סדרת מס ארה"ב (2020)- חלק מיוחד – בקשת מענק קורונה

הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.

היום אני מוסיף פוסט שנראה לי שיעניין רבים כאן. בגדול בשנת 2020, בעקבות משבר הקורונה שפקד את העולם, ממשלת ארה"ב יצאה בסדרת מענקים לאזרחי ותושבי ארה"ב, הידועים בכינויים מענקי קורונה. מי שרוצה לקרוא על המענקים הללו, אני מצרף כעת את הפרקים הקודמים בסדרה 😉

מס ארה"ב – זיכוי מס חדש בצל הקורונה 

מס ארה"ב – מענק קורונה – בדיקת זכאות ועדכון פרטים (גם למי שלא היה חייב בהגשה)

מענק קורונה – בממשק מצוין ששלחו את הצ'ק אך לא קיבלתי אותו. מה עושים?

מענק קורונה 2.0

בקצרה, המענק הראשון כלל מענק על סך $1,200 לכל מבוגר ו-$500 לכל ילד (אמריקאי) עד גיל 17. המענק השני כלל מענק ע"ס $600 לכל מבוגר ולכל ילד עד גיל 17. המענק השלישי, שאושר ממש בימים אלו (ועדיין לא נזדמן לי לכתוב עליו), יכלול $1,400 לכל מבוגר ובנוסף $1,400 לכל תלוי (כלומר הפעם הורים לילדים עד גיל 19 או סטודנטים עד גיל 24 יוכלו לקבל עבור ילדיהם את המענק). מבוגר מעל גיל 18 שאינו תלוי של ההורים שלו ואינו סטודנט, יכל לקבל את כל המענקים. המענק הוגבל לבעלי הכנסות גבוהות.

הממשל ניסה לחלק את המענקים בצורה כמה שיותר אוטומטית, ופתח פורטל מיוחד לבעלי הכנסות נמוכות שאינם חייבים בהגשת דוח שנתי למלא פרטים ולקבל את המענק. עם זאת, בגלל מגבלת הזמן, הוחלט שמי שלא יקבל את המענק עד תאריך מסוים, יוכל לדרוש את המענק בדוח השנתי של 2020. כלומר, בדוח של 2020 ישנו סעיף מיוחד שהתווסף (שורה 30 בטופס 1040), בו נכתוב את יתרת המענק שמגיעה לנו. פרטים על השינויים בדוח של 2020 ניתן לראות כאן.

בפוסט זה נלמד כיצד לבקש את המענק למי שמגיע לו, באמצעות תוכנת הגשה חינמית בשם OLT.com. גילוי נאות: אין לי שום קשר עסקי עם OLT מלבד זאת שהייתי "לקוח" שלהם בחמשת השנים האחרונות (בכל זאת לא שילמתי להם). שימו לב, פוסט זה אינו מיועד לעזור לכם לדעת אם מגיע לכם המענק, יש הרבה גורמים שמשפיעים על גובה המענק שלכם. ספציפית אם ההכנסה שלכם עלתה בין 2019 ל-2020 ייתכן ועדיף לכם לחכות עם הגשת דוח 2020, ולקבל את המענק השלישי בהתבסס על נתוני 2019 (כמו שאת המענק הראשון היה ניתן לקבל בהתבסס על נתוני 2018 עבור מי שלא הגיש אז את 2019).

הערה: הפוסט הזה מתייחס להגשת הדוח עבור שנת המס 2020, כלומר הגשה באפריל 2021 (או עם הארכה למי שיש). מי שצריך את ההדרכה לשנת 2019 ניתן למצוא זאת כאן.

אם אתם מעוניינים לעזור במימון האתר, תשקלו להירשם לאחד השירותים האינטרנטיים הבאים שיעזרו לכם להוזיל את הקניות באינטרנט שלכם: Ebates, Honey. לקריאה נוספת ראו כאן

אם יש לכם שאלות פרטניות בנוגע למצבכם האישי מבחינת מס ארה"ב, תוכלו לפרסם אותו כאן בתגובות ותקבלו מענה ממני. השימוש בתשובה שאתן לכם הוא על אחריותכם בלבד.

פוסט קודם בנושא

למי שעוד לא קרא, מומלץ לגשת כעת לקרוא את המדריך המעולה של קורא בשם "סוס יאורי" שעשה צילומי מסך ופירט הסברים על מילוי דוח 2019 ב-Olt.com. לינק.

olt.com ב-2020

אין שינוי מהותי בין התוכנה/אתר בין השנים 2019 ל-2020 (מלבד האופציות למילוי). לאחר הרשמה קלה, תגיעו למסך הזנת פרטים הזה:

Main_Info_Input

נלחץ על ה-Edit הראשון ואז הוא יתחיל להעביר אותנו בכל המסכים בלי לחזור בכל פעם למסך הראשי הזה. ניתן לנווט גם באמצעות תפריט הצד:

menuפרטים אישיים

לחיצה ראשונה על Edit יוביל אותנו למסך הבא:

contact_info

אין פה יותר מדי מה להתחכם, רק לוודא שהאימייל תקין, היות ובחלק מהכניסות לאתר ישלחו לכם קוד וריפקציה למייל.

לאחר מילוי ולחיצה על Save & Continue Return, השלב הבא במילוי הפרטים נראה כך:

primaryTaxpayerInfo-1

 • לגבי ה-IPPIN הוא מיועד רק למי שקיבל בדואר קוד מיוחד, וזאת כנראה לאחר שה-IRS חשד שמישהו מנסה לגנוב את הזהות שלו. 
 • לגבי השאלה על 1095-A הוא לא רלוונטי לתושבי חוץ, מדובר בביטוח בריאות אובמהקר.

המשך המסך נראה כך:

primaryTaxpayerInfo-2

כמובן שאלו התשובות שלי. אם למישהו יש נתונים שונים משלי (למשל שירת בצבא האמריקאי בשנת 2020 😉 ), נא לא להעתיק את התשובות כמו שהן. שתי השאלות האחרונות הן מהותיות:

 • אם יש לכם SSN אז יש לכם מספר תקף לצרכי EIC (שזו הגרסה האמריקאית למס הכנסה שלילי). זה לא אומר שאתם זכאים ל-EIC, רק שמספר הזהות שלכם יכול לזכות בזה אם תעברו לארה"ב.
 • האם אתם יכולים להיחשב ילד של מישהו לטובת ה-EIC. אם אתם מבוגרים, כנראה שלא.

לחיצה על Save & Continue Return תוביל למסך הבא:

primaryTaxpayerInfo-3

במסך זה מזינים את הכתובת. שימו לב, זו הכתובת שתופיע בעמוד הראשון של הדו"ח ולכאן ישלחו תכתובות ואת הצ'ק של המענק (בהנחה ואין לכם חשבון בנק אמריקאי).

סטטוס הגשה

לחיצה על Save & Continue Return תוביל למסך הבא שבה בוחרים את סטטוס ההגשה שלכם.

filingStatus-1

פוסט זה לא ידון באיך בוחרים את זה. למי שצריך עזרה יש את הפוסט הזה שכתבתי.

לחיצה על Save & Continue Return מובילה אל:

filingStatus-2

עמוד זה נוגע למי שמדווח כ-Married Filing Separately ורוצה לרשום NRA בתיבת ה-SSN של בן הזוג. לפני 2018 זה עוד נתן הטבונת מס קטנה בדמות של פטור אישי נוסף, אבל כיום כבר אין פטורים אישיים עד 2025 לפחות. לחיצה על Save & Continue Return מובילה למסך הבא:

filingStatus-3

שואלים לגבי תרומה לקמפיין ריצה לנשיאות. זה לא בא מכספיכם האישי אלא מכספי המסים. אני תמיד ממלא לא. לחיצה על Save & Continue Return מובילה אל:

filingStatus-4

השאלה הראשונה נוגעת למי שמכר או המיר מטבעות וירטואליים (ביטקוין וכדומה). אם רק קניתם והחזקתם ולא ביצעתם אירוע מס כמו מכירה או העברה או המרה, אז מסמנים לא. השאלה השנייה נועדה להצהיר שאתם מעוניינים שה-IRS יתכתב אתכם בשפה שהיא לא אנגלית (אין להם עברית ברזומה, לצערי, רק ספרדית, סינית, וייטנאמית וכדומה).

