סדרת מס ארה"ב – חלק 12 – מה??? ה-IRS ישלמו לי? (או החזר מס בגין ילדים)

הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.

רובכם שמעו בצורה כזו או אחרת על זה שאפשר "להתעשר" על חשבון ממשלת ארה"ב. כל מה שצריך לעשות זה:

 1. להיות אמריקאי
 2. להביא ילדים אמריקאיים
 3. לדאוג שלא יעברו את גיל 17 😉
 4. להגיש דוחות שנתיים ל-IRS

על כל ילד אמריקאי מתחת לגיל 17 ניתן לקבל עד $1,000 בשנה. ישנם הרבה משתנים שעלולים להשפיע על הסכום הסופי ובינהם: ההכנסה שלכם וחבות מס במידה ויש לכם באותה שנה.

הזיכוי הנ"ל מחולק לשתיים:

 • זיכוי מס בגין ילדים (Child Tax Credit) – נועד לקזז חבות מס, את הזיכוי הזה מחשבים ומזינים בשורה 52 של טופס 1040, באם יש יתרה של זיכוי זה מעל המס המתחייב ניתן לבקש,
 • החזר מס בגין ילדים (Additional Child Tax Credit), אם יש יתרה ועומדים בתנאים מסוימים שיפורטו, ניתן לקבל את היתרה כהחזר מס. בהנחה ואין לכם חבות מס, זה יכול להגיע ל-$1,000 לילד. את החישוב מבצעים באמצעות גליון 8812 ומזינים את התוצאה בשורה 67 של טופס 1040.

 

חידושים לשנת 2015

לצערי החל משנת 2015 מי שמחריג את הכנסתו באמצעות טופס 2555 או 2555EZ אינו יכול לקבל החזר מס בגין ילדים. כלומר, רק מי שלא החריג שכר (וכנראה לקח זיכוי מס זר), יכול לקבל כסף בחזרה. עבור מי שהחריג שכר, ניתן עדיין להשתמש בזיכוי רק בשביל לכסות מס מתחייב.

עוד חידוש שתקף החל משנת 2015, הוא שהילד צריך שיהיה לו SSN עד התאריך הרשמי להגשה (כולל הארכות), כלומר צריך להשיג את ה-SSN עד ה-15 לאוקטובר 2016, ולהגיש את הדוח עד אז כדי לקבל את ההחזר בגין שנת 2015. פעם היה ניתן להגיש עד 3 שנים אחורה מהרגע שהשגנו את ה-SSN עבור הילד.

שימו לב: ישנם מצבים שלילד יש רק הורה אחד אמריקאי ומוציאים לו אזרחות שמגיעה לו בזכות הסבא ולא ההורה, אזי הילד נחשב אמריקאי רק מהרגע שהוצאה לו האזרחות. בכל מצב אחר (שני ההורים אמריקאיים או שרק אחד אמריקאי אבל גר בארה"ב תקופה מסוימת) הילד נחשב אמריקאי מלידה (עדיין צריך להסדיר לו תעוד אזרחות ולהוציא לו מס' SSN).

מיהו ילד מזכה לצורך הזיכוי?

ילד העומד בתנאים הבאים הוא מזכה לצורך לזיכוי:

 1. הוא בנכם, בתכם, ילד חורג, ילד אמנה, אחיכם, אחותכם, אחיכם החורג, אחותכם החורגת, חצי אח, חצי אחות, או צאצא של כל אחד מהנ"ל (לדוגמא, הנכד שלכם, אחיינית או אחיין).
 2. היה מתחת לגיל 17 בסוף 2015.
 3. לא סיפק לעצמו יותר מחצי מחייתו לשנת 2015.
 4. גר אתכם יותר מחצי שנת 2015 (ראו חריגים בהמשך).
 5. הילד מדווח כתלוי שלכם בדוח 1040.
 6. הילד אינו מגיש דוח המוגש במשותף לשנה, אלא רק אם הגיש כדי לקבל החזר מס של מסים שנוכו לו במקור.
 7. היה אזרח אמריקאי, בעל לאום אמריקאי (למשל שגר באחת המושבות של ארה"ב), או תושב אמריקאי. אם הילד היה מאומץ, ראו את ההסבר בהמשך.

