מענק קורונה – בממשק מצוין ששלחו את הצ'ק אך לא קיבלתי אותו. מה עושים?

תקציר מנהלים

 1. מחכים 9 שבועות ממועד משלוח הצ'ק
 2. מתקשרים ל-IRS במספר 1-267-941-1000+ (לוחצים 1 כדי להישאר באנגלית, ואז בתפריט לוחצים 4 ואז 2)
 3. מבקשים לעשות Trace לצ'ק המקורי ושישלחו צ'ק חלופי
 4. אם טרם נפדה, תקבלו צ'ק חלופי
 5. אם נפדה, תצטרכו להגיש תלונה שתיבדק ובהנחה ותוכיחו שלא אתם פדיתם, תקבלו צ'ק חלופי

הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.

אם אתם מעוניינים לעזור במימון האתר, תשקלו להירשם לאחד השירותים האינטרנטיים הבאים שיעזרו לכם להוזיל את הקניות באינטרנט שלכם: Ebates, Honey. לקריאה נוספת ראו כאן

אם יש לכם שאלות פרטניות בנוגע למצבכם האישי מבחינת מס ארה"ב, תוכלו לפרסם אותו כאן בתגובות ותקבלו מענה ממני. השימוש בתשובה שאתן לכם הוא על אחריותכם בלבד.הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.

בעקבות התפרצות הקורונה, ארה"ב הצהירה שתעביר לאזרחיה מענק חד פעמי בסכום של $1,200 לכל מבוגר ו-$500 לכל ילד מתחת לגיל 17 שמזכה גם בהחזר מס בגין ילדים (ייתכן ויהיו עוד מענקים בהמשך לפי המצב). התנאים לקבלת המענק מפורטים בלינק לעיל. בנוסף, על מנת לקבל צריך להגיש דוח ב-2018 או ב-2019, גם אם לא הייתם חייבים בהגשה בשנים אלו (לרוב בגלל מיעוט הכנסות). מי שלא היה חייב בהגשה יכל למלא פרטים בפורטל ייחודי שה-IRS השיק לכבוד המענק.

בנוסף הם פתחו ממשק שניתן לבדוק בו את הסטטוס של המענק (לאחר כמובן שהגשתם ונקבע שאתם זכאים).

קיבלתי שאלות רבות בדף שאל את המתורגמן, מה לעשות במקרה שראינו בממשק לעיל שאנו זכאים למענק, ובנוסף רואים את תאריך משלוח הצ'ק, אך עבר זמן מה מאז המשלוח ועדיין לא קיבלנו.

אז התשובה הראשונה היא לשאול את השכנים אם הם קיבלו. התשובה השנייה היא לבדוק את הכתובת הרשומה בדוח האחרון שלכם. אם היא שונה מכתובתכם הנוכחי תצטרכו לשנות את הכתובת אצל ה-IRS.

בהנחה ולא נפל רבב אצלכם, ובאמת הצ'ק מתעכב מסיבות לא ידועות, זה מה שאתם צריכים לעשות:
אם ממשק Get My Payment מראה שהמענק שלכם אושר ונשלח, אך אתם טרם קיבלתם אותו, ועברו יותר מ-5 ימים מאז תאריך ההפקדה הצפוי (למי שהזין פרטי בנק בממשק), או יותר מ-4 שבועות מאז תאריך המשלוח למי שגר בארה"ב, או מעל 6 שבועות למי שגר בארה"ב ויש לו שירות העברת דואר לכתובת אחרת, או מי שגר מחוץ לארה"ב (אההם… אתם) ועברו 9 שבועות מאז התאריך הרשום, מומלץ לכם להתחיל תהליך של איתור הצ'ק. את תהליך האיתור מתחילים על ידי יצרית קשר עם ה-IRS במספר 1-800-919-9835+, קיבלתי עדכונים שבמספר הראשון לא עונים, יש להתקשר אל:

+1-267-941-1000
לוחצים 1 כדי להישאר בשפה האנגלית
בתפריט לוחצים 4 ואז 2
מתקשרים בשעה 13:00 שעון ישראל כדי למזער זמן המתנה

אם תתקשרו, קחו בחשבון זמני המתנה מאוד ארוכים, משום שה-IRS טרם חזר לפעילות מלאה.

במקום להתקשר ניתן לשלוח בדואר טופס 3911, הצהרת הנישום לגבי החזר מס. אם אתם מגישים את טופס 3911 והגשתם כזוג במשותף, שני בני הזוג צריכים לחתום על הטופס.

