סדרת מס ארה"ב – חלק 9a – חישוב המס

הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.הגענו לחלק ה"מעניין" של הדוח. החלק הרביעי של הדו"ח נקרא מסים וזיכויים (Tax and Credits).

TaxCreditsSection

בחלק המסים והזיכויים נחשב את ההכנסה למס, את המס שצריך לשלם על הכנסה זו וזיכויים על המס אם הם רלוונטיים אלינו. אבל קודם קצת הגדרות (אלו ממש לא הגדרות מדעיות ואפילו לא מדויקות):

מסים – כסף שיש לשלם לממשלה (במקרה זה ארה"ב) על הכנסה שקיבלנו בשנת המס.

זיכויים – סכום שבאמצעותו ניתן להוריד את חבות המס, ובמקרים מסוימים (שיפורטו בפוסטים עתידיים) ניתן אפילו לקבל החזר לכיס/בנק.

את המס יש לחשב בשתי אופנים (חישוב רגיל וחישוב אלטרנטיבי) והחבות היא על הסכום הגבוה יותר. בפוסט זה נלמד על החישוב הרגיל של המס. החישוב האלטרנטיבי (בפוסט הבא) נועד כדי למנוע מאנשים לבקש התאמות גדולות מדי להכנסה.

אז תוציאו מחשבונים ובואו נתחיל…

שורה 38 – הכנסה גולמית מתואמת AGI

אל שורה 38 מעתיקים פשוט את שורה 37 מהעמוד הקודם. מי שצריך עזרה עם זה שיתקשר אלי 😉

שורה 39

תזכורת: לכל משלם מסים יש ניכוי סטנדרטי שתלוי במצב המשפחתי שלו, בגיל שלו, ובמצב העיניים שלו (עיוורון).

שורה 39a

Line39

(התאריכים כאן רלוונטים לדוח של שנת מס 2015). אם נולדתם לפני ה-2 בינואר, 1951, או שהייתם עיוורים בסוף 2015, סמנו את התיבה (או תיבות) המתאימות בשורה 39a (בשורה הראשונה שלו היכן שכתוב You). אם הינכם נשואים (נכון לסוף 2015) וסימנתם את התיבה בשורה 6b (כלומר לקחתם פטור אישי עבור הבן זוג), ובן זוגכם נולד לפני ה-2 בינואר, 1951, או היה עיוור בסוף 2015, סמנו את התיבות המתאימות עבור בן הזוג (בשורה השנייה של 39a היכן שכתוב Spouse). אל תשכחו לסכום את כמות התיבות שסימנתם ולרשום את הכמות בתיבה שכותרתה Total boxes checked.

אין לסמן תיבות עבור הבן זוג אם סטטוס ההגשה הינו – Head of Household. המשמעות העיקרית מזה הוא שישראלי אמריקאי שנשוי לישראלית, יכול לקחת עבורה פטור אישי אך לא ניכוי סטנדרטי מוגדל במקרה של עיוורון או גיל מעל 65 של הבן זוג.

מוות של בן זוג ב-2015. אם בן זוגכם נולד לפני ה-2 בינואר, 1951, ונפטר במהלך 2015 לפני שהגיע לגיל 65, אין לסמן את התיבה שהבן זוג נולד לפני ה-2 בינואר, 1951. כלומר הבן זוג צריך להיות בחיים בגיל 65 כדי לקבל את הניכוי המוגדל.

ע"פ הגדרה, אדם מגיע לגיל 65 ביום שלפני יום הולדתו ה-65.

דוגמא. בן הזוג נולד ב-14 לפברואר, 1950, ונפטר ב-13 לפברואר, 2015. ע"פ ההגדרה הבן זוג נחשב בגיל 65 בזמן הפטירה. לכן ניתן לסמן את התיבה המתאימה בשורה 39a. עם זאת, אם הבן זוג, נפטר ב-12 לפברואר, 2015, הבן זוג לא הגיע לגיל 65 ואין לסמן את התיבה.

