוח עד אז כדי לקבל את ההחזר בגין שנת 2015. פעם היה ניתן להגיש עד 3 שנים אחורה מהרגע שהשגנו את ה-SSN עבור הילד.

שימו לב: ישנם מצבים שלילד יש רק הורה אחד אמריקאי ומוציאים לו אזרחות שמגיעה לו בזכות הסבא ולא ההורה, אזי הילד נחשב אמריקאי רק מהרגע שהוצאה לו האזרחות. בכל מצב אחר (שני ההורים אמריקאיים או שרק אחד אמריקאי אבל גר בארה”ב תקופה מסוימת) הילד נחשב אמריקאי מלידה (עדיין צריך להסדיר לו תעודת אזרחות ולהוציא לו מס’ SSN ועד אז לא ניתן לקבל את הזיכוי).

מיהו ילד מזכה לצורך הזיכוי?

ילד העומד בתנאים הבאים הוא מזכה לצורך לזיכוי:

 1. הוא בנכם, בתכם, ילד חורג, ילד אמנה, אחיכם, אחותכם, אחיכם החורג, אחותכם החורגת, חצי אח, חצי אחות, או צאצא של כל אחד מהנ”ל (לדוגמא, הנכד שלכם, אחיינית או אחיין).
 2. היה מתחת לגיל 17 בסוף 2018.
 3. לא סיפק לעצמו יותר מחצי מחייתו לשנת 2018.
 4. גר אתכם יותר מחצי שנת 2018 (ראו חריגים בהמשך).
 5. הילד מדווח כתלוי שלכם בדוח 1040.
 6. הילד אינו מגיש דוח המוגש במשותף לשנה, אלא רק אם הגיש כדי לקבל החזר מס של מסים שנוכו לו במקור.
 7. היה אזרח אמריקאי, בעל לאום אמריקאי (למשל שגר באחת המושבות של ארה”ב), או תושב אמריקאי. אם הילד היה מאומץ, ראו את ההסבר בהמשך.

תזכורת: עבור כל ילד כזה (הנקרא qualifying child), אתם סימנתם את התיבה בעמודה (4) של הטבלה בעמוד הראשון של טופס 1040 בו פירטתם את השמות וה-SSN של הילדים שלכם.

דוגמא 1: הבן שלכם הגיע לגיל 17 ב-30 לדצמבר, 2018. הוא אזרח אמריקאי, ודיווחתם עליו כתלוי שלכם בדוח 1040. הבן שלכם אינו זכאי לזיכוי משום שלא היה מתחת לגיל 17 בסוף שנת 2018 (גם אם נולד ב-31 לדצמבר הוא אינו זכאי).

דוגמא 2: הילד נולד במהלך 2018, כאשר רק אחד ההורים אזרח אמריקאי. ההורה הזה אינו עומד בדרישת המינימום למגורים בארה”ב לצורך העברת אזרחות לילדיו. עם זאת הסבא של הילד (ההורה של האזרח האמריקאי), כן גר את מספר השנים הדרוש. הילד יכול לקבל את האזרחות בזכות הסבא (שימו לב שההורה של הילד עדיין חייב להיות אזרח בעצמו). עם זאת, את האזרחות הוציאו רק ב-2019 (משום שבמצב זה צריך לטוס לארה”ב לביצוע ההליך, ולא ניתן לבצעו בארץ). על שנת 2018 לא ניתן לבקש החזר/זיכוי מס בגין הילד הזה. על דוח המס של 2019 כבר ניתן יהיה לקבל בתנאי ולילד היה SSN עד לתאריך ההגשה (כולל הארכות) של דוח 2019 (אי שם באפריל 2020).

אני יכול לראות שנושא זה יעורר עניין. על איך קיבלתי אזרחות אמריקאית עבור הבן שלי בשיטת הסבא, בפוסט עתידי.

ישנם ילדים שיכולים להיות תלויים שלכם אך לא זכאים לזיכוי. מי שזכאי לזיכוי הוא רק אזרח, תושב או מי שגר במושבות של ארה”ב. על מנת להיחשב תושב, הילד לרוב יצטרך לעמוד בתנאי נוכחות מינימלית בארה”ב (Substantial Presence Test).

מהו תנאי נוכחות מינימלי?

