מס ארה"ב: החזרי מס לילדים למי שגר בישראל נותרו ללא שינוי

הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.

הרבה פנו אליי בתגובות, ואני מעריך גם שהרבה שמעו שיש הגדלה של החזרי המס לילדים (והאמת גם של הזיכוי להוצאות ילדים שגם הוגדל וגם הפך לבר-החזר).

שאלו אותי למה אני לא כותב על זה פוסט ייעודי? (הפוסט הזה לא נחשב 😉 )

אז התשובה הפשוטה היא שזה פשוט לא רלוונטי למי שלא גר בשטח ארה"ב לפחות שישה חודשים ב-2021. בנוסף, ההגדלות הללו הן חד פעמיות ל-2021.

מה שאתם צריכים לדעת שעבורכם שום דבר לא השתנה. אתם עדיין זכאים ל$2,000 זיכוי פר ילד שמתוכם עד $1,400 תוכל לקבל כהחזר (כתלות בהכנסות שלכם מעבודה ב-2021). כמו כן, הזיכוי להוצאות טיפול בילדים לא השתנה, אתם עדיין יכולים רק להזדכות איתו על מס בפועל, ולא לקבל אותו כהחזר.

ניתן לקרוא עוד על החזר המס לילדים בפוסטים משנה שעברה:

סדרת מס ארה”ב (2019) – חלק 12 – מה??? ה-IRS ישלמו לי? (או החזר מס בגין ילדים)

סדרת מס ארה”ב (2019) – חלק 12b – החזר מס בגין ילדים – מילוי הטפסים ידנית

חשוב! מי שרשם כתובת אמריקאית (של קרובי משפחה, למשל) על טפסי המס, אך לא גר בפועל בארה"ב, ישנו סיכוי שתקבלו מקדמות על ההחזר המוגדל (שישה תשלומים שיסתכמו ל-$1,500 לילד מעל גיל 6 ו-$1,800 מתחת לגיל 6). אני רוצה להדגיש, זה שקיבלתם מקדמות לא אומר שאתם זכאים להם, ואתם תידרשו להחזיר את הכספים (פשוט כחבות מס בדוח השנתי). אז מי שמקבל ויודע שהוא לא זכאי, בבקשה תשמרו את הכסף בצד או שתכינו כסף אחר למועד הגשת הדוח. מי שיהיה חייב וגם יגיש בקשה להארכה ויגיש את הדוח עד אוקטובר יצטרך לשלם ריבית על הסכום הנ"ל.

אם אתם מעוניינים לעזור במימון האתר, תשקלו להירשם לאחד השירותים האינטרנטיים הבאים שיעזרו לכם להוזיל את הקניות באינטרנט שלכם: Ebates, Honey. לקריאה נוספת ראו כאן

אם יש לכם שאלות פרטניות בנוגע למצבכם האישי מבחינת מס ארה"ב, תוכלו לפרסם אותו כאן בתגובות ותקבלו מענה ממני. השימוש בתשובה שאתן לכם הוא על אחריותכם בלבד.הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.אזהרה: אני איני רואה חשבון אמריקאי וגם לא רואה חשבון ישראלי. אני גם לא יועץ מס באף אחת מהמדינות הנ"ל (גם לא באף מדינה אחרת). את כל המידע שאני מספק כאן אני למדתי בעצמי תוך התייעצות חד פעמית עם רואה חשבון ועם אנשים אחרים המגישים בעצמם. חוק המס האמריקאי הוא חוק סבוך נורא, והמצבים שאתאר כאן הם יחסית פשוטים – הכנסה כשכיר, רווח הון על מניות, דיבידנדים, ריבית מהבנק/אג"ח, הכנסה משכירות (שלא כחלק מעסק). אם אתם בעלי עסק/עצמאים, אתם יכולים להשליך חלק מהדברים שיכתבו כאן על המצב שלכם, אך כרגע לא אעסוק בדיווח עבור בעלי עסקים. מילוי הדוחות דורש ידע שתוכלו לקבלו כאן בחינם, אך השימוש בו הוא על אחריותכם בלבד. באופן כללי, לא מומלץ להסתמך על בלוגים רנדומליים ברשת.
בהתאם לדרישות בחוזר 230 של ה-IRS, אני מתריע בפניכם, שכל מידע הנוגע לענייני מס פדרלי בארה"ב המובא בתקשורת זו, כולל כל לינק או צרופה, לא נכתב על מנת שתוכלו (א) להימנע ממסים שאתם חייבים להם על פי דין כולל קנסות, או (ב) לקדם, לשווק, או להמליץ לכל אדם אחר לגבי כל עניין או עסקה המובא בתקשורת זו.

