סדרת מס ארה”ב (2020) – חלק 12 – מה??? ה-IRS ישלמו לי? (או החזר מס בגין ילדים)

הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.

שימו לב: אין הבדלים בין השנה הזו לשנה שעברה, מי שכבר מכיר את הפוסט הזה משנה שעברה, יכול לדלג. ספציפית, אין שינוי בגובה החזר המס לילדים למי שלא גר בארה"ב.

רובכם שמעו בצורה כזו או אחרת על זה שאפשר “להתעשר” על חשבון ממשלת ארה”ב. כל מה שצריך לעשות זה:

 1. להיות אמריקאי
 2. להביא לעולם ילדים אמריקאיים (או להפוך אותם לכאלה אחרי הלידה)
 3. לדאוג שלא יעברו את גיל 17 😉
 4. להגיש דוחות שנתיים ל-IRS

על כל ילד אמריקאי מתחת לגיל 17 ניתן לקבל בחזרה עד $1,400 בשנה. ישנם הרבה משתנים שעלולים להשפיע על הסכום הסופי ובינהם: ההכנסה שלכם וחבות מס במידה ויש לכם באותה שנה.

הזיכוי הנ”ל מחולק לשתיים:

 • זיכוי מס בגין ילדים (Child Tax Credit) – נועד לקזז חבות מס, את הזיכוי הזה מחשבים ומזינים בשורה 19 של טופס 1040, באם יש יתרה של זיכוי זה מעל המס המתחייב אזי ניתן לבקש,
 • החזר מס בגין ילדים (Additional Child Tax Credit), אם יש יתרה ועומדים בתנאים מסוימים שיפורטו, ניתן לקבל את היתרה כהחזר מס. בהנחה ואין לכם חבות מס, זה יכול להגיע ל-$1,400 לילד. את החישוב מבצעים באמצעות גליון 8812 ומזינים את התוצאה בשורה 28 של טופס 1040.

פוסט זה נוגע לשנת המס 2020, שצריך לדווח בגינו עד אוקטובר 2021 (למי שביקש הארכה). אם ברצונכם לראות את הפוסט הנוגע לשנת המס 2019, תיגשו לכאן.

אם אתם מעוניינים לעזור במימון האתר, תשקלו להירשם לאחד השירותים האינטרנטיים הבאים שיעזרו לכם להוזיל את הקניות באינטרנט שלכם: Ebates, Honey. לקריאה נוספת ראו כאן

אם יש לכם שאלות פרטניות בנוגע למצבכם האישי מבחינת מס ארה"ב, תוכלו לפרסם אותו כאן בתגובות ותקבלו מענה ממני. השימוש בתשובה שאתן לכם הוא על אחריותכם בלבד.

חד פעמי ל-2020

בגלל המצב של אבטלה רחבה ב-2020 (דמי אבטלה אינם נחשבים הכנסה מעבודה), ומכיוון והחזר המס לילדים תלוי בגובה ההכנסה מעבודה, ניתן להשתמש בערך הכנסה מעבודה מהדוח של 2019 במקום ההכנסה מעבודה של 2020, אם זה משפר את החזר המס לילדים.

תזכורת לחידושים מהשנים 2016-2015

 1. החל מ-2018 ITIN כבר לא מזכה בזיכוי מס הזה אלא רק SSN בלבד. למי שיש ילד בעל ITIN יוכל לקבל את הזיכוי של $500 בגין תלויים נוספים (זיכוי בלבד, ללא החזר מס).
 2. החל משנת 2016 צריך שכל מספרי הזיהוי יהיו מוסדרים עד לתאריך ההגשה החוקי (כולל הארכות). אם הילד מקבל את מספר הזיהוי (SSN) לאחר תאריך ההגשה (כולל הארכות), אזי לא ניתן לבקש עבורו את הזיכוי, ובמיוחד לא ניתן לעשות הגשות רטרואקטיביות לשלוש שנים אחרונות כפי שהיה נהוג בעבר.
 3. לא רלוונטי כבר, אבל מי שמבקש החזר מס בגין ילדים לא יוכל לקבל אותו לפני ה-15 לפברואר 2021 (שכבר עבר), מכיוון וה-IRS רוצים לוודא שלא מדובר בתרמית, וזה נותן להם מספיק זמן לעשות כן.
 4. אם אתם מבקשים את הזיכוי/החזר למרות שאתם לא זכאים אליו יוכלו למנוע ממכם לבקש זיכוי זה בעתיד למשך שנתיים או עשר שנים (תלוי בחומרה). שנתיים באם מדובר שהתעלמות מכוונת, ועשר שנים אם מדובר בתרמית. ייתכן וגם יחייבו אתכם בקנס. אז תקראו היטב את הפוסט הזה כדי לראות אם אתם זכאים.
 5. לצערי (ולצערכם) החל משנת 2015 מי שמחריג את הכנסתו באמצעות טופס 2555 או 2555EZ אינו יכול לקבל החזר מס בגין ילדים. כלומר, רק מי שלא החריג שכר (וכנראה לקח זיכוי מס זר), יכול לקבל כסף בחזרה. עבור מי שהחריג שכר, ניתן עדיין להשתמש בזיכוי רק בשביל לכסות מס מתחייב.