עיוורון

אם לא הייתם עיוורים מלאים ב-31 לדצמבר, 2015, עליכם לקבל אישור מרופא העיניים שלכם (אופטלמלגיסט או אופטומטריסט) על כך ש:

 • אינכם יכולים לראות טוב מ-20/200 (בישראל זה נקרא 6/60) בעין הטובה שלכם גם כאשר אתם עם משקפיים או עדשות, או לחלופין
 • מפתח שדה הראייה שלכם הינו קטן או שווה ל-20 מעלות

אם הראייה שלכם אינה עתידה להשתפר מהתנאים המפורטים לעיל, תוכלו לקבל אישור מרופא העיניים שלכם שזהו מצב קבוע.

עליכם לשמור על האישור למקרה של ביקורת עתידית.

שורה 39b

יש לסמן את תיבה 39b אם סטטוס ההגשה שלכם הוא "נשואים המגישים בנפרד" (כלומר סימנתם את התיבה בשורה 3 של הטופס), ובן הזוג שלכם משתמש בניכוי מפורט במקום ניכוי סטנדרטי (יפורט בהמשך ההבדלים בין הניכוי הסטנדרטי לניכוי המפורט).

שורה 40 – ניכוי סטנדרטי או ניכוי מפורט

למשלם המסים יש בחירה האם לקחת ניכוי סטנדרטי ובמאצעותו להקטין את ההכנסה החייבת או האם לפרט ניכויים מותרים. משתלם לפרט רק אם הניכויים המותרים גדולים מהניכוי הסטנדרטי.

מהנסיון שלי בישראל קשה להגיע לניכוי הסטנרדטי באמצעות פירוט ניכויים. בין הניכויים ניתן למצוא את הריבית על המשכנתא שלכם. זוג נשוי צריך שיהיה לו ריבית משכנתא מעל כ-50,000 ש"ח בשנה כדי שהפירוט ישתלם. לרוב יותר ישתלם לקחת פשוט את הניכוי הסטנדרטי.

ניכוי מפורט

על מנת להכיר ולחשב את הניכויים המותרים יש למלא את Schedule A. הניכויים המותרים לעניין זה הם ניכויים שונים ממה שמותר בחלק ההתאמות של הדוח. בין הניכויים ניתן למצוא:

 • הוצאות רפואיות
 • מסים ששילמתם (למרות שאם המס היה למדינת ישראל סביר להניח שיותר משתלם לקחת זיכוי מס זר)
 • ריבית משכנתא
 • תרומות לצדקה
 • הפסדים בגין גניבה
 • הוצאות בגין עבודה לשכירים (שחלקם היה ניתן לקחת בחלק ההתאמות)
 • הוצאות בגין הכנת הדוח הזה 🙂
 • רשימה ארוכה ומייגעת של ניכויים מותרים אותם ניתן למצוא בהנחיות.

ניכוי סטנדרטי

רוב האנשים יכולים למצוא את הניכוי הסטנדרטי שלהם בטופס 1040 משמאל לשורה 40 איפה שכתוב All Others. יש שלושה יוצאים מן הכלל (החרגות).

החרגה 1 – תלויים. אם אתם, או בן זוגכם בהנחה של הגשה משותפת, יכולים להיות תלויים בדוח של מישהו אחר על שנת 2015, יש להשתמש בגיליון עזר הבא על מנת לחשב את הניכוי הסטנדרטי עבור תלויים. הניכוי הסטנדרטי הוא נמוך יותר עבור תלויים. תזכורת: ילדים עד גיל 19, או סטודנטים עד גיל 24, וכן הורים מבוגרים שמקבלים עזרה משמעותית מהילדים שלהם יכולים להיחשב כתלויים. ראו פוסט קודם שלי לראות מי נחשב תלוי.
StdDedcutionDependents
שורה 1 – האם הכנסתכם מעבודה גדולה מ-$700? אם כן, מוסיפים $350 להכנסה מעבודה ואת התוצאה רושמים בשורה 1. אם לא, רושמים $1,050 בשורה 1.
שורה 2 – מזינים את הערך לפי סטטוס הגשה שלכם. רווק או נשוי המגיש בנפרד – $6,300, נשואים המגישים ביחד (או אלמן מוכר) – $12,600, ראש אב בית – $9,250.
שורה 3a –  מכניסים את הערך הקטן מבין שורה 1 או 2. אם אתם צעירים מ-65 ובנוסף לא עיוורים, עצרו כאן, זהו הניכוי הסטנדרטי שלכם. מלאו אותו בטופס 1040 – שורה 40.
שורה 3b – אם אתם מעל גיל 65 או עיוורים, הכפילו את מספר התיבות שסימנתם בטופס 1040 שורה 39a ב-$1,250. אם אתם רווקים או ראש אב בית הכפילו במקום ב-$1,550. את התוצאה רשמו בשורה 3b. זהו תוספת לניכוי הסטנדרטי בשל גיל ו/או עיוורון.
שורה 3c – סכמו את שורות 3a ו-3b. את התוצאה רשמו בשורה 3c ובטופס 1040 שורה 40.

