מס ארה"ב: חדשות טובות לסטונדטים באוניברסיטת בן גוריון

הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.

אם יש לכם שאלות פרטניות בנוגע למצבכם האישי מבחינת מס ארה"ב, תוכלו לפרסם אותו כאן בתגובות ותקבלו מענה ממני. השימוש בתשובה שאתן לכם הוא על אחריותכם בלבד.

שלום לכולם

חדשות טובות לסטונדטים הלומדים באוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

ניתן להשיג ממחלקת שכר את הטופס למס ארה"ב על מנת לקבל את החזר המס בגין לימודים.

על מנת לקבל את הטופס המיוחל צריך:

  1. לגשת לאתר הזה: http://in.bgu.ac.il/en/fohs/MSIH/Pages/Forms-for-US-and-Canadian-Students.aspx
  2. ללחוץ על הכפתור Tax Form click here
  3. למלא את העמוד הראשון של הטופס
  4. לבקש מהפקולטה שלכם למלא את עמוד 2 של הטופס
  5. לסרוק
  6. לצרף טופס פרטי חשבון סטודנט שניתן למצוא באתר של האוניברסיטה ולשלוח ל –  lynne@bgu.ac.il (בטופס הזה יש פירוט של תאריכים ותשלומים ששילמתם במהלך שנת המס הרלוונטית – 2016 במקרה שאתם מתכוונים להגיש השנה, או החל מינואר תוכלו לקבל את הטופס של 2017).

בזאת אוניברסיטת בן גוריון מצטרפת לאוניברסיטת תל אביב, האוניברסיטה העברית והמרכז הבינתחומי הרצליה, שכבר מפיקים עבור הסטודנטים את הטופס (1098T).

תיהנו 🙂

הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.אזהרה: אני איני רואה חשבון אמריקאי וגם לא רואה חשבון ישראלי. אני גם לא יועץ מס באף אחת מהמדינות הנ"ל (גם לא באף מדינה אחרת). את כל המידע שאני מספק כאן אני למדתי בעצמי תוך התייעצות חד פעמית עם רואה חשבון ועם אנשים אחרים המגישים בעצמם. חוק המס האמריקאי הוא חוק סבוך נורא, והמצבים שאתאר כאן הם יחסית פשוטים – הכנסה כשכיר, רווח הון על מניות, דיבידנדים, ריבית מהבנק/אג"ח, הכנסה משכירות (שלא כחלק מעסק). אם אתם בעלי עסק/עצמאים, אתם יכולים להשליך חלק מהדברים שיכתבו כאן על המצב שלכם, אך כרגע לא אעסוק בדיווח עבור בעלי עסקים. מילוי הדוחות דורש ידע שתוכלו לקבלו כאן בחינם, אך השימוש בו הוא על אחריותכם בלבד. באופן כללי, לא מומלץ להסתמך על בלוגים רנדומליים ברשת.
בהתאם לדרישות בחוזר 230 של ה-IRS, אני מתריע בפניכם, שכל ייעוץ הנוגע לענייני מס פדרלי בארה"ב המובא בתקשורת זו, כולל כל לינק או צרופה, לא נכתב על מנת שתוכלו (א) להימנע ממסים שאתם חייבים להם על פי דין כולל קנסות, או (ב) לקדם, לשווק, או להמליץ לכל אדם אחר לגבי כל עניין או עסקה המובא בתקשורת זו.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s