עדכון חשוב לגבי בקשת הארכה להגשה (טופס 4868)

הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.

 

בעקבות תגובה של הקורא, איתמר, עלה אצלי החשש שאולי הטפסים החינמיים שמפרסם ה-IRS אינם פחות מתאימים לאזרחי חוץ. לאחר חיפוש קצר, החשש שלי התאשש כאשר מצאתי את הדף הבא: טפסים זמינים והמגבלות עליהם.

המגבלה הכי משמעותית כרגע נוגעת לטופס 4868, הלא הוא הטופס לבקשת הארכה להגשה. במגבלות לגביו מצויין:

הגשת טופס 4868 תדחה מגישים המשתמשים בכתובת זרה באמצעות שגיאת XML. נושא זה עלול שלא להיפתר השנה. ניתן לבחור את אחת מהתוכנות הבאות כדי להגיש את בקשת ההארכה בחינם. (השימוש בתוכנה על מנת להגיש את הדוח הסופי יהיה חינמי עבור מגישים שהכנסתם נמוכה מ-$62,000 ויעלה דולרים בודדים למי שמרוויח יותר).

התוכנות בהם הגשת הארכה היא בחינם:

אם תרצו תוכלו למלא גם את הדוח באחד האתרים האלה. גילוי נאות: אני משתמש באתר OLT.com ומשלם $7.95 לשנת הגשה.

עדכון: על פי ההערות למטה ניתן להגיש בקשה להארכה עם כתובת זרה (כלומר לא אמריקאית).

מגבלות על טפסים נוספים

ל-FreeFile Fillable Forms יש מגבלות על טפסים נוספים, שאולי ישפיעו על ההחלטה שלכם אם להשתמש בזה. לדעתי מגבלות אלו מעקרות את החינמיות של האופציה הזו. עדיף לשלם כמה דולרים על תוכנה שעובדת חלק, ולא להיתקע עם מגבלות שחלקן משמעותיות למגישים הגרים מחוץ לארה"ב.

שימו לב: ניתן בהחלט למלא את הטפסים באמצעות האתר, ואז להדפיס אותם ולמלא את הדברים המוגבלים עם עט, ולשלוח את הטופס בדואר במקום לשדר אותו באינטרנט. לא נראה יותר מדי נוח ואני לא ממליץ על זה. להיפך, אני ממליץ לא להשתמש בזה.

טופס 1040 – הדוח הראשי

לא ניתן למלא אותיות במקום ספרות במקום המיועד למס' זיהוי למקרה מס (בין אם זה SSN או ITIN). המשמעות עבורנו היא לגבי נשואים המגישים בנפרד וראשי אב בית הדורשים פטור אישי עבור בן זוגם הישראלי, לא יהיה אפשרי לכתוב NRA במקום מס' הזיהוי.

טופס 1116 – זיכוי מס זר

עוד לא הגענו לזה בבלוג, אבל יש שתי הגבלות:

 • בחלק 2 עמודה (j), לא ניתן יהיה לכתוב "909 TAXES" או "1099 TAXES" במקום התאריך. בנוסף, לא ניתן לכתוב DIVIDENDS או WAGES בחלק 1 שורה 1a או לכתוב LSD בשורה 22.
 • לא ניתן למלא טופס זה עבור המס האלטרנטיבי – AMT –  (כנדרש). התוכנה תעביר את סכום שורות 30 של כל טפסי 1116 שתמלאו אל שורה 48 של טופס 1040 (למרות שהיא אמורה לבחור בין זיכוי על המס הרגיל או זיכוי על המס האלטרנטיבי).

טופס 2441 – זיכוי בגין הוצאות על ילדים

ניתן לקבל זיכוי מס על הוצאות ששילמנו בגין ילדים (כמובן שצריכים להיות אמריקאיים ותלויים שלנו) עד גיל 13 (לא כולל גן חובה ובית-ספר). טרם הגענו לנושא הזה בבלוג.

הטופס לא יקבל כקלט את המילה "LAFCP" או את המילה "Tax Exempt" בשורה 1c. זה רלוונטי אלינו כי אנחנו אמורים להכניס את אחד מהקלטים הללו במקום מס' זיהוי מס של המעון/ארגון שבגינם הוצאנו הוצאות על הילדים.