החרגה 2 – סומנה תיבה בשורה 39a. אם סימנתם את אחד מ-4 התיבות בשורה 39a, יש להשתמש בערכים לפי הטבלה הבאה. תרגום של הטבלה ניתן למצוא בחלק 1 של מדריך זה.
StdDedcutionBoxChecked

החרגה 3 – תיבה סומנה בשורה 39b. אם סימנתם את התיבה בשורה 39b, כלומר אתם נשואים המגישים בנפרד והבן זוג השני מפרט את ניכוייו. במצב זה, הניכוי הסטנדרטי שלכם הוא 0 (אפס). זה נכון גם אם נולדתם לפני ה-2 בינואר, 1951, או שהייתם עיוורים.

שורה 41 – החסרת הניכוי

בשורה 41 מזינים את התוצאה מהחסרה של שורה 40 (הניכוי הסטנדרטי או המפורט) משורה 38 (ה-AGI שלכם). כלומר, הערך בשורה 38 פחות הערך בשורה 40.

שורה 42 – פטורים אישיים

אם הסכום בשורה 38 (הכנסה גולמית מתואמת) הוא מעל $154,950, ייתכן ולא תוכלו לקבל את מלוא הפטורים האישיים לפי כמות האנשים שמניתם בשורה 6d כאשר כל פטור אישי שווה $4,000 לשנת 2015. מצד שני הרווחתם מלא כסף 🙂

יש לחשב את הפטורים האישיים באמצעות גיליון העזר הבא:

DeductionsForExemptionsWorksheet

על מנת שלא תעבדו קשה מדי, הכנסתי את הנוסחאות המסובכות הללו לגיליון גוגל, תוכלו להעתיק את הגיליון אל חשבון הגוגל שלכם באמצעות הלינק: גיליון לחישוב התאמה בפטורים האישיים.

כל תיבה בצבע כתום ניתנת לעריכה. תיבות בצבע לבן לא ניתנות לעריכה.

שורה 43 – הכנסה החייבת במס

מחסירים את שורה 42 (הפטורים האישיים) משורה 41. אם שורה 42 היא יותר משורה 41, יש להכניס -0- (אפס). זהו ההכנסה החייבת במס (Taxable Income), כלומר ההכנסה שעליה מחשבים כמה מס יש לשלם.

שורה 44 – חישוב מס בצורה רגילה

הגענו לתכל'ס. תעשו קצת מתיחות ובואו נראה כמה אתם חייבים לדוד סם. גם כאן יש כמה אופציות:

 • הכנסה מתחת ל-$100,000 ללא דיבידנדים מועדפים (או רווחי הון ארוכי טווח) – שימוש בטבלאות המס.
 • הכנסה מעל או שווה ל-$100,000 ללא דיבידנדים מועדפים (או רווחי הון ארוכי טווח) – שימוש בגיליון המס.
 • אם היה לכם הכנסה מדיבידנדים מועדפים או רווחי הון ארוכי טווח (שהמיסוי עליהם מועדף) יש להשתמש בגיליון ייעודי – Qualified Dividends and Capital Gain Tax Worksheet.
 • החרגתם שכר בטופס 2555 או 2555EZ? יש לעשות את החישוב בגליון נוסף ייעודי – Foreign Earned Income Tax Worksheet
 • אם יש לכם שילוב של הגורמים לעיל, ייתכן ותצטרכו לשלב בין שיטות החישוב, אין מה לדאוג הכל יפורט בהמשך הפוסט.