שימו לב: ישנם מצבים שלילד יש רק הורה אחד אמריקאי ומוציאים לו אזרחות שמגיעה לו בזכות הסבא ולא ההורה, אזי הילד נחשב אמריקאי רק מהרגע שהוצאה לו האזרחות. בכל מצב אחר (שני ההורים אמריקאיים או שרק אחד אמריקאי אבל גר בארה”ב תקופה מסוימת) הילד נחשב אמריקאי מלידה (עדיין צריך להסדיר לו תעודת אזרחות ולהוציא לו מס’ SSN ועד אז לא ניתן לקבל את הזיכוי/החזר).

מיהו ילד מזכה לצורך הזיכוי?

ילד העומד בתנאים הבאים הוא מזכה לצורך לזיכוי:

 1. הוא בנכם, בתכם, ילד חורג, ילד אמנה, אחיכם, אחותכם, אחיכם החורג, אחותכם החורגת, חצי אח, חצי אחות, או צאצא של כל אחד מהנ”ל (לדוגמא, הנכד שלכם, אחיינית או אחיין).
 2. היה מתחת לגיל 17 בסוף 2020.
 3. לא סיפק לעצמו יותר מחצי מחייתו לשנת 2020.
 4. גר אתכם יותר מחצי שנת 2020 (ראו חריגים בהמשך).
 5. הילד מדווח כתלוי שלכם בדוח 1040.
 6. הילד אינו מגיש דוח המוגש במשותף לשנה, אלא רק אם הגיש כדי לקבל החזר מס של מסים שנוכו לו במקור.
 7. היה אזרח אמריקאי, בעל לאום אמריקאי (למשל שגר באחת המושבות של ארה”ב), או תושב אמריקאי. אם הילד היה מאומץ, ראו את ההסבר בהמשך.

תזכורת: עבור כל ילד כזה (הנקרא qualifying child), אתם סימנתם את התיבה בעמודה (4) של הטבלה בעמוד הראשון של טופס 1040 בו פירטתם את השמות וה-SSN של הילדים שלכם.

דוגמא 1: הבן שלכם הגיע לגיל 17 ב-30 לדצמבר, 2020. הוא אזרח אמריקאי, ודיווחתם עליו כתלוי שלכם בדוח 1040. הבן שלכם אינו זכאי לזיכוי משום שלא היה מתחת לגיל 17 בסוף שנת 2020 (גם אם נולד ב-31 לדצמבר הוא אינו זכאי).

דוגמא 2: הילד נולד במהלך 2020, כאשר רק אחד ההורים אזרח אמריקאי. ההורה הזה אינו עומד בדרישת המינימום למגורים בארה”ב לצורך העברת אזרחות לילדיו. עם זאת הסבא של הילד (ההורה של האזרח האמריקאי), כן גר את מספר השנים הדרוש. הילד יכול לקבל את האזרחות בזכות הסבא (שימו לב שההורה של הילד עדיין חייב להיות אזרח בעצמו). עם זאת, את האזרחות הוציאו רק ב-2021 (משום שבמצב זה צריך לטוס לארה”ב לביצוע ההליך, ולא ניתן לבצעו בארץ). על שנת 2020 לא ניתן לבקש החזר/זיכוי מס בגין הילד הזה. על דוח המס של 2021 כבר ניתן יהיה לקבל בתנאי ולילד היה SSN עד לתאריך ההגשה (כולל הארכות) של דוח 2021 (אי שם באפריל 2022).

אני יכול לראות שנושא זה יעורר עניין. על איך קיבלתי אזרחות אמריקאית עבור הבן שלי בשיטת הסבא, בפוסט עתידי.