תלויים – Dependents

המסך הבא נראה כך:

dependentInfo-1

בהתחלה מן הסתם הטבלה תהיה ריקה, ואם תלחצו על Yes בשאלה אם אתם רוצים להוסיף עוד ילדים ותלחצו Continue יפתח לכם מסך הזנת המידע עבור הילדים הבאה:

dependentInfo-2

dependentInfo-3

אני אתמקד בשלוש מהשאלות:

 1. Do you want to claim this person for EIC? החזר המס הזה לא זמין לתושבי חוץ, ולכן סימנתי NO.
 2. Do you want to claim this person as a dependent? עונים Yes רק אם הילד אמריקאי.
 3. Do you want to mark this dependent as a qualifying dependent? שאלה זו זמינה רק למי שסטטוס ההגשה שלו הוא HOH. כזכור, ניתן להיות HOH רק אם יש ילד/קרוב מזכה בבית (בין אם אמריקאי או לא).

לחיצה על Save & Continue Return מוביל אל המסך הבא:

dependentInfo-4

שאלה זו נועדה לוודא שאני אכן זכאי להיות HOH. למי שלא בסטטוס HOH, לא יהיה את השאלה הזו. לחיצה על Save & Continue Return:

dependentInfo-5

שאלה זו מיועדת עבור הורים גרושים שילדיהם לא בחזקתם. אני לא מבין מספיק במצבים האלה ולכן אמנע מלהמליץ איך להתקדם בשאלה זו. למי שלא גרוש אין צורך למלא 8332 ולכן סימנתי No. לחיצה על Save & Continue Return:

dependentInfo-6

הגענו לשאלת השאלות! על הסעיף הזה רבים שהיו זכאים למענק הראשון והשני לא קיבלו אותם משום שמילאו שהם כן Dependent למרות שלא היו. בכל מקרה אם אתם לא Dependent בבקשה תסמנו שם No. כדי ללמוד עוד על מי נחשב Dependent נא לקרוא כאן.
לוחצים על Save & Continue Return ומגיעים אל:

driversLicense-1

אין לי רשיון נהיגה אמריקאי ולכן לא מילאתי, בכל מקרה זה נועד בעיקר לצרכי זיהוי בדוחות המס של ה-State למי שהוא תושב ארה"ב.

הכנסות

לוחצים על Save & Continue Return:

lifeEvents

בגדול במסך הזה אפשר ללחוץ על מצבים שונים שקרו לכם בשנה האחרונה, אבל אין הכרח. ניתן ללחוץ על Skip this step:

זהו העמוד הראשי שבו מזינים את כל סוגי ההכנסות השונים. אנחנו לא נתעכב על כולם. אדגיש לכם רק איפה נכנסים כדי להזין מידע, ואת אופן המילוי תוכלו לקחת מהדוגמה של סוס יאורי עבור 2019.

אם נלחץ על ה-Show More הראשון, בשורה שכתוב בה – Wages, Salaries & Tips נראה שנפתחים עוד כמה שורות (בצהוב מסומן איפה ממלאים את שכר העבודה מהמעסיק):

incomeSummary-3

דמי אבטלה נמלא איפה שכתוב Unemployment Income:

incomeSummary-4

ואת מילוי טופס 2555 שזה החרגת שכר עבודה נמלא בחלק של Other Income:

incomeSummary-5

מענק הקורונה

הגענו לנחלה 🙂 לאחר מילוי כל ההכנסות נמשיך עם התוכנה (Save & Continue Return) עד שנגיע למסך של מילוי המידע שקשור למענק הקורונה שמגיע לנו. ניתן גם להגיע לשם באמצעות תפריט הצד איפה שכתוב Payments/Refundable Credits (בפעם הראשונה בכל מקרה תצטרכו ללחוץ על Save בכל המסכים עד הגעה למסך הספציפי הזה):

menu-Refundable

כך נראה המסך של ה-Payments/Refundable Credits (ובצהוב מסומן ה-Precious שלכם):

RRC-1

אם נלחץ על Show More:

RRC-2

מן הסתם אתם במסך הזה בגלל שלא קיבלתם בכלל מענקים (ואתם זכאים להם) או שקיבלתם חלק מן המענקים המגיעים לכם. במקרה הזה נסמן No ואז Save & Continue Return:

RRC-3.5

במסך זה נזין כמה קיבלנו מהמענקים הראשון והשני. במענק הראשון קיבלתי את מלוא המענק עבור מבוגר ושתי ילדים (המענק הראשון היה $1,200 למבוגר ו-$500 לילד עד גיל 17). את המענק השני לא קיבלתי. את המידע אם קיבלתם או לא תוכלו למצוא ב-Get My Payment שנראה משהו כזה:

פעם היה לי יותר מידע באתר הזה, כנראה שהם עברו להציג נתונים רק על המענק השלישי. מי שלא יודע אם קיבל או לא, או לחלופין נכתב לו שנשלח לו צ'ק ולא קיבל, צריך להתקשר ל-+1-267-941-1000 ולברר. אם נשלח צ'ק (ולא הגיע) ותדרשו את המענק בדוח השנתי, הם ישללו לכם את המענק כי מבחינתם זה כבר נשלח. אתם צריכים קודם לעדכן אותם שמעולם לא קיבלתם ולבקש שיעשו Trace כמוסבר בפוסט הזה.

לאחר לחיצה על Save & Continue Return התוכנה תחשב לנו את החזר המס המגיע לנו ותציג לנו אותו בשורה העליונה:

view-Print

כעת לפני שידור הטפסים נלחץ על View/Print כדי לראות אלו טפסים התוכנה תגיש עבורו:

viewPrint-2

נלחץ על Click here to View/Print All Forms:

viewPrint-3

בצד שמאל יופיעו הטפסים שיוגשו ל-IRS כחלק מהדוח השנתי, ואילו בצד ימין יש גיליונות עם חישובי עזר שלא יוגשו וצריך לשמור אותם. סימנתי בצהוב את גליון העזר שבו מחשבים לכמה מהמענק(ים) אתם עוד זכאים. כך זה נראה:

viewPrint-4

שימו לב: זהו רק גליון עזר והוא לא מוגש ל-IRS. אך יש צורך לשמור אותו למקרה של ביקורת עתידית.

במקרה שלי עברתי את תקרות ההכנסה ולכן אני לא אקבל את המענק השני, עם זאת אני לא נדרש להחזיר את המענק הראשון.

במקרה הפשוט של מישהו שיש לו רק הכנסה/דמי אבטלה, הטפסים שצריכים להופיע לכם בצד שמאל הם:

 • Form 1040
 • Form 2555
 • Schedule 1
 • Schedule B

הגשת הדוח

לאחר שסיימתם למלא את כל הפרטים על ההכנסות וזיכויים/מענקים פשוט לוחצים Save עד הסוף. יש פירוט בפוסט של 2019 אז לא אחזור על זה כאן. רצוי כמובן לעבור על כל הטפסים פעמים כדי לוודא שלא נעשו שום טעויות. מוזמנים לשאול כאן בתגובות או ב"שאל את המתורגמן" אם משהו לא ברור.

מה צריך לבדוק כדי לוודא שמילאתי נכון ושאני זכאי למענק

בגדול שווי המענק שאתם זכאים לו (בין אם כי לא קיבלתם כלום, או שקיבלתם חלקית) נמצא בשורה 30 של טופס 1040:
toCheck-1

אך זהו לא המקום שבו מופיע החזר המס שתקבלו (שעלול להתקזז או להתווסף לחובות/החזרים אחרים שלכם). הערך הזה מופיע בהמשך הטופס בשורה 34:

toCheck-2

חוץ מזה לבדוק שכל הטפסים שאמורים להיות קיימים. יש כמה דוגמאות לאיזה טפסים צריך להגיש בהינתן מצבכם בפוסט הזה (ושוב תודה לסוס יאורי).

המון בהצלחה לכל מי שזכאי למענקי קורונה מהממשלה האמריקאית!

