מס ארה"ב: צירוף בן/בת הזוג הישראלי למערכת המס האמריקאית

הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.

אם יש לכם שאלות פרטניות בנוגע למצבכם האישי מבחינת מס ארה"ב, תוכלו לפרסם אותו כאן בתגובות ותקבלו מענה ממני. השימוש בתשובה שאתן לכם הוא על אחריותכם בלבד.היי…

עבר הרבה זמן מאז פרסמתי פוסט.

עבר עוד יותר זמן מאז פרסמתי פוסט נוגע למסים. מקווה שלא התגעגתם יותר מדי. הסיבה שלא פרסמתי הרבה לאחרונה הוא משום  שנולד לי זיכוי מס חדש ילד חדש ויש לי קצת פחות זמן להתעסק בתחביבים.

היום אדבר איתכם על אופציה שזמינה לאזרחי ארה"ב אשר התחתנו עם מישהו/מישהי שאינם אזרחי ארה"ב. מדובר באפשרות להתייחס לבן/בת הזוג כתשובת ארה"ב לצרכי מס. הדבר דורש לדווח על כל הכנסות בן-הזוג בנוסף להכנסות האזרח, ואז ניתן להגיש כ-Married Filing Jointly.

אם תמיד חלמתם להכניס את בני זוגכם בברית אבותיכם, זה הפוסט בשבילכם.

גם אם אתם מחשיבים אותם כתושבים לצרכי מס הכנסה, אין צורך לדווח על חשבונות של בן הזוג הישראלי בדוח ה-FBAR (על חשבונות משותפים עדיין צריך, אבל זה לא שונה מהמצב הרגיל).

למה שאעשה דבר כזה, מתורגמן פיננסי יקר?

זו שאלה מצוינת, וכעיקרון הדבר הכי חכם שניתן לעשות הוא לא להכניס אנשים למערכת המס המסובכת הזאת כאשר אין סיבה טובה.

אבל…

 

יש כמה סיבות שאולי יטו את הכף כן לביצוע הפעולה הזאת:

 • החזר מס בגין לימודים – לא ניתן לקבל החזר מס בגין לימודים אם אתם נשואים לישראלי ואתם לא מחשיבים אותו תושב לצרכי מס. בנוסף, אם בן הזוג הישראלי הוא גם סטודנט, בעצם ניתן לקבל הטבה כפולה (אני מזכיר שהחל משנת המס 2016 צריך שמוסד הלימודים יפיק עבורכם טופס 1098-T בשביל לדרוש את החזר המס הזה).
 • החזר מס בגין ילדים – ישנם ספי הכנסה שמעליהם לא ניתן לקבל את ההחזר. עבור ראש אב בית מדובר ב-$95,000 בשנה, אך לזוג נשוי המגיש במשותף מדובר ב-$130,000. כלומר, ייתכן ובן הזוג האמריקאי לבדו לא זכאי לקבל החזר מס עבור הילדים שלו, אבל במידה והכנסות בן הזוג נמוכות ייתכן וביחד הם נכנסים מתחת לסף של הנשואים. מזכיר לכם שלא ניתן לקבל החזר מס בגין ילדים אם מחריגים שכר.
 • סיבה נוספת שלא קשורה במסים. ביסוס מעמד בן הזוג אם יש כוונה של הגירה בעתיד, ובן הזוג מעוניין לקבל תושבות/אזרחות אמריקאית. יש טענה שכל שנה של הגשת דוחות מס תתרום לבקשת האזרחות בעתיד, אבל לי אישית אין שום נסיון עם זה. לאשר טוריאל יש נסיון עם זה והוא כתב על זה כאן.

לפני שנתקדם, אני חייב לציין שלמען הגילוי הנאות אני נשוי לישראלית ואנו מגישים כנשואים במשותף. עשינו זאת בעצת יועץ מס כאשר שנינו היינו סטודנטים, בלי שבאמת ידענו מה אנחנו עושים. בדיעבד זה השתלם כי קיבלנו החזרי מס כפולים, אבל צריך לשקול את כל הנסיבות במיוחד עכשיו כאשר ה-IRS מקשה על קבלת ההחזרים לאזרחים שגרים מחוץ לגבולות ארה"ב.

