סדרת מס ארה"ב (2020)- חלק מיוחד – בקשת מענק קורונה

הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.

היום אני מוסיף פוסט שנראה לי שיעניין רבים כאן. בגדול בשנת 2020, בעקבות משבר הקורונה שפקד את העולם, ממשלת ארה"ב יצאה בסדרת מענקים לאזרחי ותושבי ארה"ב, הידועים בכינויים מענקי קורונה. מי שרוצה לקרוא על המענקים הללו, אני מצרף כעת את הפרקים הקודמים בסדרה 😉

מס ארה"ב – זיכוי מס חדש בצל הקורונה 

מס ארה"ב – מענק קורונה – בדיקת זכאות ועדכון פרטים (גם למי שלא היה חייב בהגשה)

מענק קורונה – בממשק מצוין ששלחו את הצ'ק אך לא קיבלתי אותו. מה עושים?

מענק קורונה 2.0

בקצרה, המענק הראשון כלל מענק על סך $1,200 לכל מבוגר ו-$500 לכל ילד (אמריקאי) עד גיל 17. המענק השני כלל מענק ע"ס $600 לכל מבוגר ולכל ילד עד גיל 17. המענק השלישי, שאושר ממש בימים אלו (ועדיין לא נזדמן לי לכתוב עליו), יכלול $1,400 לכל מבוגר ובנוסף $1,400 לכל תלוי (כלומר הפעם הורים לילדים עד גיל 19 או סטודנטים עד גיל 24 יוכלו לקבל עבור ילדיהם את המענק). מבוגר מעל גיל 18 שאינו תלוי של ההורים שלו ואינו סטודנט, יכל לקבל את כל המענקים. המענק הוגבל לבעלי הכנסות גבוהות.

הממשל ניסה לחלק את המענקים בצורה כמה שיותר אוטומטית, ופתח פורטל מיוחד לבעלי הכנסות נמוכות שאינם חייבים בהגשת דוח שנתי למלא פרטים ולקבל את המענק. עם זאת, בגלל מגבלת הזמן, הוחלט שמי שלא יקבל את המענק עד תאריך מסוים, יוכל לדרוש את המענק בדוח השנתי של 2020. כלומר, בדוח של 2020 ישנו סעיף מיוחד שהתווסף (שורה 30 בטופס 1040), בו נכתוב את יתרת המענק שמגיעה לנו. פרטים על השינויים בדוח של 2020 ניתן לראות כאן.

בפוסט זה נלמד כיצד לבקש את המענק למי שמגיע לו, באמצעות תוכנת הגשה חינמית בשם OLT.com. גילוי נאות: אין לי שום קשר עסקי עם OLT מלבד זאת שהייתי "לקוח" שלהם בחמשת השנים האחרונות (בכל זאת לא שילמתי להם). שימו לב, פוסט זה אינו מיועד לעזור לכם לדעת אם מגיע לכם המענק, יש הרבה גורמים שמשפיעים על גובה המענק שלכם. ספציפית אם ההכנסה שלכם עלתה בין 2019 ל-2020 ייתכן ועדיף לכם לחכות עם הגשת דוח 2020, ולקבל את המענק השלישי בהתבסס על נתוני 2019 (כמו שאת המענק הראשון היה ניתן לקבל בהתבסס על נתוני 2018 עבור מי שלא הגיש אז את 2019).

הערה: הפוסט הזה מתייחס להגשת הדוח עבור שנת המס 2020, כלומר הגשה באפריל 2021 (או עם הארכה למי שיש). מי שצריך את ההדרכה לשנת 2019 ניתן למצוא זאת כאן.

אם אתם מעוניינים לעזור במימון האתר, תשקלו להירשם לאחד השירותים האינטרנטיים הבאים שיעזרו לכם להוזיל את הקניות באינטרנט שלכם: Ebates, Honey. לקריאה נוספת ראו כאן

אם יש לכם שאלות פרטניות בנוגע למצבכם האישי מבחינת מס ארה"ב, תוכלו לפרסם אותו כאן בתגובות ותקבלו מענה ממני. השימוש בתשובה שאתן לכם הוא על אחריותכם בלבד.