מדרגות המס

להלן מדרגות המס (מתייחסות להכנסה המתחייבת למס – טופס 1040 שורה 43):

TaxBrackets

המדרגות על הכנסה מועדפת (דיבידנדים מועדפים ורווחי הון ארוכי טווח) הם כדלקמן:
PreferredTaxBrackets

אם יש גם הכנסה רגילה וגם הכנסה מועדפת, ההכנסה המועדפת מחושבת בסוף ההכנסה. לדוגמא, אם אני רווק והיה לי $35,000 הכנסה מעבודה ועוד $3,000 דיבידנדים מועדפים. אז מתוך ה-$3,000: $2,450 (כלומר ההפרש בין ההכנסה $35,000 למדרגת המס הבאה $37,450) ישויכו למדרגה של הכנסה רגילה של 15% ולכן ימוסו ב-0%, והיתרה ($550) ישויכו למדרגה הרגילה של 25% ולכן ימוסו ב-15%.

טבלאות המס

על מנת שלא נצטרך להוציא מחשבונים, עשה ה-IRS את רוב העבודה בשבילנו. טבלאות המס מתחילות בעמוד 77 של קובץ ההנחיות לטופס 1040.

הטבלה מחולקת לתתי-טבלאות כך שכל תת-טבלה היא בטווח הכנסות למס של $1,000. בתוך כל תת-טבלה יש חלוקה של שורות לטווחי הכנסה של מרווחים קטנים יותר, כך שכל מי שבשורה מסוימת משלם את אותה המס (גם אם יש הפרש קל בין ההכנסות שלהם). בפועל, זה נוצר כי מעגלים את חישוב המס לדולר הקרוב ביותר.

בעמודות של הטבלה תמצאו בנוסף למרווחי השכר את סטטוסי ההגשה השונים: רווק, נשואים המגישים במשותף (כאן צריך להסתכל גם אלמן מוכר), נשואים המגישים בנפרד וראש אב בית.

דוגמא: נשואים המגישים במשותף, יש להם הכנסה חייבת למס של $76,251. עליהם לגשת לתת-טבלת המס המתאימה (בעמוד 86 לקובץ ההנחיות):
TaxTable76000

שתי העמודות הראשונות הן מרווחי השכר. ההכנסה שלהם בין $76,250 ל-$76,300 ולכן עליהם להסתכל בשורה השישית מלמעלה בתת-טבלה זו.

סטטוס ההגשה שלהם הוא נשואים המגישים ביחד ולכן הם צריכים להסתכל על העמודה הרביעית משמאל. המס שלהם לאותה שנה יהיה $10,656. רווק שהיה מכניס הכנסה זהה היה מסתכל על העמודה השלישית משמאל ומשלם $14,863. ראש אב בית מסתכל בעמודה האחרונה וחייב $13,391 לדוד סם. העמודה אחת לפני אחרונה היא של נשואים המגישים בנפרד.

גיליון המס

בעלי הכנסות למס של $100,000 או יותר צריכים לחשב את המס באמצעות גיליון המס. את הגיליון ניתן למצוא בעמוד 89 של קובץ ההנחיות של טופס 1040.

עבור כל סטטוס הגשה יש חלק נפרד בגיליון. אחרי שמצאתם את החלק הרלוונטי אליכם ממלאים את השורה המתאימה לפי גובה ההכנסה החייבת שלכם.

