סדרת מס ארה"ב (2020) – חלק 8 – התאמות/ניכויים להכנסה

הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.

שלום לכולם, היום נדבר על ניכויים מסויימים שניתן להוריד מההכנסה הגולמית. שימו לב שעבור רובכם פוסט זה מיותר. אני נותן לכם אישור לדלג על הפוסט הזה (ביי ביי). אם אתם פדנטים שמתעדים כל הוצאה שלכם, תישארו (וגם אז לא בטוח שתמצאו כאן משהו מעניין).

כמו כן, חלק מהסעיפים המותרים בניכוי שמופיעים כאן, נעלמו בשנת המס 2018. ניתן עדיין היה לקחת אותם בשנת 2017, אך ב-2018 כבר לא יהיה ניתן. השוואה נוספת בין 2017 ו-2018 ניתן לראות כאן. שינויים נוספים שרלוונטיים לשנת המס 2019, ניתן למצוא כאן. שינויים שתקפים ל-2020 ניתן למצוא כאן.

מי שעדיין איתנו, נזכיר לפני כן, שישנם שלוש סוגי הכנסה אליהם נצטרך להתייחס:

 1. הכנסה גולמית (Gross Income) – סך ההכנסות בשנת מס מסוימת
 2. הכנסה מתואמת (Adjusted Gross Income – AGI) – ההכנסה הגולמית בניכוי התאמות מסויימות שה-IRS מאשר.
 3. הכנסה חייבת במס (Taxable Income) – ההכנסה המתואמת פחות ניכוי סטנדרטי ופטורים אישיים (ראו כאן להסבר)

פוסט זה נוגע לשנת המס 2020, שצריך לדווח בגינו עד יוני 2021 (עם אופציה להארכה). אם ברצונכם לראות את הפוסט הנוגע לשנת המס 2019, תיגשו לכאן.

אם אתם מעוניינים לעזור במימון האתר, תשקלו להירשם לאחד השירותים האינטרנטיים הבאים שיעזרו לכם להוזיל את הקניות באינטרנט שלכם: Ebates, Honey. לקריאה נוספת ראו כאן

אם יש לכם שאלות פרטניות בנוגע למצבכם האישי מבחינת מס ארה"ב, תוכלו לפרסם אותו כאן בתגובות ותקבלו מענה ממני. השימוש בתשובה שאתן לכם הוא על אחריותכם בלבד.

חלק ההתאמות של טופס 1040

את חלק ההתאמות של טופס 1040 העבירו לגליון מס' 1 ונראה כך:

Sch1-bottom

שימו לב: רוב הניכויים בחלק זה אינם רלוונטיים עבור ישראלים ולכן אתאר אותם בקצרה. לאלו המחריגים את כל השכר שלהם ואין להם הכנסה אחרת, אין צורך בהתאמות אלו. מי שמחריג שכר ויש לו הכנסות נוספות יכול להשתמש בהתאמות אלו לצמצם את ההכנסות – אך זה כדאי רק אם ההכנסות הנוספות הם מעל לניכוי הסטנדרטי והפטורים האישיים – שכן סכום זה הוא פטור ממס.
שימו לב 2: מספרי השורות שונו. בטופס של 2018 מספרי השורות היו 22-34. כאן בטופס של 2019 ו-2020 הם 10-22.

ככלל הסיכוי לעבור ביקורת עולה שככל שמדווחים על יותר התאמות/ניכויים להכנסה. אם מגיע לכם הניכוי זו זכותכם (וחובתכם) לדרוש אותה. רק תשמרו גיבוי של מסמכים המעידים על זכותכם לניכוי (קבלות ו/או אישורים וכו').

דוגמא: 

משה הוא רווק – הניכוי הסטנדרטי שלו לשנת 2020 הוא $12,400

שכר עבודה – $40,000
הכנסה מריבית על פקדון – $400
רווחי הון נטו (רווחי הון בניכוי הפסדי הון) – $1000
דיבידנדים – $500

סה"כ הכנסה גולמית – $41,900
החרגה של שכר עבודה בטופס 2555 – ($40,000)
סה"כ הכנסה נוספת – $1,900

היות וההכנסה הנוספת היא מתחת לסכום של הניכוי הסטנדרטי, ההכנסה למס של משה תהיה $0. לכן, גם אין לו צורך לדרוש ניכויים מסוימים (גם אם זכאי להם) משום שלא מקבלים החזר במידה וההכנסה הייתה "שלילית".