פוסט קודם בנושא

למי שעוד לא קרא, מומלץ לגשת כעת לקרוא את המדריך המעולה של קורא בשם "סוס יאורי" שעשה צילומי מסך ופירט הסברים על מילוי דוח 2019 ב-Olt.com. לינק.

olt.com ב-2020

אין שינוי מהותי בין התוכנה/אתר בין השנים 2019 ל-2020 (מלבד האופציות למילוי). לאחר הרשמה קלה, תגיעו למסך הזנת פרטים הזה:

Main_Info_Input

נלחץ על ה-Edit הראשון ואז הוא יתחיל להעביר אותנו בכל המסכים בלי לחזור בכל פעם למסך הראשי הזה. ניתן לנווט גם באמצעות תפריט הצד:

menuפרטים אישיים

לחיצה ראשונה על Edit יוביל אותנו למסך הבא:

contact_info

אין פה יותר מדי מה להתחכם, רק לוודא שהאימייל תקין, היות ובחלק מהכניסות לאתר ישלחו לכם קוד וריפקציה למייל.

לאחר מילוי ולחיצה על Save & Continue Return, השלב הבא במילוי הפרטים נראה כך:

primaryTaxpayerInfo-1

 • לגבי ה-IPPIN הוא מיועד רק למי שקיבל בדואר קוד מיוחד, וזאת כנראה לאחר שה-IRS חשד שמישהו מנסה לגנוב את הזהות שלו. 
 • לגבי השאלה על 1095-A הוא לא רלוונטי לתושבי חוץ, מדובר בביטוח בריאות אובמהקר.

המשך המסך נראה כך:

primaryTaxpayerInfo-2

כמובן שאלו התשובות שלי. אם למישהו יש נתונים שונים משלי (למשל שירת בצבא האמריקאי בשנת 2020 😉 ), נא לא להעתיק את התשובות כמו שהן. שתי השאלות האחרונות הן מהותיות:

 • אם יש לכם SSN אז יש לכם מספר תקף לצרכי EIC (שזו הגרסה האמריקאית למס הכנסה שלילי). זה לא אומר שאתם זכאים ל-EIC, רק שמספר הזהות שלכם יכול לזכות בזה אם תעברו לארה"ב.
 • האם אתם יכולים להיחשב ילד של מישהו לטובת ה-EIC. אם אתם מבוגרים, כנראה שלא.

לחיצה על Save & Continue Return תוביל למסך הבא:

primaryTaxpayerInfo-3

במסך זה מזינים את הכתובת. שימו לב, זו הכתובת שתופיע בעמוד הראשון של הדו"ח ולכאן ישלחו תכתובות ואת הצ'ק של המענק (בהנחה ואין לכם חשבון בנק אמריקאי).

סטטוס הגשה

לחיצה על Save & Continue Return תוביל למסך הבא שבה בוחרים את סטטוס ההגשה שלכם.

filingStatus-1

פוסט זה לא ידון באיך בוחרים את זה. למי שצריך עזרה יש את הפוסט הזה שכתבתי.

לחיצה על Save & Continue Return מובילה אל:

filingStatus-2

עמוד זה נוגע למי שמדווח כ-Married Filing Separately ורוצה לרשום NRA בתיבת ה-SSN של בן הזוג. לפני 2018 זה עוד נתן הטבונת מס קטנה בדמות של פטור אישי נוסף, אבל כיום כבר אין פטורים אישיים עד 2025 לפחות. לחיצה על Save & Continue Return מובילה למסך הבא:

filingStatus-3

שואלים לגבי תרומה לקמפיין ריצה לנשיאות. זה לא בא מכספיכם האישי אלא מכספי המסים. אני תמיד ממלא לא. לחיצה על Save & Continue Return מובילה אל:

filingStatus-4

השאלה הראשונה נוגעת למי שמכר או המיר מטבעות וירטואליים (ביטקוין וכדומה). אם רק קניתם והחזקתם ולא ביצעתם אירוע מס כמו מכירה או העברה או המרה, אז מסמנים לא. השאלה השנייה נועדה להצהיר שאתם מעוניינים שה-IRS יתכתב אתכם בשפה שהיא לא אנגלית (אין להם עברית ברזומה, לצערי, רק ספרדית, סינית, וייטנאמית וכדומה).