על מנת להיחשב תושב לצרכי מס, יש להיות נוכח בארה”ב בשתי תנאי הזמן הבאים:

 1. מינימום 31 יום בשנת המס הרלוונטית, וכן
 2. 183 יום בתקופה של 3 השנים האחרונות לפי החישוב הבא:
  • כל הימים בשנת המס הרלוונטית
  • 1/3 מהימים בשנת המס הקודמת
  • 1/6 מהימים בשנת המס החלה שנתיים לפני שנת המס הרלוונטית

אנשים עם ויזות מסוג A, G, J, Q, F, M או ספורטאים הבאים להתחרות בתחרות לצרכי צדקה, לא יחשיבו את ימי השהות שלהם.

יום ההגעה ויום העזיבה נחשבים לימים מלאים. עם זאת מי שרק עושה “קונקשן” בארה”ב ונמצא פחות מ-24 שעות לא יחשיב את הימים הללו. כמו כן, מי שנשאר בארה”ב בגלל מחלה שפיתח בזמן ביקור ולא יכול לטוס מפאת המחלה, לא יחשיב את הימים מהיום שחלה.

ישנם עוד חריגים, מי שמעניין יוכל לקרוא עוד (באנגלית) כאן.

ילד מאומץ. ילד מאומץ נחשב לילד שלכם לכל דבר ועניין. אם אתם אזרחים אמריקאיים, או גרים באחת המושבות האמריקאיות, וילדכם המאומץ גר איתכם כל השנה כחלק ממשק הבית, הילד עומד בתנאי מס’ 7 לעיל על מנת להיות זכאי לזיכוי בגין ילדים.

החרגה לזמן מגורים. אם ילדכם נולד או נפטר בשנת 2018 וביתו היה ביתכם, הוא נחשב שגר אתכם יותר מחצי שנת 2018. חיסורים זמניים בגין מקרים מיוחדים, כגון, בית ספר, נופש, עסקים, טיפול רפואי, שירות צבאי, או כליאה במתקן נוער, נחשבים כזמן שהילד גר אתכם.

יש גם החרגות לילדים חטופים וילדים להורים גרושים או פרודים. צריך לראות את ההנחיות לגבי מקרים אלו בהנחיות למי נחשב תלוי בטופס 1040. אני כתבתי על זה כאן.

ילד מזכה של יותר מאדם אחד.  ישנו כלל מיוחד אם ילדכם הוא ילד מזכה לצורך הזיכוי של יותר מאדם אחד. גם כאן יש לפנות להנחיות של טופס 1040 כדי לראות מה עושים.

הגבלת הזיכוי

לפני שניכנס לחוקים הנוגעים להגבלת הזיכוי, אנחנו צריכים ללמוד הגדרה חדשה, והיא – MAGI – Modified Adjusted Gross Income – הכנסה גולמית מתואמת ומתואמת שוב (באמת שלא מצאתי תרגום טוב יותר).

MAGI

ה-MAGI לצורך זיכוי בגין ילדים הוא ה-AGI שלכם (שורה 7 בטופס 1040) בתוספת הסכומים הבאים (רשמתי רק מה שרלוונטי לישראלים):

 • כל סכום משורה 45 או שורה 50 של טופס 2555 הנוגע להחרגת שכר
 • כל סכום משורה 18 של טופס 2555EZ הנוגע להחרגת שכר

בעצם, ה-MAGI הוא מה שהרווחתם כולל השכר (שאולי) החרגתם. אם לא החרגתם שכר אז ה-MAGI שווה ל-AGI שלכם.

כפי שאמרתי לעיל, גודל הזיכוי תלוי בהרבה משתנים אבל יכול להגיע עד ל-$2000 לילד. יש להקטין את ה-$2000 עבור כל ילד אם אחד מהבאים מתקיים:

 1. אם הערך בשורה 10 של טופס 1040 (קרי, המס המתחייב שלכם – לפני שימוש בזיכוי מס זר) הוא פחות מערך הזיכוי. כלומר הזיכוי רק מקטין מס שחייבים. כמובן שגם זיכוי מס זר מקטין/מבטל את המס שחייבים. עם זאת, תוכלו לקבל את ההפרש כהחזר מס. ראו בהמשך.
 2. אם ה-MAGI שלכם גדול מהערכים הבאים לפי סטטוס הגשה:
  • נשואים המגישים ביחד – $400,000
  • כל השאר – $200,000

את חישוב ההגבלה מחשבים בגליונות שנעבור עליהם בהמשך.