שורה 10 – הוצאות הוראה

אם הייתם מורה זכאי בשנת 2020 תוכלו לנכות בשורה 10 עד $250 של הוצאות מוכרות ששילמתם בשנת 2020. אם אתם מגישים כזוג ושניכם הייתם מורים זכאים, הניכוי המקסימלי הוא $500. עם זאת, אף בן-זוג לא יכול לנכות יותר מ-$250 מההוצאות הספציפיות שלו. מורה זכאי הינו אדם אשר מלמד מגן חובה ועד כיתה י"ב בתור מורה, מדריך, יועץ, מנהל, או עוזר ושעבד בבית הספר לפחות 900 שעות במהלך השנה.

ההוצאות המוכרות הן הוצאות הכרחיות לצורך התפקיד כגון, ספרים, ציוד (כולל ציוד מחשוב ותוכנה), וחומרים אחרים שנעשה בהם שימוש בכיתה. כמו כן, קורסים מקצועיים על חומר חדש שמלמדים בבית הספר. ההוצאה צריכה להיות "רגילה" למקצוע ההוראה (כגון שכל המורים מוציאים אותו מכספם בצורה רגילה), או "הכרחית" לצורך מקצוע ההוראה.

הוצאות מוכרות אינן כוללות הוצאות של הוראת-בית (להורים שאינם שולחים את ילדיהם לבית ספר), או לציוד שאינו ספורטיבי עבור מורים לספורט.

רק ל-2020! מורה שהוציא הוצאות לרכישת מוצרים מונעי קורונה כגון מסיכות או אלכוג'ל לשימוש בזמן ההוראה, יכול להכליל אותם ב-$250.

המלצה שלי, לשמור קבלות למקרה של ביקורת עתידית.

למידע נוסף ניתן לפנות לדף המידע של ה-IRS בעניין – כאן (באנגלית).

שורה 11 – הוצאות עסקיות לשכירים (ושל אנשי מילואים מסוימים, אמנים מופיעים ונציגי ממשל העובדים לפי עמלות)

לפי רפורמת המס, כל ההטבות הללו לשכירים בוטלו. לאנשי מילואים (של צבא ארה"ב מן הסתם), אמנים מופיעים, נציגי ממשל העובדים על עמלות, ושכירים שיש להם הוצאות על עבודה הנוגעות לנכות שיש להם, עדיין יכולים לקזז הוצאות מסוימות.
לא ניכנס לזה כאן.

שורה 12 – ניכוי עבור תוכנית חיסכון לצרכים רפואיים

ממשלת ארה"ב מאפשרת לנכות מהשכר סכומים שמפקידים לקופת חיסכון שמטרתה תשלום עתידי של הוצאות רפואיות. לא כל אחד יכול לפתוח קופה כזו אלא רק כאלה שיש להם ביטוח רפואי עם השתתפות עצמית גבוהה (ופרמיה נמוכה).

הבלוגרים הפיננסיים מהללים את הקופה הזו משום שאת הכספים ניתן להשקיע היכן שרוצים, ולא משלמים מס על הרווחים במקרה שמשתמשים בכסף לתשלום הוצאה רפואית מוכרת. בגיל 65 היא הופכת לעוד קופת פנסיה שניתן למשוך ממנה (אבל אז כן משלמים מס).

לא רלוונטי לישראלים. למי שגר בארה"ב ומפקיד לחשבון שכזה יש למלא את טופס 8889.

שורה 13 – הוצאות מעבר

שימו לב: החל משנת 2018 הטבה זו היא רק עבור חייל בצבא ארה"ב שעבר דירה כחלק ממעבר בסיס קבע.
אם הייתם צריכים לעבור דירה בשל מעבר עבודה או בשל התחלת עבודה חדשה או שהמעסיק הכריח אתכם לעבור, תוכלו להשתמש בניכוי הזה. מקום העבודה החדש צריך להיות לפחות 50 מייל (80 ק"מ) יותר רחוק מהדירה הקודמת שלכם מאשר העבודה הקודמת הייתה.

לדוגמא: נניח שהייתם נוסעים כל בוקר 20 ק"מ מהדירה שלכם לעבודה. נניח שמצאתם עבודה שכעת נמצאת 110 ק"מ מהדירה הישנה. תוכלו לנצל את הניכוי.