תזכורת: עבור כל ילד כזה (הנקרא qualifying child), אתם סימנתם את התיבה בעמודה (4) של הטבלה בשורה 6c של טופס 1040 בו פירטתם את השמות וה-SSN של הילדים שלכם.

דוגמא 1: הבן שלכם הגיע לגיל 17 ב-30 לדצמבר, 2015. הוא אזרח אמריקאי, ודיווחתם עליו כתלוי שלכם בדוח 1040. הבן שלכם אינו זכאי לזיכוי משום שלא היה מתחת לגיל 17 בסוף שנת 2015 (גם אם נולד ב-31 לדצמבר הוא אינו זכאי).

דוגמא 2: הילד נולד במהלך 2015, כאשר רק אחד ההורים אזרח אמריקאי. ההורה הזה אינו עומד בדרישת המינימום למגורים בארה"ב לצורך העברת אזרחות לילדיו. עם זאת הסבא של הילד (ההורה של האזרח האמריקאי), כן גר את מספר השנים הדרוש. הילד יכול לקבל את האזרחות בזכות הסבא (שימו לב שההורה של הילד עדיין חייב להיות אזרח בעצמו). עם זאת, את האזרחות הוציאו רק ב-2016 (משום שבמצב זה צריך לטוס לארה"ב לביצוע ההליך, ולא ניתן לבצעו בארץ). על שנת 2015 לא ניתן לבקש החזר/זיכוי מס בגין הילד הזה. על דוח המס של 2016 כבר ניתן יהיה לקבל.

אני יכול לראות שנושא זה יעורר עניין. על איך ביצעתי קבלת אזרחות אמריקאית עבור הבן שלי, בפוסט עתידי.

ילדים תלויים שיש להם ITIN במקום SSN. אם אתם מבקשים זיכוי/החזר מס בגין ילדים, שמספר הזיהוי שיש לכם עבורו הינו מסוג ITIN (מס' זיהוי לצרכי מס עבור אנשים שאינם אזרחים), יש למלא את חלק 1 של גליון 8812.
ישנם ילדים שיכולים להיות תלויים שלכם אך לא זכאים לזיכוי. מי שזכאי לזיכוי הוא רק אזרח, תושב או מי שגר במושבות של ארה"ב. על מנת להיחשב תושב, הילד לרוב יצטרך לעמוד בתנאי נוכחות מינימלית בארה"ב (Substantial Presence Test).

מהו תנאי נוכחות מינימלי?

על מנת להיחשב תושב לצרכי מס, יש להיות נוכח בארה"ב בשתי תנאי הזמן הבאים:

 1. מינימום 31 יום בשנת המס הרלוונטית, וכן
 2. 183 יום בתקופה של 3 השנים האחרונות לפי החישוב הבא:
  • כל הימים בשנת המס הרלוונטית
  • 1/3 מהימים בשנת המס הקודמת
  • 1/6 מהימים בשנת המס החלה שנתיים לפני שנת המס הרלוונטית

אנשים עם ויזות מסוג A, G, J, Q, F, M או ספורטאים הבאים להתחרות בתחרות לצרכי צדקה, לא יחשיבו את ימי השהות שלהם.

יום ההגעה וים העזיבה נחשבים לימים מלאים. עם זאת מי שרק עושה "קונקשן" בארה"ב ונמצא פחות מ-24 שעות לא יחשיב את הימים הללו. כמו כן, מי שנשאר בארה"ב בגלל מחלה שפיתח בזמן ביקור ולא יכול לטוס מפאת המחלה, לא יחשיב את הימים מהיום שחלה.

ישנם עוד חריגים, מי שמעניין יוכל לקרוא עוד (באנגלית) כאן.