אם אתם מעוניינים לעזור במימון האתר, תשקלו להירשם לאחד השירותים האינטרנטיים הבאים שיעזרו לכם להוזיל את הקניות באינטרנט שלכם: Ebates, Honey. לקריאה נוספת ראו כאן

אם יש לכם שאלות פרטניות בנוגע למצבכם האישי מבחינת מס ארה"ב, תוכלו לפרסם אותו כאן בתגובות ותקבלו מענה ממני. השימוש בתשובה שאתן לכם הוא על אחריותכם בלבד.

הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.

אזהרה: אני איני רואה חשבון אמריקאי וגם לא רואה חשבון ישראלי. אני גם לא יועץ מס באף אחת מהמדינות הנ"ל (גם לא באף מדינה אחרת). את כל המידע שאני מספק כאן אני למדתי בעצמי תוך התייעצות חד פעמית עם רואה חשבון ועם אנשים אחרים המגישים בעצמם. חוק המס האמריקאי הוא חוק סבוך נורא, והמצבים שאתאר כאן הם יחסית פשוטים – הכנסה כשכיר, רווח הון על מניות, דיבידנדים, ריבית מהבנק/אג"ח, הכנסה משכירות (שלא כחלק מעסק). אם אתם בעלי עסק/עצמאים, אתם יכולים להשליך חלק מהדברים שיכתבו כאן על המצב שלכם, אך כרגע לא אעסוק בדיווח עבור בעלי עסקים. מילוי הדוחות דורש ידע שתוכלו לקבלו כאן בחינם, אך השימוש בו הוא על אחריותכם בלבד. באופן כללי, לא מומלץ להסתמך על בלוגים רנדומליים ברשת.
בהתאם לדרישות בחוזר 230 של ה-IRS, אני מתריע בפניכם, שכל מידע הנוגע לענייני מס פדרלי בארה"ב המובא בתקשורת זו, כולל כל לינק או צרופה, לא נכתב על מנת שתוכלו (א) להימנע ממסים שאתם חייבים להם על פי דין כולל קנסות, או (ב) לקדם, לשווק, או להמליץ לכל אדם אחר לגבי כל עניין או עסקה המובא בתקשורת זו.

123 מחשבות על “סדרת מס ארה"ב (2020)- חלק מיוחד – בקשת מענק קורונה

 1. מה רע למלאות דוח מס בטופס 1040 הרגיל. למה למלאות טופס באתר אחר???

  לאחד שלא מרוויח יותר מ 12200דולר בשנה??

  אהבתי

  1. אם תמלא ידנית, תצטרך לשלוח בדואר. זה גם לוקח מלא זמן וגם סיכוי מסוים שילך לאיבוד.

   בתוכנה, זה עדיין ממלא את ה1040, רק שזה נעשה בצורה אלקטרונית ואז גם משודר עבורך לIRS, ואתה מקבל אישור שזה נקלט.

   אהבתי

 2. שלום,

  אני מנסה למלא את האבטלה ב – olt. התוכנה מבקשת ממני למלא את ה tin של המשלם. כלומר ביטוח לאומי.

  יש לך פתרון לעניין?

  אהבתי

 3. ככה כתוב כאן:
  אם יש לכם SSN אז יש לכם מספר תקף לצרכי EIC (שזו הגרסה האמריקאית למס הכנסה שלילי). זה לא אומר שאתם זכאים ל-EIC, רק שמספר הזהות שלכם יכול לזכות בזה אם תעברו לארה"ב.
  האם אתם יכולים להיחשב ילד של מישהו לטובת ה-EIC. אם אתם מבוגרים, כנראה שלא.

  השאלה שלי:
  היה כתוב טיפ באתר. שכדי לקבל את המענק הקורונה צריך לסמן בשאלה השנייה (שאתם יכולים להחשיב מישהו לטובת ה-EIC..)כן.
  אני מובטל האם עצם האישור שסימנתי שיש לי מספר שתקף לצרכי EIC אינו מהווה סתירה להיותי מובטל?
  והאם נכון עשית שסימנתי את השאלה השנייה לקבלת הסטמיולס??

  אהבתי

  1. מספר שתקף לצרכי הEIC זה SSN.
   לה הבנתי את הקשר, אם אתה מובטל לא יכול להיות לך SSN?

   אני מכיר את הטיפ באתר, אך ניסיתי בלי זה והוא עדיין חישב את הסטימיולוס, אז עדיף לענות נכון. רק אם הוא לא מחשב לך תחזור ותסמן ותוודא שהוא לא מחשב לך את הEIC (לדעתי הם פשוט תיקנו את הבאג הזה).

   אהבתי

  1. אין דרך לבקש אותו. הוא מחושב ונשלח אוטומטית בהתבסס על דוח 2020, או אם דוח 2020 עוד לא הוגש אז על דוח 2019.
   אם לא תקבל אותו עד מועד הגשת דוח 2021 (באפריל 2022), תוכל לבקש אותו בדוח אז.

   אהבתי

   1. מה זאת אומרת מחושב אוטומטית? אם אני ממלאה את הטופס באופן לא ממחושב מה אני צריכה לרשום בשורה 30?
    (לא קיבלתי שום מענק עד עכשיו). אגב כאשר ניסיתי למלא אלקטרוני הוא לא נותן לי להגיע לשלב של השאלון שקשור למענק קורונה… ממש מוזר.

    אהבתי

    1. מחושב אוטומטית כמה את צריכה לקבל בהינתן זה שאת רושמת לו כמה מענקים כבר קיבלת.

     אם ממלאת ידנית, אז ממלאים בשורה 30 את הסכומים שעוד לא קיבלת (ושמגיע לך בהתחשב בהכנסות שלך). בהנחיות לטופס 1040 יש גליון עזר שיכול לעזור לך.
     אם זה דוח של יחיד, וטרם קיבלת מענקים אז תמלאי $1,800 בשורה 30, בהנחה ואת מתחת לתקרות ההכנסה.

     לגבי התוכנה, פעם ראשונה, צריך לעבור בכל המסכים על ידי לחיצה על Save & Continue בתחתית כל מסך. ספציפית זה נמצא במסך של Payments ונקרא recovery Rebate Credit.

     אהבתי

 4. שלום רב, ותודה רבה על המידע המצויין המופיע כאן!

  יאני מגיש דוחות מס 1040 כבר כמה שנים באמצעות רו"ח כי זה די מורכב עבורי.
  אני אזרח אמריקני ואשתי לא – ויש לנו 3 ילדים שגם הם אזרחים אמריקניים.
  הבן הצעיר הוא בן 14, ושני הילדים הבוגרים – בגילאי 18.5, 22.5 – וגם הם עדיין נתמכים כלכלית על ידי, ואינם משתכרים, אך אינם סטודנטים (הם עדיין בצבא ושירות לאומי).
  הבן הגדול כבר הגיש עצמאית בהליך המקוצר בקשה למענק הקורונה הראשון, וקיבל.
  הבת האמצעית – פיספסה את המועד להגשת בקשה למענק קורונה בהליך המקוצר.
  הבן הצעיר – אני כמובן אכליל אותו בדו"ח שלי.

  השאלות שלי הן –
  1. איך אתה מציע להתנהל באופן אופטימאלי, כך שהילדים הבוגרים יקבלו בצורה הכי פשוטה לעצמם את מענקי הקורונה, ומצד שני אני אוכל לקבל עבורי ועבור הבן הצעיר את מענקי הקורונה בדו"ח שלי?

  האם עצם זה שהילדים הבוגרים עדיין נתמכים כלכלית על ידי, משפיע על החזר המס המגיע לי? או שכלל לא משפיע?
  האם עצם זה שהילדים הבוגרים הגישו/יגישו עצמאית דוחות מס עצמאיים כדי לקבל את מענק הקורונה להם – האם זה יכול להשפיע על הדו"ח שלי?

  תודה רבה, אריאל

  אהבתי

 5. ניסיתי למלא דו"ח מס עבור הילדה האמצעית (בת 18.5) באמצעות תוכנת olt.com.
  עקבתי אחר ההנחיות המצויינות שלך, אך למרות שלכאורה היתה אמורה להיות זכאית לכל 3 מענקי הקורונה, כי בקושי השתכרה (משהו כגון 800$ לכל השנה), יצא שה-refund הוא 0. כמובן, לא שידרתי הלאה, ועצרתי שם.
  1. איך אני עורך ומתחיל למלא מההתחלה בתוכנה?
  2. מה יכולה להיות הסיבה לתוצאה הזו?