תלויים – Dependents

המסך הבא נראה כך:

dependentInfo-1

בהתחלה מן הסתם הטבלה תהיה ריקה, ואם תלחצו על Yes בשאלה אם אתם רוצים להוסיף עוד ילדים ותלחצו Continue יפתח לכם מסך הזנת המידע עבור הילדים הבאה:

dependentInfo-2

dependentInfo-3

אני אתמקד בשלוש מהשאלות:

 1. Do you want to claim this person for EIC? החזר המס הזה לא זמין לתושבי חוץ, ולכן סימנתי NO.
 2. Do you want to claim this person as a dependent? עונים Yes רק אם הילד אמריקאי.
 3. Do you want to mark this dependent as a qualifying dependent? שאלה זו זמינה רק למי שסטטוס ההגשה שלו הוא HOH. כזכור, ניתן להיות HOH רק אם יש ילד/קרוב מזכה בבית (בין אם אמריקאי או לא).

לחיצה על Save & Continue Return מוביל אל המסך הבא:

dependentInfo-4

שאלה זו נועדה לוודא שאני אכן זכאי להיות HOH. למי שלא בסטטוס HOH, לא יהיה את השאלה הזו. לחיצה על Save & Continue Return:

dependentInfo-5

שאלה זו מיועדת עבור הורים גרושים שילדיהם לא בחזקתם. אני לא מבין מספיק במצבים האלה ולכן אמנע מלהמליץ איך להתקדם בשאלה זו. למי שלא גרוש אין צורך למלא 8332 ולכן סימנתי No. לחיצה על Save & Continue Return:

dependentInfo-6

הגענו לשאלת השאלות! על הסעיף הזה רבים שהיו זכאים למענק הראשון והשני לא קיבלו אותם משום שמילאו שהם כן Dependent למרות שלא היו. בכל מקרה אם אתם לא Dependent בבקשה תסמנו שם No. כדי ללמוד עוד על מי נחשב Dependent נא לקרוא כאן.
לוחצים על Save & Continue Return ומגיעים אל:

driversLicense-1

אין לי רשיון נהיגה אמריקאי ולכן לא מילאתי, בכל מקרה זה נועד בעיקר לצרכי זיהוי בדוחות המס של ה-State למי שהוא תושב ארה"ב.

הכנסות

לוחצים על Save & Continue Return:

lifeEvents

בגדול במסך הזה אפשר ללחוץ על מצבים שונים שקרו לכם בשנה האחרונה, אבל אין הכרח. ניתן ללחוץ על Skip this step:

זהו העמוד הראשי שבו מזינים את כל סוגי ההכנסות השונים. אנחנו לא נתעכב על כולם. אדגיש לכם רק איפה נכנסים כדי להזין מידע, ואת אופן המילוי תוכלו לקחת מהדוגמה של סוס יאורי עבור 2019.