טוב שכנעת אותי, איך עושים את זה בפועל?

טוב אז קודם כל המטרה שלי היא לא לשכנע אתכם אם לעשות את זה או לא, אלא להציג לכם את העובדות כדי שתוכלו לקבל החלטה מושכלת. צריך לזכור שיש גם חובות ולא רק זכויות.

על מנת להגיש כנשואים במשותף, על בן הזוג שאינו תושב/אזרח להפוך ל"תושב לצרכי מס". ניתן לעשות זאת באמצעות בחירה מיוחדת שקיימת בחוק האמריקאי (תחת סעיף 6013g). הנה הדרישות לצורך בחירה זו:

 • בני הזוג צריכים להיות נשואים בשנת המס הרלוונטית (התאריך הקובע הוא ה-31 לדצמבר, אם הייתם נשואים בתאריך זה אתם נחשבים כנשואים לכל השנה).
 • אף אחד מבני הזוג לא בחר באופציה זו (ואז ביטל) לפני כן.
 • יש לצרף הצהרה של שני בני הזוג לדוח בשנה הראשונה בה מגישים כזוג במשותף.

נשואים

המילה "נשואים" כוללת גם זוגות שתחת החוק במדינה בה הם שוכנים, הם נחשבים נשואים. לחלופין, בתור אזרחים "זרים", מספיק שאחת מהמדינות בארה"ב מחשיבים את הנישואים שלכם כחוקיים, וזה מספיק כדי שזה יהיה תקף לגביכם.

לא ניתן לבחור בחירה זו אם אתם פרודים בצורה חוקית.

לא בוצעה בחירה מוקדמת

ביצוע בחירה זו היא בעצם הטבה של פעם אחת בחיים. למשל, אם אזרח אמריקאי היה נשוי וביצע בחירה זו עם בן/בת הזוג, ואז הם התגרשו, והוא התחתן בשנית, הוא לא יוכל לבחור את הבחירה הזאת עם פרק ב' שלו.

ההצהרה

על ההצהרה לכלול את הנושאים הבאים:

 • הצהרה שאתם בוחרים לנצל את החוק הזה
 • הצהרה שאתם עומדים בקריטריונים כפי שהם מוגדרים בתקנות 1.6016-6a1 עבור שנת המס הרלוונטית.
 • שמות, כתובות ומספרי זיהוי לכל בן זוג. עבור בן הזוג שאינו אזרח יש להוציא מספר זיהוי לצרכי מס הנקרא ITIN.
 • חתימות שני בני הזוג.

איך מגישים את ההצהרה

ההצהרה מוגשת ביחד עם הדוח השנתי הראשון שמגישים במשותף (תבדקו אם בתוכנת ההגשה שלכם יש אפשרות להוסיף preparer notes.

ניתן לבצע את הבחירה עד תאריך ההגשה הסופי של שנת המס. כלומר, עד ה-15 לאפריל של השנה העוקבת, או ה-15 לאוקטובר אם ביקשתם הארכה. בנוסף, במידה ומגיע לכם החזר ניתן לבצע את הבחירה ולהגיש רטרואקטיבית 3 שנים אחורה.

לא ניתן לבצע את הבחירה לגבי שנת מס מסוימת אם ה-IRS כבר פנה אליכם בדרישת תשלום בגלל חוב מס.

דוגמא להצהרה

Election Under IRC §6013(g)

Each of the undersigned declare:

 1. That they hereby make an election under IRC §6013(g).
 2. The requirements of Regs. §1.6013-6(a)(1) are satisfied.
 3. (Spouse1) is a U.S. citizen.
 4. (Spouse1)'s taxpayer identification number is (insert Social Security Number).
 5. (Spouse1)'s address is (insert address).
 6. (Spouse2) is a nonresident alien, as defined by IRC §7701(b)(1)(B).
 7. (Spouse2)'s taxpayer identification number is (insert Individual Taxpayer Identification Number).
 8. (Spouse2)'s address is (insert address).