בנוסף, התנאים לקבלת מענק הקורונה השלישי על סך $1400, הם זהים לתנאים לקבלת החזר המס הזה.

ישנם ילדים שיכולים להיות תלויים שלכם אך לא זכאים לזיכוי. מי שזכאי לזיכוי הוא רק אזרח, תושב או מי שגר במושבות של ארה”ב. על מנת להיחשב תושב, הילד לרוב יצטרך לעמוד בתנאי נוכחות מינימלית בארה”ב (Substantial Presence Test).

מהו תנאי נוכחות מינימלי?

על מנת להיחשב תושב לצרכי מס, יש להיות נוכח בארה”ב בשתי תנאי הזמן הבאים:

 1. מינימום 31 יום בשנת המס הרלוונטית, וכן
 2. 183 יום בתקופה של 3 השנים האחרונות לפי החישוב הבא:
  • כל הימים בשנת המס הרלוונטית
  • 1/3 מהימים בשנת המס הקודמת
  • 1/6 מהימים בשנת המס החלה שנתיים לפני שנת המס הרלוונטית

אנשים עם ויזות מסוג A, G, J, Q, F, M או ספורטאים הבאים להתחרות בתחרות לצרכי צדקה, לא יחשיבו את ימי השהות שלהם.

יום ההגעה ויום העזיבה נחשבים לימים מלאים. עם זאת מי שרק עושה “קונקשן” בארה”ב ונמצא פחות מ-24 שעות לא יחשיב את הימים הללו. כמו כן, מי שנשאר בארה”ב בגלל מחלה שפיתח בזמן ביקור ולא יכול לטוס מפאת המחלה, לא יחשיב את הימים מהיום שחלה.

ישנם עוד חריגים, מי שמעניין יוכל לקרוא עוד (באנגלית) כאן.

ילד מאומץ. ילד מאומץ נחשב לילד שלכם לכל דבר ועניין. אם אתם אזרחים אמריקאיים, או גרים באחת המושבות האמריקאיות, וילדכם המאומץ גר איתכם כל השנה כחלק ממשק הבית, הילד עומד בתנאי מס’ 7 לעיל על מנת להיות זכאי לזיכוי בגין ילדים.

החרגה לזמן מגורים. אם ילדכם נולד או נפטר בשנת 2020 וביתו היה ביתכם, הוא נחשב שגר אתכם יותר מחצי שנת 2020. חיסורים זמניים בגין מקרים מיוחדים, כגון, בית ספר, נופש, עסקים, טיפול רפואי, שירות צבאי, או כליאה במתקן נוער, נחשבים כזמן שהילד גר אתכם.

יש גם החרגות לילדים חטופים וילדים להורים גרושים או פרודים. צריך לראות את ההנחיות לגבי מקרים אלו בהנחיות למי נחשב תלוי בטופס 1040. אני כתבתי על זה כאן.

ילד מזכה של יותר מאדם אחד.  ישנו כלל מיוחד אם ילדכם הוא ילד מזכה לצורך הזיכוי של יותר מאדם אחד. גם כאן יש לפנות להנחיות של טופס 1040 כדי לראות מה עושים.

הגבלת הזיכוי

לפני שניכנס לחוקים הנוגעים להגבלת הזיכוי, אנחנו צריכים ללמוד הגדרה חדשה, והיא – MAGI – Modified Adjusted Gross Income – הכנסה גולמית מתואמת ומתואמת שוב (באמת שלא מצאתי תרגום טוב יותר).

MAGI

ה-MAGI לצורך זיכוי בגין ילדים הוא ה-AGI שלכם (שורה 11 בטופס 1040) בתוספת הסכומים הבאים (רשמתי רק מה שרלוונטי לישראלים):

 • כל סכום משורה 45 או שורה 50 של טופס 2555 הנוגע להחרגת שכר

בעצם, ה-MAGI הוא מה שהרווחתם כולל השכר (שאולי) החרגתם. אם לא החרגתם שכר אז ה-MAGI שווה ל-AGI שלכם.

כפי שאמרתי לעיל, גודל הזיכוי תלוי בהרבה משתנים אבל יכול להגיע עד ל-$2000 לילד. יש להקטין את ה-$2000 עבור כל ילד אם אחד מהבאים מתקיים:

 1. אם הערך בשורה 15 של טופס 1040 (קרי, המס המתחייב שלכם – לפני שימוש בזיכוי מס זר) הוא פחות מערך הזיכוי. כלומר הזיכוי רק מקטין מס שחייבים. כמובן שגם זיכוי מס זר מקטין/מבטל את המס שחייבים. עם זאת, תוכלו לקבל את ההפרש כהחזר מס. ראו בהמשך.
 2. אם ה-MAGI שלכם גדול מהערכים הבאים לפי סטטוס הגשה:
  • נשואים המגישים ביחד – $400,000
  • כל השאר – $200,000

את חישוב ההגבלה מחשבים בגליונות שנעבור עליהם בהמשך.

