מס ארה"ב: תאריך ההגשה (ללא הארכות) מתקרב – והשנה גם ל-FBAR

הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.

היי כולם,

היום הגשתי את ה-FBAR שלי. לא שמתי שעון, אבל לקח לי פחות מ-10 דקות. מי שרוצה ללמוד איך להגיש בעצמו את הדוח, שילחץ כאן.
השנה תאריך ההגשה ל-FBAR זהה לתאריך ההגשה של הדוח השנתי והוא ה-18/04/2017.

הארכות

לגבי הדוח השנתי ניתן לבקש הארכה עד ה-16/10/2017 והסברתי כיצד לבצע זאת כאן. לגבי אופן המילוי, לכו לדף הראשי של סדרת מס ארה"ב.

לגבי ה-FBAR כתוב בהנחיות שמי שלא יספיק להגיש עד התאריך המקורי יקבל אוטומטית הארכה לתאריך המאוחר. עם זאת, אם יש לכם את כל הטפסים הרלוונטים, ממליץ להגיש בהקדם כדי לא לשכוח את זה בהמשך.

מה צריך בשביל להגיש

לגבי ה-FBAR, הטפסים הרלוונטיים הינם בעצם הוכחה לסכום המקסימלי בשקלים שהיה בכל חשבון ברשותכם בשנה האחרונה. בטופס עצמו מדווחים את הסכום בדולרים לפי שער הדולר ל-31/12/2016 שהיה 3.841 ש"ח לדולר.

 • בבנק זה בדרך כלל יהיה פירוט עובר ושב שנתי.
 • בקרן פנסיה/ביטוח מנהלים/קופת גמל זה יהיה הדוח השנתי, כאשר לרוב ערך הצבירה בסוף השנה יהיה הגבוה, אלא אם כן אתם כבר בשלב המשיכה/קצבה ואז אולי הערך בתחילת השנה הוא הגבוה.
 • בבתי השקעות תצטרכו לבקש מהם דוח יתרות בכל חודש בשנה.
 • ביטוחי חיים בעלי צבירת חיסכון צריכים גם להיות מדווחים ב-FBAR.

לדוח השנתי (טופס 1040) תצטרכו דוחות על ההכנסות שלכם במהלך השנה:

 • טופס 106 מהמעסיק
 • טופס 867 מבנקים ובתי השקעות
 • טפסי 1099 אם אתם משקיעים דרך ברוקר אמריקאי
 • אם מכרתם ניירות ערך במהלך השנה, תצטרכו סיכום של כל מכירה ומכירה הכולל ערך ותאריך קניה וערך ותאריך מכירה
 • סיכום של הכנסות נוספות: עצמאים, שכר דירה, פדיון קרן השתלמות, קצבת פנסיה וכו'.

הגשות רטרואקטיביות

ייתכן מאוד ולא ידעתם על חובתכם לדווח על הכנסות וחשבונות בארץ ל-IRS. למי שזה רלוונטי עבורו יכול לעשות גילוי מרצון.

בנוסף, ייתכן שהגשתם הכל כנדרש אך לא הגשתם דוח שנתי בגלל שלא עמדתם בסף הכנסות. אך אם הייתם סטודנטים באותה שנה עדיין תוכלו לקבל החזר מס על הוצאות הלימודים המוכרות שלכם. אך אין זמן בלתי מוגבל לבקש החזר מס. יש לכם 3 שנים מיום ההגשה המקורי. כלומר, מי שהיה סטודנט בשנת 2013 יש לו עד ה-18/04/2017 להגיש דוח שנתי רטרואקטיבי ועדיין לקבל החזר מס בגין הוצאות לימודים מוכרות. ייתכן מאוד וה-IRS יחזיק את ההחזר שלכם עד שתגישו גם את הדוחות של 2014-2015 (במידה ולא עשיתם זאת), אך אם מצב זה רלוונטי אליכם, זה כסף חינם שמחכה שתאספו אותו (והוא שלכם בצורה חוקית לחלוטין).