דרישות מקדימות לאיתור: לפני שתוכלו לבקש מה-IRS לאתר עבורכם את הצ'ק, צריך להיות בבעלותכם אחת משתי אישורים.

הראשון מביניהם הוא אישור 1444, שנקרא Your Economic Impact Payment. זהו מכתב שנחתם על ידי הוד רוממותו, דונלד טראמפ, המעדכן אתכם לגבי המענק. לחלופין, אם בממשק Get My Payment קיים תאריך תשלום/תאריך משלוח צ'ק.

תבדקו את החשבון שלכם: אם אתם מצפים למענק בצורת הפקדה, אתם קודם צריכים לוודא שלא התקבל בבנק. צריך לוודא שזה גם לא יושב אצלם באיזה חשבון המתנה לפני שהם הספיקו להעביר לחשבון הפרטי שלכם (רלוונטי כמובן לבנקים שעדיין עובדים עם טכנולוגיה של שנות ה-70).

חשוב מאוד! אל תנסו לעשות איתור לצ'ק בשביל לברר אם אתם זכאים למענק, או מה הסכום שאתם זכאים אליו. בשביל זה יש את הממשק.

הטיפול באיתור צ'ק אבוד: אם תבקשו מה-IRS לבצע איתור, הם יטפלו בו באחד משני אופנים.

אם הצ'ק עדיין לא נפדה, תקבלו צ'ק חלופי ברגע שהם יבטלו את המקורי. אם בזמן ההחלפה תמצאו את הצ'ק המקורי, ורק מאוחר יותר תקבלו את החלופי, אתם חייבים להחזיר את המקורי ל-IRS בהקדם האפשרי.

אם הצ'ק נפדה (ברצינות, תבררו אצל השכנים 😉 ), הרשות לשירותים פיננסיים (BFS) תשלח לכם מסמכים למלא שכוללים גם צילום של הצ'ק שנפדה. תצטרכו לעקוב אחר ההנחיות במסמכים על מנת להגיש תלונה.
ה-BFS תבדוק את התלונה ואת החתימה על הצ'ק הפדוי לפני שיחליטו אם הם יפיקו לכם צ'ק חדש.

פדיון צ'קים נעים לכולם!אזהרה: אני איני רואה חשבון אמריקאי וגם לא רואה חשבון ישראלי. אני גם לא יועץ מס באף אחת מהמדינות הנ"ל (גם לא באף מדינה אחרת). את כל המידע שאני מספק כאן אני למדתי בעצמי תוך התייעצות חד פעמית עם רואה חשבון ועם אנשים אחרים המגישים בעצמם. חוק המס האמריקאי הוא חוק סבוך נורא, והמצבים שאתאר כאן הם יחסית פשוטים – הכנסה כשכיר, רווח הון על מניות, דיבידנדים, ריבית מהבנק/אג"ח, הכנסה משכירות (שלא כחלק מעסק). אם אתם בעלי עסק/עצמאים, אתם יכולים להשליך חלק מהדברים שיכתבו כאן על המצב שלכם, אך כרגע לא אעסוק בדיווח עבור בעלי עסקים. מילוי הדוחות דורש ידע שתוכלו לקבלו כאן בחינם, אך השימוש בו הוא על אחריותכם בלבד. באופן כללי, לא מומלץ להסתמך על בלוגים רנדומליים ברשת.
בהתאם לדרישות בחוזר 230 של ה-IRS, אני מתריע בפניכם, שכל מידע הנוגע לענייני מס פדרלי בארה"ב המובא בתקשורת זו, כולל כל לינק או צרופה, לא נכתב על מנת שתוכלו (א) להימנע ממסים שאתם חייבים להם על פי דין כולל קנסות, או (ב) לקדם, לשווק, או להמליץ לכל אדם אחר לגבי כל עניין או עסקה המובא בתקשורת זו.

38 מחשבות על “מענק קורונה – בממשק מצוין ששלחו את הצ'ק אך לא קיבלתי אותו. מה עושים?

 1. שלום,

  הגשתי דוח לשנת 2018 וגם לשנת 2019. יש לציין שהגשתי את הדוח של 2019 בדואר באמצע חודש מאי. קיבלתי לפני חודשיים את המכתב שאומר שאני זכאי לתשלום. מאז לא קיבלתי את הצ'ק הנכסף. אני מנסה לבדוק בממשק ואני מקבל הודעת שגיאה שהנתונים שלי לא נכונים. אין בזה היגיון שהרי הם שלחו לי מכתב על זכאות.
  אולי יש לי טעות בשורה של הכתובת. מה אני צריך לציין בשורה של הכתובת? האם תוכל לכתוב לי דוגמא?