ילד מאומץ. ילד מאומץ נחשב לילד שלכם לכל דבר ועניין. אם אתם אזרחים אמריקאיים, או גרים באחת המושבות האמריקאיות, וילדכם המאומץ גר איתכם כל השנה כחלק ממשק הבית, הילד עומד בתנאי מס' 7 לעיל על מנת להיות זכאי לזיכוי בגין ילדים.

החרגה לזמן מגורים. אם ילדכם נולד או נפטר בשנת 2015 וביתו היה ביתכם, הוא נחשב שגר אתכם יותר מחצי שנת 2015. חיסורים זמניים בגין מקרים מיוחדים, כגון, בית ספר, נופש, עסקים, טיפול רפואי, שירות צבאי, או כליאה במתקן נוער, נחשבים כזמן שהילד גר אתכם.
יש גם החרגות לילדים חטופים וילדים להורים גרושים או פרודים. צריך לראות את ההנחיות לגבי מקרים אלו בהנחיות לשורה 6c של טופס 1040. אני כתבתי על זה כאן.

ילד מזכה של יותר מאדם אחד.  ישנו כלל מיוחד אם ילדכם הוא ילד מזכה לצורך הזיכוי של יותר מאדם אחד. גם כאן יש לפנות להנחיות של שורה 6c של טופס 1040 כדי לראות מה עושים.

הגבלת הזיכוי

לפני שניכנס לחוקים הנוגעים להגבלת הזיכוי, אנחנו צריכים ללמוד הגדרה חדשה, והיא – MAGI – Modified Adjusted Gross Income – הכנסה גולמית מתואמת ומתואמת שוב (באמת שלא מצאתי תרגום טוב יותר).

MAGI

ה-MAGI לצורך זיכוי בגין ילדים הוא ה-AGI שלכם (שורה 38 בטופס 1040) בתוספת הסכומים הבאים (רשמתי רק מה שרלוונטי לישראלים):

 • כל סכום משורה 45 או שורה 50 של טופס 2555 הנוגע להחרגת שכר
 • כל סכום משורה 18 של טופס 2555EZ הנוגע להחרגת שכר

בעצם, ה-MAGI הוא מה שהרווחתם כולל השכר (שאולי) החרגתם. אם לא החרגתם שכר אז ה-MAGI שווה ל-AGI שלכם.

כפי שאמרתי לעיל, גודל הזיכוי תלוי בהרבה משתנים אבל יכול להגיע עד ל-$1000 לילד. יש להקטין את ה-$1000 עבור כל ילד אם אחד מהבאים מתקיים:

 1. אם הערך בשורה 47 של טופס 1040 (קרי, המס המתחייב שלכם – לפני שימוש בזיכוי מס זר) הוא פחות מערך הזיכוי. כלומר הזיכוי רק מקטין מס שחייבים. כמובן שגם זיכוי מס זר מקטין/מבטל את המס שחייבים. עם זאת, תוכלו לקבל את ההפרש כהחזר מס. ראו בהמשך.
 2. אם ה-MAGI שלכם גדול מהערכים הבאים לפי סטטוס הגשה:
  • נשואים המגישים ביחד – $110,000
  • רווק, ראש אב בית, או אלמן זכאי – $75,000
  • נשואים המגישים בנפרד – $55,000

את חישוב ההגבלה מחשבים בגליונות שנעבור עליהם בהמשך.

חישוב הזיכוי

על מנת שלא נסתבך עם תרגום של עוד טפסים, וחישובים שעלולים להוביל לטעויות, בניתי עוד גליון חישוב גם למטרת הזיכוי הנ"ל וגם לזיכוי בגין טיפול בילדים.

את הגליון ניתן להוריד בלינק הבא (לחצו על התמונה):

google-sheet-link

כרגיל יש להעתיק את הגליון אליכם על ידי לחיצה על Make a Copy:

google-sheet-copy

הגליון לחישוב זיכוי/החזר מס בגין ילדים נראה כך:

ctc-calc

הגליון לחישוב זיכוי בגין טיפול בילדים נראה כך:

cdcc-calc

כרגיל, יש למלא רק את השדות הכתומים. בסוף כל חישוב, הגליון מסביר לאיזה שורה בטופס 1040 יש להעתיק את התוצאה.

