מס ארה"ב: הצצה לדוח השנתי של 2018 – הגלויה הטלסקופית

הכניסו את כתובת האימייל שלכם, כדי לעקוב אחרי הבלוג ולקבל עדכונים על פוסטים חדשים במייל.

הצטרפו אל 317 שכבר עוקבים אחריו

נראה שה-IRS יצא עם הצעה לטופס 1040 של 2018 לאחר רפורמת המס שנחתמה בסוף 2017.

הם מבקשים תגובות מהקהל לגבי מה שהם מציעים. תוכלו לשלוח את הערותיכם למייל הזה:
WI.1040.Comments@IRS.gov

בגדול, הדף הצטמצם משתי דפים מלאים לשתי חצאי דפים, כך שעל פניו ניתן להדפיס אותו על גלויה. כמובן, שהרוב המוחלט כבר מגישים את הדוח בצורה מקוונת, כך שלא באמת משנה הגודל של הדוח.

כך נראים כעת שתי עמודי הדוח:

נשמע משגע, לא?

אז ככה, את המידע שהוציאו מהדוח צריך למלא כעת בעד שישה גליונות נוספים (שנקראים Schedule 1, Schedule 2, …, Schedule 6).

גליון 1 נועד להכנסות נוספות – הכנסות מעסק, רווחי/הפסדי הון, דמי אבטלה, והחרגת שכר, למשל (רשימה לא שלמה). בנוסף בגליון 1 נעשה התאמות להכנסה (ככל שיש). בעצם לקחו את שורות 10-37 של טופס 1040 של 2017 והעבירו אותו פשוט לדף אחר. למי שיש רק הכנסות מעבודה כשכיר, ריבית, ודיבידנדים (בין אם מועדפים או לא), הכנסות מפנסיה/תוכניות פרישה, וביטוח לאומי, לא יצטרך למלא את גליון 1.

גליון 2 נועד לחישוב מסים עבור מי שיש לו חישוב מעבר לחישוב המס הרגיל. למשל מי שצריך לחשב את המס האלטרנטיבי (כל מי שלוקח זיכוי מס זר נדרש לעשות זאת), או מי שמחשב את חבות המס של הילדים שלו בטופס שלו. בעצם לקחו את שורות 44-47 מטופס 1040 של 2017 והעבירו אותם לגליון 2.

גליון 3 נועד לחשב זיכויי מס רגילים, כלומר כאלה שלא ניתן לקבל עבורם החזר מס. מדובר בזיכוי מס זר, זיכוי בגין הוצאות על טיפול בילדים, זיכוי בגין הפקדה לתוכניות פרישה, זיכוי מס על ילדים (החלק שלא בר החזר), ונוספים. בעצם לקחו את שורות 48-56 מטופס 1040 של 2017 והעבירו אותם לגליון 3.

גליון 4 נועד לחושב מסים נוספים כמו מסי social security לעצמאים. בעצם לקחו את שורות 57-63 מטופס 1040 של 2017 והעבירו אותם לגליון 4.

גליון 5 נועד למילוי מסים שכבר שילמתם (למשל עצמאים שמשלמים Estimated Taxes במהלך השנה), וכן החזרי מס שמגיעים לכם.  דווקא החזר מס בגין ילדים ובגין לימודים מופיע ישירות בטופס 1040 החדש בשורה 17 (בכל מקרה תצטרכו למלא טופס 8812 בשביל החזר מס לילדים, או טופס 8863 בשביל החזר מס ללימודים).

גליון 6 יהיה מאוד רלוונטי לישראלים. גליון 6 נועד למילוי כתובת זרה, ומילוי פרטים של מישהו שאתם מעוניינים שידבר עם ה-IRS בשמכם במקרה שיש בעיות בדוח (זה יכול להיות רוה"ח שלכם או סתם מישהו שאתם סומכים עליו – למען הסר ספק אל תרשמו שם אותי 😉 ). ממה שאני רואה תצטרכו למלא את הכתובת שלכם גם בדף הראשון של טופס 1040, וגם בגליון 6.