חישוב הזיכוי

על מנת שלא נסתבך עם תרגום של עוד טפסים, וחישובים שעלולים להוביל לטעויות, בניתי עוד גליון חישוב גם למטרת הזיכוי הנ”ל וגם לזיכוי בגין טיפול בילדים.

את הגליון ניתן להוריד בלינק הבא (לחצו על התמונה או כאן):

goog-calc-ctc

כרגיל יש להעתיק את הגליון אליכם על ידי לחיצה על Make a Copy:

google-sheet-copy

הגליון לחישוב זיכוי/החזר מס בגין ילדים נראה כך:

goog-calc-ctc-ex

הגליון לחישוב זיכוי בגין טיפול בילדים נראה כך:

goog-calc-cdcc-ex

כרגיל, יש למלא רק את השדות הכתומים. בסוף כל חישוב, הגליון מסביר לאיזה שורה בטופס 1040 יש להעתיק את התוצאה.

לבעלי 3 ילדים או יותר ישנו חישוב עזר שעלול להפחית מהחזר המס בגין ילדים, אך לרוב הישראלים אין מה לדאוג בעניין זה (מדובר בשורות 7-10 של גליון 8812). אם יש לכם חשש שיש לכם מה למלא בשורות 7-10 אז תפנו לייעוץ או תשאלו אותי בתגובות.

אם לא שירתתם בצבא האמריקאי בשנת המס, אין לכם מה למלא ב-notaxable combat pay.

מה צריך לצרף לדוח?

מי שרק מקטין את חבות המס שלו באמצעות הזיכוי, לא צריך לצרף דבר לדוח. יש לשמור את החישובים למקרה של ביקורת על ידי ה-IRS.

מי שמבקש החזר מס בגין ילדים, צריך לצרף את גליון 8812.

כפי שנאמר למעלה מהיום זכאים להחזר המס רק ילדים שיש להם SSN (לא ITIN, ATIN או אחרים). הנה הלינק שוב:

google-sheet-link

מה לעזאזל עושים אם תכננתי לעשות החרגת שכר?

החל משנת 2015 לא ניתן לקבל החזר אם מחריגים שכר עבודה. כלומר, רק מי שמבקש זיכוי מס זר יכול לקבל החזר. את הזיכוי ניתן לקבל גם אם מחריגים שכר, אך זה רק יקטין לכם חבות מס ולא תקבלו כסף ליד (וחבל…).

כפי שאמרתי בעבר, זיכוי מס זר רצוי לבקש רק במידה והוא עולה על חבות המס האמריקאית שלכם. לרווקים, בשנת 2018 נקודת שיווי המשקל הייתה על משכורת של כ-12,247 ש”ח (לפי שער המרה ממוצע של 3.596), לרווקות 13,440 ש"ח. כלומר, בשכר נמוך מזה חבות המס האמריקאית גדולה מהישראלית ולכן (בהיעדר אופציה אחרת) עדיף להחריג שכר, ובשכר גבוה מזה, חבות המס בישראל גדולה ולמי שאין בעיה עם טופסולוגיה עדיף לקחת זיכוי מס זר ולהעביר את העודף לשנים הבאות.

עם זאת, לרוב מי שמבקש זיכוי מס בגיל ילדים, הם נשואים וכאן יותר קשה לחשב איפה בדיוק נקודת שיווי המשקל, משום שבישראל המיסוי הוא פרטני (עם כמה התאמות קלות לזוגות נשואים), ובארה"ב המיסוי יכול להיות משותף או פרטני. בכל מקרה תלכו למחשבון המס שלי (הלינק הוא לפוסט המסביר את המחשבון ובו יש לינק למחשבון עצמו) כדי להזין את הפרטים שלכם ולראות אם משתלם לכם לעשות זיכוי מס זר על מנת לקבל החזר מס בגין ילדים. המזל הוא שכבר בינואר אנחנו יודעים כמה מס שילמנו לישראל, ויש לנו עד אפריל לעשות חישובים ולראות מה כדאי לנו.

הסבר על בקשת זיכוי מס זר ניתן למצוא כאן (5 פוסטים מרתקים!!! 😉 ).