שימו לב שעבור השנים לפני 2016 אין צורך בטופס 1098-T ממוסד הלימודים על מנת להיות זכאים להחזר המס בגין הוצאות לימודים.

הימנעו מטעויות נפוצות

רוב הטעויות הנפוצות הן טעויות חישוב, או בלבול בספרות והקלדה לא נכונה שלהן. אלו כמה המלצות שיש ל-IRS על מנת להימנע מטעויות:

 • הגישו בצורה אלקטרונית. אני אישית משתמש ב-olt.com החינמית, אך תוודאו שהתוכנה שאתם משתמשים בה מתאימה לכם. התוכנה תבצע את החישובים עבורכם, ותסמן לכם טעויות בטופס או שדות שפספסתם.
 • אם אתם שולחים בדואר, תשלחו למקום הנכון. כמו כן, ישנם שנים שתהיו חייבים לשלוח בדואר. למשל, אם אתם צריכים להוסיף טפסים והצהרות שהתוכנות לא תומכות בהן. במקרה שאתם מחוץ לארה"ב ואתם לא מצרפים תשלום עם הדוח יש לשלוח ל:
  Department of the  Treasury
  Internal Revenue Service
  Austin, TX  73301-0215
  USA
  במקרה שאתם כן מצרפים תשלום עם הדוח (צ'ק דולרים בלבד), יש לשלוח ל:
  Internal Revenue Service
  P.O. Box 1303
  Charlotte, NC 28201-1303
  USA
 • וודאו שאתם משתמשים נכון בטבלאות המס. רלוונטי רק למי שלא מגיש אלקטרונית. ראו בפוסט הזה כיצד להשתמש בטבלאות המס.
 • מלאו את כל הפרטים בצורה ברורה. אם אתם ממלאים בעט, תוודאו שזה קריא וברור. במיוחד השם שלכם ומספר SSN. המלצה שלי, למלא את הטופס במחשב כ-PDF. ככה תוכלו גם לשמור אותו במחשב. על מנת לחפש טפסים מסוימים כ-PDF ראו כאן. בתיבה Find מזינים את מספר הטופס, ואז הוא יעלה לכם את הטופס הזה לפי כל הגרסאות שלו בשנים האחרונות (כולל קבצי ההסברים לטופס).
 • תעברו שוב על החישובים. גם אם מילאתם בתוכנה, תעשו בדיקות, לפעמים גם מתכנתים טועים.
 • בדקו שאתם מזינים מספר חשבון בנק נכון. במידה ואתם זכאים להחזר ויש לכם חשבון בנק או בית השקעות בארה"ב תוכלו לבקש להפקיד את ההחזר שם. גם תקבלו את ההחזר יותר מהר (מאשר צ'ק בדואר), וגם תחסכו את העמלות המיותרות שהבנקים בישראל יגבו מכם על הפקדת צ'ק מט"ח.
 • אל תשכחו לצרף את כל הטפסים שמילאתם. רלוונטי למי ששולח בדואר. צריך לסדר את הטפסים לפי הסדר המספרי המופיע בפינה הימנית עליונה של כל טופס. אם יש לכם טופס W-2 ממעסיק אמריקאי הוא יהיה ראשון (כנ"ל לטפסי 1099 או כל טופס אחר המראה ניכוי מס במקור בארה"ב). אם לא טופס 1040 יהיה ראשון. אין צורך לצרף טפסי 106 או טפסים ישראליים אחרים.
 • שמרו העתק של הדוח. כמו שאמרתי בעדיפות העתק דיגיטלי שמגובה בכמה מקומות. מי שמשתמש בתוכנה יכול גם להוריד קובץ PDF של כל הדוח למחשב. תדאגו לשמור אותו במקום מאובטח (תיקייה עם סיסמא, למשל).
 • בקשו הארכה. ככה.
 • שלמו מסים בזמן. במקרה הפחות סביר שבו אתם חייבים מס ל-IRS, תצטרכו לשלם אותו עד לתאריך ההגשה המקורי, גם אם קיבלתם הארכה. אחרת, הסכום יצבור ריבית. ניתן לשלם ישירות מחשבון בנק אמריקאי או באמצעות כרטיס אשראי.