אם נלחץ על ה-Show More הראשון, בשורה שכתוב בה – Wages, Salaries & Tips נראה שנפתחים עוד כמה שורות (בצהוב מסומן איפה ממלאים את שכר העבודה מהמעסיק):

incomeSummary-3

דמי אבטלה נמלא איפה שכתוב Unemployment Income:

incomeSummary-4

ואת מילוי טופס 2555 שזה החרגת שכר עבודה נמלא בחלק של Other Income:

incomeSummary-5

מענק הקורונה

הגענו לנחלה 🙂 לאחר מילוי כל ההכנסות נמשיך עם התוכנה (Save & Continue Return) עד שנגיע למסך של מילוי המידע שקשור למענק הקורונה שמגיע לנו. ניתן גם להגיע לשם באמצעות תפריט הצד איפה שכתוב Payments/Refundable Credits (בפעם הראשונה בכל מקרה תצטרכו ללחוץ על Save בכל המסכים עד הגעה למסך הספציפי הזה):

menu-Refundable

כך נראה המסך של ה-Payments/Refundable Credits (ובצהוב מסומן ה-Precious שלכם):

RRC-1

אם נלחץ על Show More:

RRC-2

מן הסתם אתם במסך הזה בגלל שלא קיבלתם בכלל מענקים (ואתם זכאים להם) או שקיבלתם חלק מן המענקים המגיעים לכם. במקרה הזה נסמן No ואז Save & Continue Return:

RRC-3.5

במסך זה נזין כמה קיבלנו מהמענקים הראשון והשני. במענק הראשון קיבלתי את מלוא המענק עבור מבוגר ושתי ילדים (המענק הראשון היה $1,200 למבוגר ו-$500 לילד עד גיל 17). את המענק השני לא קיבלתי. את המידע אם קיבלתם או לא תוכלו למצוא ב-Get My Payment שנראה משהו כזה:

פעם היה לי יותר מידע באתר הזה, כנראה שהם עברו להציג נתונים רק על המענק השלישי. מי שלא יודע אם קיבל או לא, או לחלופין נכתב לו שנשלח לו צ'ק ולא קיבל, צריך להתקשר ל-+1-267-941-1000 ולברר. אם נשלח צ'ק (ולא הגיע) ותדרשו את המענק בדוח השנתי, הם ישללו לכם את המענק כי מבחינתם זה כבר נשלח. אתם צריכים קודם לעדכן אותם שמעולם לא קיבלתם ולבקש שיעשו Trace כמוסבר בפוסט הזה.

לאחר לחיצה על Save & Continue Return התוכנה תחשב לנו את החזר המס המגיע לנו ותציג לנו אותו בשורה העליונה:

view-Print

כעת לפני שידור הטפסים נלחץ על View/Print כדי לראות אלו טפסים התוכנה תגיש עבורו:

viewPrint-2

נלחץ על Click here to View/Print All Forms:

viewPrint-3

בצד שמאל יופיעו הטפסים שיוגשו ל-IRS כחלק מהדוח השנתי, ואילו בצד ימין יש גיליונות עם חישובי עזר שלא יוגשו וצריך לשמור אותם. סימנתי בצהוב את גליון העזר שבו מחשבים לכמה מהמענק(ים) אתם עוד זכאים. כך זה נראה:

viewPrint-4

שימו לב: זהו רק גליון עזר והוא לא מוגש ל-IRS. אך יש צורך לשמור אותו למקרה של ביקורת עתידית.

במקרה שלי עברתי את תקרות ההכנסה ולכן אני לא אקבל את המענק השני, עם זאת אני לא נדרש להחזיר את המענק הראשון.

במקרה הפשוט של מישהו שיש לו רק הכנסה/דמי אבטלה, הטפסים שצריכים להופיע לכם בצד שמאל הם:

 • Form 1040
 • Form 2555
 • Schedule 1
 • Schedule B

הגשת הדוח

לאחר שסיימתם למלא את כל הפרטים על ההכנסות וזיכויים/מענקים פשוט לוחצים Save עד הסוף. יש פירוט בפוסט של 2019 אז לא אחזור על זה כאן. רצוי כמובן לעבור על כל הטפסים פעמים כדי לוודא שלא נעשו שום טעויות. מוזמנים לשאול כאן בתגובות או ב"שאל את המתורגמן" אם משהו לא ברור.