(Signature and date by Spouse1)

(Signature and date by Spouse2)

הוצאת ITIN לבן הזוג הישראלי

כאמור על מנת להגיש דוחות מס, לכל המשתתפים בדוח צריך שיהיה מספר זיהוי לצרכי מס. עבור אזרחים מספר הזיהוי הוא פשוט ה-SSN שלכם. עבור בן הזוג תצטרכו להוציא מספר שנקרא ITIN, ועושים זאת באמצעות הגשת טופס W-7.

אתם יכולים לקרוא כאן באתר של השגרירות האמריקאית, איך מבקשים את ה-ITIN. יש לקבל את המספר לפני הגשת הדוח, עם זאת ניתן גם לצרף את טופס ה-W-7 לדוח השנתי שאתם מגישים, אבל יקח הרבה זמן ל-IRS לעבד את הדוח. מומלץ לבצע את פעולת הגשת ה-W-7 לא בעונת המסים (פברואר-אפריל), שכן ה-IRS עמוס בבדיקת הדוחות.

אם אתם כבר בעלי ITIN, ה-IRS מבטל את המספר אם לא השתמשו בו בדוח שנתי ב-3 השנים האחרונות (2013-2015) או אם שתי הספרות האמצעיות שלו הם 78 או 79, ואז יש צורך לחדש אותו. בשנים הבאות ה-IRS יחליט שרירותית על עוד מספרים שהוא מבטל את התוקף שלהם ואז נדרש לחדש.

מסקנות

 • הדבר הכי חשוב הוא שתוודאו שאתם באמת רוצים לבצע את הבחירה. בדיעבד הבחירה שלי ושל אשתי לעשות זאת השתלמה בשנות הלימודים שלנו, אבל כעת לא בטוח שזה שווה את הטרחה. הסיבה היחידה שאני משאיר את המצב כפי שהוא, זה למקרה שאכן נהגר לארה"ב, כדי שנוכל להגיש שם דוחות במשותף. נכון לעכשיו, המצב לא גורר שום חבות מס, אך זיכוי המס הזר שהייתי יכול להעביר לשנים הבאות היה יכול להיות גדול יותר. בנוסף, היינו יכולים לנצל את העובדה שהיא לא חייבת להגיש דוחות על מנת לרכוש קרנות נאמנות זרות בחשבון על שמה.
 • לפני שתקבלו החלטה כזו, תוודאו שאתם מבינים את כל ההשלכות, ולחשב/להעריך מראש את החזרי המס שתקבלו עקב המהלך. מאוד ייתכן שההחזרים יהיו נמוכים ממה שציפיתם, ושבעתיד תגיעו למצב שיגרום לבחירה הזו לא להשתלם מבחינה כלכלית.
 • לדעתי ברוב המקרים, על בני הזוג לא לקבל בחירה כזאת כברירת מחדל. צריך לזכור שזו הזדמנות של פעם בחיים, ואם היא מתאימה לתקופה מסוימת בחיים, יש לתזמן אותה כך שתפיקו ממנה ערך מקסימלי.

 

הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.אזהרה: אני איני רואה חשבון אמריקאי וגם לא רואה חשבון ישראלי. אני גם לא יועץ מס באף אחת מהמדינות הנ"ל (גם לא באף מדינה אחרת). את כל המידע שאני מספק כאן אני למדתי בעצמי תוך התייעצות חד פעמית עם רואה חשבון ועם אנשים אחרים המגישים בעצמם. חוק המס האמריקאי הוא חוק סבוך נורא, והמצבים שאתאר כאן הם יחסית פשוטים – הכנסה כשכיר, רווח הון על מניות, דיבידנדים, ריבית מהבנק/אג"ח, הכנסה משכירות (שלא כחלק מעסק). אם אתם בעלי עסק/עצמאים, אתם יכולים להשליך חלק מהדברים שיכתבו כאן על המצב שלכם, אך כרגע לא אעסוק בדיווח עבור בעלי עסקים. מילוי הדוחות דורש ידע שתוכלו לקבלו כאן בחינם, אך השימוש בו הוא על אחריותכם בלבד. באופן כללי, לא מומלץ להסתמך על בלוגים רנדומליים ברשת.
בהתאם לדרישות בחוזר 230 של ה-IRS, אני מתריע בפניכם, שכל ייעוץ הנוגע לענייני מס פדרלי בארה"ב המובא בתקשורת זו, כולל כל לינק או צרופה, לא נכתב על מנת שתוכלו (א) להימנע ממסים שאתם חייבים להם על פי דין כולל קנסות, או (ב) לקדם, לשווק, או להמליץ לכל אדם אחר לגבי כל עניין או עסקה המובא בתקשורת זו.

48 מחשבות על “מס ארה"ב: צירוף בן/בת הזוג הישראלי למערכת המס האמריקאית

 1. הי מתורגמן
  החזר בגין לימודים כזה או אחר מתגמד אל מול כאבי הראש והמיסוי החדש שבן/בת הזוג הישראליים צריכים להתמודד איתו, למשל מס עיזבון. לא?

  אהבתי

  1. אין קשר בין הבחירה הזו למס עיזבון.
   הבחירה הזו היא לצרכי מס הכנסה בלבד.

   אם כבר הלוואי והיו מגדילים לבן הזוג הישראלי את התקרה לצורך מס עיזבון.
   תזכור שלאזרחים הפטור ממס עיזבון הוא 5.49 מיליון דולר, ולזרים הוא רק 60,000.

   כמו שאמרתי בפוסט, יש לבחון היטב את ההשלכות של בחירה כזו (כולל כאבי ראש למינהם), והמלצת ברירת המחדל מבחינתי הוא לא לעשות זאת.

   אהבתי

 2. שלום, תודה על הפוסט! אם אני מצטרפת למס עם בן זוגי האמריקאי, האם מכירת דירה, שכירות שאני מקבלת מדירה, קרנות השתלמות אני גם צריכה לדווח? ואם כן האם המיסוי שלי הוא כמו מיסוי שיש על אזרח אמריקאי?

  אהבתי

  1. שלום וברוכה הבאה.

   אם אתם מצרפים אותך להגשה משותפת עם בן הזוג, אז את מחויבת לדווח על כל הכנסתך העולמית מכל המקורות, וחישוב המס יעשה כמו לכל זוג אמריקאי שמגיש במשותף.

   על מכירת דירה שגרתם בו לפחות שנתיים מתוך ה-5 האחרונות, יש פטור על רווח של עד $500,000 לזוג.
   את השכירות תצטרכו לדווח על Schedule E (ותוכלו לקזז הוצאות שהיו לכם בהקשר של השכרת הדירה).
   על קרנות השתלמות שלך תצטרכו לדווח בדיוק באותו אופן בו בן זוגך מדווח על שלו.

   ההבדל היחיד הוא שבן זוג שאינו אמריקאי, אינו חייב בדיווח ה-FBAR, גם אם מגישים במשותף את הדוח השנתי.

   אהבתי

 3. אני אזרח אמריקני, ואשתי איננה, ובשנים האחרונות הגשנו כזוג; אני רוצה להבין האם ניתן לשנות את סטטוס הגשה, ממצב של הגשה כזוג למצב של הגשה כיחיד?

  אהבתי

    1. בגדול, כן.
     שים לב שאם מצרפים את בן הזוג, אז בשנה הראשונה חייבים להגיש בסטטוס משותף (MFJ), אך בשנים הבאות אין חובה, ניתן גם שכל אחד יגיש בנפרד (MFS).

     כאשר מבטלים את הבחירה, אז הבן זוג האמריקאי מעתה והלאה יכול להגיש רק בנפרד ולא ניתן יותר להגיש במשותף לעולם.