  בנוסף, האם ידוע לך על ישראלים שקיבלו כבר את הצ'קים? (אני יודע שמי שהצהיר שהוא לא חייב במילוי כבר קיבל. אני שואל על אנשים במצב דומה לשלי – שולחים דוחות בדואר. שלחו בשנה שעברה את 2018 וקיבלו לפני חודשיים את המכתב על הזכאות)

  תודה

  אהבתי

  1. אתה צריך להעתיק את הכתובת בדיוק מהדוח האחרון שנקלט אצלם במערכת כאשר מספר הדירה מצוין עם #, למשל רח' אגס 2 דירה 9:
   2AGAS ST #9
   (עם רווח בין ה-2 ל-AGAS)

   אני מכיר אנשים שקיבלו את הצ'קים בזכות דוח 2018 וכן בזכות דוח 2019

   אהבתי

 2. שלום, הגשתי בקשה למענק קורונה ולא קיבלתי את הצ'ק כבר עברו יותר משלשה חודשים מאז הבקשה!!
  נסיתי להכנס שוש ושוב לאתר של בדיקת הבקשה אולם זה כותב שהפרטים שגוים (נסיתי גם בצורה שנכתב כאן מס' רחוב רחוב ואז st ומספר בית עם סולמית אולם זה עדיין כותב שהפרטים שגוים מה אפשר לעשות.
  בתודה

  אהבתי

 3. שאלה, שני ילדי קיבלו מכתב מיום 1.5.2020 על תשלום מענק הקורונה. אישתי לא קיבלה. נכון להיום (6.8.2020) עדין לא קבלנו את המענק. כשנכנסתי לאתר GET YOUR PAMENT והכנסתי כנדרש את הפרטים של אישתי ובני קבלתי הודעה שאני זכאי למענק אך אין להם כתובת או פרטי בנק ועלי לבחור ולעדכן את הפרטים שלהם. לאומת זאת כאשר אני מכניס את הפרטים של ביתי כנדרש, אני מקבל הודעה שהפרטים שגויים.
  שאלתי, האם יש דרך אחרת שלא דרך הטלפון לברר מה קורה?
  תודה, ישי ברנדוין

  אהבתי

 4. אני מכירה כמה אנשים, שרשום באתר המעקב שלהם, שהצ'ק יצא ב 7 לאוגוסט, וכולם עדין לא קיבלו. יכול להיות שגנבו את כל השק הזה? יש מה לבדוק בדואר שלנו?

  אהבתי

  1. צריך להתלונן ברשות המיסים האמריקאית על זה ולהדגיש שמדובר במגמה… כשאני דיברתי איתם בטלפון אמרו לי שיש מעקב על המעטפות

   אהבתי

 5. שלום.

  התקשרתי למספר הטלפון והנציגה אמרה לי שאני חייב למלא את הטופס 3911.
  יש לי כמה שאלות במילוי הטופס, מעבר להוראות שה irs מפרסם.

  איפה רושמים את המדינה הזרה שלי (ישראל)? האם אפשר בשורה של העיר?
  הם מבקשים לכתוב במספר הטלפון "area code" מה זה?
  האם צריך לסמן את שורה 10? אם כן האם צריך לשלוח להם גם צילום המכתב מטראמפ?

  תודה

  אהבתי

  1. לגבי שם המדינה, אני לא יודע אם אפשר, אבל זה מה שאני הייתי עושה.

   area code זה אזור חיוג – במקרה שלך זה +972 ואז אזור החיוג ללא 0 מקדים. למשל אם אתה בחיפה אז +972-4

   בהחלט צריך לסמן את שורה 10 ולצרף העתק של המכתב שקיבלת (בהנחה וקיבלת).

   אהבתי

 6. שוחחתי עם ה-IRS לגבי שני הצ'קים שלא התקבלו ואמרו לנו להגיש את הדוח של 2020, בו יש סעיף #30 לגבי סכומי Recovery rebate credit שזה הסכומים החסרים מהמענקים. האם מישהו קיבל תשובה אחרת לאחרונה? קיווינו לקבל את הכסף לפני הדוח של 2020 🙂

  אהבתי

 7. קבלתי מכתב שבו רשום שאקבל את התשלום השני בשיק תוך שבוע, אך עדיין לא קבלתי אותו.
  כעת, במילוי דו"ח 2020- לכתוב שקבלתי את כל התשלומים או לא?