המלצה שלי, אל תחכו לרגע האחרון. רובנו יכולים להגיש כבר FBAR לאחר שחברות הביטוח שלחו לנו את הדוחות השנתיים (ניתן גם לקבל אותם ישירות באתר של החברה באמצעות האזור האישי).

מי שיש לו רק משכורת ועוד הכנסות שאינן דורשות הגשת דוח שנתי בישראל, יכול כבר למלא ולהגיש גם את הדוח השנתי. מי שמחכה להחזר מס, או שצריך להגיש דוח שנתי, מומלץ לחכות לקבלת שומה סופית לפני שמגישים. במיוחד אם אתם משתמשים בזיכוי מס זר.

בהצלחה לכולם! אני זמין לשאלות, כמובן 🙂

אם אתם מכירים מישהו שזה יעניין אותו, או אפילו בשביל לעורר מודעות לעניין, אנא תשתפו את הפוסט הזה לאנשים שזה רלוונטי עבורם.הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.אזהרה: אני איני רואה חשבון אמריקאי וגם לא רואה חשבון ישראלי. אני גם לא יועץ מס באף אחת מהמדינות הנ"ל (גם לא באף מדינה אחרת). את כל המידע שאני מספק כאן אני למדתי בעצמי תוךך התייעצות חד פעמית עם רואה חשבון ועם אנשים אחרים המגישים בעצמם. חוק המס האמריקאי הוא חוק סבוך נורא, והמצבים שאתאר כאן הם יחסית פשוטים – הכנסה כשכיר, רווח הון על מניות, דיבידנדים, ריבית מהבנק/אג"ח, הכנסה משכירות (שלא כחלק מעסק). אם אתם בעלי עסק/עצמאים, אתם יכולים להשליך חלק מהדברים שיכתבו כאן על המצב שלכם, אך כרגע לא אעסוק בדיווח עבור בעלי עסקים. מילוי הדוחות דורש ידע שתוכלו לקבלו כאן בחינם, אך השימוש בו הוא על אחריותכם בלבד. באופן כללי, לא מומלץ להסתמך על בלוגים רנדומליים ברשת.
בהתאם לדרישות בחוזר 230 של ה-IRS, אני מתריע בפניכם, שכל ייעוץ הנוגע לענייני מס פדרלי בארה"ב המובא בתקשורת זו, כולל כל לינק או צרופה, לא נכתב על מנת שתוכלו (א) להימנע ממסים שאתם חייבים להם על פי דין כולל קנסות, או (ב) לקדם, לשווק, או להמליץ לכל אדם אחר לגבי כל עניין או עסקה המובא בתקשורת זו.

24 מחשבות על “מס ארה"ב: תאריך ההגשה (ללא הארכות) מתקרב – והשנה גם ל-FBAR

  1. תודה על ההערה

   המטרה שלי כמובן לא הייתה להלחיץ לגבי הגשת ה-FBAR אלא מנסיון קודם שלי שחשבתי שהיה לי זמן ואז שכחתי מזה ונזכרתי ביום האחרון להגשה.

   כמובן שניתן להשתמש בשירות תזכורות כדי להימנע מזה.

   אהבתי

 1. שלום,
  תודה רבה על התזכורת!
  אמרת שאתה משתמש בתכנה – olt.com
  אתה יכול להסביר מדוע בחרת בתוכנה זו ומה היתרונות לעומת turbo tax או Tax act?
  לא שמעתי קודם על התכנה הזו….
  אז אולי יש מקום לכתוב בלוג על זה.
  תודה!

  אהבתי

  1. אני מזהיר מראש – הסיבה שבחרתי את Olt.com היא לא סיבה טובה ומספקת לבחירת תוכנה למילוי טפסים.
   בחרתי ב-olt.com כי היא הייתה חינמית בשנה הראשונה בה בחרתי תוכנה ונתנה תמיכה למגישים בינלאומיים.
   היא לא היחידה אבל היא הייתה הראשונה מתוך הרשימה של התוכנות החינמיות שהתאימה לצרכים שלי.