ייתכן וכדאי לנו לא להחריג שכר ולקחת זיכוי מס זר, ואז באמצעות זיכוי מס בגין ילדים להקטין את חבות המס ל-0, ואז מה שנשאר מהזיכוי מתקבל כהחזר. לדוגמא: הזוג שילם מסים בישראל על סך $5,000 וחבות המס לארה”ב עומדת על $6,000. לזוג יש שתי ילדים עם אזרחות אמריקאית. הזוג ביצע חישוב וגילה שיכול לקבל $2,800 כזיכוי. את ה-$1,000 הראשונים הם ישתמשו כדי להקטין את ההפרש בין המס ששולם בישראל למס המתחייב בארה”ב. את היתרה על סך $1,800 הם יקבלו כהחזר מס.

אזהרה!!! ההחלטה לעבור מהחרגת שכר לזיכוי מס זר היא משמעותית. לאחר קבלת החלטה זו (שיש לצרף הצהרה לדוח שאתם מבצעים החלטה זו במודע), לא ניתן לחזור להחרגת שכר במשך 5 שנים. לכן יש לתכנן קדימה, ולוודא (עד כמה שניתן) שב-5 השנים הקרובות (לפחות) ההפרש (אחרי זיכויים/החזרים) יהיה לטובתכם.

סיכום

 • אתם יכולים לקבל מה-IRS עד $2,000 זיכוי מס עבור כל ילד הקטן מגיל 17 (בדיקת הגיל נעשית ביום האחרון של שנת המס), כאשר מתוך ה-$2,000 ניתן לקבל כהחזר מס עד $1,400.
 • ההחזר מתקבל במידה והזיכוי בגין ילדים גדול מהחוב שלכם ל-IRS באותה שנה.
 • בגלל שאני טוען שברוב השנים לא תהיה לכם חבות מס לארה”ב, תוכלו לנצל זכאות זאת במלואה (בתנאי שאתם לא מרוויחים יותר מ-$400,000 בשנה כזוג או $200,000 כראש אב בית).
 • החל משנת המס 2015 לא ניתן לקבל את ההחזר אם מחריגים שכר עבודה מההכנסה שלכם. כלומר, רק מי שמשתמש בזיכוי מס זר כדי להקטין את חבות המס שלו יכול לקבל את ההחזר.
 • החל מ-2018 חייב שלכל הילדים יהיה SSN.


הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.


אם אתם מעוניינים לעזור במימון האתר, תשקלו להירשם לאחד השירותים האינטרנטיים הבאים שיעזרו לכם להוזיל את הקניות באינטרנט שלכם: Ebates, Honey. לקריאה נוספת ראו כאן

אם יש לכם שאלות פרטניות בנוגע למצבכם האישי מבחינת מס ארה"ב, תוכלו לפרסם אותו כאן בתגובות ותקבלו מענה ממני. השימוש בתשובה שאתן לכם הוא על אחריותכם בלבד.


אזהרה: אני איני רואה חשבון אמריקאי וגם לא רואה חשבון ישראלי. אני גם לא יועץ מס באף אחת מהמדינות הנ"ל (גם לא באף מדינה אחרת). את כל המידע שאני מספק כאן אני למדתי בעצמי תוך התייעצות חד פעמית עם רואה חשבון ועם אנשים אחרים המגישים בעצמם. חוק המס האמריקאי הוא חוק סבוך נורא, והמצבים שאתאר כאן הם יחסית פשוטים – הכנסה כשכיר, רווח הון על מניות, דיבידנדים, ריבית מהבנק/אג"ח, הכנסה משכירות (שלא כחלק מעסק). אם אתם בעלי עסק/עצמאים, אתם יכולים להשליך חלק מהדברים שיכתבו כאן על המצב שלכם, אך כרגע לא אעסוק בדיווח עבור בעלי עסקים. מילוי הדוחות דורש ידע שתוכלו לקבלו כאן בחינם, אך השימוש בו הוא על אחריותכם בלבד. באופן כללי, לא מומלץ להסתמך על בלוגים רנדומליים ברשת.
בהתאם לדרישות בחוזר 230 של ה-IRS, אני מתריע בפניכם, שכל מידע הנוגע לענייני מס פדרלי בארה"ב המובא בתקשורת זו, כולל כל לינק או צרופה, לא נכתב על מנת שתוכלו (א) להימנע ממסים שאתם חייבים להם על פי דין כולל קנסות, או (ב) לקדם, לשווק, או להמליץ לכל אדם אחר לגבי כל עניין או עסקה המובא בתקשורת זו.