מה צריך לצרף לדוח?

מי שרק מקטין את חבות המס שלו באמצעות הזיכוי, לא צריך לצרף דבר לדוח. יש לשמור את החישובים למקרה של ביקורת על ידי ה-IRS.

מי שמבקש החזר מס בגין ילדים, צריך לצרף את גליון 8812.

כפי שנאמר למעלה מהיום זכאים להחזר המס רק ילדים שיש להם SSN (לא ITIN, ATIN או אחרים).

מה עושים אם תכננתי לעשות החרגת שכר?

החל משנת 2015 לא ניתן לקבל החזר אם מחריגים שכר עבודה. כלומר, רק מי שמבקש זיכוי מס זר יכול לקבל החזר. את הזיכוי ניתן לקבל גם אם מחריגים שכר, אך זה רק יקטין לכם חבות מס ולא תקבלו כסף לכיס/בנק (וחבל…).

כפי שאמרתי בעבר, זיכוי מס זר רצוי לבקש רק במידה והוא עולה על חבות המס האמריקאית שלכם. לרווקים, בשנת 2020 נקודת שיווי המשקל הייתה על משכורת של כ-12,640 ש”ח (לפי שער המרה ממוצע של 3.438), לרווקות 13,830 ש"ח. כלומר, בשכר נמוך מזה חבות המס האמריקאית גדולה מהישראלית ולכן (בהיעדר אופציה אחרת) עדיף להחריג שכר, ובשכר גבוה מזה, חבות המס בישראל גדולה ולמי שאין בעיה עם טופסולוגיה עדיף לקחת זיכוי מס זר ולהעביר את העודף לשנים הבאות.

עם זאת, לרוב מי שמבקש זיכוי מס בגיל ילדים, הם נשואים וכאן יותר קשה לחשב איפה בדיוק נקודת שיווי המשקל, משום שבישראל המיסוי הוא פרטני (עם כמה התאמות קלות לזוגות נשואים), ובארה"ב המיסוי יכול להיות משותף או פרטני. בכל מקרה תלכו למחשבון המס שלי (הלינק הוא לפוסט המסביר את המחשבון ובו יש לינק למחשבון עצמו) כדי להזין את הפרטים שלכם ולראות אם משתלם לכם לעשות זיכוי מס זר על מנת לקבל החזר מס בגין ילדים. המזל הוא שכבר בינואר אנחנו יודעים כמה מס שילמנו לישראל, ויש לנו עד אפריל לעשות חישובים ולראות מה כדאי לנו.

הסבר על בקשת זיכוי מס זר ניתן למצוא כאן (5 פוסטים מרתקים!!! 😉 ).

ייתכן וכדאי לנו לא להחריג שכר ולקחת זיכוי מס זר, ואז באמצעות זיכוי מס בגין ילדים להקטין את חבות המס ל-0, ואז מה שנשאר מהזיכוי מתקבל כהחזר. לדוגמא: הזוג שילם מסים בישראל על סך $5,000 וחבות המס לארה”ב עומדת על $6,000. לזוג יש שתי ילדים עם אזרחות אמריקאית. הזוג ביצע חישוב וגילה שיכול לקבל $4,000 כזיכוי שמתוכם $2,800 יקבלו כהחזר מס לכיס. הם ינצלו $1,000 כדי להקטין את ההפרש בין המס ששולם בישראל למס המתחייב בארה”ב. ואז יוכלו לקבל $2,800 כהחזר מס (מתוך $3,000 שנותרו).

אזהרה!!! ההחלטה לעבור מהחרגת שכר לזיכוי מס זר היא משמעותית. לאחר קבלת החלטה זו (שיש לצרף הצהרה לדוח שאתם מבצעים החלטה זו במודע), לא ניתן לחזור להחרגת שכר במשך 5 שנים. לכן יש לתכנן קדימה, ולוודא (עד כמה שניתן) שב-5 השנים הקרובות (לפחות) ההפרש (אחרי זיכויים/החזרים) יהיה לטובתכם.