  אהבתי

  1. באותו ענין, הבן שלי לא קיבל הצ'ק השני, ולפי ההוראות שלך, התקשרתי אליהם (סיוט!!!) ומילאתי בדוח שלא קיבלתי 600$ ושלחתי מיד כשהתאפשר, באזור ה-12.2 ועדין התשובה בבדיקת הסטטוס היא
   Your tax return is still being processed.
   A refund date will be provided when available.
   האם מישהו כבר קיבל תשובה אחרת? זה המון זמן! שנה שעברה קיבלנו את המענק הראשון אחרי חודש וחצי בערך.

   אהבתי

   1. שנה שעברה היה לי עיכוב בסדר גודל כזה, וכשהתקשרתי לברר, מסתבר שנבחרתי לבדיקת זהות.
    היו אמורים לשלוח לי מכתב שמעולם לא הגיע.

    בכל מקרה כדאי לברר מול המוקד +1-267-941-1000 ולשאול אם נבחרת לעבור זיהוי.
    אם כן, המספר של הבטחון כדי לעבור את הזיהוי הוא +1-267-941-1083
    לפעמים הפקידים מתעקשים שהמכתב צריך להיות ביד שלכם כדי שיתחילו, במקרה כזה לנתק ולהתקשר שוב ולחכות לפקיד שיסכים לעשות את התהליך גם בלי זה.

    יכולים כמובן להיות סיבות אחרות, בטלפון הראשון יוכלו לעדכן אותך אם זה מתעכב בגלל סיבה כלשהיא.

    אהבתי

  2. לא. אם כתוב שנשלח הצ'ק, אז אין למלא שלא קיבלת לפני שהתקשרת למוקד +1-267-941-1000 וביקשת לעשות Trace לצ'ק
   כפי שמוסבר בפוסט הזה
   הם מבחינתם אם הצ'ק נשלח, גם קיבלת אותו, ואז הם פשוט ישלחו לך מכתב שכן קיבלת ושאת לא זכאית להחזר מס דרך הדוח.

   אז סדר הפעולות:
   1) להתקשר ולעדכן שלא נתקבל, בשיחה הזו יגידו לך או שאת יכולה למלא בדוח, או לחזור אליהם בעוד X זמן
   2) אם אמרו לחזור, אז לחכות ולחזור אליהם בעוד X זמן, כאן כנראה יגידו שאתם יכולים כבר לבקש בדוח כי הם ביררו ולא מצאו את הצ'ק.
   3) למלא בדוח שלא התקבל.

   אהבתי

 8. היי! אשמח לעזרתך להבין איך אני יכולה לפעול כרגע בנוגע למענק הקורונה הראשון.. הייתי אמורה לקבל את מענק הקורונה הראשון באמצעות צ'ק בדואר אך עוד לא קיבלתי אותו – ולמרות זאת, כבר קיבלתי בדואר את הצ'ק של מענק הקורונה השני. התקשרתי לIRS כבר לפני כמה חודשים (בתחילת אוקטובר) והם אמרו שהצ'ק של המענק הראשון אמור להישלח אליי תוך 60 יום (זה לא קרה..). לפי GET MY PAYMENT, המענק היה אמור להגיע אליי ב26.3, ולפי הניסוח אני לא בטוחה לאיזה מענק הם התכוונו בהודעה הזו (אם התכוונו למענק השני שכבר קיבלתי או לראשון שעוד לא.. "to be mailed on March 26, 2021 to the address"). אשמח לדעת איך לדעתך כדאי לי לפעול עכשיו כדי לקדם את זה.. רק חשוב לי גם לציין שאני ממלאת מדי שנה את טופס הFBAR בלבד (אני סטודנטית, אין לי הכנסות משמעותיות כדי למלא את דוח ההכנסות)

  אהבתי

  1. נתחיל עם החדשות הטובות:
   הצ'ק שהיה אמור להישלח ב-26.3 הוא המענק השלישי ($1,400)
   הוא גם טרם הגיע?

   לגבי המענק הראשון:
   את צריכה להתקשר ל-+1-267-941-1000 להגיד להם שמעולם לא התקבל ולהריץ עליו Trace
   הם כבר יודיעו לך אם את יכולה לדרוש אותו בדוח של 2020.
   הרגע שהם יאשרו לך את זה, תגישי דוח על שנת 2020 ובו את מסמנת שלא קיבלת את המענק הראשון (וכן קיבלת את השני), ותקבלי את המענק כהחזר מס (גם צ'ק לכתובת שרשומה בדוח).