     אהבתי

 4. שלום רב, תודה על ההסברים המפורטים.

  כתוצאה ממענק קורונה, השנה אני מדווח בנפרד מבת זוגי ומדווח כראש משפחה (זה האופציה המטיביה ביותר אצלי). אשתי אין לה הכנסות אמריקאיות למעט דיבידנים מקרנות אמריקאיות הממוסות במקור בקרן הפנסיה שלה IRA.

  במידה ואשתי תדווח בנפרד, האם היא צריכה לדווח על כל ההכנסות שלה מכל מקור שהוא כולל מישראל או שמספיק רק לדווח על הכנסות אמריקאיות של הדיבידנדים?
  ניסתי להכניס את נתוני ההכנסות שלה כשכירה בישראל ולהחריג את ההכנסה שלה בטופס 2555 אך היות והיא לא אזרחית אמריקאית התוכנה של OLT לא איפשרה לי להגיש והיא אומרת שלא ניתן להחריג למישהו שהוא לא אזרח.

  האם לדעתך יש סיבה אמיתית להמשיך לדווח עבורה בנפרד למרות שהיא לא אזרחית?

  אהבתי

  1. שלום,

   מאיך שניסחת את השאלה, אני מבין שבחרת שאשתך תהיה תושבת ארה"ב לצרכי מס על מנת שתוכלו להגיש דוח משותף.

   אם זה המצב, ניתן להגיש בנפרד אך גם בן הזוג שאינו אזרח צריך להמשיך ולדווח על כלל הכנסותיו כאילו הוא תושב ארה"ב, וזאת עד שתבחרו להפסיק את הבחירה הזו.
   חשוב לציין, מהרגע שמפסיקים אי אפשר לבחור להחזיר אותה למערכת המס (מלבד, כמובן, אם תעברו לגור שם והיא באמת תהיה תושבת ארה"ב).

   לכן התשובה לשאלתך זה שהיא צריכה לדווח על כלל הכנסותיה העולמיות.

   לגבי מילוי הדוח עבורה בשנים שמגישים בנפרד, היות ובחרתם שהיא תהיה תושב לצרכי מס, אתה ממלא עבורה דוח כאילו היא תושבת ארה"ב לכל דבר, וממלא 1040 ולא 1040NR שאני מניח שזה מה שבחרת בolt ולכן גם טופס 2555 לא היה זמין.

   השאלה האחרונה מאוד תלויה בנתונים האישיים שלכם, האם אתן רוצים להמשיך לדווח עבורה, האם יש יתרון בהגשה משותפת בעתיד אחרי שיגמרו מענקי הקורונה וכן הלאה.