סיכום

 • אתם יכולים לקבל מה-IRS עד $2,000 זיכוי מס עבור כל ילד הקטן מגיל 17 (בדיקת הגיל נעשית ביום האחרון של שנת המס), כאשר מתוך ה-$2,000 ניתן לקבל כהחזר מס עד $1,400.
 • ההחזר מתקבל במידה והזיכוי בגין ילדים גדול מהחוב שלכם ל-IRS באותה שנה.
 • בגלל שאני טוען שברוב השנים לא תהיה לכם חבות מס לארה”ב, תוכלו לנצל זכאות זאת במלואה (בתנאי שאתם לא מרוויחים יותר מ-$400,000 בשנה כזוג או $200,000 כראש אב בית).
 • החל משנת המס 2015 לא ניתן לקבל את ההחזר אם מחריגים שכר עבודה מההכנסה שלכם. כלומר, רק מי שמשתמש בזיכוי מס זר כדי להקטין את חבות המס שלו יכול לקבל את ההחזר.
 • החל מ-2018 חייב שלכל הילדים יהיה SSN (ולא ITIN).

בחלק ב – נראה מילוי ידני של הטפסים שיעזור לנו להבין את ה-Flow של החישוב מטפסי העזר של זיכוי בגין ילדים ועד לציון של החזר מס בטופס 1040.הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.


אם אתם מעוניינים לעזור במימון האתר, תשקלו להירשם לאחד השירותים האינטרנטיים הבאים שיעזרו לכם להוזיל את הקניות באינטרנט שלכם: Ebates, Honey. לקריאה נוספת ראו כאן

אם יש לכם שאלות פרטניות בנוגע למצבכם האישי מבחינת מס ארה"ב, תוכלו לפרסם אותו כאן בתגובות ותקבלו מענה ממני. השימוש בתשובה שאתן לכם הוא על אחריותכם בלבד.


אזהרה: אני איני רואה חשבון אמריקאי וגם לא רואה חשבון ישראלי. אני גם לא יועץ מס באף אחת מהמדינות הנ"ל (גם לא באף מדינה אחרת). את כל המידע שאני מספק כאן אני למדתי בעצמי תוך התייעצות חד פעמית עם רואה חשבון ועם אנשים אחרים המגישים בעצמם. חוק המס האמריקאי הוא חוק סבוך נורא, והמצבים שאתאר כאן הם יחסית פשוטים – הכנסה כשכיר, רווח הון על מניות, דיבידנדים, ריבית מהבנק/אג"ח, הכנסה משכירות (שלא כחלק מעסק). אם אתם בעלי עסק/עצמאים, אתם יכולים להשליך חלק מהדברים שיכתבו כאן על המצב שלכם, אך כרגע לא אעסוק בדיווח עבור בעלי עסקים. מילוי הדוחות דורש ידע שתוכלו לקבלו כאן בחינם, אך השימוש בו הוא על אחריותכם בלבד. באופן כללי, לא מומלץ להסתמך על בלוגים רנדומליים ברשת.
בהתאם לדרישות בחוזר 230 של ה-IRS, אני מתריע בפניכם, שכל מידע הנוגע לענייני מס פדרלי בארה"ב המובא בתקשורת זו, כולל כל לינק או צרופה, לא נכתב על מנת שתוכלו (א) להימנע ממסים שאתם חייבים להם על פי דין כולל קנסות, או (ב) לקדם, לשווק, או להמליץ לכל אדם אחר לגבי כל עניין או עסקה המובא בתקשורת זו.

18 מחשבות על “סדרת מס ארה”ב (2020) – חלק 12 – מה??? ה-IRS ישלמו לי? (או החזר מס בגין ילדים)

 1. שמעתי שמנסים להעביר הצעת חוק בארה"ב להפסקת החזרי מס בגין ילדים, לתושבי חוץ (כלומר, לנו) האם זה רציני?

  אהבתי

   1. לא, רק שמועות. אם היה לי מקור, לא הייתי צריכה לשאול 🙂
    כמובן שזה משהו מאד משמעותי, אם חלילה יקרה. אם יהיה לי מידע מוסמך, אעדכן.