יש למלא טופס 3903 על מנת לדרוש את הניכוי.

שורה 14 – ניכוי מסי Social Security עבור עצמאים

אם הנכם עצמאים (גם בישראל), אתם צריכים לשלם את מסי ביטוח לאומי גם בישראל וגם בארה"ב. זו מכה כלכלית כואבת ולכן מומלץ לפנות לרו"ח למציאת תחלופה אחרת (למשל הקמת חברה ומשיכת משכורת).

(הערה: למקל יש גם גזר. מי שכן ישלם את המסים הללו לארה"ב במשך לפחות 10 שנים, יכול לקבל החל מגיל 62 ועד סוף חייו את קצבת Social Security מממשלת ארה"ב. הסכומים הללו (נכון לעכשיו) פטורים ממס גם בישראל וגם בארה"ב (במידה ואתם תושבי ישראל). יכול להיות תוספת נחמדה לפנסיה לאנשים שלא טובים בלחסוך – מן חיסכון כפוי כזה.

בכל מקרה בגלל שנכון לעכשיו הבלוג לא מתעסק בדיווח לעצמאים ובעלי עסקים, רק אומר שהסכום שאתם יכולים לנכות נמצא בטופס SE שעצמאים מדווחים בה על הכנסותיהם והוצאותיהם בשורה 6 או בשורה 13.

שורה 15 – הפקדות לתוכניות פנסיוניות עבור עצמאים

לא רלוונטי לישראלים. במאמר מוסגר אציין שעצמאי יכול להפקיד לתוכניות הללו ולקבל ניכוי אך ורק בדוח האמריקאי שלו. מומלץ להתעניין עם רו"ח אמריקאי וישראלי ויועץ פנסיוני אמריקאי לגבי כדאיות המהלך.

שורה 16 – ניכוי עבור ביטוח רפואי לעצמאים

עצמאים יכולים לנכות סכומים ששילמו עבור ביטוח רפואי עבורם, בן/בת זוגם וילדיהם הזכאים (מפורט בפוסט הזה מי נחשב ילד זכאי). אם אתם מחריגים את הכנסתכם בטופס 2555 (איך מחריגים שכר), הניכוי יופחת ויש להשתמש בפרסום 535 עמוד 20 כדי לחשב את הניכוי המותר. אם אתם לא מחריגים את הכנסתכם כעצמאי, הניכוי המותר מחושב בעמוד 91 של ההנחיות לטופס 1040.

שורה 17 – ניכוי בשל קנס על פדיון מוקדם של תוכנית חיסכון בבנק

מאוד רלוונטי. אם פדיתם תוכנית חיסכון מוקדם ושילמת לבנק קנס פירעון מוקדם, תוכלו לנכות אותו כאן. אין צורך למלא כל טופס נוסף, פשוט לחשב כמה הקנס יוצא בדולרים ולדווח.

שורה 18 – תשלומים בשל הסכמי גירושין

שימו לב: ההנחיות תקפות רק להסכמי גירושין שנכנסו לתוקף לפני סוף 2018. בהסכמי גירושין שנכנסו לתוקף מאוחר יותר, אין יכולת לבן הזוג שנותן כסף לקזז מההכנסה, וכמו כן בן הזוג המקבל אינו צריך לדווח על הכנסה.
זוגות גרושים לעתים חותמים הסכם שאחד מבני הזוג משלם לגרוש סכום חודשי כלשהוא. הגרוש המקבל צריך לדווח על הסכומים כהכנסה לכל דבר, והגרוש הנותן מנכה את הסכומים האלו מהכנסתו למס.