טופס 6251 – חישוב מס אלטרנטיבי (AMT)

שתי הגבלות:

 • כאשר שורה 35 שווה "0", הטופס לא ישודר באינטרנט. ה-IRS לא ידחה את הדוח שלכם בגלל שטופס זה חסר. מומלץ להדפיס אותו ולשמור אותו למקרה של ביקורת עתידית.
 • (מתקשר לטופס 1116) התוכנה לא תומכת בחישוב AMT הכולל זיכוי על מס זר.

שתי הגבלות מאוד משמעותיות עבורנו היות וחלקנו משתמש בזיכוי מס זר על מנת להגיע לחבות מס אפס.

טופס 8863 – זיכוי מס בגין הוצאות על לימודים

אתם יכולים לקבל זיכוי מס ואף החזר מס על הוצאות בגין לימודים גבוהים. עבור 4 השנים הראשונות הזיכוי גבוה יותר וניתן לקבל חלק ממנו כהחזר מס (עד $1,000 בשנה). עבור שאר השנים יש זיכוי נמוך יותר שניתן רק לקזז אל מול חוב ולא לקבל ממנו החזר.

הטופס מיועד עבור שני סוגי הזיכויים. התוכנה לא תתן למי שרוצה להשתמש בזיכוי השני אם הוא זכאי להשתמש בזיכוי הראשון (יש מצבים מסוימים שזה עשוי להשתלם).

טופס 8938 – דיווח על חשבונות זרים

מלבד מילוי ה-FBAR, מי שיש לו חשבונות זרים בשווי כולל מאוד גבוה – מעל $200,000 ליחידים ו-$300,000 לזוגות – צריך לדווח עליהם בטופס זה. טופס זה הוא בנוסף ל-FBAR, אך בניגוד אליו הוא מוגש ביחד עם טופס 1040. אם יש הרבה חשבונות אז יש צורך לשכפל את הדף השני כדי להמשיך ולמלא עוד חשבונות. התוכנה לא תומכת באופציה זו, וניתן למלא את הדף השני רק פעם אחת.

גליון 8812 – זיכוי מס בגין ילדים

אני בטוח שכולם שמעו על זיכוי המס שניתן לקבל עבור ילדים (עד $1,000 בשנה לכל ילד עד גיל 17). לא ניתן למלא יותר מארבעה ילדים בגליון. למי שיש יותר מארבעה ילדים לא יוכל לשדר את הדוח באינטרנט (יהיה ניתן להדפיס ולמלא עוד ילדים ולשלוח בדואר).

טופס 8965 – פטור מביטוח בריאות בארה"ב

טרם הגענו לזה בבלוג. כל אזרח אמריקאי מחויב שיהיה לו ביטוח בריאות מינימלי. מי שגר מחוץ לשטח ארה"ב פטור מזה, אך חייב למלא טופס במצהיר על הפטור. בטפסים החינמיים לא ניתן למלא יותר משישה אנשים (למשל 2 הורים ו-4 ילדים).

שונות

לא ניתן להוסיף דפי הסבר. למשל אם שורה 21 של טופס 1040 (Other Income) כוללת הכנסות ממקורות שונים ואין מקום לרשום את כולם על השורה שליד התיבה בשורה 21, יש לצרף טופס המפרט את המקורות של ההכנסות. כאמור, בתוכנה הזאת, לא ניתן לעשות זאת. אפשר כמובן להדפיס את מה שמילאתם, לצרף דף הסבר ידני ולשלוח בדואר.

סיכום

כנראה שלא עשיתי את עבודתי כמו שצריך  לפני שפירסמתי את הפוסט על הגשת הארכה באמצעות מילוי טפסים חינמי. נראה שהוא אמנם לא עולה כסף אבל כן עולה בדברים אחרים שמאוד רלוונטים לאזרחי חוץ.

לכן, אני ממליץ לא להשתמש ב-FreeFile Fillable Forms, אלא באחד התוכנות המצויינות לעיל. אישית אני משתמש ב-OLT.com (אני לא מקבל מהם תשלום על פרסום שלהם). זה עולה לי $7.95 לשנה, אך מי שהכנסתו נמוכה מ-$62,000 (וגבוהה מ-$13,000) יוכל להגיש בחינם באמצעות האתר הזה. עבור שאר האתרים יש גם תנאים דומים. תוכלו לראות רשימה של האתרים כאן.

הפוסט תאריכי הגשה והארכה להגשה עודכן ב-11 לאפריל, 2016 כדי לשקף את הנאמר בפוסט זה.

 הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.אזהרה: אני איני רואה חשבון אמריקאי וגם לא רואה חשבון ישראלי. אני גם לא יועץ מס באף אחת מהמדינות הנ"ל (גם לא באף מדינה אחרת). את כל המידע שאני מספק כאן אני למדתי בעצמי תוך התייעצות חד פעמית עם רואה חשבון ועם אנשים אחרים המגישים בעצמם. חוק המס האמריקאי הוא חוק סבוך נורא, והמצבים שאתאר כאן הם יחסית פשוטים – הכנסה כשכיר, רווח הון על מניות, דיבידנדים, ריבית מהבנק/אג"ח, הכנסה משכירות (שלא כחלק מעסק). אם אתם בעלי עסק/עצמאים, אתם יכולים להשליך חלק מהדברים שיכתבו כאן על המצב שלכם, אך כרגע לא אעסוק בדיווח עבור בעלי עסקים. מילוי הדוחות דורש ידע שתוכלו לקבלו כאן בחינם, אך השימוש בו הוא על אחריותכם בלבד. באופן כללי, לא מומלץ להסתמך על בלוגים רנדומליים ברשת.

12 מחשבות על “עדכון חשוב לגבי בקשת הארכה להגשה (טופס 4868)

 1. תודה על העדכון.

  אגב, למרות מה שהם רשמו קיבלתי הארכה בתוכנה החינמית "Free File Fillable Forms"
  וזאת למרות שהכתובת הרשומה שלי היא בארץ.

  הערה נוספת: בתוכנה של "Free File Fillable Forms" ניתן להוסיף עוד ילדים מעבר ל-4 באמצעות statment שנמצא בטפסים שם.

  אהבתי

  1. תודה.

   כפי שרשום, ייתכן והבעיה תיפתר. אבל עמדתי בעניין עדיין עומדת. השגיאות הללו, באם נכונות, מקשות על אזרחי חוץ להגיש טפסים קריטיים בצורה אלקטרונית. מבחינתי להדפיס ולשלוח בדואר זה מסורבל ועלול להוביל ל:
   א. שגיאה/השמטה בטפסים של משהו שרצינו להוסיף ידנית
   ב. הדואר עלול להיאבד.

   לגבי הילדים, באיזה טופס התכוונת?

   תודה שאתה משתף מהנסיון שלך לטובת הקוראים של האתר. אנסה לעדכן כמה שניתן.

   אהבתי

 2. התכוונתי לטופס הבסיסי של 1040 בו יש מקום להכניס עד 4 ילדים.
  בתוכנה של ":Free File Fillable Forms" ניתן להוסיף עוד דף עם עוד ילדים באופן מובנה בתוכנה.

  אהבתי

  1. עכשיו רק צריך לראות אם גליון 8812 יקבל יותר מ-4 ילדים, אחרת הורים ליותר מ-4 ילדים יצטרכו להגיש בצורה אחרת כדי לקבל את החזר המס. יש לך במקרה יותר מ-4?

   אהבתי

 3. אולי אני מפספס משהו, אבל בטופס 8812 אני לא רואה שצריך להכניס נתוני ילדים.
  הטופס לוקח את מספר הילדים והנתונים מהטופס הראשי 1040 שאליו ניתן להוסיף בתוכנה החינמית עוד נתוני ילדים מעבר ל-4

  אהבתי

 4. הסתכלתי שוב על טופס 8812 וכן בהסברים לטופס:
  המגבלות שרשמת של לא יותר מ-4 ילדים בטופס מתיחסות לחלק 1 של הטופס כשיש ילדים ללא SSN ורק עם ITIN (בדרך כלל ילדי מהגרים בארה"ב).
  למי שיש ילדים עם SSN לא צריך לפרט בטופס 8812 והנתונים נלקחים מהטופס הבסיסי 1040, כך שאין להם מגבלה.

  מתוך קובץ ההסברים:
  you do not need to complete Part I of Schedule 8812 for any child that is identified by a
  (social securi-ty number (SSN) or an IRS adoption taxpay-er identification number (ATIN

  אהבתי

 5. אכן.
  אני מתבסס על הדוחות בגין השניים הקודמות בהם שילמתי לרואי חשבון שיעשו לי את העבודה…
  בדוחות אלו הם השאירו ריק את החלק הראשון של טופס 8812.

  בכל מקרה טוב שצינת את המגבלות בטפסים מתוך אתר ה-IRS

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s