    אהבתי

 2. מישהוא נתן לי את המקור הזה, לגבי הפסקת החזרי מס בגין ילדים לאזרחים שלא גרים בארצות הברית:
  https://www.congress.gov/bill/117th-congress/house-bill/5376/text
  זה מה שהוא רשם לי:
  החלקים הרלוונטים מופיעים בעמודים (של קובץ הPDF):
  1946 – הארכת החוק הנוכחי בשנה
  1951 – כניסת סעיף 24A לתוקף
  1965 – הגבלת זיכויים כספיים רק לתושבים
  2002 – הקפאת סעיף 24 הרגיל כש24A יהיה בתוקף

  אהבתי

  1. אכן נראה שבהצעת החוק החדשה, מופיע שבשנים 2023-2025 לא יחול סעיף 24 המקורי (שכולל החזרי מס לילדים לאזרחים תושבי חוץ).
   מעניין יהיה באמת לראות אם זה יכנס לנוסח הסופי (אין לי שמועות להציע לאף אחד מהכיוונים).

   אהבתי

  2. אגב, נשים לב שזו הצעת החוק של הקונגרס.
   צריך לזכור שבארה"ב יש כמה איטרציות שבו הקונגרס והסנאט מבצעים שינויים, ושהחוק הסופי צריך לעבור גם בבית הנבחרים וגם בסנאט.
   עוד עניין הוא שהצעת החוק הזו מוסיפה תקציב נכבד (9 טריליון דולר אם אני לא טועה). במצב כזה הם צריכים רוב של שני שליש כדי להפוך את זה לחוק קבוע, ורוב רגיל כדי שזה יהיה מוגבל לכמה שנים (לרוב עד 10, אבל כאן הם מראש מגבילים ל-3 שנים).

   נקווה שמישהו ישים לב ויהיה איכפת לו מספיק כדי לא לבטל לגמרי את סעיף 24, אבל ככה או ככה, אני מקווה שאין אנשים שמגישים רק בשביל ההחזרים ונעלמים בשנה שאחרי (כמו שעכשיו אני בטוח שקורה עם מענקי הקורונה).

   אהבתי

 3. אולי אני טועה פה אבל יש דבר חשוב ששכחת לציין פה.
  גם אם הקרדיטים שקיבלנו מטופס 1116 מכסים את כל ה tax עדיין מקזזים מההחזר עבור ילדים את כל ה AMT.
  כלומר אם הרווחת סכום מעל הטווח של ה AMT הסכום מס המחושב על זה יורד ישירות מהקרדיט של ההחזר על הילדים. (מופיע גם בשורה 19 ב 1040)

  אהבתי

  1. ה-AMT יהיה סכום גדול מ-0 רק במקרים מאוד ספציפיים, כמו הייטקיסט שמפשיר אופציות בלי למכור באותה שנה ועוד כל מיני דברים אזוטריים.
   בהנחה ויש AMT>0 זה מס לכל דבר ומן הסתם צריך לקזז אותו עם זיכויים או לשלם אותו.
   אל תשכח שדווקא יש לך 600 דולר לכל ילד שאתה יכול לקזז כנגד חבות מס לפני שזה מתחיל לנגוס לך ב-1400 החזר מס.

   לגבי אם שכחתי לציין, אני בטוח שיש מליון דברים שאני לא מציין 🙂

   אהבתי

 4. שגיתי בחישוב זיכוי המס. חישבתי יותר מידי וה IRS חייבו אותי כפי שהם מחשבים. לכן עדיף לי לעשות דוח מתקן, להפריד את ההורים, לאחד לעשות החרגה ולשני, עם הילדים, ואז המס יפחת או יתאפס (שנת המס 2021) שבהנחיות של F1040X כתוב כך:
  Caution: In general, you can’t change your filing status from a joint return to separate returns after the due date.

  האם זה משנה משהו לגבי המקרה שלי, או שאני יכולה להגיש כ MFS עכשיו, אחרי שהוגשו בדוח המקורי כMFJ ?

  אהבתי

  1. זה בהחלט רלוונטי למקרה שלך. לא יקבלו תיקון שמעביר MFJ ל-MFS שהוגש לאחר התאריך האחרון להגשה (כולל הארכות במידה וביקשו).
   אפשר גם לראות כאן במדריך לסוכן IRS שמקבל את הדוח המתוקן.

   Disallow all claims postmarked after the due date, or the extended due date, except:
   Items listed in IRM 21.6.1.5.7, Married Filing Joint or Married Filing Separate is Invalid or Filed with Incorrect Status
   Taxpayers whose marriage was annulled or the subject of a court order holding that no valid marriage ever existed
   Note: If the claim is unallowable and there is an E- freeze on the account, follow procedures in IRM 21.5.6.4.9(2), E- Freeze.

   לצערי לא יקבלו את תיקון הדוח כפי שרצית.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s