מענק קורונה – בממשק מצוין ששלחו את הצ'ק אך לא קיבלתי אותו. מה עושים?

תקציר מנהלים

 1. מחכים 9 שבועות ממועד משלוח הצ'ק
 2. מתקשרים ל-IRS במספר 1-800-919-9835+
 3. מבקשים צ'ק חלופי
 4. אם טרם נפדה, תקבלו צ'ק חלופי
 5. אם נפדה, תצטרכו להגיש תלונה שתיבדק ובהנחה ותוכיחו שלא אתם פדיתם, תקבלו צ'ק חלופי

הכניסו את כתובת האימייל שלכם, כדי לעקוב אחרי הבלוג ולקבל עדכונים על פוסטים חדשים במייל.

אם אתם מעוניינים לעזור במימון האתר, תשקלו להירשם לאחד השירותים האינטרנטיים הבאים שיעזרו לכם להוזיל את הקניות באינטרנט שלכם: Ebates, Honey. לקריאה נוספת ראו כאן

אם יש לכם שאלות פרטניות בנוגע למצבכם האישי מבחינת מס ארה"ב, תוכלו לפרסם אותו כאן בתגובות ותקבלו מענה ממני. השימוש בתשובה שאתן לכם הוא על אחריותכם בלבד.הכניסו את כתובת האימייל שלכם, כדי לעקוב אחרי הבלוג ולקבל עדכונים על פוסטים חדשים במייל.

בעקבות התפרצות הקורונה, ארה"ב הצהירה שתעביר לאזרחיה מענק חד פעמי בסכום של $1,200 לכל מבוגר ו-$500 לכל ילד מתחת לגיל 17 שמזכה גם בהחזר מס בגין ילדים (ייתכן ויהיו עוד מענקים בהמשך לפי המצב). התנאים לקבלת המענק מפורטים בלינק לעיל. בנוסף, על מנת לקבל צריך להגיש דוח ב-2018 או ב-2019, גם אם לא הייתם חייבים בהגשה בשנים אלו (לרוב בגלל מיעוט הכנסות). מי שלא היה חייב בהגשה יכל למלא פרטים בפורטל ייחודי שה-IRS השיק לכבוד המענק.

בנוסף הם פתחו ממשק שניתן לבדוק בו את הסטטוס של המענק (לאחר כמובן שהגשתם ונקבע שאתם זכאים).

קיבלתי שאלות רבות בדף שאל את המתורגמן, מה לעשות במקרה שראינו בממשק לעיל שאנו זכאים למענק, ובנוסף רואים את תאריך משלוח הצ'ק, אך עבר זמן מה מאז המשלוח ועדיין לא קיבלנו.

אז התשובה הראשונה היא לשאול את השכנים אם הם קיבלו. התשובה השנייה היא לבדוק את הכתובת הרשומה בדוח האחרון שלכם. אם היא שונה מכתובתכם הנוכחי תצטרכו לשנות את הכתובת אצל ה-IRS.

בהנחה ולא נפל רבב אצלכם, ובאמת הצ'ק מתעכב מסיבות לא ידועות, זה מה שאתם צריכים לעשות:
אם ממשק Get My Payment מראה שהמענק שלכם אושר ונשלח, אך אתם טרם קיבלתם אותו, ועברו יותר מ-5 ימים מאז תאריך ההפקדה הצפוי (למי שהזין פרטי בנק בממשק), או יותר מ-4 שבועות מאז תאריך המשלוח למי שגר בארה"ב, או מעל 6 שבועות למי שגר בארה"ב ויש לו שירות העברת דואר לכתובת אחרת, או מי שגר מחוץ לארה"ב (אההם… אתם) ועברו 9 שבועות מאז התאריך הרשום, מומלץ לכם להתחיל תהליך של איתור הצ'ק. את תהליך האיתור מתחילים על ידי יצרית קשר עם ה-IRS במספר 1-800-919-9835+.

אם תתקשרו, קחו בחשבון זמני המתנה מאוד ארוכים, משום שה-IRS טרם חזר לפעילות מלאה.

במקום להתקשר ניתן לשלוח בדואר טופס 3911, הצהרת הנישום לגבי החזר מס. אם אתם מגישים את טופס 3911 והגשתם כזוג במשותף, שני בני הזוג צריכים לחתום על הטופס.