  תודה, אריאל

  אהבתי

  1. המשך:
   אני מעדכן, שעכשיו תיקנתי בדו"ח, כי היא אינה רשומה בדו"ח של מישהו אחר כתלוייה – ואז אכן ההחזר מס עבורה קפץ ל-1,800$.
   אז, מצויין…
   אבל….: אני כן רוצה להכליל אותה בדו"ח המס שלי, כדי להקטין אולי את חבות המס שלי; ואכן, היא עומדת בקריטריונים להיחשב כתלוייה כי היא פחות מגיל 19, ואכן תלוייה כלכלית בהוריה (כלומר, בי);

   אז, האם אכן אנחנו צריכים לבחור בין חלופה א: הכללתה בדו"ח שלי (כאביה), ובין חלופה ב: היא תגיש דו"ח עצמאי ותסמן שהיא אינה רשומה כתלוייה בדו"ח של מישהו אחר?

   תודה, אריאל

   אהבתי

   1. אם בסוף 2019, הייתה פחות מגיל 19 (כפי שמסתמן), ובנוסף היא אינה מממנת לפחות מחצית נעלות מחייתה (כפי שאמרת), אז היא בהכרח dependent שלך, ולכן לא זכאית למענקים הראשון והשני.

    לכן בהכרח היא תיכנס לדוח שלך כ-dependent. זה אמנם לא יביא לך איזושהי הטבה כי היא עברה כבר את גיל 17. אבל אין ברירה אחרת, כל דיווח שונה יהיה סיכון להונאת מס.
    מה שכן אתה תקבל עבורה את המענק השלישי, בהנחה ותגיש לפני שישלמו את המקדמות על המענק השלישי (במענק השלישי אמרו שdependent בכל גיל זכאי למענק ולא רק עד גיל 17).
    אם לא תקבל עבורה, היא תוכל להגיש דוח על שנת 2021 לאחר שכבר עברה את גיל 19, ולקבל בעצמה את המענק השלישי.

    אהבתי

    1. אוקי, אני קצת אחדד את השאלה:
     אם היא בצבא, על כל המשתמע מכך (כבר לא בבית רוב הזמן, מגורים בצבא, משכורת צבאית, כלכלה צבאית וכו'): האם אז היא נחשבת כ-dependent או לא?

     אהבתי

     1. אני אענה בכך שאין לי תשובה ברורה לגבי זה.
      השאלה ששואלים בדוח הוא "האם אתה יכול להיחשב dependent בדוח של מישהו אחר?" מתחת לגיל 19 זה נכון גם אם אתה מממן את עצמך לחלוטין.
      מפה, כל אחד וכמה הוא מרגיש בנוח לענות לענות על השאלה הזו.

      אהבתי

      1. תודה רבה רבה!

       לאור זאת, ברשותך, שאלה כללית בכלל לגבי כל ההגדרות או זכאויות שנובעות מגיל:

       נניח הילד שלי מלאו לו 17 באמצע שנת המס: האם כתוצאה מכך תפקע הזכאות ל-child tax credit לכל שנת המס? או האם להיפך: בכל זאת תהיה לו זכאות כנ"ל לכל אורך שנת המס, כי בחלק מהשנה הוא היה פחות מ-17.

       וכנ"ל השאלה מתייחסת לכל דבר שתלוי בגיל: האם הזכאות מוחלת לכל אורך שנת המס, או להיפך, פוקעת לכל אורך שנת המס?

       אהבתי

       1. העיקרון הוא שהסטטוס נקבע ביום האחרון של השנה.
        כלומר אם הילד היה בן 17 ביום האחרון של השנה, אז אין זכאות לCTC לאותה שנת מס.

        ישנם כמה חריגים, בהם עושים חישוב יחסי, אבל לא במקרה הזה.

        אהבתי

 6. שאלה: בהגשת הדו"ח 1040 ב-OLT , בסוף יש אופצייה לבקש שישלחו את ה-Refund בצ'ק בדואר, או הפקדה ישירה לחשבון.
  אילו פרטי חשבון צריך למלא, תוך הבנה שהחשבון צריך להיות מזוהה בהעברה בנקאית בינלאומית – האם מס' זה"ב? פרטי החשבון הרגילים?

  ב-OLT יש המחשה למספרים שצריכים למלא והם מראים זאת כהדגמה בצ'ק, וקוראים לזה: routing number, account number.
  השאלה היא האם זה תופס גם בהעברה בינלאומית?

  אהבתי

 7. את המענקים האלה מקבלים בתור החזר מס?
  בOLT הוא מחשב כאילו רק אדם אחד לא קיבל כשלמעשה אני ובת זוגי לא קיבלנו את המענק, איך אפשר להוסיף אותה?

  אהבתי

  1. תקרא את הפוסט. אם לא קיבלת את המענקים (הראשון והשני) כמקדמה בזמן שחולקו, אז תוכל לדרוש אותם כהחזר מס לדוח 2020.

   לגבי כפל מענקים, אשתך אמריקאית? אם כן, בחרת בסטטוס הגשה Married Filing Jointly?

   אהבתי

   1. קראתי את הפוסט, לא כתבת בהגדרה שזה מגיע כהחזר מס זה מובן מתוכן הדברים לכן שאלתי לוודא.
    טעות שלי לא חישבתי נכון את סכום המענקים. בחישוב ההחזר כן מחושב החזר עבור שנינו (1200+600)*2=3600
    תודה!

    אהבתי

 8. תודה רבה על הבלוג, כל שנה אני נעזר בו. השנה בזכות ההדרכה שלך אני מנסה למלא את הדוח בOLT.
  שאלה: אם אני ממלא את הדוח בסטאטוס HOH והילדים שלי אינם אזרחי ארה"ב, מה אני כותב בSSN?

  אהבתי

  1. במצב כזה מספיק למלא רק ילד אחד, ואם צריך למלא SSN אז אפשר לשים 000-00-0001, בכל מקרה עבור HOH עם ילדים שאינם dependents הSSN של הילדים המזכים לא נרשם בשום מקום.

   אהבתי

    1. אענה לעצמי למקרה שזה יעזור למשהו אחר – ניסיתי להכניס מספר פקטיבי (המספר SSN שלי עם החלפת ספרה אחת) ואת זה הוא קיבל. כיוון שהבת שלי אינה אזרחית אמריקאית על הטפסים שמוגשים מופיע רק השם שלה ולכן נראה לי שזה בסדר.

     אהבתי

 9. אשמח לוודא, ההכנסה שלי היתה נמוכה מ75,000 ואני MFS
  קיבלתי את המענק הראשון ולא את השני
  ללא תלויים
  ההגשה מתבצעת ע"י משלוח בדואר ולא ע"י אתר אינטרנט-
  1. למעשה עלי למלא את הסכום 600 בשורה 30 ב1040?
  2. ללא הוספת טפסים נוספים?

  תודה רבה

  אהבתי

  1. אם קיבלת את הראשון ולא את השני הייתי מתקשר לוודא:
   1. שהם באמת לא שלחו, או
   2. הם שלחו ולא הגיע אליך.

   אם 1 אז תתקדם כפי שהצעת.
   אם 2 אז תבקש מהם לעשות trace לצ'ק, ורק אז הם יגידו לך שאתה יכול למלא בדוח שעדיין לא קיבלת את המענק השני.

   הגשה כמו שהצעת כאשר הצ'ק נשלח ולא הגיע, זה פשוט יגרום להם לא לאשר את ההחזר מס שאתה דורש.

   אהבתי

   1. תודה על המענה המקיף והמהיר!
    אז אם הבנתי נכון אפשר להגיש את הדוח עם הבקשה לזיכוי בכל מקרה,
    ובלי קשר- במקביל, לבדוק היכן השיק נמצא. במידה ונשלח ממילא לא אקבל זיכוי (ואני אצטרך לברר מדוע), ואחרת- טוב שביקשתי 🙂
    מה דעתך?