מה צריך לבדוק כדי לוודא שמילאתי נכון ושאני זכאי למענק

בגדול שווי המענק שאתם זכאים לו (בין אם כי לא קיבלתם כלום, או שקיבלתם חלקית) נמצא בשורה 30 של טופס 1040:
toCheck-1

אך זהו לא המקום שבו מופיע החזר המס שתקבלו (שעלול להתקזז או להתווסף לחובות/החזרים אחרים שלכם). הערך הזה מופיע בהמשך הטופס בשורה 34:

toCheck-2

חוץ מזה לבדוק שכל הטפסים שאמורים להיות קיימים. יש כמה דוגמאות לאיזה טפסים צריך להגיש בהינתן מצבכם בפוסט הזה (ושוב תודה לסוס יאורי).

המון בהצלחה לכל מי שזכאי למענקי קורונה מהממשלה האמריקאית!

אם אתם מעוניינים לעזור במימון האתר, תשקלו להירשם לאחד השירותים האינטרנטיים הבאים שיעזרו לכם להוזיל את הקניות באינטרנט שלכם: Ebates, Honey. לקריאה נוספת ראו כאן

אם יש לכם שאלות פרטניות בנוגע למצבכם האישי מבחינת מס ארה"ב, תוכלו לפרסם אותו כאן בתגובות ותקבלו מענה ממני. השימוש בתשובה שאתן לכם הוא על אחריותכם בלבד.

הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.

אזהרה: אני איני רואה חשבון אמריקאי וגם לא רואה חשבון ישראלי. אני גם לא יועץ מס באף אחת מהמדינות הנ"ל (גם לא באף מדינה אחרת). את כל המידע שאני מספק כאן אני למדתי בעצמי תוך התייעצות חד פעמית עם רואה חשבון ועם אנשים אחרים המגישים בעצמם. חוק המס האמריקאי הוא חוק סבוך נורא, והמצבים שאתאר כאן הם יחסית פשוטים – הכנסה כשכיר, רווח הון על מניות, דיבידנדים, ריבית מהבנק/אג"ח, הכנסה משכירות (שלא כחלק מעסק). אם אתם בעלי עסק/עצמאים, אתם יכולים להשליך חלק מהדברים שיכתבו כאן על המצב שלכם, אך כרגע לא אעסוק בדיווח עבור בעלי עסקים. מילוי הדוחות דורש ידע שתוכלו לקבלו כאן בחינם, אך השימוש בו הוא על אחריותכם בלבד. באופן כללי, לא מומלץ להסתמך על בלוגים רנדומליים ברשת.
בהתאם לדרישות בחוזר 230 של ה-IRS, אני מתריע בפניכם, שכל מידע הנוגע לענייני מס פדרלי בארה"ב המובא בתקשורת זו, כולל כל לינק או צרופה, לא נכתב על מנת שתוכלו (א) להימנע ממסים שאתם חייבים להם על פי דין כולל קנסות, או (ב) לקדם, לשווק, או להמליץ לכל אדם אחר לגבי כל עניין או עסקה המובא בתקשורת זו.

22 מחשבות על “סדרת מס ארה"ב (2020)- חלק מיוחד – בקשת מענק קורונה

 1. מה רע למלאות דוח מס בטופס 1040 הרגיל. למה למלאות טופס באתר אחר???

  לאחד שלא מרוויח יותר מ 12200דולר בשנה??

  אהבתי

  1. אם תמלא ידנית, תצטרך לשלוח בדואר. זה גם לוקח מלא זמן וגם סיכוי מסוים שילך לאיבוד.

   בתוכנה, זה עדיין ממלא את ה1040, רק שזה נעשה בצורה אלקטרונית ואז גם משודר עבורך לIRS, ואתה מקבל אישור שזה נקלט.

   אהבתי

 2. שלום,

  אני מנסה למלא את האבטלה ב – olt. התוכנה מבקשת ממני למלא את ה tin של המשלם. כלומר ביטוח לאומי.

  יש לך פתרון לעניין?