לבעלי 3 ילדים או יותר ישנו חישוב עזר שעלול להפחית מהחזר המס בגין ילדים, אך לרוב הישראלים אין מה לדאוג בעניין זה (מדובר בשורות 7-10 של גליון 8812). אם יש לכם חשש שיש לכם מה למלא בשורות 7-10 אז תפנו לייעוץ או תשאלו אותי בתגובות.

אם לא שירתתם בצבא האמריקאי בשנת המס, אין לכם מה למלא ב-notaxable combat pay.

מה צריך לצרף לדוח?

מי שרק מקטין את חבות המס שלו באמצעות הזיכוי, לא צריך לצרף דבר לדוח. יש לשמור את החישובים למקרה של ביקורת על ידי ה-IRS.

מי שמבקש החזר מס בגין ילדים, צריך לצרף את גליון 8812.

למי שיש ילדים מאומצים שיש להם ITIN במקום SSN (בגלל שהם לא אזרחי ארה"ב), צריך למלא את חלק 1 של הגליון שמציין שהילדים עומדים בתנאי נוכחות מינימלי בשטח ארה"ב (ראו הסבר למעלה). כמובן, שעבור ישראלים זה אולי לא רלוונטי, ומי שאימץ ילד צריך להוציא לו אזרחות אמריקאית כדי שיוכל לקבל את ההחזר (הזכאות לאזרחות עבור ילד מאומץ בצורה חוקית זהה לזכאות לילד ביולוגי שלכם).

את חלקים 2-4 ממלאים כל מי שרוצה לקבל החזר (וזכאי, מן הסתם 😉 ). אתם יכולים להיעזר בגליון החישוב שלי לצורך העניין. מספרי השורות בחלק התחתון של הגליון זהים לשורות בחלקים 2-4 של גליון 8812. הנה הלינק שוב:

google-sheet-link

מה לעזאזל עושים אם תכננתי לעשות החרגת שכר?

החל משנת 2015 לא ניתן לקבל החזר אם מחריגים שכר עבודה. כלומר, רק מי שמבקש זיכוי מס זר יכול לקבל החזר. את הזיכוי ניתן לקבל גם אם מחריגים שכר, אך זה רק יקטין לכם חבות מס ולא תקבלו כסף ליד (וחבל…).

כפי שאמרתי בעבר, זיכוי מס זר רצוי לבקש רק במידה והוא עולה על חבות המס האמריקאית שלכם. לרווקים, בשנת 2015 נקודת שיווי המשקל הייתה על משכורת של כ-11,000 ש"ח. כלומר, בשכר נמוך מזה חבות המס האמריקאית גדולה מהישראלית ולכן עדיף להחריג שכר, ובשכר גבוה מזה, חבות המס בישראל גדולה ועדיף לקחת זיכוי מס זר ולהעביר את העודף לשנים הבאות.

הסבר על בקשת זיכוי מס זר ניתן למצוא כאן, כאן, כאן, כאן וכאן (5 פוסטים מרתקים!!! 😉 ).

עבור זוגות נשואים נקודת שיווי המשקל היא טיפה בעייתית, שכן בארה"ב חישוב המס נעשה על ההכנסה המשותפת, ובישראל חישוב המס נעשה לכל אחד מבני הזוג בנפרד. המזל הוא שכבר בינואר אנחנו יודעים כמה מס שילמנו לישראל, ויש לנו עד אפריל לעשות חישובים ולראות מה כדאי לנו.