דרישות מקדימות לאיתור: לפני שתוכלו לבקש מה-IRS לאתר עבורכם את הצ'ק, צריך להיות בבעלותכם אחת משתי אישורים.

הראשון מביניהם הוא אישור 1444, שנקרא Your Economic Impact Payment. זהו מכתב שנחתם על ידי הוד רוממותו, דונלד טראמפ, המעדכן אתכם לגבי המענק. לחלופין, אם בממשק Get My Payment קיים תאריך תשלום/תאריך משלוח צ'ק.

תבדקו את החשבון שלכם: אם אתם מצפים למענק בצורת הפקדה, אתם קודם צריכים לוודא שלא התקבל בבנק. צריך לוודא שזה גם לא יושב אצלם באיזה חשבון המתנה לפני שהם הספיקו להעביר לחשבון הפרטי שלכם (רלוונטי כמובן לבנקים שעדיין עובדים עם טכנולוגיה של שנות ה-70).

חשוב מאוד! אל תנסו לעשות איתור לצ'ק בשביל לברר אם אתם זכאים למענק, או מה הסכום שאתם זכאים אליו. בשביל זה יש את הממשק.

הטיפול באיתור צ'ק אבוד: אם תבקשו מה-IRS לבצע איתור, הם יטפלו בו באחד משני אופנים.

אם הצ'ק עדיין לא נפדה, תקבלו צ'ק חלופי ברגע שהם יבטלו את המקורי. אם בזמן ההחלפה תמצאו את הצ'ק המקורי, ורק מאוחר יותר תקבלו את החלופי, אתם חייבים להחזיר את המקורי ל-IRS בהקדם האפשרי.

אם הצ'ק נפדה (ברצינות, תבררו אצל השכנים 😉 ), הרשות לשירותים פיננסיים (BFS) תשלח לכם מסמכים למלא שכוללים גם צילום של הצ'ק שנפדה. תצטרכו לעקוב אחר ההנחיות במסמכים על מנת להגיש תלונה.
ה-BFS תבדוק את התלונה ואת החתימה על הצ'ק הפדוי לפני שיחליטו אם הם יפיקו לכם צ'ק חדש.

פדיון צ'קים נעים לכולם!אזהרה: אני איני רואה חשבון אמריקאי וגם לא רואה חשבון ישראלי. אני גם לא יועץ מס באף אחת מהמדינות הנ"ל (גם לא באף מדינה אחרת). את כל המידע שאני מספק כאן אני למדתי בעצמי תוך התייעצות חד פעמית עם רואה חשבון ועם אנשים אחרים המגישים בעצמם. חוק המס האמריקאי הוא חוק סבוך נורא, והמצבים שאתאר כאן הם יחסית פשוטים – הכנסה כשכיר, רווח הון על מניות, דיבידנדים, ריבית מהבנק/אג"ח, הכנסה משכירות (שלא כחלק מעסק). אם אתם בעלי עסק/עצמאים, אתם יכולים להשליך חלק מהדברים שיכתבו כאן על המצב שלכם, אך כרגע לא אעסוק בדיווח עבור בעלי עסקים. מילוי הדוחות דורש ידע שתוכלו לקבלו כאן בחינם, אך השימוש בו הוא על אחריותכם בלבד. באופן כללי, לא מומלץ להסתמך על בלוגים רנדומליים ברשת.
בהתאם לדרישות בחוזר 230 של ה-IRS, אני מתריע בפניכם, שכל מידע הנוגע לענייני מס פדרלי בארה"ב המובא בתקשורת זו, כולל כל לינק או צרופה, לא נכתב על מנת שתוכלו (א) להימנע ממסים שאתם חייבים להם על פי דין כולל קנסות, או (ב) לקדם, לשווק, או להמליץ לכל אדם אחר לגבי כל עניין או עסקה המובא בתקשורת זו.

12 מחשבות על “מענק קורונה – בממשק מצוין ששלחו את הצ'ק אך לא קיבלתי אותו. מה עושים?