 

39 מחשבות על “סדרת מס ארה”ב (2018) – חלק 12 – מה??? ה-IRS ישלמו לי? (או החזר מס בגין ילדים)

 1. אני ממלא כHOH יש לו 3 ילדים תלויים שאני מבקש עבורם החזר
  איך הגיוני שהסכום הוא הרבה יותר מזה 5014

  אהבתי

  1. ללא מכלול הנתונים לגביך אני לא יכול לענות.
   אולי אתה תושב ארה"ב וזכאי ל-EIC.
   אולי ניכו לך מס במקור במהלך השנה ואתה זכאי להחזר.
   ואולי פשוט יש טעות בתוכנה או בנתונים שהזנת.

   אם תחלוק את נתוני ההכנסה (סכומים ומקורות), אוכל לעזור לך בבדיקה.

   אהבתי

 2. הי יעקב,
  האם סיימת לכתוב את כל המידע לגבי החזר מס ילדים 2018?
  האם יוסבר איך למלא טופס 8812?
  מתי צריך למלא את schedule 3 (בגליון לחישוב החזר מס עבור ילדים יש למלא פרטים הקשורים לטופס 1040 גליון 3 (schedule 3)).
  תודה
  שי

  אהבתי

  1. האמת שחשבתי שסיימתי עם המידע לגבי זיכוי בגין ילדים, אבל עכשיו אני מתחיל לפקפק בעצמי.

   בגדול, בתוך הפוסט צירפתי גליון גוגל שבו בחלק העליון יש את מילוי של הגליון לזיכוי ילדים ובחלק התחתון את המילוי של טופס 8812.
   כמו כן, תוכל אולי להשליך על המקרה שלך מהמקרה של רבקה, תוכל לראות איך עזרתי לה ברצף תגובות כאן. הלינק הוא להסבר שלי על אופן המילוי. תגלול קצת למעלה כדי לקבל הקשר.

   לגבי מדריך רשמי, נראה לי שאכן צריך להוסיף, אנסה לעשות זאת בימים הקרובים.

   לגבי גליון 3, גליון 3 מיועד למילוי זיכויים מסוימים אותם אתה דורש. בין היתר מופיע שם זיכוי מס זר, וזיכוי מס בגין עלויות טיפול בילדים.

   הרעיון הוא שהם רוצים שתנצל זיכויים אלו לפני שתיגש לחשב את זיכוי/החזר מס בגין ילדים. זאת על מנת שישאר לך מקסימום החזר מס.

   אהבתי

 3. שלום! מקווה שמיקמת את השאלה במקום היותר מתאים, כי לא מצאתי פוסט בענין (מענין למה…)
  מישהו קיבל צ'ק מ IRS, וכנראה היה לו מיותר, ועכשיו בערב פסח מצא אותו, פג תוקף.

  זה מזכיר לי מקרה אולי דומה, ששנה אחת הצ'ק לא הגיע אלי, כנראה נגנב. ושלחתי איזה שהוא מסמך ושלחו לי צ'ק אחר. האם ממלאים את אותו המסמך לענין זה? אם כן, איך קוראים למסמך?

  אהבתי

  1. שלום רבקה,
   לכל שאלה שאין לה פוסט מתאים, יש את הדף שאל את המתורגמן, שם אפשר לשאול הכל.

   לא יודע למה לא כתבתי פוסט על צ'קים אבודים/גנובים.

   לשאלתך אין לי מושג. אם תגידי לי מה מספר המסמך שמילאת אוכל להגיד לך אם הוא מתאים גם למקרה הזה.

   אהבתי

  1. גם את הנוסחאות בתאים C16 C17 C20 יש לתקן, כי הן מחוללות שגיאות.
   כדי לראות את השגיאה, הזן 0 בתא F8

   את הנוסחא המסובכת בתא C17 אפשר להחליף בMIN פשוט

   אהבתי

    1. לצערי, נראה לי שרק התקלקל…

     מקרה מבחן:
     – 5 ילדים מזכים
     – AGI הוא 50000 (תא F5)
     – Tax הוא 5000 (תא F7)
     שאר התאים 0.