ייתכן וכדאי לנו לא להחריג שכר ולקחת זיכוי מס זר, ואז באמצעות זיכוי מס בגין ילדים להקטין את חבות המס ל-0, ואז מה שנשאר מהזיכוי מתקבל כהחזר. לדוגמא: הזוג שילם מסים בישראל על סך $5,000 וחבות המס לארה"ב עומדת על $6,000. לזוג יש שתי ילדים עם אזרחות אמריקאית. הזוג ביצע חישוב וגילה שיכול לקבל $2,000 כזיכוי. את ה-$1,000 הראשונים הם ישתמשו כדי להקטין את ההפרש בין המס ששולם בישראל למס המתחייב בארה"ב. את היתרה על סך $1,000 הם יקבלו כהחזר מס.

אזהרה!!! ההחלטה לעבור מהחרגת שכר לזיכוי מס זר היא משמעותית. לאחר החלטה זו (שיש לצרף אישור לדוח שאתם מבצעים החלטה זו במודע), לא ניתן לחזור להחרגת שכר במשך 5 שנים. לכן יש לתכנן קדימה, ולוודא (עד כמה שניתן) שב-5 השנים הקרובות (לפחות) ההפרש (אחרי זיכויים/החזרים) יהיה לטובתכם.

סיכום

 • אתם יכולים לקבל מה-IRS עד $1,000 בשנה עבור כל ילד הקטן מגיל 17 (בדיקת הגיל נעשית ביום האחרון של שנת המס).
 • ההחזר מתקבל במידה והזיכוי בגין ילדים גדול מהחוב שלכם ל-IRS באותה שנה.
 • בגלל שאני טוען שברוב השנים לא תהיה לכם חבות מס לארה"ב, תוכלו לנצל זכאות זאת במלואה (בתנאי שאתם לא מרוויחים יותר מ-$110,000 בשנה כזוג או $75,000 כראש אב בית).
 • החל משנת המס 2015 לא ניתן לקבל את ההחזר אם מחריגים שכר עבודה מההכנסה שלכם. כלומר, רק מי שמשתמש בזיכוי מס זר כדי להקטין את חבות המס שלו יכול לקבל את ההחזר.
 • (הערה למתקדמים): ייתכן ותוכלו לקבל החזר חלקי גם במידה והמס ששילמתם בישראל קטן מהמס שתהיו חייבים לארה"ב על אותה הכנסה. חלק מהזיכוי ישמש לסגירת ההפרש, והיתרה תעבור אליכם כהחזר.


הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.אזהרה: אני איני רואה חשבון אמריקאי וגם לא רואה חשבון ישראלי. אני גם לא יועץ מס באף אחת מהמדינות הנ"ל (גם לא באף מדינה אחרת). את כל המידע שאני מספק כאן אני למדתי בעצמי תוך התייעצות חד פעמית עם רואה חשבון ועם אנשים אחרים המגישים בעצמם. חוק המס האמריקאי הוא חוק סבוך נורא, והמצבים שאתאר כאן הם יחסית פשוטים – הכנסה כשכיר, רווח הון על מניות, דיבידנדים, ריבית מהבנק/אג"ח, הכנסה משכירות (שלא כחלק מעסק). אם אתם בעלי עסק/עצמאים, אתם יכולים להשליך חלק מהדברים שיכתבו כאן על המצב שלכם, אך כרגע לא אעסוק בדיווח עבור בעלי עסקים. מילוי הדוחות דורש ידע שתוכלו לקבלו כאן בחינם, אך השימוש בו הוא על אחריותכם בלבד. באופן כללי, לא מומלץ להסתמך על בלוגים רנדומליים ברשת.

 

 

20 מחשבות על “סדרת מס ארה"ב – חלק 12 – מה??? ה-IRS ישלמו לי? (או החזר מס בגין ילדים)

 1. אני ואשתי אזרחי ארה"ב ויש לנו שני ילדים שנולדו בארץ. בימים אלה אני בודק מול הקונסוליה את האפשרות לקבל עבורם אזרחות אמריקאית (לא דרך הסבא אלא ישירות מכוח היותם ילדים של אזרחים אמריקאים שאחד ההורים התגורר תקופה קצרה בארה"ב, הוכחת המגורים של אשתי בארה"ב די מורכבת ולכן זה צפוי לקחת עוד כמה חודשים).