   אהבתי

 5. היי, תודה על כל המידע.
  אשתי אזרחית ארה"ב ואני לא, אנחנו שוקלים כעת להגר לארה"ב ויש לי מס' שאלות.
  1. עד היום אשתי דיווחה כנשואה המגישה בנפרד, האם אני יכול כרגע לעשות את התהליך ע"מ להיחשב כתושב לצורך מס ואז להגיש אחורה טופס תיקון על הדוח של 2019 ולהגיש כנשואים המגישים ביחד, בהנחה וזה ייצא משתלם (בעיקר מהסיבה שיהיה לנו זיכוי מס שנוכל לקחת קדימה לשנים בהם נתגורר שם).
  2. אשתי דיווחה בשנים 2018, ו 2019, על העבודה כהחרגת הכנסה ולא זיכוי מס זר, האם יהיה ניתן לתקן גם את זה ולדווח על הכנסה מעבודה כזיכוי מס זר, בהנחה וזה ייצא משתלם ונוכל לגרור זיכוי מס ששילמנו לשנים הבאות.
  3. קראתי את הפוסט שפירסמת בנוגע לסכומים ששולמו לביטוח לאומי, בהנחה ונרצה האם אנו יכולים להכניס לתיקון לשנת 2019 ו 2018 גם את הסכומים ששילמנו לביטוח לאומי בשנים אלו ע"מ שכשנדווח באופן של זיכוי מס זר וייצא פער נוכל לגרור את הזיכוי קדימה.
  4. השתמשתי במחשבון של שנת 2019 ע"מ להעריך את השינויים בדו"ח אם וכאשר אעשה את התיקונים הנ"ל ויצא לי תוצאה מוזרה: יצא שאני חייב להם 12$ אך בתיבת זיכוי מס זר עודף כללי יצא 3139 $, זה הגיוני? איך מצד א' אני חייב להם כסף ומהצד השני יש לי זיכוי מס להעביר קדימה, או שלא הבנתי משהו?
  5. בשנת 2020 נולד לנו ילד שאיננו אזרח עדיין, זה משנה משהו בהגשת הדו"ח של השנה(מבחינת תלוי/ניכוי בגינו/ כל דבר אחר)?
  6. בנוגע לחופשת לידה איך אני מדווח על ההכנסה הזו ועל המיסים ששילמנו (אין לי איזה טופס 106 מביטוח לאומי אז אני צריך לחבר עצמאית את כל הסכומים שקיבלנו מהם ואת מה ששילמנו מס דרכם?)
  7. מה בנוגע למענק של דמי לידה (לא כנגד עבודה אלא סכום של 1800 ש"ח +-) האם זה חייב דיווח וא"כ איפה?
  8. אני זה שמקבל את קצבת הילדים מביטוח לאומי, בהנחה ונדווח כבני זוג המגישים יחד האם אני חייב לדווח על זה וא"כ באיזה אופן.
  9. השנה הבשילו לאשתי מניות RSU שהיא קיבלה ממקום העבודה, האם זה חייב דיווח (בישראל אני חושב שזה פטור ממס) וא"כ באיזה אופן מדווחים על זה?

  אהבתי

   1. ניתן לעשות זאת ולהגיש דוח מתוקן, עם זאת עודף זיכוי לא יעזור לכם בשנים שאתם מרוויחים שם כי לא ניתן להחיל זיכוי מס זר על הכנסה אמריקאית.
   2. ניתן, ראה סעיף 1 למה זה לא יעזור.
   3. ניתן, ראה סעיף 1.
   4. ראה סעיף 1 🙂
   5. אם אשתך מרוויחה יותר ממך, היא תוכל לבחור סטטוס HOH בזכות הילד שמיטיב יותר מ-MFS. אם תגישו במשותף אז אין לזה יתרון.
   6. תוכל להיכנס לאזור האישי של אשתך באתר של ביטוח לאומי ולקבל ממש פירוט של כמה תשלומים היא קיבלה וכמה מיסים נוכו במקור. הדיווח מתבצע או בשורה של תשלומים סוציאליים, או בשורה 8 של Schedule 1 – Other Income.
   7. לא חייב בדיווח, משול למתנה.
   8. אני לא מכיר אנשים שמדווחים את זה, ככל הנראה מתוקף זה שזה סעד לילדים ודומה לדמי מזונות שגם אינו חייב בדיווח.
   9. צריך לדווח כהכנסה רגילה (אני עשיתי זאת בסעיף של Other Income) את ערך המניות ביום ההבשלה. בישראל זה לא בדיוק פטור אלא חישוב המס נדחה ליום שתפדו את המניות. בארה"ב כתשפדו תצטרכו רק לדווח על רווח/הפסד הון מיום ההבשלה ועד יום המכירה.

   אהבתי

 6. היי,
  אני אזרח אמריקאי ואישתי לעתיד לא. לאחרונה פתחנו חשבון בנק לצורכי ניהול משק בית משותף שעליו אדווח בדוחות המס השנתיים שלי. לכל אחד מאיתנו יש חשבונות פרטיים המתנהלים בנפרד. האם היא תהייה חשופה לחובת דיווח כלשהי על החשבונות שלה / השקעות שלה לאחר הנישואין או בגלל פתיחת החשבון הנל?