   אני מפציר בכל מי ששוקל לבחור תוכנה לראות אם התוכנה מתאימה קודם כל לצרכים שלו לפני שהוא מסתכל על דברים כמו מחיר.
   בגלל שיש לי כבר נסיון במילוי טפסים, אני לא מרגיש צורך לעבור לתוכנה אחרת ומסתדר. לאחרונה פניתי לשירות הלקוחות שלהם במייל לגבי טעות שהייתה להם באחת הטפסים (לא איפשרו להזין ערך שלילי בשדה מסוים), והם תיקנו אותה תוך 24 שעות.

   כמו שאמרתי, זה סיבה לא טובה לבחירת תוכנה. בדיעבד הסתדרתי.

   אין לי מושג אם TurboTax או TaxAct יותר או פחות טובים. אני יודע שהתמיכה של TurboTax הרבה יותר טובה ויש להם מאגר שאלות שלם באינטרנט שניתן לחפש בו ללא עלות. כמובן שמי שרוכש את התוכנה יכול גם לשאול שאלות בעצמו את התמיכה שלהם.

   אהבתי

   1. תודה!
    בקשר לתמיכה במגישים בינלאומיים. האם התכנה מאפשרת להכניס טופס 106? במקום w2?
    בטורובו טקס לא הצלחתי להכניס את הטופס.

    אהבתי

    1. אין צורך לצרף טפסים בהיעדר W-2, כלומר אין צורך לצרף 106
     אם תעברי ביקורת אז יבקשו ממך לתרגם את ה-106, אבל הסיכוי לכך לא גבוה (רק 0.84% משכירים עוברים ביקורת בשנה)
     ד.א. W-2 מצרפים רק אם שולחים בדואר, ולא בהגשה אלקטרונית.

     אהבתי

 2. תודה! אבל השאלה לא היתה על לצרף טופס 106. השאלה היתה איך ממלאים אלקטרוני את המשכורת. משום שכשאתה מצהיר שאתה שכיר מיד מבקשים למלא w2 ולנו אין את הטופס הזה.
  מקווה שהבנת את השאלה.

  אהבתי

   1. תודה!
    אז נראה אם הבנתי. אם זה משכורת הולכים ישר ל foreign tax
    אבל אם יש גם עסק עצמאי וגם משכורת?
    האם צריך למלא אם כל פרטי העסק הכנסות והוצאות רגיל ואז להוסיף את זה ב foreign tax?

    אהבתי

    1. כמו שכתבתי מעולם לא השתמשתי ב-Turbo Tax ואפילו לא ראיתי איך זה נראה.

     בעיקרון עם העסק העצמאי את בכל מקרה צריכה למלא schedule c לדווח על רווחי העסק. אני מניח שיש דרך גם להחריג את ההכנסה מהעסק או לקחת זיכוי מס זר על העסק (בתנאי כמובן שהעסק מחוץ לארה"ב).

     אהבתי

 3. תודה על התגובות! אז ממלאים schedule c בנפרד לעסק ואת ההכנסה מהמשכורת ישר ב foreign tax.
  האם מכניסים גם את ההכנסה של העסק שוב ב foreign tax?
  ואם כבר מדברים על ביטוח לאומי – האם זה יורד אוטוממאטי דרך מס הכנסה? איך משלמים לביטוח לאומי?

  אהבתי

  1. לא מכניסים את ההכנסה מהעסק ב Foreign income, רק בSchedule C, כדי להחריג את זה ממס הכנסה אפשר להשתמש בזיכוי מס זר או החרגה כמו שתאר המתורגמן בבלוג.
   זה לא ימנע ממך את החובה למלא SE (נראה לי שזה מתמלא אוטומטית) ואז החוב לביטוח לאומי יופיע בסה"כ של המס על הדו"ח.
   כדי לשלם ישנן כמה אופציות, אם יש לך חשבון בנק אמריקאי, זה יכול לרדת אוטומטית משם, אם לא, אפשר אחר כך לשלם באשראי בכמה חברות. יש עמלה מסוימת.