     אהבתי

     1. עשיתי תיקון משלי גם במהלך החג (בתקווה שאחרונה).
      לגבי התיקון שלך, בשורה C22 אתה מושך את C3 במקום את C12, אם ה-AGI שלך יהיה מעל $400,000 זה ישפיע על החישוב.

      אהבתי

       1. ממה שאני רואה הטעות היא שזה לא צובע את התאים של גליון 8812 במקרה הזה.
        הוספתי עוד איזה הגנה בחיסור בשורה 3 של 8812, בו זה לא יכול להיות פחות מ-0, ואז זה גם מחשב החזר מס 0.

        אהבתי

       2. הנתון בתא C29 איננו נכון בעליל.
        במקרה המתואר בגיליון, יש החזר מס 2000$.

        אהבתי

       3. עכשיו הבנתי, אבל לצערי הפעם אצלך הטעות. (ברוח טובה, כן?)
        אם יש לך 5 ילדים, אז יש לך זיכוי מס מקסימלי של 10,000 והחזר מס מקסימלי של 7,000.
        זה שניצלת 5,000 כדי לקזז את המס המתחייב, לא אומר שנשאר לך רק 2,000 להחזר מס.
        אלא נשאר לך 5,000 להחזר מס ואת זה אתה בוחן מול ה-7,000.

        וגם הצלחתי לסדר סוף סוף שהתאים יצבעו באדום במצב הנכון (שימוש ב-$ בתנאי שצובע).

        אהבתי

       4. אכן, כך גם לפי הנוסחא שבמחשבוני. כשהערתי לעיל, לא דקדקתי.

        כעת הנוסחאות נכונות, ורק אעיר שהרבה מהן אפשר לפשט.
        וכמובן, תודה רבה בשם כל העם.

        אהבתי

 4. היי, קודם כל תודה רבה לך על כל המידע!!
  בשנת 2018 לא עבדתי המון מה שמזכה אותי בהחזר נמוך. אבל בשנה זאת קיבלתי אבטלה ודמי לידה.
  האבטלה ודמי הלידה יכולים להצטרף לחישוב של החזר ילדים? אני מבינה שיש להם מקום יעודי לדווח עליהם. אבל הם נכללים בסכום לקבלת החזר ילדים או רק הכנסה מעבודה?
  ספציפית דמי לידה זה תקופה שבה אני נחשבת כעובדת.
  תודה רבה,
  מיכל

  אהבתי

  1. ברוכה הבאה ותודה על המילים החמות,

   לצערי התשובה היא לא. רק הכנסה מעבודה כשכיר או כעצמאי יכול להיחשב.
   קצבאות ביטוח לאומי הם לא נחשבות הכנסה מעבודה (היחיד שנחשב זה קצבת נכות).

   לא יודע למה התכוונת שבזמן דמי לידה את נחשבת כעובדת, אבל אפילו לפי החוק הישראלי דמי לידה לא נחשבים להכנסה מיגיעה אישית (שזה המקבילה של earned income).

   אהבתי

 5. היי,
  בזכותך אני ביושרת האחרונה!
  השתמשתי בגיליון העזר שהכנת לחישוב הזיכוי גין ילדים ויצא החזר של 1400$. שמתי לב שבניגוד לטופס 8812 אין שם התייחסות לשורה 1 ב1040, כך שיתכן וזה יוצר עיוות בתוצאה.
  כאשר אני ממלא את טופס 8812 יוצא לי סכום נמוך יותר מ1400$.
  לקחתי זיכוי בגין הוצאות ילדים (יצא כ150$ יותר מהמס המתחייב שהיה 710$). כאשר אני ממלא את הטופס יוצא שאני יורד מתחת לרף 1400$ זיכוי (בגלל שורה 4 בה אני מחסיר מ2000 את הזיכוי בגין הוצאות ילדים). אני מניח שמזה לא ניתן להמנע (אולי כן?).
  במידה ולא ניתן להמנע אז יוצא שאני מפסיד החזר כספי בגין הוצאות הוצאות ילדים שהם מעבר למס ואז אני מפסיד כסף. האם יהיה נכון במקרה כזה להוריד את גובה הבקשה לזיכוי מטופס 2441 לגובה המס אותו אני אמור לשלם?

  תודה רבה ושנה טובה!

  אהבתי

  1. אני חייב להודות שבלבלת אותי לגמרי.