  במקור תכננתי להגיש כעת את הדוח השנתי ולהחריג את ההכנסות בארץ (שהן נמוכות מאוד מכיוון ששנינו סטודנטים) אבל אחרי שקראתי את הפוסט אני מבין שאולי כדאי לי לבקש דחיה לאוקטובר בתקווה שעד אז יהיה לילדים SSN ונוכל לקבל עבורם החזר מס.

  רציתי לשאול:

  א. הבנתי שיש רף הכנסה מינימלי שרק מעל אותו רף ניתן לקבל החזר, האם תוכל להרחיב על כך?

  ב. אם אני מחליט להגיש הארכה, האם יש אתר שמאפשר להגיש דרכו את הבקשה גם כעת (אחרי ה-17 לאפריל) או שניתן לעשות זאת רק ידנית? [בturbotax וב-H&R block האופציה כבר לא קיימת]

  ג. פייר אני די הלכתי לאיבוד עם מילוי הדוחות (יש לי 3 1099-div בנוסף 2 1099-B ובארץ 2 867 ו106), ניסיתי עם שתי התוכנות שציינתי לעייל ובשניה עוד איכשהו הצלחתי להכניס את ה-106 אבל לא מצאתי איך מכניסים את ה-867. יש תוכנה ידידותית יותר לאזרחי ארה"ב הגרים "בחו"ל" (מבחינתם כמובן).

  המון תודה על כל הבלוגים!

  אהבתי

  1. שלום וברוך הבא לבלוג.

   השאלה היא כמה קצרה הייתה תקופת המגורים של אשתך. אני מכיר שהתנאי הוא מינימום 5 שנות מגורים, מתוכם לפחות שנתיים מעל גיל 14.

   א. רף ההכנסה המינימלי הוא $3,000 (ב-2017, ב-2018 זה אפילו ירד ל-$2,500). החישוב של ההחזר הוא 15% מההכנסה שלכם פחות 3000. מצד שני צריך לזכור שיש גם הכנסה מקסימלית, על כל $1,000 שתרוויחו מעל $110,000 ירד לכם $50 דולר מהזיכוי/החזר. עם שתי ילדים והכנסה של מעל $150,000, כבר לא תהיו זכאים להחזר. כל זה ל-2017. ב-2018 הספים עולים משמעותית, קרי $110,000 עולה ל-$400,000 עבור זוג נשוי המגיש במשותף. כלומר ב-$440,000 כבר לא תהיו זכאים.

   ב. אני הגשתי הארכה עבור הבן שלי מעבר ל-18 באפריל והוא התקבל (ב-Olt.com). בגלל שאתה גר מחוץ לישראל, מותר לך לבקש הארכה עד ה-15 ליוני. גם אם לא עובד לך הייתי פונה אל שירות הלקוחות לשאול אם יכולים לעזור לך עם זה לפני שתטרח ותשלח בדואר.

   ג. אני לא בקיא בשלל התוכנות וברמת העזרה שלהם מול הכנסות חו"ל. לגבי ה-867, זה תלוי מה מופיע שם, אם זה רק דיבידנדים וריבית, אז הסיפור יחסית פשוט (ממירים לדולר ומזינים ב-Schedule B). אם יש לך רווחים והפסדים ממכירה של מניות, ת. סל וכו', אז אתה צריך פירוט של כל מכירה ומכירה כדי לחשב את הרווח וההפסד בדולרים (אשמח לעזור לך בזה על דפי הבלוג). לאחר מכן תמלא את הרווחים/הפסדים אלו בטופס 8949, ואת הסיכום שלהם תעביר ל-Schedule D. בתוכנה תחפש את הטפסים האלו ובתקווה ה-Help או שירות הלקוחות יוכלו לעזור לך (אין לי בעיה גם שתקשר לצילומי מסך שתעלה לאינטרנט – בלי פרטים מזהים כמובן – ואנסה לעזור לך).