   אהבתי

    1. מוטי תודה!
     עד עכשיו מילאתי כל שנה ב Torbo Tax. בשנים האחרונות לא הייתי חייבת מס אז לא מילאתי שום טופס של החרגת הכנסה או זיכוי מס זר. אבל נראה לי שהשנה כן אצטרך לשלם.
     האם זה יכול להיות שבארץ לא אגיע למדרגת המס ובארה״ב כן?

     אהבתי

     1. גם בשנים בהם את לא חייבת מס רצוי להגיש דוח שנתי ולעשות החרגת שכר (במידה ואכן יש שכר להחריג), אחרת ה-IRS יכול להחליט לא לאשר להחריג שכר במקרה שהם יוזמים פנייה אלייך על דוחות עבר שלא הגשת.
      במידה ולא הגשת מכיוון שלא הגעת לסף הכנסות, אז מה שכתבתי לעיל לא רלוונטי.

      בהחלט ייתכן מצב ובארה"ב תגיעי לחבות מס בעוד בישראל לא. זה תלוי באם כל השכר שלך מבוטח לפנסיה, אבל בעיקרון לאישה רווקה גם משכורת של 7,000 ש"ח בחודש יכולה להיות פטורה ממס בישראל אם מפקידים 7% לפנסיה.
      בארה"ב על משכורת כזו יש מס שנתי של $1,126. ההפרש המקסימלי הוא בסביבות משכורת של 9,000 ש"ח בחודש. ושוויון יש בערך במשכורת של 15,300 ש"ח לחודש. החל ממשכורת זו בישראל המס יותר גבוה ואפשר להתחיל לעשות זיכוי מס זר.

      *** כל הנתונים כאן מחושבים לפי שנת המס 2017. ***

      כמובן שיתכנו זיכויים במערכת מס האמריקאית (ילדים, לימודים) שיורידו את חבות המס בארה"ב וכך נקודת השוויון תהיה נמוכה יותר.

      אהבתי

 4. שלום,

  יש לי כמה שאלות:

  ביצעתי שנה שעברה את ה STREAMLINE והגשתי ידנית. עדיין לא קיבלתי מכתב "אישור" כבר כמה חודשים. האם אתה יודע אם זה סטדנטרי? אני קצת מפחד לפנות אליהם גם כי מיליתי הכל לבד וגם כי אני לא רוצה לעורר מתים.
  את ההגשה של ה STREAMLINE עשיתי ידנית. אני רוצה השנה לשלוח אלקטרונית את ה 1040. האם יש אתר חינמי ומומלץ שאפשר דרכו לבצע את השליחה בצורה נורמלית? (כלומר בלי שאלונים מיותרים, בלי תוכנות מיותרות ובלי כל מיני טורבו טקסים וכאלה). אני רוצה למלא או לשלוח אלקטרונית את ה 1040.
  האם בעתיד אתה מתכוון להראות איך אפשר לקזז מס? עד היום ה EZ2555 היה רלוונטי. בשנה הבאה אני עלול לחרוג מהסכום המקסימלי ורציתי לדעת, האם אתה הולך לכתוב עמוד על זה או שאני אאלץ לחפש מקורות זרים? אגב, האם זה פשוט כמו המילוי של ה EZ2555? או שיותר מורכב?

  תודה רבה על הבלוג ועל הכל!!! אתה צריך לקבל תעודה מה IRS.

  אהבתי

  1. ביצעתי שנה שעברה את ה STREAMLINE והגשתי ידנית. עדיין לא קיבלתי מכתב "אישור" כבר כמה חודשים.

   תקרא את הפוסט שלי על תהליך ה-Streamlined, כתוב שם שלא אמורים לקבל שום אישור על ההגשה.