  אהבתי

  1. לא, רק החשבון המשותף יהיה חשוף לדיווחים.
   בFBAR תצטרך לדווח את המקסימום הגם שזה חשבון משותף (לא מדווחים חצי מהמקסימום).
   בדוחות השנתיים, צריך לדווח חצי מכל הכנסה שהופקה מהחשבון המשותף (ריבית על העו"ש, השקעות שיש בחשבון, פקדונות וכו').
   שים לב שמשכורת שלה שנכנסת לחשבון לא נחשבת להכנסה שהופקה על ידי החשבון (אלא הופקה על ידה).

   אהבתי

 7. הי מתורגמן! שאלה – אם אשתי בעלת אזרחות אמריקאית ואני לא ושנינו חיים בישראל, האם זה אומר שכל הכנסה והון עצמי פרטי שלי לא חייבים בדיווח מס גם אם אנחנו married filing jointly? האם זה אומר שלמשל אוכל להפריש לפנסיה, קרן השתמות וגמל ללא חבות מס אמריקאי?

  אהבתי

  1. היי, התשובה היא לא.
   אם אשתך בוחרת לכלול אותך במערכת המס האמריקאית (שזו הדרך היחידה בה תוכלו להגיש MFJ), חלים עליך כל הכללים שחלים עליה (עד שתבחרו להוציא אותך ממערכת המס).

   הדבר היחיד שלא חל עליך היא חובת הגשת FBAR (שזה דוח מידע בלבד ואין לו השפעה על מיסוי).

   אהבתי

 8. היי, אני נשוי לאזרחית אמריקאית.
  אני מרוויח יותר ממנה, יש לי חשבון השקעות בברוקר ישראלי, קרן השתלמות, גמל, פנסיה וכו'
  אנחנו כרגע בחשבונות נפרדים ושוקלים לאחד חשבונות לחשבון אחד משותף (כנראה בבנק שלי).
  1. בדיווח שלה היא צריכה לכלול רק את ההכנסות שלה (שכירה)? משכורת, פנסיה שלה וכו'
  2. מה עם המשכורת שלי? ההשקעות שאני עושה בכסף המשותף? אפשר להפריד את זה בכלל?
  3. אם אנחנו נשארים עם חשבונות נפרדים אבל היא תעביר כל חודש את המשכורת שלה לחשבון שלי, יש הבדל בדיווח?

  אהבתי

   1. נכון, כל הכנסה שהיא על שמה נכנס לדוח שלה.
   2. לגבי משכורת שלך היא לא צריכה לדווח, מלבד אם בחרתם לצרף אותך למערכת המס האמריקאית.

   על השקעות החשבון שהוא על שמך בלבד, היא לא צריכה לדווח.

   1. אין הבדל.

   ההבדל היחיד שיכול להיווצר זה אם תצרף אותה לברוקר הישראלי ואז היא תצטרך לדווח חצי מההכנסות שמופקות שם (דיבידנדים, רווחי הון, ריבית)

   אהבתי

   1. כדי לוודא שהבנתי נכון –
    בחשבון בנק משותף (ללא השקעות) היא רק מצהירה על המשכורת שלה שנכנסת.
    בחשבון ההשקעות ובשאר המכשירים שהם רק על שמי היא לא חייבת דיווח.

    אהבתי

    1. הדרך בה בחרת להציג את השאלה קצת מבלבלת.
     ישנם שתי דוחות:
     1. דוח הכנסות – שם היא צריכה למלא כל הכנסה שלה (קרי, משכורת, ואם היא בעלים של נכסים פיננסיים בחשבון השקעות, אז כל הכנסה שמופקת באותו חשבון). חשוב להדגיש שזה לא משנה אם המשכורת נכנסת לחשבון על שמה או לא. היא זאת שהפיקה את ההכנסה ולכן זה נכנס לדוח ההכנסות שלה.

     1. דוח FBAR שזה דוח הון, שבו מדווחים על גובה הצבירה בכל החשבונות הזרים על שמה (כולל משותפים) ללא קשר אם היו בחשבונות אלו הכנסות או לא.