דוגמא. החלק המתאים עבור ראש אב בית:
TaxWorksheetSecD

אם ההכנסה החייבת הייתה לדוגמא $135,564 אז צריך למלא את השורה השנייה. בעמודה a מכניסים את ההכנסה החייבת למס. בעמודה c מכפילים את הערך מעמודה a בערך מעמודה b. בעמודה האחרונה מחסירים את הערך מעמודה d מהערך בעמודה c.
TaxWorksheetExample

גיליון לחישוב במקרה שיש דיבידנים מועדפים או רווחי הון ארוכי טווח

כמוסבר כאן וכאן וגם קצת למעלה, יש יחס מס מועדף כלפי השקעות בבורסה (0% מס במקרה שהכנסותיכם לא היו גבוהות מדי). לכן, אם יש לכם דיבידנדים מועדפים ו/או רווחי הון ארוכי טווח אתם עדיין תיעזרו בטבלאות המס או בגיליון המס אבל יש גיליון נוסף שצריך למלא כדי לחשב את חבות המס הסופית (שתצא יותר נמוכה מאם ההכנסה הייתה ממקורות אחרים עבור אותו סכום). את הגיליון ניתן למצוא בעמוד 44 לקובץ ההנחיות. על מנת לא להלאות אתכם בתרגום של עוד גיליון, עשיתי בשבילכם את רוב העבודה ויצרתי גיליון גוגל שעושה בשבילכם את החישובים. עד כדי כך אתם חשובים לי, קוראים נאמנים (או קורא נאמן)! ראו בהמשך…

גיליון לחישוב במקרה שהחרגתם שכר עבודה זר

כמוסבר כאן, ניתן להחריג שכר עבודה עבור כל בן אדם עד $100,800 נכון לשנת 2015. עד 2006 המצב הזה גרם לכך שאנשים רבים נכנסו במדרגות מס היותר נמוכות ו"זכו" לשלם 0% על דיבידנדים מועדפים ורווחי הון ארוכי טווח. בנוסף, גם הכנסה רגילה שלא הוחרגה מוסתה במדרגות נמוכות יותר.

החל מ-2006, כנראה בגלל שה-IRS רצה להגדיל הכנסות ולכן שינה את החוקים וכעת הסכום המוחרג, מוחרג מהמדרגות הנמוכות, ולא מהגבוהות. בואו נראה דוגמא:

זוג הכניס הכנסות בשנה מסוימת כדלקמן (כל הערכים הומרו לדולרים):

הכנסה בת זוג – $120,000
הכנסה בן זוג – $70,000
דיבידנדים מועדפים – $4,000
פדיון קרן השתלמות (רק אלוהים יודע למה לפדות בשנה כזאת 😉 – $50,000

סה"כ הכנסה – $244,000
החרגת שכר – $170,800  ($100,800 לבת זוג ו-$70,000 לבן זוג)
הכנסה גולמית מתואמת – $73,200
ניכוי סטדנרטי – ($12,600)
פטורים אישיים (בהנחה ואין ילדים) – ($8,000)
הכנסה חייבת למס – $52,600

לפי השיטה הישנה: מדרגת המס להכנסה – 15%, מדרגת המס לדיבידנדים – 0%
לפי השיטה החדשה: מדרגת המס להכנסה – 28%, מדרגת המס לדיבידנדים – 15%

מסקנה – באסה!

בנוסף, אם הכנסתכם מדיבידנדים מועדפים ורווחי הון ארוכים גדולה מההכנסה החייבת למס, תצטרכו לקזז את ההפרש קודם מרווחי ההון הארוכים ומה שנשאר מההפרש מהדיבידנדים המועדפים. כלומר, החרגת השכר גם פוגעת בדיבידנדים המועדפים וברווחי הון הארוכים שלנו.

דוגמא (רווק):
הכנסה מעבודה – $70,000
דיבידנדים מועדפים – $7,000
רווחי הון ארוכי טווח – $6,000
החרגת שכר עבודה – ($70,000)
ניכוי סטנדרטי (לרווק) – ($6,300)
פטור אישי – ($4,000)
הכנסה למס – $2,700
סה"כ הכנסה מועדפת – $13,000
הפרש בין הכנסה למס לסה"כ הכנסה מועדפת – $10,300

$6,000 מתוך ההפרש של $10,300 הולכים לקזז את רווחי הון ארוכי טווח, כך שבחישוב המס מתייחסים כאילו אין לנו רווחי הון ארוכים. עוד $4,300 הולכים לקזז דיבידנדים כך שיש לנו רק $2,700 דיבידנדים מועדפים לצרכי חישוב המס.