   האם יש אתר חינמי ומומלץ שאפשר דרכו לבצע את השליחה בצורה נורמלית?

   אני לא מכיר אתר כזה. olt.com היא חינמית אבל יש בה שאלונים (לא יודע כמה הם מיותרים). IRS Free File הוא חינמי ואין בו שאלונים, אבל כפי שכתבתי הוא לא מתאים לרוב המגישים מחוץ לארה"ב.

   האם בעתיד אתה מתכוון להראות איך אפשר לקזז מס?

   עשיתי זאת בעבר. בסדרה של חמישה פוסטים: פוסט 1, פוסט 2, פוסט 3, פוסט 4, פוסט 5.
   כפי שאתה יכול לראות מריבוי הפוסטים הנושא הזה הוא לא פשוט כל כך. צריך לשבת ולקרוא בסבלנות. ואל תשכח למלא את הטופס של המס האלטרנטיבי, במידה ואתה הולך על זיכוי מס זר.

   ד.א. יש לך שתי אופציות, 1) לקחת זיכוי מס זר בלי להחריג שכר, 2) להחריג שכר עד התקרה וזיכוי מס זר על ההפרש. מהנסיון שלי אופציה (1) היא לרוב עדיפה, מכיוון שהיא נותנת יותר זיכוי עודף להעברה לשנים קדימה.
   ממליץ לך לבדוק במחשבון שבניתי מה נותן את התוצאה היותר טובה.

   תודה רבה על הבלוג ועל הכל!!! אתה צריך לקבל תעודה מה IRS.

   בשמחה! אני מחכה לתעודה בסבלנות 😉

   אהבתי

 5. תודה FINTRANSLATOR על הכל.

  2 שאלות.
  1.
  אם הגשתי את ה-1040 כ-HOH ללא אשתי אך התחרטתי ואני מעונין להגיש כ-MFJ ולהוסיף אותה.
  האם יש באפשרותי לתקן זאת?
  ואם כן, ב-1040X צריך לתקן את כל הדוח או רק את הסטטוס, כי אין שוני בתשלומי המס?

  2.
  מתי תוכל להעלות פוסט בנוגע למילוי הטופס N600K?
  מילאתי לבד כפי שאני הבנתי מה-n600k instructions.
  בעבר עשיתי ל-4 ילדיי הקודמים על ידי משרד שמתעסק שבזה, אבל איני רואה סיבה אמיתית שלא לעשות זאת לבד רק שראיתי שהם כותבים שאם לא מילאת טוב הבקשה לא תאושר ויתכן שהם יפדו את הצ'ק, לכן אשמח לעזרתך.

  שוב, תודה לך על הכל….
  ותודה גם למוטי – אמריקן דוקס, נעזרתי גם בסרטונים שלך. (רק שהם כבר לא מעודכנים לטופס החדש)

  אהבתי

  1. אני מאוד בעד לעשות דברים לבד, אבל את ה N600k, בדרך כלל לא כדאי, יש כמה וכמה פרטים קטנים שאם אתה נופל בהם, הפסדת. לפעמים גם דברים נמרחים על פני שנים.
   את הסדרה לפי הטופס החדש נעלה בקרוב ליוטיוב.

   אהבתי

   1. אותו דבר ניתן לטעון גם לגבי הדוח השנתי וה-FBAR.

    צריך לזכור שיש מעט מאוד אנשים ש-1. רוצים ו-2. מסוגלים למלא בעצמם.
    אבל בעיניי, השקעה חד פעמית בלימוד משהו שיחזור על עצמו משתלם.

    אהבתי

  2. שלום וברוך הבא 🙂

   1. צריך לתקן את כל הדוח, היות וכעת אתה גם מחויב לדווח על ההכנסות של אשתך. ה-1040X נועד בשביל לתעד את ההבדלים בשדות בין הטופס המקורי שהגשת לטופס החדש.

   2. לא יודע בדיוק מתי אוכל להעלות את הפוסט (בכל זאת זה לא העיסוק העיקרי שלי). זה מתוכנן להמשך השנה.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s