אלו התנאים שצריכים להתקיים לשם כך:

 • בני הזוג לא מגישים את הדוח השנתי במשותף
 • התשלומים הם בכסף (מזומן, צ'ק או העברה בנקאית) ולא נכסים או מוצרים
 • התשלום מתקבל על ידי בן הזוג לשעבר
 • הסכם הגירושין לא מציין שסכומים אלו אינם נחשבים תשלומי גירושין
 • אסור לבני הזוג לגור באותו בית בזמן התשלומים
 • אין חובה להמשיך עם התשלומים במקרה של מות הגרוש המקבל
 • התשלום הוא לא בשל תמיכה כלכלית בילדים או כחלק מהסכם חלוקת הנכסים (למשל חצי משווי הדירה)

תשלומים אלו אינם נחשבים לצורך השורה הזאת:

 • תמיכה כלכלית בילדים
 • תשלומים שאינם בכסף (מוצרים/נכסים)
 • תשלומים שהבן זוג זכאי להם בלאו הכי (למשל חצי מהכנסה משכירות של דירה שמחזיקים במשותף – למרות הגירושים)
 • תשלומים לצורך תחזוקת בית המשלם (מתוך זה אני מניח שתשלומים לצורך תחזוקת בית הגרוש כן נחשבים)
 • שווי השימוש בבית של המשלם על ידי הגרוש (למשל אם הבית נשאר בידי האישה והבעל גר בו והאשה עברה למקום אחר בשכירות)
 • תשלומים וולונטריים (בעצם רק מה שמעוגן בהסכם מחייב נחשב)

אין צורך למלא טופס מיוחד, פשוט מדווחים על הסכומים (בדולרים כמובן) ששילמתם לגרוש בשורה 18a. בתיבה b יש למלא את ה-SSN במידה והגרוש אמריקאי. אם לא, יש להוציא מספר זיהוי לצרכי מס (ITIN) עבור הגרוש (ממליץ לעגן את זה בהסכם). בכלל, היות וגירושים דורשים בלאו הכי ליווי של  עו"ד ורו"ח, אז ממליץ לערב רו"ח אמריקאי. בשורה 18c יש לרשום את תאריך כניסתו לתוקף של הסכם הגירושין.

שורה 19 – ניכוי בשל הפקדה לחסכון פנסיוני (Traditional IRA)

לכל אזרח אמריקאי יש אפשרות להפקיד עד $6,000 בשנה לתוכנית חיסכון אישית ולקבל ניכוי מלא על הסכום. כלומר לא משלמים על הסכום מסים כיום אבל כן משלמים את המסים כשמושכים את הכסף אחרי גיל 59.5. יש דרישה שההכנסה מעבודה באותה שנה תהיה לפחות בגובה ההפקדה (כלומר אם הרווחתם מעבודה $4000 באותה שנה, תוכלו לנכות רק $4000).

ישנו מכשיר נוסף שנקרא Roth IRA שבו מכניסים כסף שכבר שילמנו עליו מסים (במקרה שלנו לממשלת ישראל) ובמשיכה אחרי גיל 59.5 אין תשלום מסים כלל לארה"ב. גם כאן יש דרישה להפקדה עד סך ההכנסה מעבודה בשנת המס הרלוונטית.

ישנם תנאים מסוימים שיגבילו את היכולת שלכם לנכות מההכנסה את ההפקדות לתוכניות הללו (הכנסה גבוהה מדי או קיום של תוכנית פנסיה בעבודה).

שורה 20 – ניכוי בשל ריבית על הלוואות לצרכי לימודים

לפני שנתחיל נגדיר עוד סוג של הכנסה: Modified Adjusted Gross Income – הכנסה גולמית מתואמת ומתוקנת – MAGI – זהו ההכנסה הגולמית המתואמת שלכם כאשר מוסיפים חלק מהחרגות השכר ו/או הניכויים שהורדתם מההכנסה הגולמית.

תוכלו לנכות סכומים ששילמתם בשל ריבית על הלוואות לצורך לימודים בשנת 2020 (עד לסכום מקסימלי של $2,500) אם מתקיימים כל התנאים הבאים:

 • שילמתם ריבית בשנת 2020 על הלוואת לימודים מוכרת (מוגדר בהמשך)
 • אתם מגישים בכל סטטוס מלבד נשואים המגישים בנפרד
 • ה-MAGI שלכם קטן מ-$85,000 במקרה של רווקים או ראש משק בית, או אלמן מוכר, או קטן מ-$170,000 במקרה של נשואים המגישים במשותף. אם לא החרגתם שכר יש להשתמש בשורות 2-4 בטבלת עזר הבאה כדי לחשב את ה-MAGI:
  Sch1-line20
 • אם החרגתם שכר באמצעות טופס 2555 או 2555EZ, יש לבצע את החישוב של ה-MAGI ושל הניכוי המותר באמצעות הטופס בעמוד 37 של חוברת 970.
 • אתם לא נחשבים תלוי באף דוח שנתי של משלם מסים אחר (למשל ההורים שלכם) – סטודנטים הצעירים מגיל 24 תוודאו שאתם לא נחשבים או עלולים להיחשב תלויים בדוח של ההורים שלכם.