   אם ב-867 יש לך מכירה של קרנות נאמנות זרות, אז א. לבי איתך, ב. זה דורש מילוי טופס 8621 וכנראה גם תשלום מס (שאולי החזר המס על הילדים יעזור לכסות).

   אני אישית משתמש ב-Olt.com וקיבלתי הרגשה שיש להם תמיכה רחבה לצרכים "זרים" (בין היתר טפסי 8621, דיווח על בן/בת זוג זר לצורך קבלת פטור אישי וכו').

   אהבתי

 2. תודה על התשובה המהירה (בשעה לא רציונלית לחלוטין)…

  לגבי שהות בן הזוג מה שכתבת נכון רק כשאחד ההורים אמריקאי, עבור זוג הורים אמריקאי מספיק להוכיח תושבות לתקופה כלשהי של אחד מההורים.

  לגבי א':
  הבנתי שיש הבדל בין הכנסות פסיביות לאקטיביות ורק הכנסות אקטיביות נכנסות לחישוב. לצורך העניין ב2017 ההכנסה האקבטיבית שלנו הייתה רק 4000 דולר והפסיבית בסביבות 30000 דולר (מימוש רווח ע"י מכירת תעודות סל בארה"ב). אם כך לכמה נהיה זכאיים? ל-2000 דולר או רק 300 דולר (אם עקבתי נכון אחרי אופן החישוב).

  בכל מקרה, אם אני מבין נכון קריטי שכרגע אגיש בקשה להארכה כדי שאם אקבל את ה-SSN עד אוקטובר אוכל לדרוש את ההחזר ולכן אני רוצה למלא 4868. רציתי לדעת האם מילוי 4868 לבד מאלץ אותי להגיש גם את הדוחות לבד או משהו כזה? (במידה ואני אדרוש החזר עבור הילדים אני שוקל להתעצל ולתת את העבודה לרו"ח, לצערי)

  כמו"כ רציתי לדעת, מה דעתך על מילוי לבד של הדוח ישירות באתר של ה-IRS בעזרת שירות e-file כלומר לא בעזרת התוכנות השונות אלא ישירות באתר שלהם? (והאם מילוי ה-4868 שם יגביל אותי להגשה גם של ה-1040 שם)

  תודה על הבלוג הנהדר.

  אהבתי

  1. אתה צודק לגבי המקרה של שתי ההורים אמריקאיים.

   אתה גם צודק שההפרש הוא מעל ההכנסה מעבודה (שכר ו/או רווח מעסק עצמאי). אתה יכול לראות את החישובים בגליון 8812. ספציפית שורות 4-6.

   החישוב הוא 15% מההפרש מעל 3000 ללא קשר לכמות הילדים, ולכן תהיו זכאים ל-$150.

   אין קשר בין האופן שהגשת את 4868 להגשה הסופית. תוכל לבצע כל אחד מהם היכן שבא לך.

   אהבתי

    1. אין לי נסיון בזה.

     עם זאת תקרא בעיון את ההגבלות שיש על המילוי באמצעותם. זה נראה שהם ממש מקשים על "זרים" למלא.

     במיוחד שאתה רוצה החזר בגין ילדים, אז תצטרך לעשות זיכוי מס זר ואז זה גורר 6251, אז יש בעיה עם זה.
     אם תרצה זיכוי בגין הוצאות על הילדים, אז לא תוכל למלא LAFCP כדי להזדכות על הוצאות לספק זר.

     עם 4868 נראה שאין בעיה.

     אהבתי

 3. ושאלה נוספת, האם אתה יכול להפנות אותי למקור בו מצאת שיש הבדל בין ילד המקבל אזרחות מכוח הסבא (שהוריו זכאים להחזר רק החל משנת המס בו הילד קיבל אזרחות) לבין ילד המקבל אזרחות אוטומטית מכוח הוריו (שהוריו זכאים להחזר מרגע לידתו כל עוד יש לו SSN לפני מועד הגשת הדוח)?