  אהבתי

 3. ככה כתוב כאן:
  אם יש לכם SSN אז יש לכם מספר תקף לצרכי EIC (שזו הגרסה האמריקאית למס הכנסה שלילי). זה לא אומר שאתם זכאים ל-EIC, רק שמספר הזהות שלכם יכול לזכות בזה אם תעברו לארה"ב.
  האם אתם יכולים להיחשב ילד של מישהו לטובת ה-EIC. אם אתם מבוגרים, כנראה שלא.

  השאלה שלי:
  היה כתוב טיפ באתר. שכדי לקבל את המענק הקורונה צריך לסמן בשאלה השנייה (שאתם יכולים להחשיב מישהו לטובת ה-EIC..)כן.
  אני מובטל האם עצם האישור שסימנתי שיש לי מספר שתקף לצרכי EIC אינו מהווה סתירה להיותי מובטל?
  והאם נכון עשית שסימנתי את השאלה השנייה לקבלת הסטמיולס??

  אהבתי

  1. מספר שתקף לצרכי הEIC זה SSN.
   לה הבנתי את הקשר, אם אתה מובטל לא יכול להיות לך SSN?

   אני מכיר את הטיפ באתר, אך ניסיתי בלי זה והוא עדיין חישב את הסטימיולוס, אז עדיף לענות נכון. רק אם הוא לא מחשב לך תחזור ותסמן ותוודא שהוא לא מחשב לך את הEIC (לדעתי הם פשוט תיקנו את הבאג הזה).

   אהבתי

  1. אין דרך לבקש אותו. הוא מחושב ונשלח אוטומטית בהתבסס על דוח 2020, או אם דוח 2020 עוד לא הוגש אז על דוח 2019.
   אם לא תקבל אותו עד מועד הגשת דוח 2021 (באפריל 2022), תוכל לבקש אותו בדוח אז.

   אהבתי

 4. שלום רב, ותודה רבה על המידע המצויין המופיע כאן!

  יאני מגיש דוחות מס 1040 כבר כמה שנים באמצעות רו"ח כי זה די מורכב עבורי.
  אני אזרח אמריקני ואשתי לא – ויש לנו 3 ילדים שגם הם אזרחים אמריקניים.
  הבן הצעיר הוא בן 14, ושני הילדים הבוגרים – בגילאי 18.5, 22.5 – וגם הם עדיין נתמכים כלכלית על ידי, ואינם משתכרים, אך אינם סטודנטים (הם עדיין בצבא ושירות לאומי).
  הבן הגדול כבר הגיש עצמאית בהליך המקוצר בקשה למענק הקורונה הראשון, וקיבל.
  הבת האמצעית – פיספסה את המועד להגשת בקשה למענק קורונה בהליך המקוצר.
  הבן הצעיר – אני כמובן אכליל אותו בדו"ח שלי.

  השאלות שלי הן –
  1. איך אתה מציע להתנהל באופן אופטימאלי, כך שהילדים הבוגרים יקבלו בצורה הכי פשוטה לעצמם את מענקי הקורונה, ומצד שני אני אוכל לקבל עבורי ועבור הבן הצעיר את מענקי הקורונה בדו"ח שלי?

  האם עצם זה שהילדים הבוגרים עדיין נתמכים כלכלית על ידי, משפיע על החזר המס המגיע לי? או שכלל לא משפיע?
  האם עצם זה שהילדים הבוגרים הגישו/יגישו עצמאית דוחות מס עצמאיים כדי לקבל את מענק הקורונה להם – האם זה יכול להשפיע על הדו"ח שלי?

  תודה רבה, אריאל

  אהבתי

 5. ניסיתי למלא דו"ח מס עבור הילדה האמצעית (בת 18.5) באמצעות תוכנת olt.com.
  עקבתי אחר ההנחיות המצויינות שלך, אך למרות שלכאורה היתה אמורה להיות זכאית לכל 3 מענקי הקורונה, כי בקושי השתכרה (משהו כגון 800$ לכל השנה), יצא שה-refund הוא 0. כמובן, לא שידרתי הלאה, ועצרתי שם.
  1. איך אני עורך ומתחיל למלא מההתחלה בתוכנה?
  2. מה יכולה להיות הסיבה לתוצאה הזו?