הלוואת לימודים מוכרת. הלוואה מוכרת היא כל הלוואה שלקחתם על מנת לשלם הוצאות (מוכרות) של לימודים גבוהים עבור אחד מהבאים:

 1. עבורכם או בן/בת זוגכם
 2. כל אדם שהיה תלוי שלכם בזמן לקיחת ההלוואה
 3. כל אדם שהייתם יכולים לדווח כתלוי שלכם אילולא:
  • אותו אדם הגיש כנשוי המגיש במשותף
  • לאותו אדם הייתה הכנסה מעל הפטור האישי של אותה שנה ($4,300 ב-2020)
  • אתם, או בן זוגכם, הייתם יכולים להיות מדווחים כתלויים בדוח של מישהו אחר

ההלוואה לא תהיה מוכרת אם הכסף הלך לכל שימוש מלבד הוצאות לימודים מוכרות, או שההלוואה נלקחה מקרוב משפחה או דרך המעסיק.

הוצאות לימודים מוכרות. הוצאות לימודים מוכרות כוללות: שכר לימוד, עמלות, מעונות ומזון, ספרים וכלי כתיבה. ההוצאות צריכות להיות בשל לימודים לתואר, תעודה, או תוכנית דומה במוסד לימודים מוכר.

בישראל המוסדות המוכרים הם האוניברסטאות הגדולות בלבד. שימו לב ששכר הלימוד בישראל נמוך לאין שיעור מהמקביל בארה"ב. לכן הסיכוי להשתמש בניכוי זה בפועל קטן מאוד.

שורה 21 – שכר לימוד

בעבר היה ניתן לקבל ניכוי עבור תשלומי שכר לימוד. הטבה זו בוטלה ברפורמת המס האחרונה. אך החזירו אותה באופן זמני. הסיכוי שתשתמשו בניכוי הזה נמוך, כי עדיף לכם בהרבה ללכת על החזר מס בגין לימודים. בכל מקרה, אם רלוונטי אליכם (למשל לאחר 4 שנות הלימודים הראשונות), אז צריך למלא את טופס 8917.

שורה 22 – חשבו סכום

סוכמים את כל הערכים (אם יש – אני בספק גדול מאוד אם באמת יש לכם) בשורות 10-21.

העברת הנתון משורה 22 של גליון 1 לטופס 1040

מעתיקים את הנתון משורה 22 של גליון 1, אל שורה 10a של טופס 1040.

סיכום

ברכות, ביצעתם התאמות להכנסה שלכם (לא באמת – אולי אחוז מאד קטן מכם באמת ישקיע את הזמן הדרוש בתיעוד נכון של הוצאות על מנת לדרוש משהו כאן).

כאמור, אם החרגתם את כל השכר ואין לכם הרבה הכנסות נוספות, אין לכם כמעט סיבה גם לבקש התאמות לשכר.

אם לא החרגתם את השכר ואתם במקום זאת תרצו להזדכות על מס זר (מתאים לבעלי הכנסות גבוהות יחסית – עוד על כך בהמשך), כל התאמה שתעשו יקטין את הסכום המתחייב במס וכך את חישוב המס הסופי. אבל שוב עולה השאלה אם הזמן המושקע שווה את החיסכון הקטן שתוכלו להשיג. בכל מקרה למי שבוחר בזיכוי מס זר, לרוב יהיה לכם מספיק מס זר כדי לכסות על המס על ההכנסה הגולמית ללא התאמות.הזן את כתובת המייל שלך כדי להירשם לאתר ולקבל הודעות על פוסטים חדשים במייל.

אם אתם מעוניינים לעזור במימון האתר, תשקלו להירשם לאחד השירותים האינטרנטיים הבאים שיעזרו לכם להוזיל את הקניות באינטרנט שלכם: Ebates, Honey. לקריאה נוספת ראו כאן

אם יש לכם שאלות פרטניות בנוגע למצבכם האישי מבחינת מס ארה"ב, תוכלו לפרסם אותו כאן בתגובות ותקבלו מענה ממני. השימוש בתשובה שאתן לכם הוא על אחריותכם בלבד.


