מענה גנרי לפנייה גנרית בלינקדאין

מגייס יקר,

ראשית, אני רוצה להודות לך על פועלך. אנשים בתפקידך עוזרים לאנשים אחרים להתפרנס על ידי התאמתם למשרות והזדמנויות.

אם שלחתי לך לינק לפוסט זה, זה משום שקראתי את פנייתך ומצאתי אותו לא רלוונטי לצרכיי. הסיבות הנפוצות לכך הן:

  • התפקיד אינו תואם את הכשרתי ונסיוני. בתפקידי הנוכחי אני בצוות אלגו שמפתח לידאר ראשון מסוגו בעולם בטכנולוגיית FMCW, וישתלב בעתיד ברכבים אוטונומיים ובכך יחזק וישפר את האמינות והבטיחות שלהם. האם המשרה שאתם מציעים לי זהה ברמת העניין ובאתגר ההנדסי שהיא מציבה? או שמדובר בעוד אפליקציית משחק לסלולר?
  • התגמול המוצע לוקה בחסר. אם אתם מנסים לגייס כשרונות מנוסים מחברות מגה-קורפ אמריקאיות, אתם צריכים לדעת שדרישות השכר יהיו בהתאם. תוכלו לראות דוגמא לסדר גדול של תגמול כולל (Total Compensation) באתר levels.fyi. האם החברה שאתם מייצגים יכולים להציע תגמול זהה (או משופר) ביחס לדרגה 7 באינטל? בנוסף, בעוד אני בטוח שהסטארטאפ שאתם מייצגים הולך לכבוש את העולם, אני לא מעוניין לקבל שכר בצורה של ניירות ערך וירטואליים.

איך תוכלו להשתפר להבא? תשקיעו יותר זמן במחקר לפני שאתם פונים למועמד פוטנציאלי. השקיעו את מירב הזמן במחקר הזה. אל תשלחו הודעות גנריות לכל מהנדס בפילטר ליקנדאין שלכם. ראשית, זה לרוב רק יעצבן אותם, שנית, אתם תמצאו את עצמכם רוב הזמן בתיקיית הספאם שלהם. השקיעו זמן בלקרוא על כל מועמד פוטנציאלי, העריכו את הנסיון שלו, ורק אם את בטוחים שיש לפחות 80% התאמה, שלחו מייל. המייל הזה צריך להיות מוכוון לנסיון האישי שלהם, והוא צריך להראות להם איך הוא יכול להתאים לתפקיד הספציפי המוצע. בנוסף, תעשו שיעורי בית לגבי תגמול, ותוודאו שהחברה שאתם מייצגים יכולה לעמוד בתשלום עבור הכשרון שאתם מטרגטים. אני מאמין בכנות שהודעה מותאמת אישית תשיג לכם אחוז מענה הרבה יותר גבוה בקרב המועמדים שאתם פונים אליהם. גם אם זו לא תהיה התאמה בסופו של דבר, אתם תיצרו יחסי גומלין מיטביים איתם שיכולים להיות מאוד יעילים עבורכם בראייה עתידית.

מקווה שזה עוזר,

יעקב