המס יוצא $405. ה-$2700 אמורים להיות כביכול במדרגה הראשונה ואז בגלל שזה דיבידנדים מועדפים הם אמורים להיות ב-0% מס. אך מכיוון שהשכר שהוחרג נחשב לצורך מדרגות המס יוצא שאנחנו במדרגה של 25% שבה משלמים על דיבידנדים מועדפים 15% מס.

הערה:  כפי שרמזתי הרבה בעבר, לבעלי הכנסות גבוהות עדיף לא להחריג את השכר אלא לקזז את המס המתחייב בארה"ב עם המס הזר ששילמו בישראל. בדוגמא, למשל, המס הזר היה מכסה את כל המס המתחייב בארה"ב ובנוסף היה נשאר מס עודף שניתן להעביר לשנים הבאות. עוד על כך בפוסט על זיכוי מס זר.

בכל מקרה, חרגנו קצת מהנושא. את הגיליון לחישוב ניתן למצוא בעמוד 43 לקובץ ההנחיות. אם יש לכם גם שכר מוחרג וגם דיבידנדים מועדפים הגיליון העיקרי הוא הגיליון של השכר המוחרג, אך תצטרכו להשתמש בגיליון של הדיבידנדים על מנת לחשב את אחד השורות שם.

מה חשבתם? שאתן לכם לעשות לבד את החישובים? גם לזה בניתי גליון גוגל.

גליון חישוב המס של המתורגמן הפיננסי

את הגליון תוכלו להעתיק אליכם לחשבון הגוגל באמצעות הלינק הבא. אוספים את כל הדוחות שמילאנו עד עכשיו, ומחפשים את הנתונים שצריך להזין בגליון שכותרתו "הכנסת קלט" (אמור להיות הגליון הראשון).

אזהרה: אין לראות בגליון המפורסם ייעוץ מס אלא כהכוונה בלבד. בלוגרים רנדומליים ברשת לא יודעים על מה הם מדברים. מומלץ לבדוק את הנתונים באמצעות תוכנה אחרת או באמצעות החכמה הטבעית שלכם.

קודם תצטרכו להיכנס לחשבון הגוגל שלכם, אחר כך תצטרכו ללחוץ על הכפתור Copy כדי ליצור עותק אצלכם:

CopyFile

כך נראה גליון הקלט:
FinTranslatorWorksheet

כזכור כל מה שכתום ניתן לערוך. לאחר שתמצאו את הערכים ותזינו אותם לשורות 2-11 בגליון, יופיע לכם המס בשורה 12.
תוכלו לדפדף לגליונות האחרים הנקראים: "FEIE worksheet" ו- "Qualified Dividends and Capital Gain Tax Worksheet" כדי לראות את החישובים שם. שימו לב, שהחישוב הוא נכון, גם אם אין שכר שהוחרג וגם אם אין דיבידנדים מועדפים או רווחי הון ארוכי טווח.
הרבה זמן ומחשבה נכנסו לחישובים ולבניית הגליון הזה, אז אני מקווה שהוא יעזור לכם. בכל מקרה, אתם מוזמנים לשאול שאלות בתגובות לפוסט אם משהו לא ברור.

שימו לב: הגליון לא יעבוד באקסל משום שיש קוד מחשב שעושה חלק מהחישובים (גוגל מאפשרים כתיבת קוד מסתבר).

הערה/אזהרה: החישוב של המס עבור בעלי הכנסות למס הקטנות מ-$100,000 עלול לסטות ב-$1 (דולר אחד) מהערך בטבלאות המס. הסיבה היא שעשיתי את החישוב באמצעות מדרגות המס ולא עם הטבלה שפירסם ה-IRS. הדרך הנכונה יותר היא באמצעות הטבלה, ולכן תבדקו טוב אם יצא לכם אותו דבר כמו בטבלה. למי שיש הכנסה מעל $100,000 אין מה לדאוג, החישוב מדויק. מי שממלא את הדוח באמצעות אחת התוכנות החינמיות, החישוב שלו גם אמור להיות מדויק. אני ממליץ להשתמש בתוכנה כדי לא לטעות בחישובים.