    אהבתי

     1. תודה רבה! אחכה לבירור. בהינתן שלא שלחו שיק, לפי הנתונים שרשמתי למעלה האם אכן הזכאות היא ל600 דולר? ובימדה וכן, פשוט ממלאים בשורה 30 סכום זה ולא מוסיפים יותר כלום?

      אהבתי

     2. היי,

      יכול לפרט יותר על מה זה דוח "מסומן" ולמה שזה יקרה?
      ןמה הכוונה בעיכוב של ההחזר?

      ניסיתי לברר טלפונית האם השיק נשלח (לפי מס' הטלפון שציינת בבלוג), אבל מסתבר שהם מספקים רק מידע כללי ולא ניתן לתת מידע על סמך נתונים אישיים. הם גם מקריאים נוסח כזה בתחילת השיחה שאסור לתת להם פרטים אישיים.

      הם מפנים לCREATE ACCOUNT באתר הIRS, אבל מתקבלת אצלי הודעת שגיאה שלא ניתן לבצע את השירות.

      לכן אמרו לי להתקשר למספר אחר של הIRS (מסתיים ב1040) לצורך פתיחת החשבון- אבל אז לפי הSSN שלי המערכת עונה שלא ניתן לספק את השירות והשיחה מתנתקת.

      בקיצור, לא ברור לי איך להתקדם בבירור מכאן וחשוב לי להבין את הסיכונים בבקשת התשלום השני בדוח.. בטוח בלי רצון להיות "מסומן".

      אציין שהתשלום הראשון הגיע בשיק
      השני לא הגיע (וגם לא NOTICE)
      לגבי השלישי לפי אתר GET MY PAYMENT ישלח מחר ב7.5

      תודה רבה על העזרה!

      אהבתי

      1. צריך להתקשר ל
       1-267-941-1000+
       ללחוץ על 1 בשביל אנגלית
       ואז בתפריט 4 ואז 2 כדי להגיע למחלקה הבינלאומית

       הם יתנו לך מידע על סטטוס הצ'ק השני אם נשלח או לא ואם אתה יכול לדרוש אותו בדוח השנתי

       דוח מסומן אומר שהם מעכבים כל החזר שנגזר ממנו עד לבירור, זה יכול לגרור גם תהליך של אימות זהות שעשוי להיות מעצבן וארוך

       אהבתי

       1. שיחקת אותה, איזה דיוק!
        ענו לי שאכן השיק של התשלום השני לא נשלח.
        אם כך, בסימון 600 בשורה 30 למעשה אין סכנת דוח מסומן או אימות זהות יותר מהרגיל, נכון?

        תודה רבה!

        אהבתי

 10. שלום,

  אני מילאתי את הדו"חות של 2017-2018 רק באפריל 2020, ואת 2019 באוקטובר 2020 (בכולם יש בקשת החזר שכר לימוד). לא קיבלתי את ההחזר ואת מענקי הקורונה והתברר לי שזה בגלל שאני צריכה לעבור בדיקת זהות.

  צלצלתי אל +1-267-941-1083 ושם אמרו לי שאני צריכה לשלוח להם צילומים של דרכון וכרטיס SSN וצילומים של דוחו"ת המס ששלחתי בנפרד על כל שנת מס. הם טענו שאני חייבת כך בגלל שאני "חדשה" בדיווחים.

  שלחתי להם בתחילת אפריל השנה את כל הצילומים שהם ביקשו. אני משערת שייקח להם כמה חודשים עד שאקבל תגובה או החזרים, אם בכלל.

  כעת אני לא יודעת האם אני צריכה לבקש את שני מענקי הקורונה הראשונים בדו"ח של 2020 או שאסור לי לבקש אותם, ואולי כדאי לבקש דחיה לאוקטובר בתקווה שעד אז אולי אקבל את המענקים עקב אישור בדיקת הזהות.

  אודה לך על עצתך בעניין.

  אהבתי

  1. אם לא קיבלת את שתי המענקים, וסביר גם שהם לא נשלחו כי הדוחות שלך מעולם לא נקלטו המערכת, אז אין שום בעיה לבקש את המענקים בדוח 2020.

   הייתי מתקשר למוקד לוודא שהפקסים/דואר הגיע.

   יש מספר פקס ייעודי לאימות זהות והוא:
   1-855-2775038

   גם אם שלחת בדואר ממליץ לשלוח בפקס הנ"ל, לקדם עניינים.

   אהבתי

   1. תודה על עזרתך.
    רציתי כבר לשלוח את הדו"ח של 2020 ב OLT, ונתקלתי אבל בבעיה שלקראת הסוף מבקשים שם למלא את ה- AGI שלי משנה קודמת, וכתוב שאם הדו"ח של שנה קודמת נשלח מאוחר אז להכניס 0.
    כיוון שהדו"ח שלי של 2019 נכנס לתהליך של אימות זהות, ורק בתחילת אפריל השנה שלחתי את הצילומים שהם ביקשו בדואר, אני משערת שהתהליך הזה עדיין לא הסתיים, אבל אני לא יכולה להיות בטוחה בכך, ולכן אינני יודעת כעת אם למלא ב- OLT את ה- AGI שהיה בדו"ח של 2019 או למלא 0. אני פשוט לא רוצה שאקבל דחיה של ההגשה ואז לא ברור לי איך יוצאים מזה.
    אודה לך אם תוכל לעזור לי גם בעניין הזה.

    אהבתי

    1. תמלאי 0.
     אם תקבלי דחייה, זה פשוט יפנה אותך לתקן את זה, ואז תכניסי את הAGI האמיתי.
     אבל אם הדוח טרם נקלט, 0 זה המספר עבורך בוודאות גבוהה.

     אהבתי

 11. 2 שאלות חשובות לי:
  1) בבקשת האימות הם מביאים רק כתובת דואר, ולא פקס. ומי שמתקשר וחסרים לו נתונים, מבקשים ממנו לשלוח בפקס הזה. האם אפשר מלכתחילה לשלוח בפקס ולא בדואר, בלי שהתקשרנו? (האזרח ומשפחתו לא ממש דוברי אנגלית…)
  2) האם נכון שתאריך ההגשה האחרון 15.5 לא 'משחק' לאזרח חסר הכנסות, שרוצה לבקש את המענקים?

  אהבתי

  1. 1) אפשר, ואז רק להתקשר ולוודא שהגיע.
   2) תאריך ההגשה הוא חשוב בשתי היבטים.
   אם יש חבות מס, החל מתאריך זה מתחילים להצטבר קנסות למי שלא הגיש בזמן וריבית למי שלא שילם את החוב בזמן.
   הקנסות תלויות בגובה החוב, ולכן אם אין חוב זה לא מאוד חשוב להגיש בזמן.

   עם זאת, למי שמגיע החזר מס, יש 3 שנים מתאריך ההגשה המקורי (פלוס הארכות במידה וביקשתם הארכה בזמן), כדי לדרוש את החזר המס.

   בנוסף, למי שאין SSN עד תאריך ההגשה כולל הארכות, מאבד את המענקים.

   אגב, אם מדובר בדוח ללא הכנסות, מה הבעיה להגיש בזמן?

   אהבתי

 12. תודה רבה על הפוסט!
  מעולם לא הגשתי דוחות מס לIRS.
  השתחררתי מהצבא ביולי 2020 וההכנסות שלי באותה שנה לא עברו את הסכום שממנו צריך להתחיל לדווח. האם אני יכול להגיש בכל זאת בקשה למענקים למרות שהם לא "מכירים" אותי כביכול במערכת שלהם. ואם כן, למה אני צריך להתייחס ולשים לב. תודה

  אהבתי

  1. אתה בהחלט יכול להגיש דוח על 2020 ולקבל את שלושת המענקים.
   יש כמה תנאים:
   1. מעל גיל 18 בסוף 2020 (כלומר, בן 19 בסוף 2020)
   2. הרווחת מעל $4,200 ב-2020
   3. לא היית סטודנט ב-2020

   אין יותר מדי דגשים, תפעל לפי ההנחיות בפוסט הנוכחי, ותגיש. אם משהו לא ברור, תשאל.