 1. שלום,

  הגשתי דוח לשנת 2018 וגם לשנת 2019. יש לציין שהגשתי את הדוח של 2019 בדואר באמצע חודש מאי. קיבלתי לפני חודשיים את המכתב שאומר שאני זכאי לתשלום. מאז לא קיבלתי את הצ'ק הנכסף. אני מנסה לבדוק בממשק ואני מקבל הודעת שגיאה שהנתונים שלי לא נכונים. אין בזה היגיון שהרי הם שלחו לי מכתב על זכאות.
  אולי יש לי טעות בשורה של הכתובת. מה אני צריך לציין בשורה של הכתובת? האם תוכל לכתוב לי דוגמא?

  בנוסף, האם ידוע לך על ישראלים שקיבלו כבר את הצ'קים? (אני יודע שמי שהצהיר שהוא לא חייב במילוי כבר קיבל. אני שואל על אנשים במצב דומה לשלי – שולחים דוחות בדואר. שלחו בשנה שעברה את 2018 וקיבלו לפני חודשיים את המכתב על הזכאות)

  תודה

  אהבתי

  1. אתה צריך להעתיק את הכתובת בדיוק מהדוח האחרון שנקלט אצלם במערכת כאשר מספר הדירה מצוין עם #, למשל רח' אגס 2 דירה 9:
   2AGAS ST #9
   (עם רווח בין ה-2 ל-AGAS)

   אני מכיר אנשים שקיבלו את הצ'קים בזכות דוח 2018 וכן בזכות דוח 2019

   אהבתי

 2. שלום, הגשתי בקשה למענק קורונה ולא קיבלתי את הצ'ק כבר עברו יותר משלשה חודשים מאז הבקשה!!
  נסיתי להכנס שוש ושוב לאתר של בדיקת הבקשה אולם זה כותב שהפרטים שגוים (נסיתי גם בצורה שנכתב כאן מס' רחוב רחוב ואז st ומספר בית עם סולמית אולם זה עדיין כותב שהפרטים שגוים מה אפשר לעשות.
  בתודה

  אהבתי

 3. שאלה, שני ילדי קיבלו מכתב מיום 1.5.2020 על תשלום מענק הקורונה. אישתי לא קיבלה. נכון להיום (6.8.2020) עדין לא קבלנו את המענק. כשנכנסתי לאתר GET YOUR PAMENT והכנסתי כנדרש את הפרטים של אישתי ובני קבלתי הודעה שאני זכאי למענק אך אין להם כתובת או פרטי בנק ועלי לבחור ולעדכן את הפרטים שלהם. לאומת זאת כאשר אני מכניס את הפרטים של ביתי כנדרש, אני מקבל הודעה שהפרטים שגויים.
  שאלתי, האם יש דרך אחרת שלא דרך הטלפון לברר מה קורה?
  תודה, ישי ברנדוין

  אהבתי

 4. אני מכירה כמה אנשים, שרשום באתר המעקב שלהם, שהצ'ק יצא ב 7 לאוגוסט, וכולם עדין לא קיבלו. יכול להיות שגנבו את כל השק הזה? יש מה לבדוק בדואר שלנו?

  אהבתי

  1. צריך להתלונן ברשות המיסים האמריקאית על זה ולהדגיש שמדובר במגמה… כשאני דיברתי איתם בטלפון אמרו לי שיש מעקב על המעטפות

   אהבתי

 5. שלום.

  התקשרתי למספר הטלפון והנציגה אמרה לי שאני חייב למלא את הטופס 3911.
  יש לי כמה שאלות במילוי הטופס, מעבר להוראות שה irs מפרסם.

  איפה רושמים את המדינה הזרה שלי (ישראל)? האם אפשר בשורה של העיר?
  הם מבקשים לכתוב במספר הטלפון "area code" מה זה?
  האם צריך לסמן את שורה 10? אם כן האם צריך לשלוח להם גם צילום המכתב מטראמפ?

  תודה

  אהבתי

  1. לגבי שם המדינה, אני לא יודע אם אפשר, אבל זה מה שאני הייתי עושה.

   area code זה אזור חיוג – במקרה שלך זה +972 ואז אזור החיוג ללא 0 מקדים. למשל אם אתה בחיפה אז +972-4

   בהחלט צריך לסמן את שורה 10 ולצרף העתק של המכתב שקיבלת (בהנחה וקיבלת).

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s