   במעמד הטלפון תעדכני שגם הצ'ק השלישי טרם הגיע (בהנחה ובאמת כך).

   אהבתי

 9. שאלה (שחוזרת על עצמה) לגבי הצ'ק השלישי.
  ב"ה הגיע ל-2 מהבוגרים שלי, לשלישי לא הגיע כלום, ולרביעי הגיע מכתב המגיע אחרי הצ'ק, שהצ'ק נשלח אליו. לכולם יצאו הצ'קים ב 23.6
  האם יש הנחיות מה לעשות, מלבד להתקשר אליהם? מחכה לקיצור דרך, שיועיל גם לנו וגם להם!

  אהבתי

  1. הכי טוב להתקשר בדיוק 13:00 שעון ישראל (שזה 6:00 זמן ניו יורק וזמן פתיחת הקווים).
   זמן ההמתנה הוא מינימלי בשעה זו ולוקח בין דקה ל-4 דקות.

   אהבתי

 10. שלום וברכה,
  אחרי חודשיים מאז שהיה צריך להגיע הצק עם המענק השלישי לקורונה, שלחנו טופס 3911, (כמובן אחר שיחה איתם)
  אחרי שבועיים קיבלנו שיחה ממישהו בירושלים שכמה צקים של ארה"ב הגיעו לידו ואחד מהם הוא שלנו.
  האם יש אפשרות להשתמש בצק או שכבר אחר שליחת הטופס אין יכולת להשתמש בו.
  תודה רבה

  אהבתי

 11. אהלן,
  אז גם אצלי עברו הרבה יותר מ9 שבועות מהתאריך ב Get My Payments וטרם קיבלתי את הצ׳ק,
  כנראה בגלל שינוי כתובת בעייתי (באופן משעשע אך קצת עצוב, הפקיד החליף את העיר והשאיר את הכתובת, אז זה גורם לבלבול בדואר).
  ניסיתי להתקשר כמה פעמים ותמיד הם לא זמינים עקב עומס, אז חשבתי להגיש באמת טופס 3911 בהמלצתם (נציגי המידע הכללי דווקא כן עונים), אבל ממה שאני קורא צריך או לפקסס או לשלוח בדואר הפיזי, יש איזה אופציה אונליינית לעשות את זה?

  חג שמח ושנה טובה 🙂

  אהבתי

  1. היי,

   אין אופציה אונליינית לבצע זאת.
   הכי טוב זה להתקשר למוקד הבינלאומי של הIRS ופשוט לבקש שיעשו trace בלי הטופס.
   אם לא יסכימו לפקסס בזמן שהנציג מחכה לפקס ולא מנתקים עד שמגיע, חבל לשרוף עוד זמן המתנה לשיחה נוספת.

   אהבתי

 12. עדכון:
  הם עדיין לא עונים במס׳ 1-800-919-9835+ (כלומר הם כן, אבל שמעבירים ל trace טלפוני, מענה אוטומטי עונה שהקו עמוס מידי ושהם לא יכולים לטפל בפנייה)
  אבל הם כן עונים ב 1-267-941-1000 אחרי המון המון המון זמן המתנה, עזרו לי עם זה, שווה לעדכן במאמר 🙂

  אהבתי

  1. עדיף בהרבה להתקשר
   +1-267-941-1000
   לוחצים 1 לאנגלית ואז בתפריט 4 ואז 2, ופשוט לבקש מהם לבדוק סטטוס של הצ'ק
   רוב הסיכויים שינחו אותך לחכות להגשת הדוח של 2021 בשנה הבאה, ואז יהיה שורה לבקש את ה$1,400 שם

   אהבתי

 13. כתבת שינחו אותנו למלא את 2021. האם אפשר לוותר על שיחת הטלפון, או שזה חייב להיות במקביל, כי כידוע, לא קל להשיג אותם. אם זה מיותר, ויסתפקו בטופס, זה יקל עלי. ומה המקום של 3911 בשלב הזה?
  תודה מראש על תגובתך המקצועית!

  אהבתי

  1. כתבתי שאולי ינחו, זה תלויה בשיחה שלך איתם. אם את יודעת שזה נשלח ולא התקבל צריך להתקשר אליהם ולוודא שהם סימנו את הצ'ק כאבוד, אחרת הם לא יאשרו את הדוח 2021 שלך עם הבקשה לקבל את ה1400.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s