   אהבתי

 13. היי

  אני מנסה לקבל את המענק ישירות לחשבון.
  האם אתה יודע מהו routing number?
  שאלתי את הבנק שלי והם לא ידעו לומר לי

  תודה

  אהבתי

 14. היי
  קודם כל תודה רבה על כל ההסברים המפורטים בשפה נוחה על כל התהליך.
  אשתי וילדי בעלי אזרחות ארה"ב. יש להם מספרי SSN. לי היה מספר ITIN שפג תוקפו.
  את המענק הראשון לא קבלנו אבל את השני והשלישי קבלנו.
  אני רוצה כרגע להגיש דוח על החזרי מס + בקשה לקבלת המענק הראשון.
  לפי המחשבון אם אני מצורף לדוח החזרי המס יהיו יותר גבוהים.
  הבנתי שאני צריך לשלוח את הדוח בצירוף הבקשה לקבלת מספר ITIN (טופס W7).
  רציתי לשאול אם שייך לעשות זאת באתר של OLT או שזה רק בדואר?
  ואם כן לאיפה אני אמור לשלוח את הדוח אם הטופס W7?

  אהבתי

  1. חסר המון מידע לפני שאני יכול להתייחס.
   פג תוקף ה-ITIN.
   למה היה לך ITIN? כי הגשתם דוחות משותפים, או כי היה לך עסקים בארה"ב/השקעות נדל"ן?
   ואם זה המקרה הראשון (דוחות משותפים), זה שה-ITIN פג תוקף לא פותר אותך מהמשך הגשת דוחות עד שאשתך תכתוב במפורש בדוח השנתי שהיא בחרה להסיר אותך מההגשות ושאתה כבר לא נחשב תושב לצרכי מס.

   אגב כבעל ITIN אתה לא זכאי לקבל את המענקים של הקורונה, אבל כן יש מצבים בהם צירוף בן הזוג מגדיל את החזר המס בגין ילדים.
   W7 ניתן לעשות רק בדואר, וצריך לצרף טפסים רשמיים, לא ניתן העתקים (הם מחזירים את זה בדואר).
   אתה יכול ללכת ל_CAA ובעלות של כמה מאות שקלים זה יפטור אותך ממשלוח מסמכים מקוריים בדואר.
   לחלופין, יש קומבינות שעובדות כמו להוציא כפל רישיון, ולהוציא ממשרד הפנים "תעודת אזרחות ישראלית" דו-לשונית וזה יכול להיות במקום לצרף את הדרכון.

   את הדוח עם ה-W7 שולחים למקום הרגיל ששולחים אליו את הדוח:
   Department of the Treasury
   Internal Revenue Service
   Austin, TX 73301-0215
   USA

   תצפה לזמן טיפול של חצי שנה לפחות.

   אהבתי

   1. האם זה לא בעיה עם התאריך הקרוב מאד של סיום ההגשות? לא עדיף לשלוח עכשיו הארכה לאשה, ואז את הדואר? זה לא יכול לפגוע במענק הראשון שרוצה לבקש בדוח של 2020?

    אהבתי

    1. אני הגבתי בצורה כללית למה שנשאל.
     כל עוד אין חבות מס וכל עוד לילדים ולאשה יש SSN בפועל כיום, אין בעיה עם הגשה באיחור.
     עם זאת, עדיף לבקש הארכה, כדי להאריך גם את 3 השנים שהם יכולים להגיש בקשה להחזר מס רטרואקטיבי.

     אהבתי

     1. תודה על תגובתך המהירה. אני רק חששתי למענק הראשון, כי חשבתי שאפשר רק עד 15.6 לבקש המענקים שעדין לא קיבלו.

      אהבתי

   2. הייתי מגיש דוחות משותפים עם אשתי ולצורך זה היה לי מס' ITIN ב2019 התוקף פג וגם בכדי לקבל את המענקים של הקורונה (כי דובר שאם אני רשום בדוח לא מקבלים מענקים) אשתי הגישה לבד מבחינת ההחזרים באותה שנה לא היה משנה את גובה ההחזר אם אני הייתי בדוח וקבלנו כבר החזר של 2019.
    השנה אם אני יצורף לדוח נוכל לקבל יותר החזרי מס בגין הילדים.
    אני יודע שאני לא זכאי למענקי קורונה אבל אני רוצה לבקש בדוח בנוסף להחזרי המס את המענק של אשתי והילדים.
    יש לי כפל רשיון ותעודת לידה דו לשונית.
    זה יכול להוות בעיה ששנה שעברה לא הייתי רשום בדוח שאשתי הגישה?
    אני צריך לסמן Married filing jointly נכון?
    השאלה מה אני רושם כשהוא מבקש ממני את המספר של ITIN כי אין לי עדיין.
    לאשתי ולילדים יש SSN פעיל אז אני מבין שאני לא צריך לבקש הארכה אם אני שולח להם בימים הקרובים.

    דרך אגב לפני שנה בערך הלכתי לקונסוליה כדי שיתנו לי אישור נוטוריוני על צילום הדרכון כדי לשלוח בצירוף לW7 ואמרתי להם שאני צריך את האישור לצורך הגשת המסמך הזה והראתי להם אותו והם לא גבו על זה כסף. ברשמי זה אמור להיעשות בחינם אבל אני יודע שלפעמים הם כן גובים 50$ (שלחתי להם בקשה לITIN אבל לא נתנו לי כי זה לא היה בצירוף של דוח עכשיו אני רוצה לשלוח את זה עם הדוח)

    תודה על כל העזרה

    אהבתי

    1. זה לא בעיה שלא היית רשום, אבל אתה כן צריך להשלים דיווח על עצמך בגין 2019 (כMarried Filing Seperately).

     השנה אם תגישו ביחד אכן לרשום Married Filing jointly.

     אתה משאיר ריק את המקום ל-ITIN, ומצרף את ה-W7.

     נכון אין צורך לבקש עבורם הארכה (אבל אני תמיד ממליץ לעשות כן בכל מקרה, זה חינם, לוקח 5 דקות ויכול לחסוך בלאגן).

     תודה על המידע לגבי הקונסוליה, מעריך שזה לא היה שינוי מדיניות, אבל אין לדעת.

     אהבתי

     1. אני חושב שבOLT זה שדה חובה לא?
      אם לא היה לי הכנסות ב-2019 גם אני חייב להגיש את הדוח של 2019?
      אם אני לא אגיש זה יעכב את 2020?
      ואם אני חייב אפשר לשלוח הכל יחד של 2019 ו2020 עם W7?

      אהבתי

      1. אכן בOLT זה חובה, לא זוכר אם יש דרך לעקוף את זה.

       אבל אם לא היו הכנסות אז אין חובת הגשת דוח. שים לב שהסף להגשת דוח עבור נשוי המגיש בנפרד הוא $5, אז מספיק שיש לך הכנסה כזאת ואתה חייב להגיש.

       אי הגשה של זה לא יעכב את 2020.

       אם אתה מגיש את 2019, תשלח את זה בנפרד מ2020.

       אהבתי

       1. מילאתי את הדוח דרך OLT ואני רואה שהוא סימן בטופס את השאלה:
        At any time during 2020, did you receive, sell, send, exchange, or otherwise acquire any financial interest in any virtual currency?
        הוא סימן YES
        כך זה אמור להיות?

        אהבתי

   3. היי
    שלחתי את כל הטפסים עם הW7 לכתובת הזו שהפנית אותי לפני כשבעה חודשים ובינתיים לא קבלתי מהם שום דבר גם לא את המספר ITIN האם זה תקין או שצריך לנסות לברר מה קורה עם זה? ואם כן איפה מבררים בנוגע להתקדמות הטיפול?
    תודה רבה על כל העזרה.