כפי שכבר ציינתי הדוח מפשט את התהליך למי שיש לו רק הכנסות מעבודה כשכיר, ריבית, דיבידנדים, פנסיה וקצבאות ביטוח לאומי, ולא דורש החרגת שכר או זיכוי מס זר. לכל השאר, מי שממלא ידנית, נכונה לא טיפה'לה עבודה נוספת, למי שממלא בתוכנה מקוונת, זה לא באמת משנה. התוכנה תדע לאן להפנות כל נתון שתכניסו, ואני מניח שצורת הזנת הנתונים לא תשתנה משנים קודמות.

כשיהיו הנחיות סופיות והטופס יגיע לגרסה הסופית שלו, כמובן שאעדכן את מדריך המילוי. הודות לרפורמת המסים של טראמפ למתורגמן הפיננסי תהיה עבודה בשנת המס הקרובה, ולא אוכל לעשות Ctrl-C – Ctrl-V כבשנים קודמות.

אשמח לשמוע את הערותיכם 

אם אתם מעוניינים לעזור במימון האתר, תשקלו להירשם לאחד השירותים האינטרנטיים הבאים שיעזרו לכם להוזיל את הקניות באינטרנט שלכם: Ebates, Honey. לקריאה נוספת ראו כאן

אם יש לכם שאלות פרטניות בנוגע למצבכם האישי מבחינת מס ארה"ב, תוכלו לפרסם אותו כאן בתגובות ותקבלו מענה ממני. השימוש בתשובה שאתן לכם הוא על אחריותכם בלבד.הכניסו את כתובת האימייל שלכם, כדי לעקוב אחרי הבלוג ולקבל עדכונים על פוסטים חדשים במייל.

הצטרפו אל 317 שכבר עוקבים אחריואזהרה: אני איני רואה חשבון אמריקאי וגם לא רואה חשבון ישראלי. אני גם לא יועץ מס באף אחת מהמדינות הנ"ל (גם לא באף מדינה אחרת). את כל המידע שאני מספק כאן אני למדתי בעצמי תוך התייעצות חד פעמית עם רואה חשבון ועם אנשים אחרים המגישים בעצמם. חוק המס האמריקאי הוא חוק סבוך נורא, והמצבים שאתאר כאן הם יחסית פשוטים – הכנסה כשכיר, רווח הון על מניות, דיבידנדים, ריבית מהבנק/אג"ח, הכנסה משכירות (שלא כחלק מעסק). אם אתם בעלי עסק/עצמאים, אתם יכולים להשליך חלק מהדברים שיכתבו כאן על המצב שלכם, אך כרגע לא אעסוק בדיווח עבור בעלי עסקים. מילוי הדוחות דורש ידע שתוכלו לקבלו כאן בחינם, אך השימוש בו הוא על אחריותכם בלבד. באופן כללי, לא מומלץ להסתמך על בלוגים רנדומליים ברשת.
בהתאם לדרישות בחוזר 230 של ה-IRS, אני מתריע בפניכם, שכל מידע הנוגע לענייני מס פדרלי בארה"ב המובא בתקשורת זו, כולל כל לינק או צרופה, לא נכתב על מנת שתוכלו (א) להימנע ממסים שאתם חייבים להם על פי דין כולל קנסות, או (ב) לקדם, לשווק, או להמליץ לכל אדם אחר לגבי כל עניין או עסקה המובא בתקשורת זו.
מודעות פרסומת

3 מחשבות על “מס ארה"ב: הצצה לדוח השנתי של 2018 – הגלויה הטלסקופית

  1. עד כמה זה הזוי שאני קצת מחכה בקוצר רוח לדוח של 2018?
    בכל מקרה, מזמן לא אמרתי תודה על הבלוג – אז הנה אני שוב אומר תודה! 🙂

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s