   תוכל לציין במפורש איזה טופס מילאת ואיזה ערכים?
   אני לא מכיר שום טופס שיש בו שורה 4 שבו מחסירים מ2000 את זיכוי הס בגין הוצאות ילדים ובטח שהוא לא פוגע בהחזר המס.

   אתה מכיר את הפוסט הזה?

   שנה טובה!

   אהבתי

   1. תודה על התשובה המהירה!
    נעזרתי בפוסט שהפנת אותי עליו בתגובה מעלה.
    אכן שורה 4 היא לא הנכונה. אנסה לעשות קצת סדר.
    בטופס 8821 מחסירים משורה 1 (2000 במקרה של ילד 1) את הסכום בשורה 2 (12a בטופס 1040). כאשר חישבתי ידנית (ללא שימוש בגיליון העזר) יצא 870 בשורה 2 (שזה שורה 49 מחלק 3 של 1040). שורה 3 יצא לי 1130$ ולמעשה יצא לי בהמשך המילוי של הטופס שזה התשלום שאקבל מהדוד סם.
    בגיליון עזר לחישוב לא ראיתי שורה המתייחסת להכנסות מעבודה (שורה 6a ב8812). מה שמביא לעיוות של ההכנסות בשורה הרלוונטית בנתון לטופס 8821 במקרה שלי בגלל שהיו לי דמי אבטלה (הנתון בשורה 7 של 1040 שונה משורה 1 ב1040). זה אומנם לא השפיע על החישובים שלי אבל זה נראה לי חשוב לתקן.
    מה שכן השפיע ויצא שונה בגיליון העזר מהנתונים שהכנסתי ל8821 (ואני לא יודע מה נכון לעשות)- שורה 13 (שורה 11 פחות שורה 12) יצאה שלילית. בגיליון העזר בחלק של 8821 הנתון השלילי נמצא בשורה 2 (יצא לי 160- שזה 710 (חבות המס) פחות 870 משורה 49 בגיליון 3 של 1040). מה שמביא בגיליון העזר לערך שמעל 2000 בשורה 3 בחלק של 8821. לדעתי זו טעות, אבל אשמח שזו תהיה טעות שלי ושאני אוכל לקבל את כל ה1400$…
    תודה רבה ומקווה שזה ברור.

    אהבתי

    1. לא ברור לי למה אתה לוקח את שורה 49 מגליון 3 לשורה 2 של גליון 8812. אני לא מוצא איפה רשום לעשות זאת בהנחיות באנגלית או בתרגום שלי בעברית.

     לגבי הכנסה מעבודה, אתה צודק אני אערוך את הגליון עזר שלי.

     אהבתי

 6. מתחיל להיות לי סדר…בטופס 2441 כתוב להעתיק לשורה 12, אני התייחסתי לזה כמה שצריך להעתיק משורה 12a מ1040 לטופס 8812 שורה 2.
  צריך להיות כתוב משהו ב12a ב-1040? מה אני צריך לשים בשורה 2 ב-8812?

  אהבתי

  1. איפה בטופס 2441 כתוב שצריך להעתיק לשורה 12? ולא הבנתי את ההמשך שזה נגרר לטופס 8812 שורה 2.

   בשורה 12a של 1040 צריך להופיע כמה מתוך ה-2,000 אתה מנצל כנגד חבות מס בפועל. לפי מה שתיארת כל הזיכוי מטופס 2441 הולך לכסות את חבות המס שלך ולכן ב-12a אמור להופיע -0- (אפס).
   לכן בשורה 2 של 8812 אמור להופיע גם אפס (אני מתבסס על הנתונים החלקיים שסיפקת עד כה, ככל שתספק לי יותר נתונים אוכל לתת לך תשובה מדויקת הרבה יותר).

   אהבתי

 7. צודקוהבנת נכון את הדברים. אלוהים נמצא בפרטים הקטנים:)
  מטופס 2441 שורה 11 צריך להעביר ל1040S3 לשורה 49. ואז את שורה 55 מS3 ל1040 שורה 12.
  תודה על ההסבר של שורה 12a הבנתי שערבבתי מין בשאינו במינו …
  זהו סיימתי לשנה זו.
  עזרת לי מאוד! כל הכבוד לך על הסבלנות והפצת הידע, זה אינו דבר שמובן מעליו.
  שנה טובה ומבורכת!

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s