    אהבתי

    1. בזמן האחרון זמן הטיפול ירד לסביבות 4-5 חודשים. אז 7 חודשים זה עוד סביר בהתחשב במתי ששלחת.
     אתה יכול להתקשר 1-267-941-1000+ ללחוץ 1 בשביל אנגלית ואז בתפריט 4 ו-2 ולברר סטטוס

     אהבתי

     1. שלחתי דוח עם החזר מס + מענק קורונה שלא קבלתי. ובאמת אחרי 8 חודשים בערך קבלתי כעת שיק על הגובה של המענק (כמה דולרים יותר) האם זה מגיע בשני שיקים נפרדים ההחזר מס והמענק קורונה? כלומר אמור להגיע עוד שיק או שזה ההחזר שאישרו לי ואני צריך לברר מה קרה? יכול להיות שעדיין לא הנפיקו לי מספר של ITIN ובגלל זה שלחו רק את המענק קורונה בינתיים?
      תודה על כל העזרה

      אהבתי

 15. לגבי שורה 30, מישהו הבין שצריך לרשום שם את המענקים שלא קיבל, ורשם 3200$
  המענק שלו מתעכב, למרות שהביא פרטי חשבון בנק אמריקאי.
  האם יש מה להתקשר (ולחכות שעה כמו כלום…) ולעדכן שם מישהו בטעות? זה יכול לפתור את הבעיה?
  דוח מתקן?
  מה היית מציע מנסיונך ומידיעותיך?

  אהבתי

  1. הוא צדק בזה שצריך לרשום שם את המענקים שעוד לא התקבלו, אלא שרק לגבי שני המענקים הראשונים ואילו הוא מילא את הסכום כולל המענק השלישי.

   הייתי מגיש דוח מתקן, בהחלט. אבל קודם הייתי מתקשר, אולי אפשר רק לעדכן את הערך בשורה 30 טלפונית בלי הגשה של דוח מתקן שלם.

   אהבתי

   1. עקב זמני המתנה גבוהים + חוסר ידע באנגלית, ניסה להגיש דוח מתקן אלקטרונית דרך OLT. (יש לציין שלא הגיש דרכם את הראשון) ובקשו ממנו 49.95$ תשלום על ההגשה!!! אם כן היה עושה דרכם את הדוח הראשון, האם היה מקבל התיקון ללא תשלום? אתה או מישהו כאן בפורום מכיר תוכנה שעולה לעשות דרכה במחיר שפוי, גם מי שהלא הגיש איתה עד כה?
    נ.ב. נעזרנו בפוסט המצוין של הגשה דרך OLT. תודה גם על זה!

    אהבתי

 16. בוקר טוב
  אני נדהם מהמענה המהיר שאתה נותן לכולם, אפשר להסתחרר רק מכמות התגובות של האנשים בפוסט הזה.
  ראית אולי איפוא אפשר להוריד את גליון העזר recovery rebate credit, באתר של הIRS מצאתי רק הוראות, ולא את הגליון עצמו.

  אהבתי

   1. תודה רבה
    בהוראות ראיתי אבל שם הטופס הוא לא ניתן למילוי, מילאתי בתוכנה OLT ומשם גם הורדתי את הקובץ כfillable.

    Liked by 1 person

 17. במסמכים של בקשת האימות, אם אין שום מסמך עם תמונה, האם אפשר לשלוח צילום של ת.ז. ישראלית + תרגום רשמי?
  תודה על היחס לכל בעיה/שאלה/יעוץ לכל אחד!

  אהבתי

 18. תודה על כל הפוסטים, כמעיין המתגבר! והזמינות שלך לכל שאלה בכל תחום – מדהימה כל פעם מחדש!
  רוצה לשאול על משפט שכתבת כאן.
  כזכור, ניתן להיות HOH רק אם יש ילד/קרוב מזכה בבית (בין אם אמריקאי או לא).
  אבא לילדים (לא אזרחים) שגובה הכנסתו הוא 90,000$ אם הוא רוצה מענק, צריך לסמן עצמו כ HOH. כאשר רשם את הילדים ללא SS, קיבל הודעת שגיאה. איך אפשר להעביר זאת בכל זאת? (Free File)

  אהבתי

 19. היי, תודה רבה על כל הפוסטים בבלוג, עבודה מדהימה.
  משום מה טרם קיבלתי את המענקי קורונה. הגשתי את הדוח השנתי של 2020 דרך OLT ואני זכאי למענק קורונה בסך 1800 דולר. הגשתי את כל הטפסים, וקיבלתי מייל שמאשר את ההגשה ב-31.5. משום מה לא קיבלתי עדיין את המענק וגם בבדיקה באתר מופיע שהמידע לא זמין. ידוע לך על דרך נוספת לברר?

  אהבתי

  1. יש לך את האתר Where's My Refund
   אם כתוב שם שהצ'ק נשלח בדואר אז תקרא כאן
   אם אין מידע תתקשר ל-1-267-941-1000+ לוחצים 1 כדי לבחור באנגלית, ואז בתפריט 4 ואז 1.
   ישנו סיכוי שנבחרת לעבור תהליך זיהוי. ואז יסבירו לך מה צריך לעשות.

   אהבתי

 20. היי יש לי שאלה – ראיתי שהגבת בנוגע למקרה כמעט זהה לאח שלי (משוחרר טרי יחסית מהצבא)
  שלא קיבל אף אחד מהמענקים, וכאמור גם לא הגיש אף דו״ח עד היום.

  זו ההודעה שלך במקור:
  ״
  אתה בהחלט יכול להגיש דוח על 2020 ולקבל את שלושת המענקים.
  יש כמה תנאים:
  1. מעל גיל 18 בסוף 2020 (כלומר, בן 19 בסוף 2020)
  2. הרווחת מעל $4,200 ב-2020
  3. לא היית סטודנט ב-2020
  ״

  הוא לא חושב שהמשכורת הצבאית יצאה מעל 4200$ במהלך 2020, אם כך, מה האופציות שעומדות
  בפניו לקבל את המענקים?

  המון תודה ושבת שלום 🙂

  אהבתי

  1. בהחלט ניתן להגיש.
   תאריך ההגשה היא דדליין עבור אנשים שחייבים כסף, ורק אם הם לא רוצים לשלם קנס.

   אם אתה זכאי להחזר מס, ניתן להגיש עד 3 שנים אחרי תאריך ההגשה המקורי (בתוספת הארכות במידה וביקשת בשנה המקורית).
   שים לב, שניתן להגיש עבור 2020 בצורה מקוונת רק עד ה27/11/2021, אחרי זה תצטרך לשלוח בדואר (אך בתוכנה מקצועית של יועץ מס כן יהיה ניתן להגיש בצורה מקוונת גם אחרי).

   אהבתי

 21. הי,
  אני שכירה ויש לי זיכוי מס זר כך שאיני חייבת במס.
  אני רוצה לקבל את זיכוי הקורונה ע"ס 600$ 4(את היתר קיבלתי) האם מספיק למלא "600" בטופס 1040 שורה 30 ושורה 34?
  הטפסים שאני מגישה הם 1040, נספח 1 ל1040 (האם אכן צריך? כך עשיתי שנים קודמות) וטופס 2555.
  סיכמתי את כל השורות בדוח כך שבשורה 37 מילאתי "600-" וזהו סכום ההחזר שמגיע לי. האם כך נדרש? האם מספיק?

  אהבתי

  1. דבר ראשון, את נדרשת לבדוק אם את עומדת בתקרות ההכנסה, לשורה 30 של טופס 1040, יש גליון עזר שיעזור לך לבדוק את זה. את יכולה למצוא אותו בעמוד 59 לקובץ הנחיות לטופס 1040.

   לגבי ההגשה, משהו לא ברור, אמרת מצד אחד שיש לך זיכוי מס זר, ומצד שני ציינת את טופס 2555 (שזה החרגת שכר). אני מעריך שהתכוונת להחרגת שכר.
   אם כך, אז אכן טופס 1040, גליון 1, טופס 2555 וגליון B (כדי להצהיר אם את חייבת או לא חייבת בהגשת FBAR).