אזהרה: אני איני רואה חשבון אמריקאי וגם לא רואה חשבון ישראלי. אני גם לא יועץ מס באף אחת מהמדינות הנ"ל (גם לא באף מדינה אחרת). את כל המידע שאני מספק כאן אני למדתי בעצמי תוך התייעצות חד פעמית עם רואה חשבון ועם אנשים אחרים המגישים בעצמם. חוק המס האמריקאי הוא חוק סבוך נורא, והמצבים שאתאר כאן הם יחסית פשוטים – הכנסה כשכיר, רווח הון על מניות, דיבידנדים, ריבית מהבנק/אג"ח, הכנסה משכירות (שלא כחלק מעסק). אם אתם בעלי עסק/עצמאים, אתם יכולים להשליך חלק מהדברים שיכתבו כאן על המצב שלכם, אך כרגע לא אעסוק בדיווח עבור בעלי עסקים. מילוי הדוחות דורש ידע שתוכלו לקבלו כאן בחינם, אך השימוש בו הוא על אחריותכם בלבד. באופן כללי, לא מומלץ להסתמך על בלוגים רנדומליים ברשת.
בהתאם לדרישות בחוזר 230 של ה-IRS, אני מתריע בפניכם, שכל מידע הנוגע לענייני מס פדרלי בארה"ב המובא בתקשורת זו, כולל כל לינק או צרופה, לא נכתב על מנת שתוכלו (א) להימנע ממסים שאתם חייבים להם על פי דין כולל קנסות, או (ב) לקדם, לשווק, או להמליץ לכל אדם אחר לגבי כל עניין או עסקה המובא בתקשורת זו.

13 מחשבות על “סדרת מס ארה"ב (2020) – חלק 8 – התאמות/ניכויים להכנסה

 1. האם בשנה שהרווחתי פחות מהסכום של הניכוי הסטנדרטי אפשר להעביר את ההפרש לשנה אחרת כלומר אם אני רווק והרווחתי בשנה א 6000$ ושנה ב 18000$ האם בשנה ב אוכל לגרור את ההפרש של הניכוי משנה א לשנה ב כך שבפועל הניכוי הסטנדרטי של שנה ב יהיה 18800$?

  אהבתי

 2. מתורגמן יקר, תודה על הפוסטים המושקעים והעזרה הרבה. אפשר כבר להגיש? הבת שלי סטודנטית ללא הכנסות צריכה רק להגיש בקשה ל aotc ומענקי קורונה. האם לחכות לפוסטים הבאים? האם יש משהו שאני צריכה לדעת לגבי 2020 שעדיין לא פורסם ? המון תודה, אמא של סטודנטית 🙂

  אהבתי

 3. האם עצמאי בעל ITIN חייב לשלם Self Emploment על הכנסותיו?

  אחי הוא אזרח ארה"ב ואשתו עצמאית (פרילנסרית). מזה כמה שנים הוא מגיש דוחות בעזרת יועצים שונים, ולהפתעתי הם לא מחשבים SE Task. את כל הכנסותיה הם החשיבו כהכנסה ממעסיק.

  השנה הוא מבקש ממני למלא בשבילו את הדו"ח.

  שאלותי:
  1) האם זה חוקי?
  2) האם בעל ITIN ששילם SE Task במשך 10 שנים, זכאי להטבות הביטוח הלאומי האמריקני?

  תודה!

  אהבתי

  1. מי שבוחר להצטרף למערכת המס האמריקאית באמצעות סעיף 6013g, אינו חייב בSE Tax ואינו חייב בהגשת FBAR.

   הוא גם לא יכול לבחור לשלם ולקבל את הקצבה.

   אהבתי

   1. תודה על המענה!

    התמיהה שלי על olt.com שלכאורה לא מביאים את זה בחשבון. הם מחשבים SE Tax גם לבעלי מספר ITIN.
    טוב, אכלול את ההכנסה העצמאית בתוך ההכנסות מעבודה.

    אהבתי

    1. אני בטוח שאם תפנה אל שירות הלקוחות שלהם, הם ינחו אותך איך לסמן שבן אדם זה לא חייב ב-SE.
     לחלופין, יגידו לך לפעול כמו שאתה הצעת 🙂

     אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s