9 מחשבות על “מס ארה"ב: החזרי מס לילדים למי שגר בישראל נותרו ללא שינוי

 1. בשביל הסקרנות גרידא, מה עוד תדע להחכים אותנו על התכנית החדשה Advance Child Tax Credit?
  בכלי תקשורת שונים הריעו בשמחה שהנה גם בארה"ב יש ניצנים ראשונים של קצבאות ילדים.

  לכאורה, שם התוכנית מלמד שהיא רק מקדמה על חשבון הCTC הרגיל.
  מצד שני, לפי IRS, גם מי שהכנסתו 0, זכאי לקבלה, אך לא ברור לי האם כמענק או כמקדמה על חשבון הכנסה עתידית.

  האם אכן ניצנים ראשונים של קצבה אוניברסלית, או לא?

  אהבתי

  1. לא מבין כל כך את מטרת השאלה.
   הבלוג כאן הוא פרקטי. דיון על זיכויים לאנשים אחרים קצת חורג מגבולות הפרקטיות.

   לעניין, זה לא קצבאות ילדים, זה מקדמה על זיכוי מס. בדיוק כמו שמענקי הקורונה היו מקדמות ומי שלא קיבל פשוט דרש בדוח השנתי.
   ניתן לבקש לא לקבל את המקדמות בפורטל ייעודי למי שחושב שלבסוף לא יהיה זכאי ויצטרך להחזיר.
   אני לא ראיתי שהחוקים שונו כך שגם מהכנסה ניתן לקבל החזר.

   לגבי קצבה אוניברסלית, נשאיר את הדיונים הפילוסופיים לפורום הסולידית 🙂

   אהבתי

 2. מעולם לא הגשתי דו"ח מס לארה"ב אך נרשמתי לקבלת מענק הקרונה בתופס ה NON-FILERS לשנת 2019 ורשמתי את כתובת חמותי בפלורידה על התופס. יש לי 4 ילדים ועכשיו קיבלתי שיק (חודש יולי) בסך $1000.
  השאלה שלי הוא:
  א. ב 2019 לא היו לי ולאשתי הכנסות המגיעות ל $24,000 אבל כן היו לי Capital gains ודיבידנדים (אמנם בסכום נמוך מ $500) האם הגשת תופס ה NON-FILERS היה תקין? ואם לא האם אפשר לתקן?
  ב. באופן כללי האם אפשר להגיש דו"ח עם כתובת אמריקאי ביחד עם תופס לבקשת Foreign tax Credits על סמך זה שאני עובר את ה physical presence test או שיש חובה למלאות את הכתובת הישראלית?

  אהבתי

  1. א. תקין

   ב. הכתובת על הדוח היא לרוב לצרכי התכתבות בכלל, עם זאת כמו שראית זה יכול לעשות בעיות מזוג קבלת קצבאות ללא זכאות, ואז אתה נדרש להחזיר אותם.
   תחפש יש טלפון שאפשר להתקשר בשביל לבטל את המשך התשלומים הללו.

   עריכה:
   תוכל למצוא את מספר הטלפון ועוד הרבה מידע כאן:

   אהבתי

   1. I have yet to file my 2020 taxes. Would filing them under an Israeli address automatically stop the rest of the checks from being mailed to my mother-in-Law in Florida?
    If I were to cash the advance payment checks would the money owed to the IRS be offset by my 2021 child tax refund. Because as a cash refund child tax credits are maxed out at $1400 but as a credit toward taxes owed are worth $2000. So maybe it would be worth cashing the advance checks….
    ?

    אהבתי

     1. No

     2. Any dollar you get as an advance you will have to pay back.
      Of course if it is less than any refundable credits, than that will offset, but the advances are not a tax owed, so you cannot offset with the 600 extra CTC.

     אהבתי

 3. האם יש חדש בקשר לזכאות של מי שאינם מתגוררים בארה"ב להחזר המוגדל? הבנתי מהרואה חשבון שלי שאפילו באתר הIRS יש רמזים לכך שמי שקיבל מקדמות, אף שלא גר בארה"ב (כמוני), ייתכן שלא יידרש להחזירם. האם ידוע לך משהו?

  אהבתי

  1. למה שיהיה חדש? מדובר בחקיקה שקובעת שההחזר המוגדל הוא רק למי שהתגורר מעל 6 חודשים בארה"ב בשנת 2021.

   לא ידוע לי כלום על ויתור (בין אם פאסיבי או אקטיבי) שה-IRS מתכוון לעשות לגבי תושבי חוץ שקיבלו מקדמות. לפי מה שאני מכיר אם סך המקדמות יעלה על מה שאתה זכאי לו (לפי תקרה של 1400 לילד), תידרש להחזיר את ההפרש.

   אשמח שתפנה אותי לרמזים המדוברים, קשה לי להתייחס למשהו שלא קראתי בעצמי.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s