   אהבתי

   1. שלום רב
    אני רואה שכתבת שצריך למלאות גליון B, האם כל מי שיש לו חשבון בנק בישראל נצרך לזה, או רק מי שממלא טופס 2555?
    ובמידה וכן, האם מה שלא שלחתי גליון זה, יכול להיות סיבת עיכוב בשליחת התשלום אלי?
    והאם זה יכול לגרום לסירוב ההחזר, או לחשדות כלשהם?
    תודה רבה

    אהבתי

    1. כל זר נדרש למלא גליון B, גם אם אין לו חשבונות זרים.
     לא חושב שזה יהיה סיבה לעיכוב תשלום, או לחשדות כלשהם.
     מה כתוב לך באתר Where's My refund? הם שיפרו אותו משמעותית וכתובים במפורט בעיות שמעכבות את התשלום

     אהבתי

     1. תודה רבה לך על המענה
      מה שמופיע בסטטוס הזה, הוא שעשינו שינויים בחישוב ההחזר 0$.
      אני מבין שזה לא קשור לזה שלא הגשתי טופס B.
      חשבתי שזה אולי בגלל שה SSN הונפק לילד ב 10 למאי (לא עשינו הארכה), והם דוחים את זה, במחשבה שמדובר על תושב ארה"ב, וללא יחס לזה שמקום המגורים שלנו זה ישראל ולכן אנו זכאים להשתמש עם ה SSN הזה.
      התקשרתי אליהם והנציגה אמרה שיכול להיות שזו סיבת הדחיה, ותטפל בזה, כבר עבר כמה שבועות ואין שינוי בסטטוס, ולא קיבלתי כל מכתב בדואר.
      האם כדאי לשלוח טופס 3911 בצירוף צילום הSSN וכתובת שלי שהוא בישראל (תעודת זהות), או את הדוח שוב עם מכתב הסבר?
      תודה רבה

      אהבתי

      1. זה כמעט בוודאות עניין תזמון ה-SSN. הייתי מתקשר שוב ובודק סטטוס, הם מאוד רספונסיבים בזמן האחרון, הוסיפו הרבה מוקדנים.
       תתעקש לשלוח בפקס ולחכות עם המוקדן על הקו עד שיאשר שהגיע עם תעודת הזהות ותאריך הלידה וגם תעודת לידה דו לשונית שניתן להזמין ממרשם האוכלוסין.

       טופס 3911 לא קשור, זה בשביל לחפש צ'ק שהלך לאיבוד, כלומר בשביל לחפש refund שה-IRS מכירים בזה שאתה זכאי לו, לא בשביל לערער.

       אהבתי

       1. התכוונת לפקסס תעודת זהות וכו' עם ה 1040? ולפקסס גם כרטיס SS?
        והאם בדואר זה לא יעיל או מסיבה אחרת לא ממולץ?
        והאם צריך לחתום על העתק 1040 כשהמקורי נשלח בצורה מקוונת (ולא היה צורה לחתום ידני)?

        אהבתי

       2. כשאתה תופס נציג, מבקש ממנו מספר פקס, וממתין על הקו עד שהוא מאשר שקיבל ושהוא מתחיל לטפל (בעדיפות לחכות איתו על הקו שיטפל במקום – כמה זמן שיקח).
        זה הרבה יותר יעיל מאשר לשלוח בדואר ועד שהם מגיעים לזה.

        אין צורך לשלוח את ה1040 גם בפקס, יש להם אותו (וזה עשוי סתם לבלבל אותם).

        אהבתי

 22. שאלה לגבי התשלום החודשי שמקבלים עבור הילדים מחודש יולי
  מהו הסכום שמקבלים עבור כל ילד?
  והאם ידוע האם ימשיכו לתת גם בשנת 2022?
  תודה רבה

  אהבתי

  1. אם אתה גר בישראל, אתה לא אמור לקבל בכלל (היו טעויות ואנשים קיבלו, אבל זה ישוקלל בדוח השנתי שלהם וייתכן ויצטרכו להחזיר חלק או שזה יקטין להם את המענק השנתי על הילדים).

   אהבתי

 23. היי
  סבא חורג שלי (אזרח ישראלי) קיבל מענק קורונה מחמת זה שנשוי לאזרחית אמריקאית, (וקיבל ssn לצורך קבלת פנסיה).
  רציתי לשאול האם זה גורף שכל מי שיש לו ssn מקבל את המענקים, גם אם אין לו אזרחות אמריקאית ורק קיבל ssn בזמן שהותו בארה"ב לצורך דוח מס של הוריו (resident alien) ?
  והאם תוכל בבקשה לשלוח אותי לפוסט שלך לגבי אזרח אמריקאי שמעוניין למכור נכס בישראל?
  תודה ענקית

  אהבתי

  1. היי, המענק ככל הנראה הגיע אליו בטעות אם הוא לא תושב ארה"ב כיום, אבל ה-IRS הצהירו שהם לא יעשו מאמצים כבירים לעלות על כל הטעויות האלה.

   אין לי פוסט לגבי אזרח אמריקאי שמעוניין למכור נכס בישראל.
   מה אתה רוצה לדעת לגבי זה?

   אהבתי

 24. תודה על תשובך.
  הבנתי שאזרח אריקאי שמוכר דירה בישראל מחוייב לדווח על הרווחים.
  השאלה האם יש בזה חובת מס? וא"כ מאיזה סכום? ואיך מחשבים רווח?
  תודה רבה

  אהבתי

  1. אם הדירה שימשה למגורים שלכם בשנתיים מתוך ה-5 שקדמו למכירה, ישנו פטור מהרווח של $250,000 ליחיד או $500,000 לזוג.
   אם זו הייתה דירה להשקעה, אין פטור, וצריך לדווח את כל הרווח בדוח השנתי מה שיוביל כנראה לחבות מס (במיוחד אם זו דירה יחידה בישראל).

   את הרווח מחשבים על ידי: מחיר המכירה בדולר פחות מחיר הקנייה בדולר פחות הוצאות מוכרות בתוספת פחת (אם זו הייתה דירה להשקעה).
   היות ויש כאן הרבה ניואנסים אני מציע שתפנה לרואה חשבון שיטפל לך בדוח באותה שנה, אם מדובר בדירה להשקעה.

   אהבתי

 25. קודם כל תודה רבה על כל המדריכים והעזרה.
  רציתי לשאול אם יש מדריך מיוחד לגבי הגשת בקשה להחזרי מס לשנת 2021?
  בפרט לכאלה שקבלו מענקי חודשיים של הקורונה עבור הילדים הבנתי שצריך להחזיר או לציין את זה בדוחות יש איזה הסבר על כל הנושא?

  אהבתי

  1. לצערי אין לי פוסט בנושא.
   מוזמן לשאול.

   תוכנה טובה תעזור לך בנושא. אני מכיר שכולם ממליצים על TurboTax אבל אני אישית משתמש בolt.com וגם עוזר לאנשים פה ששואלים שאלות ספציפיות על התוכנה.

   ספציפית אצלך צריך למלא את הצ'קים שקיבלת באזור של Advanced Child Tax Credits – Form 8812 בחלק של Payments (ב-olt יש תפריט צד מצד שמאל בו תוכל לראות את החלקים השונים).

   אהבתי

 26. כשאני מגישה דוח להורים עם ילדים קטנים לשנת 2021 ומבקשת המענקים, הבנתי שאני יכולה לצרף לדוח גם ילדים מעל גיל 18 בשביל לבקש עבורם המענק השלישי גם.
  האם אני מסמנת V בשורת פרטי הילדים, ב Child tax credit? או שזה לא משנה הסימון שם בכל מקרה? זיכוי מס כמובן אני לא אבקש בשבילם.

  אהבתי

  1. אם במקור קיבלת את הצ'ק מבלי להגיש דוח שנתי על 2021 אז קודם צריך להגיש דוח שנתי, ואז הם יראו שהם שלחו צ'ק שפג התוקף וישלחו מחדש כהחזר מס לדוח 2021.

   אם קבילת את הצ'ק כתוצאה מהגשת דוח שנתי על 2021 אז:
   היי צריך לפקסס את טופס 3911
   לפקס +1-855-203-7538
   ולחכות בסבלנות משהו כמו 6 חודשים, לצערי

   בחלק 2 של הטופס למלא I received a refund check, but it was
   ואז לסמן destroyed

   אהבתי

   1. מנסיוני, צריך למלא גם דוח לשנת 2021, או רק דוח. לכאורה TOVA קיבלה את הצ'ק על סמך דוח לשנה קודמת, וזה לא עוזר רק טופס 3911. אם, בהמשך השנה, יהיו כאלו שיפוג להם התוקף, לאחר ששלחו דוח ל 2021, אז 3911 זה מה שצריך בלבד

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s