מס ארה"ב: איך להגיש 4868 בצורה אלקטרונית

הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.

אם אתם מעוניינים לעזור במימון האתר, תשקלו להירשם לאחד השירותים האינטרנטיים הבאים שיעזרו לכם להוזיל את הקניות באינטרנט שלכם: Ebates, Honey. לקריאה נוספת ראו כאן

אם יש לכם שאלות פרטניות בנוגע למצבכם האישי מבחינת מס ארה"ב, תוכלו לפרסם אותו כאן בתגובות ותקבלו מענה ממני. השימוש בתשובה שאתן לכם הוא על אחריותכם בלבד.

וואו עבר הרבה זמן. כבר קיבלתי נזיפות בתגובות שאני מזניח את הבלוג. אבל זה בסדר, כשמתאפשר לי אני כותב וכשלא זה אומר שאני נהנה מהחיים האחרים שלי 🙂

תאריך ההגשה לאזרחים אמריקאיים הגרים מחוץ לארה"ב מתקרב (השנה זה יוצא ב-17 ליוני בגלל שה-15 נופל בשבת, ויום ראשון הוא לא יום עבודה בארה"ב). מי שחושב שלא יספיק בזמן, רצוי שיבקש בקשה להארכה.

כבר זמן מה תכננתי לתעד איך אני מגיש את טופס 4868 שנותן הארכה להגשת הדוח השנתי עד ה-15 לאוקטובר (במקום ה-15 ליוני לאזרחים אמריקאיים שהינם תושבי ישראל). בקשה שקיבלתי בתגובות גרמה לי לקחת צעד בכיוון.

כבר כתבתי איך להגיש את טופס 4868 כאן.

הפוסט הזה נועד להציג לכם איך נראה התהליך בתוכנת OLT.com שאני משתמש בה.

אזהרה! פוסט זה אינו מהווה המלצה להשתמש בתוכנת OLT. סביר להניח שיש תוכנות טובות יותר. תבחנו בעצמכם את התוכנות השונות לפני שאתם משתמשים בתוכנה כלשהיא, ותזכרו שהאשמה תמיד על הנישום ולא על התוכנה (ובטח שלא על הבלוגר הרנדומלי).

גם אם תגישו בסופו של דבר את הדוח בצורה ידנית בדואר, או שתשתמשו בתוכנה אחרת טובה יותר, עדיין אתם יכולים להגיש את הבקשה להארכה (ולקבל את האישור על כך) באמצעות OLT.

כשתירשמו ל-OLT תידרשו לספק הרבה נתונים לגביכם, כגון: שם, מספר SSN, סטטוס הגשה, כתובת וכו'. זה יהיה ממש כמו שאלון "כיפי" כשבכל מסך תצטרכו למלא לכל היותר 2-3 נתונים ואז תצטרכו ללחוץ על המשך.

בסוף התהליך של הזנת הנתונים האישיים, המערכת תשאל אם אתם רוצים להגיש בקשה להארכה.

בשנה שעברה מילאתי ב-OLT את הבקשה להארכה עבור הילד שלי לאחר ה-15 באפריל אך לפני ה-15 ליוני וקיבלתי אישור שהבקשה התקבלה. אני לא יודע אם זו התוכנה היחידה שמאפשרת את זה, אך זה נחמד לדעת שלפחות היא מאפשרת.

על מנת לראות את התהליך של מה למלא בהנחה ואין לכם חוב ל-IRS (ותבדקו במחשבון הזה את המצב), בניתי את המצגת הנ"ל עם צילומי מסך של עמודי האתר כפי שהוצגו בפניי. שימו לב שאלה מ-2016, אך למיטב זכרוני השנה התהליך היה דומה מאוד.

לינק למצגת

בכל מקרה אני זמין לשאלות  בתגובות אם השנה זה נראה מעט שונה, ומשהו לא מאוד ברור.

בהצלחה!הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.אזהרה: אני איני רואה חשבון אמריקאי וגם לא רואה חשבון ישראלי. אני גם לא יועץ מס באף אחת מהמדינות הנ"ל (גם לא באף מדינה אחרת). את כל המידע שאני מספק כאן אני למדתי בעצמי תוך התייעצות חד פעמית עם רואה חשבון ועם אנשים אחרים המגישים בעצמם. חוק המס האמריקאי הוא חוק סבוך נורא, והמצבים שאתאר כאן הם יחסית פשוטים – הכנסה כשכיר, רווח הון על מניות, דיבידנדים, ריבית מהבנק/אג"ח, הכנסה משכירות (שלא כחלק מעסק). אם אתם בעלי עסק/עצמאים, אתם יכולים להשליך חלק מהדברים שיכתבו כאן על המצב שלכם, אך כרגע לא אעסוק בדיווח עבור בעלי עסקים. מילוי הדוחות דורש ידע שתוכלו לקבלו כאן בחינם, אך השימוש בו הוא על אחריותכם בלבד. באופן כללי, לא מומלץ להסתמך על בלוגים רנדומליים ברשת.
בהתאם לדרישות בחוזר 230 של ה-IRS, אני מתריע בפניכם, שכל מידע הנוגע לענייני מס פדרלי בארה"ב המובא בתקשורת זו, כולל כל לינק או צרופה, לא נכתב על מנת שתוכלו (א) להימנע ממסים שאתם חייבים להם על פי דין כולל קנסות, או (ב) לקדם, לשווק, או להמליץ לכל אדם אחר לגבי כל עניין או עסקה המובא בתקשורת זו.

4 מחשבות על “מס ארה"ב: איך להגיש 4868 בצורה אלקטרונית

 1. היי שוב!
  תודה רבה על ההתייחסות הזריזה, מעריך את זה מאוד.
  הגשתי 4868 בעזרת המצגת, רק במקום להגיש יחד הגשתי בסטטוס married and filing seperately (אני מגיש עבור ההורים שלי). אני לא יודע אם מפה נובעת הבעיה, אבל עבור שתי הבקשות קיבלתי דחייה. ההסבר הוא:
  Taxpayer TIN in the Return Header must not be the same as a TIN of a previously accepted electronic return for the return type and tax period indicated in the tax return.

  אני לא מילאתי שום דבר שקשור לITIN, אתה יודע מאיפה נובעת הבעיה?

  תודה רבה!
  אלמוג

  אהבתי

  1. TIN זה Tax Identification Number כלומר מספר זיהוי לצרכי מס. הוא יכול להיות SSN לבעלי אזרחות ותושבות אמריקאיות, ITIN לחסרי אזרחות/תושבות או EIN לישויות כמו חברות וכו'.

   לגבי ההודעה נראה שהוא אומר שכבר הוגשה בקשה להארכה עם אותו מספר זיהוי. אולי כבר הגישו/הגשת עבורם?

   אהבתי

   1. נשמע לי מאוד לא סביר שהגישו עבורנו, האופציה היחידה היא שהבחור שטיפל בדרך כלל בהגשות שלנו שלח את הבקשה כבר.
    יש דרך לברר האם כבר אושרה הארכה?

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s