סיכום

ראינו בפוסט הזה איך לחשב את ההכנסה החייבת למס ואת המס המתחייב בדוח השנתי ל-IRS.

ההכנסה החייבת למס היא ההכנסה הגולמית המתואמת פחות הניכוי הסטנדרטי ופחות הפטורים האישיים.

למדנו איך לחשב את הניכוי הסטנדרטי במקרה והמגיש הוא תלוי של מגיש אחר (למשל אם אתם קטנים מגיל 19 אבל אתם יש לכם הכנסה – מהצבא למשל).

ראינו שבעלי הכנסות גבוהות לא זכאים לכל הפטורים האישיים, ולמדנו איך לחשב את ההתאמה לפטור במקרים אלו (שורה 42). עוד פעם הלינק לגיליון גוגל שיבצע את החישוב במקומכם.

הנושא העיקרי של הפוסט היה לחשב את המס בצורה הרגילה. ברוב המקרים צורת החישוב הזו תהיה זו שתקבע את חבות המס. עם זאת, יש לחשב גם בצורה אלטרנטיבית (בפוסט הבא) ולראות איזה חישוב יוצא יותר גבוה.

חישוב המס בצורה הרגילה מושפעת מההכנסה שלכם, אם היו לכם דיבידנדים מועדפים ו/או רווחי הון ארוכי טווח, ואם החרגתם שכר עבודה.

הנה עוד פעם הלינק למחשבון המס בצורה הרגילה של המתורגמן הפיננסי.

זכרו, המטרה שלנו היא חבות מס 0. עבור מי שמחריג את כל שכר העבודה שלו, ושאר ההכנסות לא עולות על הניכוי הסטנדרטי והפטורים האישיים, לא יהיה חייב מס. דרך נוספת להגיע לחבות אפס היא לא להחריג שכר, לחשב את המס על כל ההכנסה, ואז להשתמש במס הזר ששילמנו בישראל כזיכוי על המס שחייבים בארה"ב.

 

 

הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.אזהרה: אני איני רואה חשבון אמריקאי וגם לא רואה חשבון ישראלי. אני גם לא יועץ מס באף אחת מהמדינות הנ"ל (גם לא באף מדינה אחרת). את כל המידע שאני מספק כאן אני למדתי בעצמי תוך התייעצות חד פעמית עם רואה חשבון ועם אנשים אחרים המגישים בעצמם. חוק המס האמריקאי הוא חוק סבוך נורא, והמצבים שאתאר כאן הם יחסית פשוטים – הכנסה כשכיר, רווח הון על מניות, דיבידנדים, ריבית מהבנק/אג"ח, הכנסה משכירות (שלא כחלק מעסק). אם אתם בעלי עסק/עצמאים, אתם יכולים להשליך חלק מהדברים שיכתבו כאן על המצב שלכם, אך כרגע לא אעסוק בדיווח עבור בעלי עסקים. מילוי הדוחות דורש ידע שתוכלו לקבלו כאן בחינם, אך השימוש בו הוא על אחריותכם בלבד. באופן כללי, לא מומלץ להסתמך על בלוגים רנדומליים ברשת.

8 מחשבות על “סדרת מס ארה"ב – חלק 9a – חישוב המס

 1. וואו, תודה ענקית על הפוסט המושקע והגליון האלקטרוני.

  חיכיתי לפוסט הזה שיסביר לי סוף סוף איך חישוב המס מתבצע.

  ניסיתי להוריד את הגליון האלקטרוני לאקסל אך הנוסחאות לא עובדות באופן הזה, רק בגוגל דריב.

  אהבתי

  1. תודה רבה על המחמאות! שמח מאוד שעזר לך הגליון.

   הסיבה שזה לא עובר לאקסל הוא שיש קוד מחשב מאחורי הגליון שמבצע חלק מהחישובים.

   אהבתי

 2. תודה רבה רבה על הבלוג. עדיין חוששת לצלול לתוכו אך שמחה לדעת שהוא יהיה שם בשבילי כשלא יהיה ניתן לדחות יותר את ההתעסקות עם הזוועה הזו.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s