  אני שואל מכיוון ששני רואי חשבון המתיימרים להיות מומחים במיסוי אמריקאי טענו בפני שאין חלוקה כזו. אני חייב לציין שאני נוטה דווקא להאמין לך מכיוון שיש היגיון רק בדבריך ובנוסף נראה לי שאתה המומחה מספר 1 בארץ כיום למיסוי אמריקאי (הייתי שמח לשכור את שרותיך להגשת דוחות המס עבורי לו רק היית מאפשר זאת)

  תודה על התשובות והמדויקות והמהירות!!!

  אהבתי

  1. לא בגלל שאני עצלן, אבל למה זה משנה מאז שהגבילו את ההחזר להיות מהיום שקיבלו SSN?

   לגבי מילוי דוחות, אעדכן אם ומתי שזה יהיה אקטואלי

   אהבתי

   1. לפי מה שהבנתי מדבריך:

    "שימו לב: ישנם מצבים שלילד יש רק הורה אחד אמריקאי ומוציאים לו אזרחות שמגיעה לו בזכות הסבא ולא ההורה, אזי הילד נחשב אמריקאי רק מהרגע שהוצאה לו האזרחות. בכל מצב אחר (שני ההורים אמריקאיים או שרק אחד אמריקאי אבל גר בארה"ב תקופה מסוימת) הילד נחשב אמריקאי מלידה (עדיין צריך להסדיר לו תעוד אזרחות ולהוציא לו מס' SSN)."

    במקרה שבו נולד ילד במהלך שנת מס מסויימת והוא קיבל אזרחות ו-SSN אחרי אותה שנת המס אך לפני תאריך הגשת הדו"ח עבור אותה שנה, הוריו יהיו זכאים להחזר מס רק אם הוא היה זכאי לאזרחות מכוח הוריו (ואז הוא נחשב אמריקאי מלידה) ולא מכוח הסבא.

    במקרה שלי, זה משנה! מכיוון שאם אקבל עד אוקטובר SSN לילדים שלי (שנולדו שניהם לפני 2017), לפי דבריך, אוכל לקבל החזר מס עבורם.

    כאמור, שני רואי חשבון שדיברתי איתם טענו שלא יהיה ניתן לקבל החזר מכיוון שהילדים "קיבלו" את האזרחות ב-2018 ואין משמעות למתי הם נולדו למרות שהם מקבלים אזרחות מכוח ההורים ולא מכוח הסבא.

    מחכה בכיליון עיניים לעדכון לגבי מילוי דוחות….

    אהבתי

    1. צודק, אכן במקרה שלך זה משנה.

     הנה לינק לאתר של משרד החוןץ האמריקאי:
     https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/travel-legal-considerations/us-citizenship/Acquisition-US-Citizenship-Child-Born-Abroad.html
     ציטוט מתוכו:

     A person born abroad in wedlock to a U.S. citizen mother and a U.S. citizen father acquires U.S. citizenship at birth under section 301(c) of the Immigration and Nationality Act (INA), if one of the parents has had a residence in the United States or one of its outlying possessions prior to the person’s birth.

     והנה לינק לחוק 301 סעיף c:
     https://www.uscis.gov/ilink/docView/SLB/HTML/SLB/0-0-0-1/0-0-0-29/0-0-0-9696.html
     השאלה היחידה היא אם לתקנות ה-IRS יש משהו שמגביל (אני אישית לא מצאתי, אבל אם מישהו ימצא אשמח שיפרסם).

     אהבתי

 4. תודה על הבלוג המקסים ושיתוף הידע!!
  רציתי לשאול אם ההכנסה שלנו המשותפת היא 150000$ בשנה האם זה מזכה אותנו בשנים הבאות בהחזר מס עבור הילדים (אשתי אזרחית ואני רוצה להצטרף לדו"ח) יש לנו 5 ילדים
  כתבת פה שההכנסה המקסימלית לזוג עלתה ל440K האם זה עדיין בתוקף?
  כמו כן לגבי הצעת החוק שמבטלת את החזרי המס לשנים הבאות איפה אפשר לקרוא על זה?
  תודה!

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s