  תודה, אריאל

  אהבתי

  1. המשך:
   אני מעדכן, שעכשיו תיקנתי בדו"ח, כי היא אינה רשומה בדו"ח של מישהו אחר כתלוייה – ואז אכן ההחזר מס עבורה קפץ ל-1,800$.
   אז, מצויין…
   אבל….: אני כן רוצה להכליל אותה בדו"ח המס שלי, כדי להקטין אולי את חבות המס שלי; ואכן, היא עומדת בקריטריונים להיחשב כתלוייה כי היא פחות מגיל 19, ואכן תלוייה כלכלית בהוריה (כלומר, בי);

   אז, האם אכן אנחנו צריכים לבחור בין חלופה א: הכללתה בדו"ח שלי (כאביה), ובין חלופה ב: היא תגיש דו"ח עצמאי ותסמן שהיא אינה רשומה כתלוייה בדו"ח של מישהו אחר?

   תודה, אריאל

   אהבתי

   1. אם בסוף 2019, הייתה פחות מגיל 19 (כפי שמסתמן), ובנוסף היא אינה מממנת לפחות מחצית נעלות מחייתה (כפי שאמרת), אז היא בהכרח dependent שלך, ולכן לא זכאית למענקים הראשון והשני.

    לכן בהכרח היא תיכנס לדוח שלך כ-dependent. זה אמנם לא יביא לך איזושהי הטבה כי היא עברה כבר את גיל 17. אבל אין ברירה אחרת, כל דיווח שונה יהיה סיכון להונאת מס.
    מה שכן אתה תקבל עבורה את המענק השלישי, בהנחה ותגיש לפני שישלמו את המקדמות על המענק השלישי (במענק השלישי אמרו שdependent בכל גיל זכאי למענק ולא רק עד גיל 17).
    אם לא תקבל עבורה, היא תוכל להגיש דוח על שנת 2021 לאחר שכבר עברה את גיל 19, ולקבל בעצמה את המענק השלישי.

    אהבתי

    1. אוקי, אני קצת אחדד את השאלה:
     אם היא בצבא, על כל המשתמע מכך (כבר לא בבית רוב הזמן, מגורים בצבא, משכורת צבאית, כלכלה צבאית וכו'): האם אז היא נחשבת כ-dependent או לא?

     אהבתי

     1. אני אענה בכך שאין לי תשובה ברורה לגבי זה.
      השאלה ששואלים בדוח הוא "האם אתה יכול להיחשב dependent בדוח של מישהו אחר?" מתחת לגיל 19 זה נכון גם אם אתה מממן את עצמך לחלוטין.
      מפה, כל אחד וכמה הוא מרגיש בנוח לענות לענות על השאלה הזו.

      אהבתי

      1. תודה רבה רבה!

       לאור זאת, ברשותך, שאלה כללית בכלל לגבי כל ההגדרות או זכאויות שנובעות מגיל:

       נניח הילד שלי מלאו לו 17 באמצע שנת המס: האם כתוצאה מכך תפקע הזכאות ל-child tax credit לכל שנת המס? או האם להיפך: בכל זאת תהיה לו זכאות כנ"ל לכל אורך שנת המס, כי בחלק מהשנה הוא היה פחות מ-17.

       וכנ"ל השאלה מתייחסת לכל דבר שתלוי בגיל: האם הזכאות מוחלת לכל אורך שנת המס, או להיפך, פוקעת לכל אורך שנת המס?

       אהבתי

       1. העיקרון הוא שהסטטוס נקבע ביום האחרון של השנה.
        כלומר אם הילד היה בן 17 ביום האחרון של השנה, אז אין זכאות לCTC לאותה שנת מס.

        ישנם כמה חריגים, בהם עושים חישוב יחסי, אבל לא במקרה הזה.

        אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s