     לכן במצב שתיארת, בדוח הכנסות היא מדווחת על המשכורת שלה, בדוח ההון, רק על העוש המשותף שלכם

     אהבתי

     1. קודם כל תודה רבה על כל המידע, עשית לי סדר רציני…
      שאלה קטנה רק לחדד את הנושא שדנתם עליו בתגובה האחרונה,
      אני נשוי טרי, טרם מילאתי דוחות. אשתי איננה אזרחית אמריקאית (למזלה?), במידה ואנחנו מעויינים להשקיע בשוק ההון, יש אפשרות שלמשל תיק ההשקעות יהיה על שמה, נמלא את הטופס כ HOH ואז למעשה אהיה פטור מלדווח על ההשקעות הללו? אותו דבר לגבי דירה?

      אהבתי

      1. אכן זו אופציה שרבים מבצעים. רק שים לב שבתי השקעות ישראלים הקשיחו תנאי הרשמה בשנה האחרונה, וייתכן ותצטרכו לפתוח חשבון בנק רק על שמה כדי להעביר כספים ממנו לבית ההשקעות, אחרת בית ההשקעות יסווג את החשבון כבעל "נהנה אמריקאי", וזה מצב לא רצוי בעליל.
       בבית המצב יותר פשוט, כי אין בעיה לרשום על שמה.

       אגב, אם אתה נשוי טרי אתה לא יכול למלא דוח עם HOH. צריך שיהיה לכם ילד ושאתה תממן לפחות מחצית מהוצאות הבית (שברוב המשפחות זה אומר להיות המרוויח הגבוה).
       הסטטוס אם אתה לא יכול להיות HOH זה MFS.

       אהבתי

       1. עד הדו"ח הבא תיהיה לנו ילדה ראשונה…(:
        זאת אומרת שאם המשכורת שלה קצת יותר גבוהה יותר משלי, לא אוכל למלא בתור HOH?
        אז איזה אפשרות נשראה לי?
        MFJ או MFS?

        אהבתי

       2. זה לא מועד הגשת הדוח מה שקובע, אלא הסטטוס ביום האחרון של שנת המס.
        שיהיה המון מזל טוב, בלי קשר.
        בכל מקרה אם אכן היא מכניסה למשק הבית יותר ממך אז לא תוכל להיות HOH אלא MFS בלבד.

        MFJ זה לזוגות המגישים ביחד, ולפי מה שאתה שואל כאן אתה רוצה שהיא תהיה מחוץ למערכת האמריקאית

        אהבתי

 9. בפוסט אחר שהעלית (סדרת מס ארה"ב (2019) – חלק 2 – מתחילים למלא את הדוח), בדוגמאות,
  "במידה וברוך לא היה מוציא לילד שלו אזרחות אמריקאית, וכך היה ממלא"
  ובדוגמא הילד לא מופיע תחת Dependents, אז איך עדיין ברוך ממלא בתור HOH? או שבעצם לא צריך להצהיר על הילד כדי להיות אב משק בית
  אני שואל מאחר ולילדה שלי לא תיהיה אזרחות אמריקאית, אבל אני כן ארצה, ביינתים לפחות, למלא כHOH

  https://fintranslator.com/2020/01/22/us-tax-series-2019-filing-status-and-kids-on-form-1040/

  אהבתי

  1. שים לב ששם הילד מופיע בשורה העליונה ליד החץ השחור.
   על מנת להיות HOH אין צורך להיות הורה לילד אמריקאי אלא:
   1. הורה לילד
   2. להכניס למשק הבית לפחות 50% מהוצאות הבית (ברוב הפרשנויות זה אומר להרוויח יותר מבן/בת הזוג).
   3. להיות לא נשוי (או להיחשב לא נשוי – לפי חוקי HOH (בלבד!!!) אתה נחשב לא נשוי אם אתה נשוי לזר ולא בחרת לכלול אותו במערכת המס.)

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s